ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ help!!!

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ help!!!

Δημοσίευσηαπό georgeth » Παρ Σεπ 26, 2008 2:17 pm

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν μπορουν ΔΕ πληροφορικης ειδικοτητα να τον βαλουν σε γραφειο κινησης εισητηρια και εξιτηρια νοσοκομειου....
Και η ειδικοτητα ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ τΙ Θεση μπορει να καλυψει....
υπαρχει καπου που μπορω να διαβασω σχετικα?
ευχαριστω προκαταβολικα

ΒΑΓΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 2:56 pm

Δημοσίευσηαπό ΒΑΓΙΑ » Παρ Σεπ 26, 2008 2:49 pm

"georgeth" γειά σου.
Επειδή είμαι και εγώ ίδια ειδικότητα με εσένα συνήθως οι θέσεις που μπορούμε να καλύψουμε (βασισμένη στις προκηρύξεις που βγαίνουν) είναι:
1. Χειριστώ Η/Υ
2. Πληροφορικής

(Για παράδειγμα κοίτα την 7Κ/2008 η οποία έχει θέσεις ΔΕ Πληροφορικής και θα καταλάβεις). :)

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Παρ Σεπ 26, 2008 4:24 pm

ΒΑΓΙΑ έγραψε:"georgeth" γειά σου.
Επειδή είμαι και εγώ ίδια ειδικότητα με εσένα συνήθως οι θέσεις που μπορούμε να καλύψουμε (βασισμένη στις προκηρύξεις που βγαίνουν) είναι:
1. Χειριστώ Η/Υ
2. Πληροφορικής

(Για παράδειγμα κοίτα την 7Κ/2008 η οποία έχει θέσεις ΔΕ Πληροφορικής και θα καταλάβεις). :)



το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ειδικοτητα και με τοποθετησαν στον γραφειο κινησης!!!!δεν ανηκω κανονικα στο τμημα πληροφορικης?και αν ναι τι μπορω να κανω εχω να κανω με εξυπηρετηση κοσμου?....

ΒΑΓΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 2:56 pm

Δημοσίευσηαπό ΒΑΓΙΑ » Παρ Σεπ 26, 2008 4:40 pm

Εννοείς ότι έκανες τα χαρτιά σου σε προκήρυξη και πέρασες?
Και σε τοποθετείσανε σε κάποιο γράφείο κίνησης?

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Re: ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ help!!!

Δημοσίευσηαπό Lurker » Παρ Σεπ 26, 2008 5:42 pm

georgeth έγραψε:θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν μπορουν ΔΕ πληροφορικης ειδικοτητα να τον βαλουν σε γραφειο κινησης εισητηρια και εξιτηρια νοσοκομειου....
Και η ειδικοτητα ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ τΙ Θεση μπορει να καλυψει....
υπαρχει καπου που μπορω να διαβασω σχετικα?
ευχαριστω προκαταβολικα


Μια ερώτηση πριν πω τη γνώμη μου:

Μπήκες προφανώς σαν "ΔΕ Πληροφορικής" ή "ΔΕ Προσ. Η/Υ". Σωστά; Το ερώτημα είναι, τι πτυχίο κατέθεσες όταν έκανες την αίτησή σου στον ΑΣΕΠ και όταν προσλήφθηκες στο Νοσοκομείο; Προγραμματιστών Η/Υ; Χειριστών Η/Υ; Κάτι άλλο;

Όχι ότι (κατά τη γνώμη μου) έχει μεγάλη διαφορά αλλά θα ήθελα να ξέρω πριν σου πω κάποια πράγματα.

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Re: ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ help!!!

Δημοσίευσηαπό georgeth » Παρ Σεπ 26, 2008 5:49 pm

Lurker έγραψε:
georgeth έγραψε:θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν μπορουν ΔΕ πληροφορικης ειδικοτητα να τον βαλουν σε γραφειο κινησης εισητηρια και εξιτηρια νοσοκομειου....
Και η ειδικοτητα ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ τΙ Θεση μπορει να καλυψει....
υπαρχει καπου που μπορω να διαβασω σχετικα?
ευχαριστω προκαταβολικα


Μια ερώτηση πριν πω τη γνώμη μου:

Μπήκες προφανώς σαν "ΔΕ Πληροφορικής" ή "ΔΕ Προσ. Η/Υ". Σωστά; Το ερώτημα είναι, τι πτυχίο κατέθεσες όταν έκανες την αίτησή σου στον ΑΣΕΠ και όταν προσλήφθηκες στο Νοσοκομείο; Προγραμματιστών Η/Υ; Χειριστών Η/Υ; Κάτι άλλο;

Όχι ότι (κατά τη γνώμη μου) έχει μεγάλη διαφορά αλλά θα ήθελα να ξέρω πριν σου πω κάποια πράγματα.


Ναι διοριστηκα με την 5κ/2006 και το χαρτι που κατεθεσα ειναι προγραμματιστης Η/Υ ΔΕ η θεση για την οποια εκανα τα χαρτια ηταν ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ και οχι χειριστου Η/Υ και φυσικα για αυτο και την εβαλα και σαν επιλογη μου
Εγω ανηκω στο τμημα πληροφορικης (γιατι μιλησα και με τον προισταμενο του τμηματος Η/Υ)
και εχω τοποθετηθει στο γραφειο κινησεως σε γκισε και εξυπηρετω κοσμο!!!!
μπορω τουλαχιστον να ζητησω να με βαλουν σε αλλη θεση που τουλαχιστον να μη εχει επαφη με κοσμο....?

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Re: ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ help!!!

Δημοσίευσηαπό Lurker » Παρ Σεπ 26, 2008 6:26 pm

Ωραία, διευκολύνεις λίγο αυτά που θα σου πω:

Καταρχήν τίθεται υπό αμφισβήτηση αν ανήκεις στο Τμήμα Πληροφορικής. Τι εννοώ και τι συνέπειες έχει αυτό;
Αν υποθέσουμε ότι πράγματι έχεις ημερήσια απόφαση για τοποθέτηση στο Τμήμα Πληροφορικής και σε έχουν πάει (προφορικά) στο Γρ. Κίνησης τότε είναι παράνομο διότι πρέπει εργάζεσαι στο τμήμα που λέει η ημερήσια απόφαση. Για δυο λόγους μπορεί να στο έχουν κάνει: ή για να μην χάσεις το επίδομα πληροφορικής ή γιατί είσαι νέος (και δόκιμος) και ποντάρουν στο ότι δεν θα αντιδράσεις.
Αν υποθέσουμε πως έχεις ημερήσια για τοποθέτηση στο Γρ. Κίνησης και σου είπαν ότι ανήκεις στο Τμήμα Πληροφορικής, εκτός ότι ΔΕΝ ισχύει τέτοιο πράγμα, κινδυνεύεις να χάσεις και το επίδομα πληροφορικής (ακόμη και αν το παίρνεις, σε τυχόν έλεγχο από το γενικό λογιστήριο του κράτους θα στο πάρουν πίσω αναδρομικά).
Υπάρχει επίσης περίπτωση να σε έβαλαν (και καλά) για να γυρίσεις κάποια γραφεία σαν νέος υπάλληλος για να δεις λίγο τον τρόπο δουλειάς των υπηρεσιών του Νοσοκομείου (ναι, το λένε και αυτό!!!).

Πάμε παρακάτω.

Σύμφωνα με τον δημοσιοϋπαλληλικό κώδικα "κάθε υπάλληλος εκτελεί τα καθήκοντα του κλάδου ή της ειδικότητάς του". Τι σημαίνει αυτό για τους ΔΕ Πληροφορικής (αυτοί έχουν συνήθως τέτοια προβλήματα); Το ότι κατέθεσες πτυχίο προγραμματιστή Η/Υ σε βοηθάει να ζητήσεις να εκτελείς τα καθήκοντα της ειδικότητας σου (ακόμη και του κλάδου σου).
Υπενθυμίζω πως ο κώδικας λέει "Σε περιπτώσεις επιτακτικής υπηρεσιακής ανάγκης που δεν μπορεί να καλυφθεί με άλλον τρόπο, επιτρέπεται να ανατίθενται στον υπάλληλο καθήκοντα άλλου κλάδου ή ειδικότητας. Σε όμοιες περιπτώσεις επιτρέπεται να ανατίθενται στον υπάλληλο εργασίες συναφείς με την ειδικότητα ή τα καθήκοντα του ή για τις οποίες έχει την απαιτούμενη εμπειρία ή ειδίκευση. Η κατά την προηγούμενη παράγραφο ανάθεση επιτρέπεται για χρονικό διάστημα έως δύο (2) μηνών με αιτιολογημένη απόφαση του οικείου προϊσταμένου. Παράταση του ανωτέρω χρονικού διαστήματος έως έξι (6) μήνες ακόμη επιτρέπεται μετά από αιτιολογημένη γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου."
Εσύ αυτή τη στιγμή εκτελείς καθήκοντα Διοικητικού.

Κατά τη γνώμη μου έχεις δύο επιλογές: ή το κυνηγάς ακόμη και με επίσημα έγγραφα, δηλαδή πρωτοκολλημένες αιτήσεις στις οποίες πρέπει να σου απαντήσουν και να σου αιτιολογήσουν γιατί σε έβαλαν εκεί (με πιθανό αποτέλεσμα να σε βάλουν στο μάτι για ευνόητους λόγους) ή κάνεις τη πάπια για δύο χρόνια μέχρι να μονιμοποιηθείς και μετά ξεκινάς την πρώτη περίπτωση.

Αν ήμουν εγώ σήμερα στη θέση σου; Μετά από 10 χρόνια στο Δημόσιο, το πρώτο θα έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε μονιμοποιήσουν επειδή π.χ. άρχισες αλληλογραφία και ζητάς τα δικαιώματά σου.

Όπως και να έχει, τυπικά ΚΑΙ ουσιαστικά είσαι τοποθετημένος (με ημερήσια ή όχι) παράνομα στο γραφείο κίνησης.

Και κάτι τελευταίο γενικό. Ακόμη και ο ΔΕ Προσ. Η/Υ ειδικότητας Χειριστών Η/Υ δεν μπορεί να εκτελεί καθήκοντα διοικητικού!

Ελπίζω να σε βοήθησα.

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Παρ Σεπ 26, 2008 8:23 pm

@Lurker
σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου...λοιπον απ'οτι καταλαβα θα παιρνω κανονικα το επιδομα πληροφορικης και ηδη απο σημερα σχολαω και μιση ωρα πιο μπροστα δουλευω 7ωρες αν και προσπαθησαν να με βαλουν να δουλευω 7.30 με 14.30 ενω αυτοι ερχονται στις 7 κατι το οποιο εγω δεν το δεχτηκα και τους ειπα οτι και εγω θα ερχομαι στις 7 φανταζομαι οτι δεν μπορουν να μου το επιβαλουν.
Εχω παει και εχω βρει και το προισταμενο πληροφορικης και αυτος ηταν αντιθετος που με πηραν απο το τμημα του αλλα μαλλον δεν εχει ισχυ ο λογος του.
Οσο για το αν φοβαμαι να το τραβηξω μη τυχων και με βαλουν στο ματι ουτε που με απασχολει...
Μετα απο 10 χρονια δουλειας στον Ιδ.Τομεα δεν παιζει να με ψαρωσουν αυτοι ...
Δηλ απο οτι καταλαβα εγω εκτελω χρεη Διοικητικου υπαλληλω ενω δεν θα επρεπε και φυσικα πανω σε αυτο θα πατησω
και μπορω να τους κανω την "ζημια"
ευχαριστω παντως για την πολυτιμη βοηθεια σου

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό Lurker » Παρ Σεπ 26, 2008 8:57 pm

Κάτι ακόμη:
1. Ξέρεις φαντάζομαι ότι δικαιούσαι και 1 μέρα άδεια ανά 2 μήνες πέραν της κανονικής που έχεις (το λεγόμενο μηχανογραφικό ρεπό που πλέον το παίρνουν και όσοι εργάζονται σε οθόνες και ας μην έχουν ειδικότητα πληροφορικής).
2. Διεκδίκησε από την αρχή το επίδομα του προγραμματιστή Η/Υ (120 ευρώ) και όχι του χειριστή Η/Υ (104 ευρώ). Αν σου πουν από τη μισθοδοσία ότι το 120άρι το παίρνουν οι ΤΕ και ΠΕ, πες τους να διαβάσουν καλύτερα το νόμο ο οποίος κάνει διαχωρισμό σε Προγραμματιστές και Χειριστές και όχι σε ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ.
3. Το λεγόμενο μισάωρο το δικαιούσαι είτε στην αρχή είτε στο τέλος του ωραρίου σου. Με άλλα λόγια ή 07:00-14:00 ή 07:30 έως 14:30.

Όσον αφορά την τοποθέτησή σου, πήγαινε πρώτα προφορικά, επιδίωξε συνάντηση με κάποιον από τη διοίκηση (εκτός του προϊστάμενου πληροφορικής), πες ότι έχεις (και δικαιούσαι) να πεις και αν δεν σε ακούσουν ή σε αγνοήσουν ξεκίνα τις γραπτές αναφορές. Να ξέρεις ότι φοβούνται τις γραπτές αναφορές γιατί ως γνωστόν.. τα γραπτά μένουν!

Καλή επιτυχία και στη διάθεσή σου για κάθε άλλη πληροφορία (είχα στο παρελθόν ανάλογα προβλήματα και είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όποιον έχει τα ίδια).

Ρίξε και μια ματιά στο www.pasypl.gr (και κάνε και εγγραφή αν θες).

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Σάβ Σεπ 27, 2008 12:31 am

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου ....
απο δευτερα θα παω να δω την διοικητικη διευθυντρια και οπου δεν πιπτει λογος πιπτει αναφορα
και φυσικα εχω και αλλα για την γουνα τους βλ.αθρο15 ΔΥ κωδικα οπου αναφερει ρητα οτι ο διορισμος γινεται μετα απο 4 το αργοτερο μηνες απο την εκδοση οριστικων αποτελεσματων απο τον ΑΣΕΠ και οχι μετα απο 10 μηνες οπως την δικη περιπτωση μεχρι να βρουν πιστωσεις.....
σε ευχαριστω και παλι
κατι τελευταιο δικαιουμαι να καταθεσω χαρτι για μεταταξη απο την πρωτη μερα δουλειας?

ευχαριστω και παλι

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Σάβ Σεπ 27, 2008 6:17 am

Lurker έγραψε:Κάτι ακόμη:
1. Ξέρεις φαντάζομαι ότι δικαιούσαι και 1 μέρα άδεια ανά 2 μήνες πέραν της κανονικής που έχεις (το λεγόμενο μηχανογραφικό ρεπό που πλέον το παίρνουν και όσοι εργάζονται σε οθόνες και ας μην έχουν ειδικότητα πληροφορικής).
2. Διεκδίκησε από την αρχή το επίδομα του προγραμματιστή Η/Υ (120 ευρώ) και όχι του χειριστή Η/Υ (104 ευρώ). Αν σου πουν από τη μισθοδοσία ότι το 120άρι το παίρνουν οι ΤΕ και ΠΕ, πες τους να διαβάσουν καλύτερα το νόμο ο οποίος κάνει διαχωρισμό σε Προγραμματιστές και Χειριστές και όχι σε ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ.
3. Το λεγόμενο μισάωρο το δικαιούσαι είτε στην αρχή είτε στο τέλος του ωραρίου σου. Με άλλα λόγια ή 07:00-14:00 ή 07:30 έως 14:30.

Όσον αφορά την τοποθέτησή σου, πήγαινε πρώτα προφορικά, επιδίωξε συνάντηση με κάποιον από τη διοίκηση (εκτός του προϊστάμενου πληροφορικής), πες ότι έχεις (και δικαιούσαι) να πεις και αν δεν σε ακούσουν ή σε αγνοήσουν ξεκίνα τις γραπτές αναφορές. Να ξέρεις ότι φοβούνται τις γραπτές αναφορές γιατί ως γνωστόν.. τα γραπτά μένουν!

Καλή επιτυχία και στη διάθεσή σου για κάθε άλλη πληροφορία (είχα στο παρελθόν ανάλογα προβλήματα και είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όποιον έχει τα ίδια).

Ρίξε και μια ματιά στο www.pasypl.gr (και κάνε και εγγραφή αν θες).


@Lurker
για την δευτερη περιπτωση που 8α μπορουσε να βρω τον σχετικο νομο στον Δ/Υ κωδικα?
και για την 3η περιπτωση μπορουν να με υποχρεωσουν να ερχομαι οποια ωρα τους βολευει αυτους για ειναι καθαρα δικη μου επιλογη?
το ξερω οτι σε ζαλισα αλλα και εσυ στην θεση το ιδιο θα εκανες αν εβρισκες τον καταλληλο ανθρωπο την καταλληλη ωρα...ευχαριστω και παλι

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό Lurker » Σάβ Σεπ 27, 2008 1:10 pm

georgeth έγραψε:@Lurker
για την δευτερη περιπτωση που 8α μπορουσε να βρω τον σχετικο νομο στον Δ/Υ κωδικα?
και για την 3η περιπτωση μπορουν να με υποχρεωσουν να ερχομαι οποια ωρα τους βολευει αυτους για ειναι καθαρα δικη μου επιλογη?
το ξερω οτι σε ζαλισα αλλα και εσυ στην θεση το ιδιο θα εκανες αν εβρισκες τον καταλληλο ανθρωπο την καταλληλη ωρα...ευχαριστω και παλι


Η 2η περίπτωση δεν είναι στον Δ/Υ Κώδικα αλλά στο Νόμο για τη μισθοδοσία. Δεν τον θυμάμαι ακριβώς, αν τον θυμάται κάποιος άλλος ας το γράψει αλλιώς θα στον στείλω τη Δευτέρα που θα πάω στο γραφείο.
Για την 3η περίπτωση θα σου πω επίσης τη Δευτέρα, έχω στο γραφείο το σχετικό έγγραφο (του 2001 αν θυμάμαι καλά).

Καλά κάνεις και ρωτάς και αν έχεις και άλλες απορίες κανένα πρόβλημα να βοηθήσω.

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Σάβ Σεπ 27, 2008 1:44 pm

Lurker έγραψε:
georgeth έγραψε:@Lurker
για την δευτερη περιπτωση που 8α μπορουσε να βρω τον σχετικο νομο στον Δ/Υ κωδικα?
και για την 3η περιπτωση μπορουν να με υποχρεωσουν να ερχομαι οποια ωρα τους βολευει αυτους για ειναι καθαρα δικη μου επιλογη?
το ξερω οτι σε ζαλισα αλλα και εσυ στην θεση το ιδιο θα εκανες αν εβρισκες τον καταλληλο ανθρωπο την καταλληλη ωρα...ευχαριστω και παλι


Η 2η περίπτωση δεν είναι στον Δ/Υ Κώδικα αλλά στο Νόμο για τη μισθοδοσία. Δεν τον θυμάμαι ακριβώς, αν τον θυμάται κάποιος άλλος ας το γράψει αλλιώς θα στον στείλω τη Δευτέρα που θα πάω στο γραφείο.
Για την 3η περίπτωση θα σου πω επίσης τη Δευτέρα, έχω στο γραφείο το σχετικό έγγραφο (του 2001 αν θυμάμαι καλά).

Καλά κάνεις και ρωτάς και αν έχεις και άλλες απορίες κανένα πρόβλημα να βοηθήσω.



Να εισαι καλα ευτυχως που σε βρηκα με εχεις σωσει !!!!!!!!
Γιατι με αυτα τα γεγονοτα εχει σπασει το κεφαλι μου
Την δευτερα θα παω να καταθεσω αιτηση για Μεταταξη για αλλο νοσοκομειο
οπου εκει υπαρχει κενη οργανικη θεση ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ καθως εχω μιλησει με τον Δ/ντη του εκει τμηματος και με θελει (βλεποντας το βιογραφικο μου).
Η μεταταξη αφορα αλλο κλαδο?...απ'οτι καταλαβαινω και μαλλον πρεπει νακαταθεσω αιτηση για Μεταθεση?!!!!!!!
Απ'οτι ειδα στον Δ/Υ κωδικα υπαρχει μεγαλο παραθυρο αρθρο 69 (μεταταξη)
καθως και το αρθρο 67 παρ5,7,8.
Και φυσικα απορησε για το νοσοκομειο που ειμαι πως ειναι δυνατον να με βαζουν στο Γρ.Κιν σε θεση Διοικητικου ....ενω σιγουρα εχουν αναγκες οι οποιες καλυπτονται τωρα απο 1 ΠΕ, 1stage, 1 συμβ/χο.

σε ευχαριστω παντως γαι το κοπο που κανεις και μου απαντας....

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Σάβ Σεπ 27, 2008 2:48 pm

@Lurker
to email mou gia na mou steileis tis sxetikes egkuklious einai:
sat_rooky@hotmail.com

euxaristo kai pali

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό Lurker » Κυρ Σεπ 28, 2008 9:59 pm

georgeth έγραψε:Να εισαι καλα ευτυχως που σε βρηκα με εχεις σωσει !!!!!!!!
Γιατι με αυτα τα γεγονοτα εχει σπασει το κεφαλι μου
Την δευτερα θα παω να καταθεσω αιτηση για Μεταταξη για αλλο νοσοκομειο
οπου εκει υπαρχει κενη οργανικη θεση ΔΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ καθως εχω μιλησει με τον Δ/ντη του εκει τμηματος και με θελει (βλεποντας το βιογραφικο μου).
Η μεταταξη αφορα αλλο κλαδο?...απ'οτι καταλαβαινω και μαλλον πρεπει νακαταθεσω αιτηση για Μεταθεση?!!!!!!!
Απ'οτι ειδα στον Δ/Υ κωδικα υπαρχει μεγαλο παραθυρο αρθρο 69 (μεταταξη)
καθως και το αρθρο 67 παρ5,7,8.
Και φυσικα απορησε για το νοσοκομειο που ειμαι πως ειναι δυνατον να με βαζουν στο Γρ.Κιν σε θεση Διοικητικου ....ενω σιγουρα εχουν αναγκες οι οποιες καλυπτονται τωρα απο 1 ΠΕ, 1stage, 1 συμβ/χο.

σε ευχαριστω παντως γαι το κοπο που κανεις και μου απαντας....


Το άρθρο 69 αφορά μετάταξη από κλάδο σε κλάδο της ίδιας κατηγορίας. Δεν νομίζω να θες αυτό (εκτός κι αν θες να χάσεις το επίδομα πληροφορικής).

Όσον αφορά τις αμοιβαίες μετατάξεις που αναφέρεις καθώς και τις μετατάξεις που αναφέρονται στο άρθρο 71 του ίδιου νόμου δεν σε βλέπω να έχεις τύχη. Πρόσφατα είχα μια συνάντηση με ένα φίλο και μου είπε ότι οι αμοιβαίες στα Νοσοκομεία ΔΕΝ ... και για το άρθρο 71 υπάρχει γραμμή για τα Νοσοκομεία να ΜΗΝ ... κατάλαβες τι εννόω. Θα το επιβεβαιώσω όμως απο Δευτέρα αν υπάρχουν και εγκύκλιοι γι' αυτό.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες