Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιουν 27, 2022 11:09 am

Καλημέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς τι ισχύει για τους διοικητικούς των νοσοκομείων? Προφανώς δεν μπορούν να μπουν στους κύκλους κινητικότητας λόγω κοβιντ, όμως υπήρχε η δυνατότητα για απόσπαση/μετάταξη με απόφαση Διοικητή ΥΠΕ (εννοείται πάντα από ΥΠΕ σε ΥΠΕ ή εντός ίδιας ΥΠΕ). Υπάρχει κάποιος νόμος που το έχει καταργήσει αυτό? Μιλάω πάντα για διοικητικούς και όχι για ιατρικό - παραιατρικό προσωπικό

Ευχαριστώ!

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Δευ Ιουν 27, 2022 3:09 pm

italos77 έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς τι ισχύει για τους διοικητικούς των νοσοκομείων? Προφανώς δεν μπορούν να μπουν στους κύκλους κινητικότητας λόγω κοβιντ, όμως υπήρχε η δυνατότητα για απόσπαση/μετάταξη με απόφαση Διοικητή ΥΠΕ (εννοείται πάντα από ΥΠΕ σε ΥΠΕ ή εντός ίδιας ΥΠΕ). Υπάρχει κάποιος νόμος που το έχει καταργήσει αυτό? Μιλάω πάντα για διοικητικούς και όχι για ιατρικό - παραιατρικό προσωπικό

Ευχαριστώ!


Με βύσμα γίνεται, χωρίς δύσκολα.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιουν 28, 2022 9:50 am

dionisis1925 έγραψε:
italos77 έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς τι ισχύει για τους διοικητικούς των νοσοκομείων? Προφανώς δεν μπορούν να μπουν στους κύκλους κινητικότητας λόγω κοβιντ, όμως υπήρχε η δυνατότητα για απόσπαση/μετάταξη με απόφαση Διοικητή ΥΠΕ (εννοείται πάντα από ΥΠΕ σε ΥΠΕ ή εντός ίδιας ΥΠΕ). Υπάρχει κάποιος νόμος που το έχει καταργήσει αυτό? Μιλάω πάντα για διοικητικούς και όχι για ιατρικό - παραιατρικό προσωπικό

Ευχαριστώ!


Με βύσμα γίνεται, χωρίς δύσκολα.


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αυτό που ρώτησα είναι αν υπάρχει κάποιος νόμος που να μας εξαιρεί από τον 4368/2016 που λέει για την κινητικότητα νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού εντός υπουργείου υγείας. Δηλαδή αν υπάρχει συναίνεση από παντού (φορέας προέλευσης - ΥΠΕ) υπάρχει κάποιος νόμος που να μου επιτρέπει να μεταταχθώ εντός Υπουργείου Υγείας?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τρί Ιουν 28, 2022 3:36 pm

italos77 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
italos77 έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς τι ισχύει για τους διοικητικούς των νοσοκομείων? Προφανώς δεν μπορούν να μπουν στους κύκλους κινητικότητας λόγω κοβιντ, όμως υπήρχε η δυνατότητα για απόσπαση/μετάταξη με απόφαση Διοικητή ΥΠΕ (εννοείται πάντα από ΥΠΕ σε ΥΠΕ ή εντός ίδιας ΥΠΕ). Υπάρχει κάποιος νόμος που το έχει καταργήσει αυτό? Μιλάω πάντα για διοικητικούς και όχι για ιατρικό - παραιατρικό προσωπικό

Ευχαριστώ!


Με βύσμα γίνεται, χωρίς δύσκολα.


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αυτό που ρώτησα είναι αν υπάρχει κάποιος νόμος που να μας εξαιρεί από τον 4368/2016 που λέει για την κινητικότητα νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού εντός υπουργείου υγείας. Δηλαδή αν υπάρχει συναίνεση από παντού (φορέας προέλευσης - ΥΠΕ) υπάρχει κάποιος νόμος που να μου επιτρέπει να μεταταχθώ εντός Υπουργείου Υγείας?


Για να αιτηθείς μετάταξη/απόσπαση θα πρέπει να εγκριθεί από Υπηρεσιακό συμβούλιο και να έχεις γραπτή σύμφωνη γνώμη συναίνεσης από τον Προϊστάμενο σου, την Διεύθυνση Διοικητικής Υπηρεσίας και της Διοικήτριας.

Κοινή Υπουργική Απόφαση Αριθμ. Α2β/Γ.Π.οικ.22225/2016
ΦΕΚ 839/Β/30-3-2016

Όλα είναι γραμμένα στο ΦΕΚ.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Ιουν 29, 2022 8:40 am

dionisis1925 έγραψε:
italos77 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
Με βύσμα γίνεται, χωρίς δύσκολα.


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αυτό που ρώτησα είναι αν υπάρχει κάποιος νόμος που να μας εξαιρεί από τον 4368/2016 που λέει για την κινητικότητα νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού εντός υπουργείου υγείας. Δηλαδή αν υπάρχει συναίνεση από παντού (φορέας προέλευσης - ΥΠΕ) υπάρχει κάποιος νόμος που να μου επιτρέπει να μεταταχθώ εντός Υπουργείου Υγείας?


Για να αιτηθείς μετάταξη/απόσπαση θα πρέπει να εγκριθεί από Υπηρεσιακό συμβούλιο και να έχεις γραπτή σύμφωνη γνώμη συναίνεσης από τον Προϊστάμενο σου, την Διεύθυνση Διοικητικής Υπηρεσίας και της Διοικήτριας.

Κοινή Υπουργική Απόφαση Αριθμ. Α2β/Γ.Π.οικ.22225/2016
ΦΕΚ 839/Β/30-3-2016

Όλα είναι γραμμένα στο ΦΕΚ.


Καλημέρα φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Γνωρίζω τον νόμο, με βάση αυτά που εχω βρεί μπορώ να κάνω μετάταξη. Έχω συναίνεση από παντού όσο και αν σου φαίνεται περίεργο.
Ξεκινώντας όμως τη διαδικασία τρώω πόρτα (να το πω απλά) από ένα υπάλληλο της ΥΠΕ γιατί μου λένε ότι δεν μπορεί να μεταταχθεί το διοικητικό-τεχνικό προσωπικό καθώς είναι εκτός του 4368/2016 (μετατάξεις με απόφαση ΔΥΠΕ). ΔΕΝ μπορώ να βρώ τέτοιο νόμο που να αναφέρει ότι είμαστε εκτός. Μου λένε λοιπόν ότι μπορώ να μεταταχθώ μόνο μέσω κύκλων κινητικότητας φυσικά ΟΤΑΝ ανοίξει για τα νοσοκομεία. Καμία ιδέα??

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τετ Ιουν 29, 2022 4:39 pm

italos77 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
italos77 έγραψε:
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αυτό που ρώτησα είναι αν υπάρχει κάποιος νόμος που να μας εξαιρεί από τον 4368/2016 που λέει για την κινητικότητα νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού εντός υπουργείου υγείας. Δηλαδή αν υπάρχει συναίνεση από παντού (φορέας προέλευσης - ΥΠΕ) υπάρχει κάποιος νόμος που να μου επιτρέπει να μεταταχθώ εντός Υπουργείου Υγείας?


Για να αιτηθείς μετάταξη/απόσπαση θα πρέπει να εγκριθεί από Υπηρεσιακό συμβούλιο και να έχεις γραπτή σύμφωνη γνώμη συναίνεσης από τον Προϊστάμενο σου, την Διεύθυνση Διοικητικής Υπηρεσίας και της Διοικήτριας.

Κοινή Υπουργική Απόφαση Αριθμ. Α2β/Γ.Π.οικ.22225/2016
ΦΕΚ 839/Β/30-3-2016

Όλα είναι γραμμένα στο ΦΕΚ.


Καλημέρα φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Γνωρίζω τον νόμο, με βάση αυτά που εχω βρεί μπορώ να κάνω μετάταξη. Έχω συναίνεση από παντού όσο και αν σου φαίνεται περίεργο.
Ξεκινώντας όμως τη διαδικασία τρώω πόρτα (να το πω απλά) από ένα υπάλληλο της ΥΠΕ γιατί μου λένε ότι δεν μπορεί να μεταταχθεί το διοικητικό-τεχνικό προσωπικό καθώς είναι εκτός του 4368/2016 (μετατάξεις με απόφαση ΔΥΠΕ). ΔΕΝ μπορώ να βρώ τέτοιο νόμο που να αναφέρει ότι είμαστε εκτός. Μου λένε λοιπόν ότι μπορώ να μεταταχθώ μόνο μέσω κύκλων κινητικότητας φυσικά ΟΤΑΝ ανοίξει για τα νοσοκομεία. Καμία ιδέα??


Αυτός ο υπάλληλος είναι ο προϊστάμενος του τμήματος Διαχείρισης ανθρώπινων πόρων?? Το συγκεκριμένο τμήμα είναι αρμόδιο για τις μετακινήσεις , μετατάξεις κτλπ του προσωπικού της αντίστοιχης ΥΠΕ.

Αν είναι αυτός του ζητάς γραπτώς τον νόμο που αναφέρει το κώλυμα της μετακίνησης, αλλιώς πας και συμβουλεύεσαι έναν εργατολόγο.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Ιουν 30, 2022 9:52 am

dionisis1925 έγραψε:
italos77 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
Για να αιτηθείς μετάταξη/απόσπαση θα πρέπει να εγκριθεί από Υπηρεσιακό συμβούλιο και να έχεις γραπτή σύμφωνη γνώμη συναίνεσης από τον Προϊστάμενο σου, την Διεύθυνση Διοικητικής Υπηρεσίας και της Διοικήτριας.

Κοινή Υπουργική Απόφαση Αριθμ. Α2β/Γ.Π.οικ.22225/2016
ΦΕΚ 839/Β/30-3-2016

Όλα είναι γραμμένα στο ΦΕΚ.


Καλημέρα φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Γνωρίζω τον νόμο, με βάση αυτά που εχω βρεί μπορώ να κάνω μετάταξη. Έχω συναίνεση από παντού όσο και αν σου φαίνεται περίεργο.
Ξεκινώντας όμως τη διαδικασία τρώω πόρτα (να το πω απλά) από ένα υπάλληλο της ΥΠΕ γιατί μου λένε ότι δεν μπορεί να μεταταχθεί το διοικητικό-τεχνικό προσωπικό καθώς είναι εκτός του 4368/2016 (μετατάξεις με απόφαση ΔΥΠΕ). ΔΕΝ μπορώ να βρώ τέτοιο νόμο που να αναφέρει ότι είμαστε εκτός. Μου λένε λοιπόν ότι μπορώ να μεταταχθώ μόνο μέσω κύκλων κινητικότητας φυσικά ΟΤΑΝ ανοίξει για τα νοσοκομεία. Καμία ιδέα??


Αυτός ο υπάλληλος είναι ο προϊστάμενος του τμήματος Διαχείρισης ανθρώπινων πόρων?? Το συγκεκριμένο τμήμα είναι αρμόδιο για τις μετακινήσεις , μετατάξεις κτλπ του προσωπικού της αντίστοιχης ΥΠΕ.

Αν είναι αυτός του ζητάς γραπτώς τον νόμο που αναφέρει το κώλυμα της μετακίνησης, αλλιώς πας και συμβουλεύεσαι έναν εργατολόγο.


Ναι φυσικά, στο ανθρώπινο δυναμικό είναι. Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Αν παρόλα αυτά κάποιος γνωρίζει την απάντηση στο πρώτο μου ερώτημα θα το εκτιμούσα να αναφέρει το νόμο. Έχω κάνει ήδη ερώτημα στο υπουργείο αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα πάρω απάντηση.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Παρ Ιούλ 01, 2022 10:17 am

Πάμε πάλι , δεν υπάρχει κανένας νόμος που να απαγορεύει τις μετατάξεις.
Εσύ τώρα έχεις κολλήσει σε κάτι που σου είπε ένας υπάλληλος χωρίς να ζητήσεις γραπτώς την αιτιολογία και συνεχίζεις και επιμένεις.

Μπορείς να βλέπεις αποφάσεις για μετατάξεις στο διαύγεια της αντίστοιχης ΥΠΕ που σε ενδιαφέρει , πχ στην 1η υπε στο διαύγεια σήμερα ανέβηκε απόφαση μετάταξης υπαλλήλου. diavgeia.gov.gr/doc/62%CE%A12469%CE%9726-8%CE%95%CE%9C?inline=true

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Ιούλ 08, 2022 9:20 am

dionisis1925 έγραψε:Πάμε πάλι , δεν υπάρχει κανένας νόμος που να απαγορεύει τις μετατάξεις.
Εσύ τώρα έχεις κολλήσει σε κάτι που σου είπε ένας υπάλληλος χωρίς να ζητήσεις γραπτώς την αιτιολογία και συνεχίζεις και επιμένεις.

Μπορείς να βλέπεις αποφάσεις για μετατάξεις στο διαύγεια της αντίστοιχης ΥΠΕ που σε ενδιαφέρει , πχ στην 1η υπε στο διαύγεια σήμερα ανέβηκε απόφαση μετάταξης υπαλλήλου. diavgeia.gov.gr/doc/62%CE%A12469%CE%9726-8%CE%95%CE%9C?inline=true



Φίλε μου το διοικητικό προσωπικό υπάγεται στον 4440/16 οπότε όσο διαρκει ο covid δεν... Οι νοσηλευτές κλπ υπάγονται σε άλλο νόμο που μετατάσσονται με απόφαση ΔΥΠΕ. Ολη μου η έρευνα καταλήγει εκεί. Οι μετατάξεις που αναφέρεις στη διαύγεια είναι όλες για νοσηλευτικό -παραιατρικό με ελάχιστες εξαιρέσεις κάποιον διοικητικών για συνυπηρέτηση κλπ.
Αντιπαρέρχομαι το ύφος της απάντησής σου γιατί πολλές φορές ο γραπτός λόγος αδικεί. Προφανώς κόλλησα σε αυτό που μου απαντάνε από την ΥΠΕ γιατί δεν μπορώ να κολλήσω σε αυτό που απαντάς εσύ.
Τελειώνοντας, ειλικρινά σου μιλάω, εκτιμώ πολύ το γεγονός ότι διέθεσες χρόνο για την κουβέντα μας και δεν μπορω παρά να σε ευχαριστήσω για ακόμη μία φορά. Άλλωστε ο σκοπός του φορουμ είναι αυτός ακριβώς ώστε να βοηθηθούν και άλλοι από την κουβέντα μας.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Παρ Ιούλ 08, 2022 11:45 am

Εργάζομαι σε νοσοκομείο και έχουν φύγει τα τελευταία χρόνια με μετάταξη/απόσπαση/μετάθεση τουλάχιστον 10 διοικητικοί υπάλληλοι και αναφέρομαι στα έτη 2021 έως και σήμερα.

Προφανώς δεν έχεις το κατάλληλο βύσμα για να φύγεις.

Δεν σε ειρωνεύτηκα , ούτε έχει κάτι το ύφος μου , η Ελλάδα πάντα ήτανε και θα είναι η χώρα του βύσματος , αν μπορείς να το εμπεδώσεις καλώς αν όχι συνέχισε την έρευνα σου.

Καλό καλοκαίρι.

writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό writer1 » Σάβ Ιούλ 09, 2022 12:22 am

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: 1) Υπηρετώ σε νοσοκομείο με την ειδικότητα ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας και ενδιαφέρομαι για απόσπαση σε Κέντρο Υγείας κοντά στην περιοχή μου (και μιλάω για την περίπτωση κινητικότητας για λόγους υγείας μιας και η κλασική κινητικότητα έχει παγώσει για τα νοσοκομεία). Κατάφερα μόνο να πληροφορηθώ από την υπηρεσία κινητικότητας (δια τηλεφώνου) ότι μπορώ στην αίτηση να δηλώσω όσους φορείς υποδοχής θέλω. Άραγε θα μπορούσα να δηλώσω και τον Δήμο μου? Ή και άλλους φορείς? Αυτό το ρωτώ διότι η ειδικότητά μου είναι ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας. Θα μπορούσα να αποσπαστώ στον Δήμο ή σε άλλον φορέα ως διοικητικός με την ειδικότητα Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας? Προφανώς στο Κέντρο Υγείας δεν θα υπάρχει πρόβλημα μιας και είναι χώρος υγείας. Σε άλλους φορείς όμως? Έχω στείλει e-mail σε κάποιους από τους φορείς που με ενδιαφέρουν ρωτώντας τους αν υπάρχουν κενές θέσεις αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. 2) Σε περίπτωση που κάνω την αίτηση τώρα, γνωρίζετε κάθε πότε συνεδριάζει η αρμόδια επιτροπή κινητικότητας? Μου γνωστοποιείται το αποτέλεσμα είτε είναι θετικό είτε είναι αρνητικό? Το καλό είναι ότι σε περίπτωση θετικής απάντησης, αυτό γίνεται μόνο στον ενδιαφερόμενο και η υπηρεσία δεν ξέρει τίποτα παρά μόνον τότε που ο ενδιαφερόμενος το κάνει γνωστό στην υπηρεσία του. Με άλλα λόγια αν υποβάλω σήμερα την αίτηση μετά από πόσον καιρό θα ξέρω? Σας ευχαριστώ πολύ.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιούλ 11, 2022 1:12 pm

dionisis1925 έγραψε:Εργάζομαι σε νοσοκομείο και έχουν φύγει τα τελευταία χρόνια με μετάταξη/απόσπαση/μετάθεση τουλάχιστον 10 διοικητικοί υπάλληλοι και αναφέρομαι στα έτη 2021 έως και σήμερα.

Προφανώς δεν έχεις το κατάλληλο βύσμα για να φύγεις.

Δεν σε ειρωνεύτηκα , ούτε έχει κάτι το ύφος μου , η Ελλάδα πάντα ήτανε και θα είναι η χώρα του βύσματος , αν μπορείς να το εμπεδώσεις καλώς αν όχι συνέχισε την έρευνα σου.

Καλό καλοκαίρι.



Ετσι που το θέτεις ναι , έχεις δίκιο, προφανώς δεν έχω τόσο μεγάλο δόντι!
Να είσαι καλά συνάδελφε, καλό καλοκαίρι σου εύχομαι!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιούλ 11, 2022 1:19 pm

writer1 έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: 1) Υπηρετώ σε νοσοκομείο με την ειδικότητα ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας και ενδιαφέρομαι για απόσπαση σε Κέντρο Υγείας κοντά στην περιοχή μου (και μιλάω για την περίπτωση κινητικότητας για λόγους υγείας μιας και η κλασική κινητικότητα έχει παγώσει για τα νοσοκομεία). Κατάφερα μόνο να πληροφορηθώ από την υπηρεσία κινητικότητας (δια τηλεφώνου) ότι μπορώ στην αίτηση να δηλώσω όσους φορείς υποδοχής θέλω. Άραγε θα μπορούσα να δηλώσω και τον Δήμο μου? Ή και άλλους φορείς? Αυτό το ρωτώ διότι η ειδικότητά μου είναι ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας. Θα μπορούσα να αποσπαστώ στον Δήμο ή σε άλλον φορέα ως διοικητικός με την ειδικότητα Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας? Προφανώς στο Κέντρο Υγείας δεν θα υπάρχει πρόβλημα μιας και είναι χώρος υγείας. Σε άλλους φορείς όμως? Έχω στείλει e-mail σε κάποιους από τους φορείς που με ενδιαφέρουν ρωτώντας τους αν υπάρχουν κενές θέσεις αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. 2) Σε περίπτωση που κάνω την αίτηση τώρα, γνωρίζετε κάθε πότε συνεδριάζει η αρμόδια επιτροπή κινητικότητας? Μου γνωστοποιείται το αποτέλεσμα είτε είναι θετικό είτε είναι αρνητικό? Το καλό είναι ότι σε περίπτωση θετικής απάντησης, αυτό γίνεται μόνο στον ενδιαφερόμενο και η υπηρεσία δεν ξέρει τίποτα παρά μόνον τότε που ο ενδιαφερόμενος το κάνει γνωστό στην υπηρεσία του. Με άλλα λόγια αν υποβάλω σήμερα την αίτηση μετά από πόσον καιρό θα ξέρω? Σας ευχαριστώ πολύ.


Μπορείς και σε άλλους φορείς αρκεί να έχουν κενές θέσεις της ειδικότητάς σου (αυτό με επιφύλαξη).
Η ΚΕΚ συνεδριάζει κάθε 2 μήνες περίπου (άλλες φορές λιγότερο άλλες περισσότερο)
Μπορείς να παρακολουθείς τα αποτελέσματα για να δείς αν απορρίφθηκε. Αν είναι θετικό στο κοινοποιούν, αν είναι αρνητικό δεν ξέρω.
Για τα αποτελέσματα ,εξαρτάται ξανά, θα υπολόγιζα 2 μήνες κατά προσέγγιση. Τώρα που πέφτει καλοκαίρι ίσως λίγο παραπάνω

maria2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2022 12:57 pm

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό maria2021 » Δευ Σεπ 04, 2023 5:02 pm

καλησπέρα

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα μήπως έχετε βγάλει κάποια άκρη για τις μεταθέσεις των Διοικητικών εκτός κινητικότητας ;

thd75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Οκτ 11, 2023 11:25 am

Re: Διοικητικό Προσωπικό Νοσοκομείων

Δημοσίευσηαπό thd75 » Τετ Οκτ 11, 2023 12:56 pm

Δείτε την παρ. 3 του από 25-04-2017 διευκρινιστικού εγγράφου με ΑΔΑ: ΨΘ85465ΦΥΟ-ΧΜΗ, όπου αναφέρεται ότι:
"Το διοικητικό και τεχνικό προσωπικό των Φ.Π.Υ.Υ. των Δ.Υ.Πε. για το οποίο ισχύουν οι διατάξεις του
ν. 4440/2016, δεν υπάγεται στις ειδικές διατάξεις του άρθρου 50 του ν. 4368/2016, όπως έχει
τροποποιηθεί και ισχύει. Επίσης, για το προσωπικό αυτό δεν έχουν εφαρμογή οι διατάξεις των νόμων
4238/2014, 3868/2010, 3329/2005, 3370/2005, 4223/2013, 4019/2011, 3370/05, 4286/14, καθώς
και άλλες γενικές ή ειδικές διατάξεις που ρυθμίζουν διαφορετικά από τον ν. 4440/16 τα ίδια θέματα".


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες