Μεταταξεις σε Υπ. Εργασίας Κ Δικαιοσύνης

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
manosmc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 11, 2008 3:29 pm

Μεταταξεις σε Υπ. Εργασίας Κ Δικαιοσύνης

Δημοσίευσηαπό manosmc » Τρί Οκτ 14, 2008 4:50 pm

Γνωριζει κάποιος σε τι στάδιο βρίσκονται οι διαδικασίες για μεταταξη σε Υπουργεία Εργασίας και Διακιοσύνης που είχαν ανακοινώ8ει τον Ιούλιο?

ΘΕΟΔΩΡΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Οκτ 22, 2008 10:01 am

Δημοσίευσηαπό ΘΕΟΔΩΡΑ » Παρ Οκτ 24, 2008 9:47 am

Στο υπουργείο Δικαιοσύνης δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη τα υπηρεσιακά συμβούλια. Τέλος Οκτώβρη επικοινώνησε στο 2107767583 για να ενημερωθείς αν η διαδικάσία προχώρησε.

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Παρ Οκτ 24, 2008 12:23 pm

ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 700 ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ,ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ 29/08/2008?

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Δευ Οκτ 27, 2008 1:36 pm

Εχετε τιποτα νεο?
Και εγω ενδιαφερομαι για τις μεταταξεις στα δικαστηρια(οχι για μενα για εναν φιλο)..αληθεια χωρις καθολου μεσο υπαρχει πιθανοτητα για ΔΕ Δακτυλογραφων Θεσ/νικη ή να του πω να το ξεχασει?

manosmc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 11, 2008 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό manosmc » Τρί Οκτ 28, 2008 2:58 pm

Ευχαριστω για την απαντηση Θεοδωρα. Για ότι νεότερο η ενημέρωση ευπρόσδεκτη.
jenny πες στον φίλο σου ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :-)
Πέρα απο την πλάκα τώρα γυρώ στο 20 με 30% γίνονται χωρίς μέσο οπότε καλή μας επιτυχία !!!!

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Τρί Οκτ 28, 2008 6:30 pm

manosmc έγραψε:Ευχαριστω για την απαντηση Θεοδωρα. Για ότι νεότερο η ενημέρωση ευπρόσδεκτη.
jenny πες στον φίλο σου ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :-)
Πέρα απο την πλάκα τώρα γυρώ στο 20 με 30% γίνονται χωρίς μέσο οπότε καλή μας επιτυχία !!!!


Κατι ειναι και αυτο..Ατριο λεω να παρω ενα τηλ για τα δικαστηρια να ρωτησω αν εχουν κανενα νεο..θα ενημερωσω για οτι μεθω εδω :lol:

ΘΕΟΔΩΡΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Οκτ 22, 2008 10:01 am

Δημοσίευσηαπό ΘΕΟΔΩΡΑ » Σάβ Νοέμ 08, 2008 11:50 pm

Μόλις χθες με ενημέρωσαν πως από τις 15.11 θα ξεκινήσουν τα υπηρεσιακά να περνάνε στο Διακαιοσύνης. Εν αναμονή...

ankou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 9:53 pm

Δημοσίευσηαπό ankou » Τετ Νοέμ 19, 2008 11:51 am

παιδιά πήρα σήμερα τηλέφωνο στο δικαιοσύνης και αφού δεν έβρισκαν το όνομά μου στις αιτήσεις μου είπαν ότι το υπουργείο οικονομικών έδωσε εντολή να μην εξετάζονται από τα υπηρεσιακά αιτήσεις υπαλλήλων που προέρχονται από ασφαλιστικά ταμεία (δουλεύω σε επικουρικό ταμείο). Έχουν αυτό το δικαίωμα, από τη στιγμή που στην προκήρυξη αναφέρεται ξεκάθαρα ότι έχουν δικαίωμα αίτησης υπάλληλοι των ΝΠΔΔ? Πως μπορώ να αντιδράσω σε αυτή την αυθαιρεσία?

ankou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 9:53 pm

Δημοσίευσηαπό ankou » Τετ Νοέμ 19, 2008 11:52 am

παιδιά πήρα σήμερα τηλέφωνο στο δικαιοσύνης και αφού δεν έβρισκαν το όνομά μου στις αιτήσεις μου είπαν ότι το υπουργείο οικονομικών έδωσε εντολή να μην εξετάζονται από τα υπηρεσιακά αιτήσεις υπαλλήλων που προέρχονται από ασφαλιστικά ταμεία (δουλεύω σε επικουρικό ταμείο) και γενικότερα υπαλλήλων που δεν προέρχονται από υπουργεία. Έχουν αυτό το δικαίωμα, από τη στιγμή που στην προκήρυξη αναφέρεται ξεκάθαρα ότι έχουν δικαίωμα αίτησης υπάλληλοι των ΝΠΔΔ? Πως μπορώ να αντιδράσω σε αυτή την αυθαιρεσία?

ankou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 9:53 pm

Δημοσίευσηαπό ankou » Τετ Νοέμ 19, 2008 11:52 am

παιδιά πήρα σήμερα τηλέφωνο στο δικαιοσύνης και αφού δεν έβρισκαν το όνομά μου στις αιτήσεις μου είπαν ότι το υπουργείο οικονομικών έδωσε εντολή να μην εξετάζονται από τα υπηρεσιακά αιτήσεις υπαλλήλων που προέρχονται από ασφαλιστικά ταμεία (δουλεύω σε επικουρικό ταμείο) και γενικότερα υπαλλήλων που δεν προέρχονται από υπουργεία. Έχουν αυτό το δικαίωμα, από τη στιγμή που στην προκήρυξη αναφέρεται ξεκάθαρα ότι έχουν δικαίωμα αίτησης υπάλληλοι των ΝΠΔΔ? Πως μπορώ να αντιδράσω σε αυτή την αυθαιρεσία?

katerinak77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 04, 2006 6:41 pm

Δημοσίευσηαπό katerinak77 » Δευ Νοέμ 24, 2008 10:03 am

Παιδιά και εγώ έκανα αίτηση αλλα δεν έχω νεότερα από τον Αυγουστο όσα τηλεφωνα και να πήρα.
Και εμένα μου είπαν ότι επειδή δουλεύω σε νομαρχία δεν μπορώ να κάνω μετάταξη ενώ μέσα αναφέρει οτι έχουμε το δικαίωμα αίτησης οι υπάλληλοι απο ΝΠΔΔ.
Η αλήθεια είναι οτι και εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά και απλώς περιμένω να δώ τι θα κάνουν τελικα.

av55
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Σεπ 09, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό av55 » Δευ Νοέμ 24, 2008 12:31 pm

katerinak77 έγραψε:Παιδιά και εγώ έκανα αίτηση αλλα δεν έχω νεότερα από τον Αυγουστο όσα τηλεφωνα και να πήρα.
Και εμένα μου είπαν ότι επειδή δουλεύω σε νομαρχία δεν μπορώ να κάνω μετάταξη ενώ μέσα αναφέρει οτι έχουμε το δικαίωμα αίτησης οι υπάλληλοι απο ΝΠΔΔ.
Η αλήθεια είναι οτι και εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά και απλώς περιμένω να δώ τι θα κάνουν τελικα.


Διαβάστε το topic http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=9691
είναι σχετικό


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες