Μετάταξη και γενικές ερωτήσεις /επαπειλουμενη κυηση

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Μετάταξη και γενικές ερωτήσεις /επαπειλουμενη κυηση

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Πέμ Απρ 29, 2021 12:52 am

Γειά σας,

Θέλω να ρωτήσω τα εξής αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει:

1) θέλω να συμμετέχω στην κινητικότητα για πρώτη φορά, πρέπει να ειδοποιησω την υπηρεσία μου για τη συμμετοχή μου;

2)μπορω να συμμετέχω στην κινητικότητα αν βρίσκομαι σε άδεια επαπειλουμενης κύησης ή σε κανονικη άδεια το χρονικό διάστημα που γίνονται οι αιτήσεις;

3)μπαίνοντας στην εφαρμογή "Η απογραφή", στα στοιχεία μου δεν έχουν περαστεί κάποια στοιχεία μου όπως ο αριθμός των παιδιών μου, οι σπουδές μου κτλ, πρέπει να ζητήσω από την υπηρεσία μου να τα περάσουν; επίσης ποια άλλα στοιχεία μου πρέπει οπωσδήποτε να είναι περασμένα για να μην έχω κάποιο πρόβλημα;

4)ξερει κάποιος ποτέ θα γνωστοποιηθουν οι εγκρίσεις θέσεων στους φορείς; και μετά από πόσο διάστημα ξεκινούν οι αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους;

5)επειδη δεν έχω ξανακάνει αίτηση, είναι εύκολο να την κάνεις; θα υπάρχουν οδηγίες; αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα που μπορώ να απευθυνθώ τηλ/μαιλ για να με καθοδηγήσουν;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Μετάταξη και γενικές ερωτήσεις /επαπειλουμενη κυηση

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Απρ 29, 2021 2:36 pm

Scorpios1985 έγραψε:Γειά σας,

Θέλω να ρωτήσω τα εξής αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει:

1) θέλω να συμμετέχω στην κινητικότητα για πρώτη φορά, πρέπει να ειδοποιησω την υπηρεσία μου για τη συμμετοχή μου;

2)μπορω να συμμετέχω στην κινητικότητα αν βρίσκομαι σε άδεια επαπειλουμενης κύησης ή σε κανονικη άδεια το χρονικό διάστημα που γίνονται οι αιτήσεις;

3)μπαίνοντας στην εφαρμογή "Η απογραφή", στα στοιχεία μου δεν έχουν περαστεί κάποια στοιχεία μου όπως ο αριθμός των παιδιών μου, οι σπουδές μου κτλ, πρέπει να ζητήσω από την υπηρεσία μου να τα περάσουν; επίσης ποια άλλα στοιχεία μου πρέπει οπωσδήποτε να είναι περασμένα για να μην έχω κάποιο πρόβλημα;

4)ξερει κάποιος ποτέ θα γνωστοποιηθουν οι εγκρίσεις θέσεων στους φορείς; και μετά από πόσο διάστημα ξεκινούν οι αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους;

5)επειδη δεν έχω ξανακάνει αίτηση, είναι εύκολο να την κάνεις; θα υπάρχουν οδηγίες; αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα που μπορώ να απευθυνθώ τηλ/μαιλ για να με καθοδηγήσουν;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

1.οχι
2.ναι
3.πρεπει να διορθωθούν τα στοιχεία σου οπωσδήποτε
4.περίπου τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου.την επόμενη μέρα αφού ανακοινωθούν
5.στο apografi με τους κωδικούς taxis μπαίνεις και την κάνεις.

jn18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 2:58 pm

Re: Μετάταξη και γενικές ερωτήσεις /επαπειλουμενη κυηση

Δημοσίευσηαπό jn18 » Πέμ Απρ 29, 2021 3:41 pm

Όσον αφορά το ερώτημα 3, ο φορέας προέλευσης ξέρω ότι σε αρκετούς δεν αλλάζει τα στοιχεία, παρά τις αιτήσεις των υποψηφίων που θέλουν να μετακινηθούν. Σε προηγούμενη κινητικότητα που μίλησα με φορέα υποδοχής και επεσήμανα το πρόβλημα, μου είπαν να μην ανησυχώ, γιατί πάντα ζητάν επιβεβαίωση από τους φορείς προέλευσης και ξέρουν τα πραγματικά μας στοιχεία, άσχετα αν αλλάζουν ή όχι την κατάσταση που αποτυπώνεται στην αίτηση. Εγώ κρατάω μικρό καλάθι γι αυτό, αλλά εσύ κάνε σίγουρα μια αίτηση στον τρέχοντα φορέα σου να σου περαστούν κλιμάκια, μεταπτυχιακά, γλώσσες και ό,τι άλλο σου λείπει.

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Μετάταξη και γενικές ερωτήσεις /επαπειλουμενη κυηση

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Δευ Μάιος 03, 2021 1:01 am

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες