ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Ιουν 19, 2021 2:10 pm

daredevil έγραψε:
sotinela έγραψε:Καλησπέρα είμαι νεος στο θέμα. Εαν αποδεχτώ θέση τε λογιστικού διοικητικού σε νοσοκομείο δε θα έχω δικαίωμα να πάω μετάθεση σε νοσοκομείο κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Εννοώ απο ενα νοσοκομείο να παω στο αλλό. Θα είναι ίδια ΥΠΕ αλλά άλλος νομός. Θα είμαι δεσμευμένος να υπηρετήσω για μια ζωη :shock: στον τόπο διορισμού; Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εχω κληθεί για αποδοχη

Υπάρχει νόμος που λέει για τις μεταθέσεις ιατρικού προσωπικού και λοιπά φορέων παροχής υγείας ακριβώς τον νόμο δεν τον θυμάμαι αλλά λέει μεταθέσεις αποσπάσεις οι οποίες γίνονται εντός της ίδιας δυπε υγειονομικής περιφέρειας ή άλλης υγειονομικής περιφέρειας με κοινή απόφαση των υπ των δυπε αρχών αυτών ψάξε σε παρακαλώ να το δεις γιατί δεν θυμάμαι τον νόμο αυτόν εδώ κινητικότητα νομίζω λέγεται ο νόμος ιατρικού και παραϊατρικού προσωπικού των υγειονομικών περιφερειών


Νομίζω σε υποχρεώνει σε 5ετη παραμονή στη θέση και μετά να ζητήσεις μετακίνηση σε άλλο νοσοκομείο. Το θέμα είναι θα στο επιτρέψουν μετά την 5ρτια ή θα σου πούνε δεν υπάρχει άλλος να κάνει την δουλειά σου μένεις εδω. Μεγάλο ρίσκο. Και αυτό που διάβασα για μη συμμετοχή του υγείας στην κινητικότητα μεγάλο αρνητικό. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 20, 2021 9:18 am

trelokomeio έγραψε:
mpoum έγραψε:Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Είμαι διοικητική σε νοσοκομείο επικουρική και είμαι στην 6Κ 2020. Έχω μία σοβαρή απορία σχετικά με την εντοπιότητα. ο χρόνος παραμονής σε παραμεθόριο γνωρίζει κανείς πως προσμετράται; Διότι είμαι μητέρα και θα πάρω το 9μηνο και μετά θα πάρω άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου έως 6 ετών. Όμως φοβάμαι οτι μπορεί ο χρόνος αυτός να μην προσμετράται Στην παραμονή μου. Δηλαδή πάει ημερολογιακά για τα 10 χρόνια ή πραγματικής υπηρεσίας; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω καθόλου. Αν ξέρουν οι πιο παλιοί που μπορώ να απευθυνθώ θα ήταν μεγάλη βοήθεια.


νομικά δεν εχεις πρόβλημα, προσμετρωνται τα χρόνια αυτά κανονικά!
η δεκαετια έχει γίνει 7 ετία για να πας πχ λαρισα καρδιτσα κομοτηνη και 5 ετια εντός πραμεθορίου, δες τον 4440/16 αρθρο, 4 νομίζω

η λέξη κλειδί ειναι , πραγματική δημόσια υπηρεσία...

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 20, 2021 9:22 am

ARMAGEDDON έγραψε:
daredevil έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.

Εδώ θα πεθάνουμε Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει με κινητικότητα κάνεις στα νοσοκομεία μόνο με διορισμό όποιος τα βλέπει αυτά νοσοκομεία δικαστήρια και εφκα τελείωσε η ως όσοι πρόλαβαν και έφυγαν οι υπόλοιποι σε ένα χρόνο γιατί και το Γενάρη θα έχει πάλι κορόιδο

Εμένα με ενδιαφέρει να φύγω από το ΥΓΕΙΑΣ. Έτσι κι΄αλλιώς, σε λίγο τα Νοσοκομεία και τα Κέντρα Υγείας δεν θα ανήκουν στο Κράτος.


είσαι άρχοντας .. τι είπε ο τεράστιος? η δημόσια υγεία " δεν νοείται απαραίτητα και κρατική" ... και όποιος το "έπιασε " το έπιασε"..

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 20, 2021 9:27 am

trelokomeio έγραψε:
mpoum έγραψε:Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Είμαι διοικητική σε νοσοκομείο επικουρική και είμαι στην 6Κ 2020. Έχω μία σοβαρή απορία σχετικά με την εντοπιότητα. ο χρόνος παραμονής σε παραμεθόριο γνωρίζει κανείς πως προσμετράται; Διότι είμαι μητέρα και θα πάρω το 9μηνο και μετά θα πάρω άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου έως 6 ετών. Όμως φοβάμαι οτι μπορεί ο χρόνος αυτός να μην προσμετράται Στην παραμονή μου. Δηλαδή πάει ημερολογιακά για τα 10 χρόνια ή πραγματικής υπηρεσίας; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω καθόλου. Αν ξέρουν οι πιο παλιοί που μπορώ να απευθυνθώ θα ήταν μεγάλη βοήθεια.


νομικά δεν εχεις πρόβλημα, προσμετρωνται τα χρόνια αυτά κανονικά!
η δεκαετια έχει γίνει 7 ετία για να πας πχ λαρισα καρδιτσα κομοτηνη και 5 ετια εντός πραμεθορίου, δες τον 4440/16 αρθρο, 4 νομίζω

εφόσον συμμετέχεις στην κινητικότητα . αν ανοίξει για τους υγειονομικούς. αλλιώς
Ν. 4368/16 άρθρο 50 . βεβαια με απόφαση αλλης Δ.Υ.Πε. μπορεισ να πας σε άλλο νοσοκομείο. επισης η ανεύ αποδοχών δεν θεωρείται χρόνος πραγματικής δημόσιας υπηρεσίας. εκεί ίσως έχεις θέμα.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 20, 2021 12:06 pm

sotinela έγραψε:
daredevil έγραψε:
sotinela έγραψε:Καλησπέρα είμαι νεος στο θέμα. Εαν αποδεχτώ θέση τε λογιστικού διοικητικού σε νοσοκομείο δε θα έχω δικαίωμα να πάω μετάθεση σε νοσοκομείο κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Εννοώ απο ενα νοσοκομείο να παω στο αλλό. Θα είναι ίδια ΥΠΕ αλλά άλλος νομός. Θα είμαι δεσμευμένος να υπηρετήσω για μια ζωη :shock: στον τόπο διορισμού; Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εχω κληθεί για αποδοχη

Υπάρχει νόμος που λέει για τις μεταθέσεις ιατρικού προσωπικού και λοιπά φορέων παροχής υγείας ακριβώς τον νόμο δεν τον θυμάμαι αλλά λέει μεταθέσεις αποσπάσεις οι οποίες γίνονται εντός της ίδιας δυπε υγειονομικής περιφέρειας ή άλλης υγειονομικής περιφέρειας με κοινή απόφαση των υπ των δυπε αρχών αυτών ψάξε σε παρακαλώ να το δεις γιατί δεν θυμάμαι τον νόμο αυτόν εδώ κινητικότητα νομίζω λέγεται ο νόμος ιατρικού και παραϊατρικού προσωπικού των υγειονομικών περιφερειών


Νομίζω σε υποχρεώνει σε 5ετη παραμονή στη θέση και μετά να ζητήσεις μετακίνηση σε άλλο νοσοκομείο. Το θέμα είναι θα στο επιτρέψουν μετά την 5ρτια ή θα σου πούνε δεν υπάρχει άλλος να κάνει την δουλειά σου μένεις εδω. Μεγάλο ρίσκο. Και αυτό που διάβασα για μη συμμετοχή του υγείας στην κινητικότητα μεγάλο αρνητικό. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

αρθρο 66 Ν,4722
Άρθρο 66
Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας

Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α΄ 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας.
αρα μεχρι να λήξει η πανδημία δεν θα πας πουθενά. επίσης για 5 έτη δεν μπορείς να συμμετέχεις σε προκύρηξη αν δεν περασει 5 ετία απο τον διορισμό. εκτοσ και αν παραιτηθείς. τα 5 χρνονια ποχρεωτικά στην θέση ειναι μόνο για τους νοσηλευτές και βοηθητικό. όχι για διοκητικό. επισης 10 χρόνια παραμονής σε περίπτωση διορισμού με εντοποιότητα.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Η κοροϊδία συνεχίζεται.

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Τετ Νοέμ 17, 2021 6:17 pm

Η Κυβέρνηση μας έθεσε σε αναστολή επειδή μας θεωρεί επικίνδυνους για την Δημόσια Υγεία. Ταυτόχρονα όμως μας συνεχίζει να μας αποκλείει από την Κινητικότητα. Τελικά ποιος είναι πιο επικίνδυνος;

ΘΕΜΑ: Δημοσιοποίηση θέσεων κινητικότητας Β ́ κύκλου 2021 – Υποβολή αιτήσεων - 2η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
Σχετ.: Η αρ. ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ/873/οικ.19744/18.10.2021 (ΑΔΑ: ΩΦΥΗ46ΜΤΛ6-Ζ0Λ) εγκύκλιος.

1.3. Αρ. 66 Ν. 4722/2020: «Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής,
συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, του
Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου
Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή σε
κύκλους κινητικότητας του ΕΣΚ του ν. 4440/2016 για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για
όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή
απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας».

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Η κοροϊδία συνεχίζεται.

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Νοέμ 17, 2021 8:30 pm

ARMAGEDDON έγραψε:Η Κυβέρνηση μας έθεσε σε αναστολή επειδή μας θεωρεί επικίνδυνους για την Δημόσια Υγεία. Ταυτόχρονα όμως μας συνεχίζει να μας αποκλείει από την Κινητικότητα. Τελικά ποιος είναι πιο επικίνδυνος;

ΘΕΜΑ: Δημοσιοποίηση θέσεων κινητικότητας Β ́ κύκλου 2021 – Υποβολή αιτήσεων - 2η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
Σχετ.: Η αρ. ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ/873/οικ.19744/18.10.2021 (ΑΔΑ: ΩΦΥΗ46ΜΤΛ6-Ζ0Λ) εγκύκλιος.

1.3. Αρ. 66 Ν. 4722/2020: «Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής,
συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, του
Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου
Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή σε
κύκλους κινητικότητας του ΕΣΚ του ν. 4440/2016 για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για
όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή
απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας».

Αν δεν ψοφήσει ο κορονοϊός δεν πρόκειται να βγει κανείς από το υπουργείο υγείας


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες