ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό leeds » Πέμ Νοέμ 24, 2022 6:43 pm

jn18 έγραψε:
johnny74 έγραψε:Τελικά αυτοί που κόπηκαν στην κινητικότητα από τον ΟΑΕΔ, είναι υπάλληλοι ΑΕΙ & ΤΕΙ. Είναι σίγουρο 100%. Για την ακρίβεια το ποσοστό ήταν 64,04%, στο σύνολο των υπαλλήλων ΑΕΙ & ΤΕΙ και τελικά ο διοικητής δεν άφησε κανέναν να φύγει.

Nαι κι εμένα οι γνωστές μου (σε διαφορετική περιφέρεια από τη Θεσσαλία) οι δύο ηταν ΠΕ (κόπηκαν για το 65%) και η τρίτη ΤΕ και την εκοψαν για μοναδικότητα θέσης, ενώ δεν την χρησιμοποιούν στην ειδικότητά της. Και οι τρεις ήταν στη φάση αποδοχής της θέσης.

Λέτε και τώρα σε αυτή τη φάση να μην υπάρξει κινητικότητα στον ΟΑΕΔ (ΔΥΠΑ); Να μην επιτρεψει ο διοικητής κανέναν να μετακινηθεί. Ακόμα από ΑΘήνα σε Πάτρα σε ΟΑΕΔ λέτε να επιτρεπτεί;

Kat75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2020 10:26 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό Kat75 » Πέμ Δεκ 01, 2022 11:02 am

Υπάρχει ενημέρωση για το πότε αναμένεται ο Β κύκλος κινητικότητας 2022;

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Δεκ 04, 2022 11:33 am

Kat75 έγραψε:Υπάρχει ενημέρωση για το πότε αναμένεται ο Β κύκλος κινητικότητας 2022;



ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ/1102/οικ. 18804/2022
Δημοσιοποίηση θέσεων κινητικότητας Β' κύκλου 2022 - Υποβολή αιτήσεων - 2η εγκύκλιος

...
κάθε ενδιαφερόμενος υπάλληλος, που έχει δικαίωμα συμμετοχής σύμφωνα με τις διατάξεις του ν. 4440/2016, και με την επιφύλαξη τυχόν ειδικότερων διατάξεων, δύναται να υποβάλει αίτηση για μετάταξη σε κενή οργανική θέση ή/και για απόσπασή του για προσωρινή κάλυψη αναγκών, εντός δέκα (10) ημερών από την δημοσιοποίηση των θέσεων και ειδικότερα από τις 5 έως και τις 14 Δεκεμβρίου 2022.

...

Petegia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 06, 2018 8:00 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό Petegia » Τρί Δεκ 06, 2022 9:24 am

Καλημέρα σας,
Μπορώ να εντοπίσω κάπου όλες τις θέσεις συγκεντρωμένες σε πίνακα τύπου excel;
Σας ευχαριστώ προκατοβολικά

batallia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2022 8:07 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό batallia » Τρί Δεκ 06, 2022 1:34 pm

Petegia έγραψε:Καλημέρα σας,
Μπορώ να εντοπίσω κάπου όλες τις θέσεις συγκεντρωμένες σε πίνακα τύπου excel;
Σας ευχαριστώ προκατοβολικά


Καλησπέρα, μπαίνοντας στο hr.apografi.gov.gr, πατάς "Κινητικότητα" κι από εκεί: B' Kύκλος Κινητικότητας 2022 - "Μετάβαση στις θέσεις", όπου βρίσκονται οι λίστες των θέσεων και όπου μπορείς να βάλεις τα φίλτρα για να περιορίσεις τα αποτελέσματα κατά το δοκούν :)

Petegia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 06, 2018 8:00 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό Petegia » Παρ Δεκ 09, 2022 8:58 am

άλλη είναι η ερώτηση μου για συνολική παράθεση των θέσεων ανά Υπουργείο ή Φορέα κλπ
σε συνολικό αρχείο - λίστα και όχι ειδικά

arpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 4:26 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό arpap » Τετ Δεκ 28, 2022 8:13 pm

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά με υγεία.
Έχω αιτηθεί μετακίνηση σε θέσεις του οικείου φορέα μου, από Υπηρεσία της επαρχίας όπου υπηρετώ (υπηρεσία προέλευσης) προς κεντρική υπηρεσία του ίδιου φορέα (υπηρεσία υποδοχής). Οι αιτούμενες θέσεις αναφέρουν ως τύπο μετακίνησης την μετάταξη. Το σύστημα hr.apografi.gov.gr του ΥΠΕΣ έχει εγκρίνει τις προϋποθέσεις μετακίνησης κατά τον έλεγχο που διενήργησε (Έλεγχος Προϋποθέσεων Μετακίνησης). Έχω την πληροφορία ότι "κόβονται" όσοι θέλουν να μετακινηθούν εσωτερικά σε υπηρεσία του ιδίου φορέα, διότι αυτός ο τύπος μετακίνησης θεωρείται μετάθεση. Στο Νόμο 4440/2016 δεν συνάντησα τέτοιο κώλυμα. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; Ευχαριστώ!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Δεκ 29, 2022 6:00 am

θα περιμένεις κανένα δίμηνο για να σου λυθεί η απορία.

arpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 4:26 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό arpap » Πέμ Δεκ 29, 2022 6:09 pm

Petegia έγραψε:Καλημέρα σας,
Μπορώ να εντοπίσω κάπου όλες τις θέσεις συγκεντρωμένες σε πίνακα τύπου excel;
Σας ευχαριστώ προκατοβολικά


Καλησπέρα.
Θα μπείτε στο apografi.gov.gr > Κινητικότητα > Στατιστικά Κύκλων Κινητικότητας > 2ος Κύκλος Κινητικότητας 2022 > Αναλυτικά Στοιχεία Θέσεων > download Stoixeia_Theseon_2022B

elenti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 1:33 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό elenti3 » Τρί Ιαν 31, 2023 1:00 pm

Καλησπέρα. Έχω κάνει αίτηση στον Β κύκλο κινητικότητας 2022, και ενώ από τον φορέα προέλευσης έχει γίνει έγκριση μετακίνησης, ακόμη δεν έχω ενημερωθεί για την τύχη της αίτησης μου στην συνέχεια . Γνωρίζει κανείς αν σε περίπτωση απόρριψης από τον φορέα υποδοχής, υπάρχει ενημέρωση; Ή αν μπορώ να το δω στο μητρώο ; (έγκριση / απόρριψη καθώς και αιτιολόγηση σε περίπτωση απόρριψης;)
Ευχαριστώ

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Ιαν 31, 2023 1:49 pm

elenti3 έγραψε:Καλησπέρα. Έχω κάνει αίτηση στον Β κύκλο κινητικότητας 2022, και ενώ από τον φορέα προέλευσης έχει γίνει έγκριση μετακίνησης, ακόμη δεν έχω ενημερωθεί για την τύχη της αίτησης μου στην συνέχεια . Γνωρίζει κανείς αν σε περίπτωση απόρριψης από τον φορέα υποδοχής, υπάρχει ενημέρωση; Ή αν μπορώ να το δω στο μητρώο ; (έγκριση / απόρριψη καθώς και αιτιολόγηση σε περίπτωση απόρριψης;)
Ευχαριστώ

Σε κάλεσαν για υποβολή δικαιολογητικών;από τον φορέα υποδοχής;

elenti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 1:33 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό elenti3 » Τετ Φεβ 01, 2023 8:16 am

daredevil έγραψε:
elenti3 έγραψε:Καλησπέρα. Έχω κάνει αίτηση στον Β κύκλο κινητικότητας 2022, και ενώ από τον φορέα προέλευσης έχει γίνει έγκριση μετακίνησης, ακόμη δεν έχω ενημερωθεί για την τύχη της αίτησης μου στην συνέχεια . Γνωρίζει κανείς αν σε περίπτωση απόρριψης από τον φορέα υποδοχής, υπάρχει ενημέρωση; Ή αν μπορώ να το δω στο μητρώο ; (έγκριση / απόρριψη καθώς και αιτιολόγηση σε περίπτωση απόρριψης;)
Ευχαριστώ

Σε κάλεσαν για υποβολή δικαιολογητικών;από τον φορέα υποδοχής;

Οχι, από κανέναν φορέα. Είχα κανει αίτηση σε τρεις. Απο τον έναν φορέα -υπ.εσωτερικών-μου είπαν την προηγούμενη Παρασκευή ότι τώρα θα αρχίσουν να καλούν.

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τετ Φεβ 01, 2023 4:59 pm

Καλησπέρα,εμενα στην αίτηση μου μου γράφει ΅΅Αποτέλεσμα :Απόρριψη και Αιτιολογία Απόρριψης :"Δεν υπάγεται ο φορέας στο πεδίο εφαρμογής"
Τι σημαίνει αυτό;

elenti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 1:33 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό elenti3 » Τετ Φεβ 01, 2023 7:29 pm

nikos001 έγραψε:Καλησπέρα,εμενα στην αίτηση μου μου γράφει ΅΅Αποτέλεσμα :Απόρριψη και Αιτιολογία Απόρριψης :"Δεν υπάγεται ο φορέας στο πεδίο εφαρμογής"
Τι σημαίνει αυτό;

Αν αναφέρεσαι στο πεδίο "έλεγχος προϋποθέσεων μετακίνησης", αυτό αφορά τον έλεγχο από την φορέα προέλευσης. Ίσως ο φορέας σου να είναι εκτός κινητικότητας; Το δικό μου ερώτημα αφορά το φορέα υποδοχής. Αν θα φανεί στην αίτηση μου η απόφαση απόρριψης από το τριμελές όργανο καθώς κ την αιτιολόγηση αυτής.

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 2022

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τετ Φεβ 01, 2023 10:11 pm

elenti3 έγραψε:
nikos001 έγραψε:Καλησπέρα,εμενα στην αίτηση μου μου γράφει ΅΅Αποτέλεσμα :Απόρριψη και Αιτιολογία Απόρριψης :"Δεν υπάγεται ο φορέας στο πεδίο εφαρμογής"
Τι σημαίνει αυτό;

Αν αναφέρεσαι στο πεδίο "έλεγχος προϋποθέσεων μετακίνησης", αυτό αφορά τον έλεγχο από την φορέα προέλευσης. Ίσως ο φορέας σου να είναι εκτός κινητικότητας; Το δικό μου ερώτημα αφορά το φορέα υποδοχής. Αν θα φανεί στην αίτηση μου η απόφαση απόρριψης από το τριμελές όργανο καθώς κ την αιτιολόγηση αυτής.



Ναι αναφέρομαι στον φορέα προέλευσης, στον "έλεγχο προϋποθέσεων μετακίνησης"
Ο φορέας μου συμμετέχει κανονικά σε όλους τους κύκλους κινητικότητας μέχρι τώρα, τι ακριβώς σημαίνει η Αιτιολογία Απόρριψης :"Δεν υπάγεται ο φορέας στο πεδίο εφαρμογής";


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες