Μετάταξη ΤΕ από την Παραμεθόριο στην Ενδοχώρα

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Tsagkos1977
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 18, 2020 12:39 pm

Μετάταξη ΤΕ από την Παραμεθόριο στην Ενδοχώρα

Δημοσίευσηαπό Tsagkos1977 » Πέμ Νοέμ 19, 2020 9:34 am

Καλημέρα σε όλους

Κοντεύω 2 χρόνια από τον διορισμό μου σε κενή οργανική θέση σε νησί της παραμεθορίου ως ΤΕ.Πότε θα είμαι σε θέση να πάρω μετάταξη.Οποιος γνωρίζει κάτι ας μου πεί ευχαριστώ πολύ

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: Μετάταξη ΤΕ από την Παραμεθόριο στην Ενδοχώρα

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Παρ Νοέμ 20, 2020 3:12 pm

Tsagkos1977 έγραψε:Καλημέρα σε όλους

Κοντεύω 2 χρόνια από τον διορισμό μου σε κενή οργανική θέση σε νησί της παραμεθορίου ως ΤΕ.Πότε θα είμαι σε θέση να πάρω μετάταξη.Οποιος γνωρίζει κάτι ας μου πεί ευχαριστώ πολύ


Διάβασε τον Νόμο 4440/2016, ειναι το νεο σύστημα κινητικότητας, έχει κάποιες αλλαγές που έγιναν τα χρόνια 2017-2020, ενας βασικός κορμός ομως υπάρχει για να πάρεις μια άποψη.

Πιθανό, να πρέπει να μείνεις 10 χρόνια στο νησί και μετά να φύγεις πχ για Αθήνα.
Υπάρχει κ η δυσκολία του αν εισαι μοναδικός ΤΕ πχ Διοικητικού στον Φορέα σου, όπου δεν αφήνουν σύμφωνα με τον Νόμο.

ειναι λίγο δύσκολη η περίπτωσή σου, ωστόσο διάβασε για να εισαι πιο ενημερωμενος και πιο ήρεμος στην δουλειά σου, γιατι αν εισαι ολο με την προσμονή του φευγω φευγω, θα δυσκολευτεις....τα πέρασα...φιλικά όλα.

:D

Tsagkos1977
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 18, 2020 12:39 pm

Re: Μετάταξη ΤΕ από την Παραμεθόριο στην Ενδοχώρα

Δημοσίευσηαπό Tsagkos1977 » Πέμ Φεβ 02, 2023 2:40 pm

Αργησα πάρα πολύ να δώ την απαντησή σου. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που έκανες τον κόπο να απαντήσεις

LIBRARYP21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2022 7:58 am

Re: Μετάταξη ΤΕ από την Παραμεθόριο στην Ενδοχώρα

Δημοσίευσηαπό LIBRARYP21 » Παρ Φεβ 03, 2023 9:27 am

Καλημέρα σας, δεν γνωρίζω αν γίνεται ίσως με αμοιβαία μετάταξη.
Δυστυχώς και εγώ ακριβώς προσπαθώ το αντίθετο.. .να φύγω από την Αθήνα για την παραμεθόριο αλλά οι θέσεις είναι περιορισμένες ειδικά οι ΤΕ. Γράψτε και στις αποσπάσεις-μετατάξεις ΤΕ εδώ Forum την ειδικότητα και το μέρος για αμοιβαία κι ίσως είστε τυχερός.
Καλή συνέχεια


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες