Νέα κινητικότητα

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Stefn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Νέα κινητικότητα

Δημοσίευσηαπό Stefn » Τετ Ιαν 13, 2021 12:10 pm

Καλησπέρα. Στην δήλωση μου συμπεριέλαβα τρεις φορείς. Σε περίπτωση που με καλέσουν δύο διαφορετικοί για συνέντευξη τι κάνω? Πάω και στους δύο? Και αν στο τέλος με επιλέξουν και οι δύο στην συνέχεια πως διαλέγω σε ποιον θα πάω?

marialevanti82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marialevanti82 » Τετ Ιαν 13, 2021 10:17 pm

Stefn έγραψε:Καλησπέρα. Στην δήλωση μου συμπεριέλαβα τρεις φορείς. Σε περίπτωση που με καλέσουν δύο διαφορετικοί για συνέντευξη τι κάνω? Πάω και στους δύο? Και αν στο τέλος με επιλέξουν και οι δύο στην συνέχεια πως διαλέγω σε ποιον θα πάω?

Αν γίνει ίδια περίοδο ναι. Πέρυσι που οι φορείς δεν τηρούσαν προθεσμίες και κυριαρχούσε πανικος με τον κοβιντ, με ενημέρωσε φορέας το Φεβρουάριο και άλλος τον Ιούνιο! Γενικά όμως ακόμα κ αν δεχτείς, μέχρι το ΦΕΚ θεωρητικά μπορείς να το αλλάξεις.

paili
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό paili » Τετ Ιαν 13, 2021 10:37 pm

John1976 έγραψε:Καλημέρα σας
Καλή Χρονιά σε ολους
Με αφορμή την τελευταία απάντηση στο τοπικ, γνωρίζετε μήπως αν υπάρχει απεσταλμένη εγκύκλιος που να ρυθμίζει τα παραπάνω; δλδ την διόρθωση αποτελέσματος ελέγχου των προϋποθέσεων για την συμμετοχή στην κινητικότητα; Για να την ζητήσω από το Ανθρώπινο Δυναμικό της εταιρείας. Δυστυχώς όπως καταλαβαίνετε, με απέρριψαν....
Σας ευχαριστώ πολύ

Υπάρχει ανακοίνωση στο apografi

Stefn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Stefn » Πέμ Ιαν 14, 2021 4:50 pm

Αν δώσω συνέντευξη και στους δύο φορείς που με καλέσουν θα πρέπει να τους ενημερώσω ότι ενδιαφέρεται και άλλος φορέας?

paili
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Ιαν 14, 2021 5:54 pm

Stefn έγραψε:Αν δώσω συνέντευξη και στους δύο φορείς που με καλέσουν θα πρέπει να τους ενημερώσω ότι ενδιαφέρεται και άλλος φορέας?
Αν τους ενημερώσεις δεν θα σε δεχτεί κανεις..η κατάσταση είναι πολύ φλου..διαλέγεις οποιον θες εσυ,αν σε καλέσουν ταυτόχρονα..συνήθως κάποιος είναι πιο γρήγορος..

daredevil
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Ιαν 14, 2021 10:12 pm

Ο νέος υπες που ήταν λεει στο αγροτική ανάπτυξη ς, θέλει λέει να δίνει δικαίωμα στους δημάρχους να δίνουν έγκριση να φεύγει κάποιος. Και να πηγαίνει απο. Σε δήμο . Τα συμπεράσματα δικά σας

Kouskous
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kouskous » Παρ Ιαν 15, 2021 5:47 am

Καλημέρα φίλοι μου. Για άλλη μια φορά η υπηρεσία μου Ο.Σ.Υ. με ψευδοι στοιχεία καταφέρνει να μας κρατάει όμοιρους και να μην μας αφήνει να φύγουμε για τις υπηρεσίες που μας επιλέξανε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πειστούν και να μας αφήσουν;;; υπάρχει κάποιο σημείο στην διαδικασία της μετακίνησης που να μπορεί να χρεισιμοποιηθει υπέρ μας ώστε να κοινηθούμε κατά τις υπηρεσία μας για να μπορέσουμε να φύγουμε;;;

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ertianos » Παρ Ιαν 15, 2021 11:07 am

daredevil έγραψε:Ο νέος υπες που ήταν λεει στο αγροτική ανάπτυξη ς, θέλει λέει να δίνει δικαίωμα στους δημάρχους να δίνουν έγκριση να φεύγει κάποιος. Και να πηγαίνει απο. Σε δήμο . Τα συμπεράσματα δικά σας

Κάτσε, αυτό δεν ισχύει ήδη (παρ. 4 αρ. 4 του Ν.4440/16: « Ειδικά για τη μετάταξη υπαλλήλου από Ο.Τ.Α. α’ βαθμού απαιτείται επιπλέον η γνώμη του αρμόδιου για το διορισμό οργάνου.»); Ή λάθος το καταλαβαίνω/ερμηνεύω;

arigal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό arigal » Παρ Ιαν 15, 2021 11:26 am

daredevil έγραψε:Ο νέος υπες που ήταν λεει στο αγροτική ανάπτυξη ς, θέλει λέει να δίνει δικαίωμα στους δημάρχους να δίνουν έγκριση να φεύγει κάποιος. Και να πηγαίνει απο. Σε δήμο . Τα συμπεράσματα δικά σας

Το διάβασα και εγώ σε άρθρο και μάλιστα αναφέρει ότι ίσως επηρεάσει και την εν εξελίξη κινητικότητα!!
Εγώ πήρα έγκριση από τον Δήμο προέλευσης αλλά στις παρατηρήσεις γράφει αρνητική γνώμη Δημάρχου. Ωστόσο δεν ανήκω σε τεχνική υπηρεσία άρα δεν χρειάζεται η σύμφωνη γνώμη!
Περιμένω να με επιλέξουν από τον Δήμο υποδοχής. Αν αλλάξει κάτι στην πορεία υπάρχει περίπτωση να μην πάρω μετάταξη?

levtimar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό levtimar » Παρ Ιαν 15, 2021 11:48 am

ertianos έγραψε:

Κάτσε, αυτό δεν ισχύει ήδη (παρ. 4 αρ. 4 του Ν.4440/16: « Ειδικά για τη μετάταξη υπαλλήλου από Ο.Τ.Α. α’ βαθμού απαιτείται επιπλέον η γνώμη του αρμόδιου για το διορισμό οργάνου.»); Ή λάθος το καταλαβαίνω/ερμηνεύω;

Ισχύει μόνο για μηχανικούς. Θέλουν να ισχύσει για όλες τις ειδικότητες.

Stefn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Stefn » Παρ Ιαν 15, 2021 12:43 pm

Δυστυχώς ενώ και οι τρεις φορείς στους οποίους δήλωσα δήλωσα εκδήλωσαν ενδιαφέρον η υπηρεσία μου δεν έδωσε το οκ λόγω 65%

paili
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό paili » Παρ Ιαν 15, 2021 1:19 pm

arigal έγραψε:

Το διάβασα και εγώ σε άρθρο και μάλιστα αναφέρει ότι ίσως επηρεάσει και την εν εξελίξη κινητικότητα!!
Εγώ πήρα έγκριση από τον Δήμο προέλευσης αλλά στις παρατηρήσεις γράφει αρνητική γνώμη Δημάρχου. Ωστόσο δεν ανήκω σε τεχνική υπηρεσία άρα δεν χρειάζεται η σύμφωνη γνώμη!
Περιμένω να με επιλέξουν από τον Δήμο υποδοχής. Αν αλλάξει κάτι στην πορεία υπάρχει περίπτωση να μην πάρω μετάταξη?

Έλεγχος προϋποθέσεων γίνεται και κατά την έκδοση της απόφασης.. οποτε αν βγάλει νέα ρύθμιση για τους οτα ο υπουργός ναι μπορεί να μην γίνει η μεταταξη

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Παρ Ιαν 15, 2021 1:36 pm

Kouskous έγραψε:Καλημέρα φίλοι μου. Για άλλη μια φορά η υπηρεσία μου Ο.Σ.Υ. με ψευδοι στοιχεία καταφέρνει να μας κρατάει όμοιρους και να μην μας αφήνει να φύγουμε για τις υπηρεσίες που μας επιλέξανε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πειστούν και να μας αφήσουν;;; υπάρχει κάποιο σημείο στην διαδικασία της μετακίνησης που να μπορεί να χρεισιμοποιηθει υπέρ μας ώστε να κοινηθούμε κατά τις υπηρεσία μας για να μπορέσουμε να φύγουμε;;;

Φίλε καλησπέρα, τι ειδικότητα έχεις; (διοικητικός, οδηγός) πολλές υπηρεσίες το σου βγάζουν το λάδι με διαφορά τερτίπια για να μην φυγεις

arigal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό arigal » Παρ Ιαν 15, 2021 3:42 pm

paili έγραψε:
arigal έγραψε:

Έλεγχος προϋποθέσεων γίνεται και κατά την έκδοση της απόφασης.. οποτε αν βγάλει νέα ρύθμιση για τους οτα ο υπουργός ναι μπορεί να μην γίνει η μεταταξη[

Αν με επιλέξει άμεσα ο φορέας υποδοχής μετά πάει για έκδοση ΦΕΚ ? Γιατί να έχω πρόβλημα να μην γίνει? Λογικά θα αφορά τον νέο κύκλο 2021

Kouskous
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kouskous » Παρ Ιαν 15, 2021 7:09 pm

nikos001 έγραψε:
Kouskous έγραψε:Καλημέρα φίλοι μου. Για άλλη μια φορά η υπηρεσία μου Ο.Σ.Υ. με ψευδοι στοιχεία καταφέρνει να μας κρατάει όμοιρους και να μην μας αφήνει να φύγουμε για τις υπηρεσίες που μας επιλέξανε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πειστούν και να μας αφήσουν;;; υπάρχει κάποιο σημείο στην διαδικασία της μετακίνησης που να μπορεί να χρεισιμοποιηθει υπέρ μας ώστε να κοινηθούμε κατά τις υπηρεσία μας για να μπορέσουμε να φύγουμε;;;

Φίλε καλησπέρα, τι ειδικότητα έχεις; (διοικητικός, οδηγός) πολλές υπηρεσίες το σου βγάζουν το λάδι με διαφορά τερτίπια για να μην φυγεις

Τεχνίτης είμαι αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι ή υπηρεσία παρανομεί απέναντι στον νόμο και το άσχημο είναι ότι όλες οι υπηρεσίες υποδοχής το γνωρίζουν αλλά δεν κάνουν τίποτα πχ μια διαμαρτυρία στο υπουργείο εσωτερικών που είναι στο κάτω κάτω υπεύθυνο για τον διαγωνισμό....

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες