Πληροφορίες για τη διαδικασία αίτησης απόσπασης κατ'εξαίρεση για λόγους υγείας εκτός του κύκλου κινητικότητας

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
AngelaLar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 3:43 pm

Πληροφορίες για τη διαδικασία αίτησης απόσπασης κατ'εξαίρεση για λόγους υγείας εκτός του κύκλου κινητικότητας

Δημοσίευσηαπό AngelaLar » Παρ Αύγ 19, 2022 10:56 am

Έχω στείλει κατά τα τέλη Ιουλίου την αίτηση για κατ'εξαίρεση απόσπαση σαν δόκιμη για λόγους υγείας στο τμήμα κινητικότητας και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής σε όποιον έχει περάσει την ίδια διαδικασία:

α) Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω την ημερομηνία της επόμενης συνεδρίασης της ΚΕΚ? Αναρτάται κάπου απο πρίν?
β) Θα πρέπει να περιμένω την απόφαση πρώτα της ΚΕΚ ,να δώ δηλαδή εάν θα γνωμοδοτήσει θετικά ώστε να κάνω μετά αίτηση σε κάποιον απο τους εν δυνάμει φορείς υποδοχής τους οποίους δήλωσα στην αίτηση? Ή θα πρέπει να κινηθώ πριν την συνεδρίαση και να πλησιάσω έναν φορέα υποδοχής κάνοντας αίτηση απόσπασης προς αυτόν?
γ) Εάν η γνωμοδότηση είναι τελικά θετική πρέπει να ενημερώσω πρώτα τον φορέα μου και μετά τον φορέα υποδοχής ή αντίστροφα?

Ποιά είναι γενικά τα βήματα μετά την κατάθεση της αίτησης στο Τμ.κινητικότητας;

Σας ευχαριστώ

frossopapa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2022 11:08 am

Re: Πληροφορίες για τη διαδικασία αίτησης απόσπασης κατ'εξαίρεση για λόγους υγείας εκτός του κύκλου κινητικότητας

Δημοσίευσηαπό frossopapa » Πέμ Σεπ 22, 2022 12:56 pm

Για το ίδιο ζήτημα (για λόγους υγείας) θα παρακαλούσα όποιον ξέρει κάτι να μας απαντήσει.
Ιδιαίτερα για το εάν πρέπει πρώτα να κάνουμε αίτηση στον φορέα υποδοχής.
Τι γίνεται εάν δεν υπάρχουν κενές θέσεις;
Είμαι ΜΥ υπουργείου και θα ήθελα να μετατεθώ σέ ό,ποιον φορέα είναι διαθέσιμος στον τόπο διαμονής μου.
Γίνεται και σε ΟΤΑ;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Πληροφορίες για τη διαδικασία αίτησης απόσπασης κατ'εξαίρεση για λόγους υγείας εκτός του κύκλου κινητικότητας

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Σεπ 23, 2022 5:30 am

πρώτα περιμένεις την απόφαση της ΚΕΚ.

AngelaLar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 3:43 pm

Re: Πληροφορίες για τη διαδικασία αίτησης απόσπασης κατ'εξαίρεση για λόγους υγείας εκτός του κύκλου κινητικότητας

Δημοσίευσηαπό AngelaLar » Σάβ Οκτ 01, 2022 9:16 pm

daredevil έγραψε:πρώτα περιμένεις την απόφαση της ΚΕΚ.

Καλησπέρα είδα σήμερα ότι συνεδρίασε η επιτροπή στα απορριφθεντα αιτήματα δεν υπάρχει ο αριθμός πρωτοκόλλου μου. Αυτό σημαίνει ότι εγκρίθηκε σωστά; Σε πόσον καιρό περίπου λέτε να επικοινωνήσουν μαζί μου και να μου στείλουν τη βεβαίωση; Θα πάρει λέτε πάνω από ένα μήνα;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες