Διορισμός διακριθέντων αθλητών

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
medkostas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Αύγ 18, 2010 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό medkostas » Δευ Μαρ 21, 2011 6:45 pm

kai ektos autou apo aso xerw prwta exoun proteraiothta tou 2005 kai outo kathexis

nanat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 7:50 pm

Δημοσίευσηαπό nanat » Δευ Μαρ 21, 2011 8:10 pm

Καλησπέρα σε όλους,

δυστυχώς δε θα τα καταφέρω να έρθω...

Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο νέο από το δικηγόρο, πραγματικά αναρωτιέμαι εάν έχει προβεί σε κάποια ενέργεια, μου κάνει εντύπωση ότι ζητήθηκαν άμεσα τα στοιχεία μας αλλά από τότε δεν έχω λάβει κάποια απάντηση στα mail που έχω κατά καιρούς στείλει...

Επίσης σκεφτόμουν μήπως να ιδρύαμε κάποιο σύλλογο (όπως π.χ. Σ.Α.Δ.Α.-Σύλλογος Αδιόριστων Διακεκριμένων Αθλητών..... :( ), εάν δεν κάνω λάθος απαιτούνται 30 άτομο, αλλά σε αυτό θα μας απαντήσει καλύτερα κάποιος δικηγόρος, ώστε να έχουμε και νομική υπόσταση. Τα παιδιά που θα βρεθείτε Αθήνα και θα συναντήσετε το δικηγόρο ας κάνετε μια ερώτηση επί του θέματος εάν σας ακούγεται καλή η ιδέα.

Περιμένω νέα σας!

aggelos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 10:00 pm

Δημοσίευσηαπό aggelos1982 » Δευ Μαρ 21, 2011 8:11 pm

Παιδιά ,παρακαλώ αν για κάποιο λόγο ακυρωθεί η συνάντηση της Τετάρτης 23/3 να ενημερωθούμε.Ευχαριστώ

efakig16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 7:45 pm

Δημοσίευσηαπό efakig16 » Τετ Μαρ 23, 2011 10:30 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΕΛΙΚΑ;; ΒΓΑΛΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ;;

tageas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2011 11:59 am

Δημοσίευσηαπό tageas » Πέμ Μαρ 24, 2011 9:13 pm

Φίλοι μου το πρόβλημα είναι αλλού, και όχι στην αναστολή των προσληψεων.

Αν δεν κάνω λάθος, από τις δημοσιεύσεις που έχω διαβάσει σε αυτήν την ενότητα, υπάρχουν συναδελφοι, που ενώ έχουν διατεθεί για διορισμό, σε κενή οργανική θέση από το 2005, δεν έχει ολοκληρωθεί ο διορισμός τους.

Σωστά;

Προσέξτε τι γράφω, να έχουν διατεθεί για διορισμό. Όχι να περιμένουν να βρεθεί κενή θέση.

Αυτό γνωρίζουμε γιατί συμβαίνει;

Λοιπόν θα σας δημοσιεύσω πολύ σύντομα, μιας και έχω απάντηση προφορική, και περιμένω και ταχυδρομικός την γραπτή, από τον Συνήγορο του Πολίτη.

Κατέληξα στο συμπέρασμα πως θα πρέπει να δράσουμε άμμεσα και προς άλλη κατεύθηνση. Θα σας κάνω την πρότασή μου σύντομα.

Για την ιστορία κλήθηκα να υποβάλω τα απαιτούμενα δικαιολογητικά 31.8.2007.

Ευχαριστώ, εύχομαι σε όλους καλά κουράγια, υπομονή, και όχι αποφάσεις εν θερμώ.
:)

nanat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 7:50 pm

Δημοσίευσηαπό nanat » Πέμ Μαρ 24, 2011 11:29 pm

Tageas,

περιμένω με περιέργεια το post σου, εμένα από το Συνήγορο του Πολίτη ουσιαστικά μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και απλά θα παρακολουθούν το θέμα...

PODIKAKI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 19, 2010 10:38 am

"ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ" ΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

Δημοσίευσηαπό PODIKAKI » Κυρ Μαρ 27, 2011 12:35 pm

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΘΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ-ΩΡΑ-ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ FAX ΚΑΙ E-MAIL ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ MEDIA ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΑΣΧΕΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ Ή ΟΧΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΩΘΟΥΝ ΑΦΟΥ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΕΡΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥ ΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗ ΣΥΜΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:
1)ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΗΜΟ
2)ΔΙΑΚΡΙΣΗ
3)ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ "ΘΕΣ/ΝΙΚΗ" ΚΑΙ "ΑΘΗΝΑ" 4)ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΠΧ
1)ΚΟΡΕΛΛΗ ΝΙΚΗ
2)3Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
3)ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
4)12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Ή ΚΥΡΙΩΣ ΤΡΙΤΗ

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Ή ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΤΟΥΣ.Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΙΣΩΣ ΙΔΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥΣ.

ipnotistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2010 12:51 am

Re: "ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ" ΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

Δημοσίευσηαπό ipnotistis » Κυρ Μαρ 27, 2011 7:46 pm

PODIKAKI έγραψε:ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΘΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ-ΩΡΑ-ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ FAX ΚΑΙ E-MAIL ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ MEDIA ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΑΣΧΕΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ Ή ΟΧΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΩΘΟΥΝ ΑΦΟΥ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΕΡΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥ ΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗ ΣΥΜΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:
1)ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΗΜΟ
2)ΔΙΑΚΡΙΣΗ
3)ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ "ΘΕΣ/ΝΙΚΗ" ΚΑΙ "ΑΘΗΝΑ" 4)ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΠΧ
1)ΚΟΡΕΛΛΗ ΝΙΚΗ
2)3Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
3)ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
4)12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Ή ΚΥΡΙΩΣ ΤΡΙΤΗ

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Ή ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΤΟΥΣ.Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΙΣΩΣ ΙΔΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥΣ.


Που θα το στείλουμε; Όχι στο φόρουμ φαντάζομαι.. Υπάρχουν και πολλοί που δε θέλουν να τα γράψουν δημόσια.

tageas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2011 11:59 am

Re: "ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ" ΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

Δημοσίευσηαπό tageas » Κυρ Μαρ 27, 2011 8:39 pm

PODIKAKI έγραψε:ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΘΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ-ΩΡΑ-ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ FAX ΚΑΙ E-MAIL ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ MEDIA ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΑΣΧΕΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ Ή ΟΧΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΩΘΟΥΝ ΑΦΟΥ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΕΡΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥ ΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗ ΣΥΜΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:
1)ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΗΜΟ
2)ΔΙΑΚΡΙΣΗ
3)ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ "ΘΕΣ/ΝΙΚΗ" ΚΑΙ "ΑΘΗΝΑ" 4)ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΠΧ
1)ΚΟΡΕΛΛΗ ΝΙΚΗ
2)3Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
3)ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
4)12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Ή ΚΥΡΙΩΣ ΤΡΙΤΗ

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Ή ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΤΟΥΣ.Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΙΣΩΣ ΙΔΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥΣ.


Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Δεν είναι πολιτικό είναι νομικό.

Δεν είμαι κατά αυτής της προσπάθειας μην παρεξηγηθώ.

Αποψή μου είναι πως πρώτα εντοπίζουμε το πρόβλημα και μετά κανουμε ενέργειες. Η συγκεκριμένη ενέργεια λυπάμε αλλά δεν έχει εντοπίσει το πρόβλημα.

Παρακαλω θερμά να κανετε υπομονή μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

Θα σας πω που είναι το πρόβλημα, και θα πω την πρότασή μου.

ele-bf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2011 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό ele-bf » Δευ Μαρ 28, 2011 2:56 pm

Απο ΥΠΕΣ δεν έχουμε ακόμη κάποια εξέλιξη

medkostas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Αύγ 18, 2010 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό medkostas » Δευ Μαρ 28, 2011 5:08 pm

ta paidia pou katevikan athina kataferan na mathoun kati ? as apanthsh kapios pou phge na xeroume ti mas ginete re paidia pou einai ta xartia mas ? pws thya energisoume apo edw kai pera ?

ele-bf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2011 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό ele-bf » Δευ Μαρ 28, 2011 6:17 pm

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ

stasi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Οκτ 14, 2009 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό stasi » Σάβ Απρ 02, 2011 12:13 am

Η έγγραφη απάντηση από τον Συνήγορο του Πολίτη μπορεί να αργήσει και για να μην καθυστερούμε σας λέω τα βασικά από την τηλεφωνική μου επικοινωνία.

Δεν υπάρχει παράλειψη οφειλόμενης νόμιμης ενέργειας από την πλευρά της Διοίκησης

Η πρόταση του Συνηγόρου είναι: να κάνουμε δικαστικό αγώνα, για να αλλάξει η νομολογία για τους αθλητές, και να ορίζεται συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ολοκλήρωσης της διαδικασίας της πρόσληψής τους.

Μετά από αυτά αποφάσισα να πάω σε δικηγόρο, ο οποίος μου είπε την πρότασή του και σας την μεταφέρω εδώ.

Δεν μας συμφέρει να πάμε σε δικαστικό αγώνα, διότι θα χάσουμε χρόνο, θα κοστίσει, και στην απίθανη περίπτωση που αλλάξει η νομολογία δεν θα έχουμε πετύχει τίποτα.

Άρα έχουμε και λέμε.

Θα συντάξουμε με το δικηγόρο ένα έγγραφο με τα ερωτήματα που απασχολούνε εμάς τους αθλητές και ζητάμε απαντήσεις. Αν και εφόσον συμφωνήσουμε όλοι στο κείμενο, θα το υπογράψουμε (θα μας πει τον τρόπο) και θα το προωθήσει προς το Υπ Εσωτερικών με σκοπό να μας απαντήσουν, κοινοποιώντας το και στο γραφείο του πρωθυπουργού.

Δεν θα μείνουμε όμως εκεί στην μια και μοναδική ενέργεια που μόλις σας περιέγραψα. Θα γίνουν και άλλες κινήσεις οι οποίες δεν είναι της παρούσης.

ang_rg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 3:14 pm

συνάντηση σε υπουργείο

Δημοσίευσηαπό ang_rg » Σάβ Απρ 02, 2011 10:18 am

καλημέρα, παιδιά, είμαι καινούργια στο φορουμ. Τι θα λέγατε να επαναλάβουμε την συνάντηση με την Γεν. γραμματέα Εσωτερικών στις 11/4 ημέρα Δευτέρα? Έχω μιλήσει με υπουργείο εσωτερικών και είναι σε αναμονή της απόφασης κατανομής του ΑΣΕΠ και των ειδικών διατάξεων. Μήπως να πηγαίναμε πάλι να πιέζαμε λίγο ακόμα, γιατί με ανησυχεί πολύ η αναμονή... Μην κάνουν κάνα νόμο 10 προς 1 με τις νέες περικοπές και παγώσουμε ξανά...
Τι λέτε?
Αγγελική

ang_rg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό ang_rg » Σάβ Απρ 02, 2011 5:31 pm

τι εννοείς να έχει έρθει από το υπουργείο "υποβολή δικαιολογητικών διορισμού"? δεν νομίζω να έχει έρθει κάτι σε μένα και ας είχα φτάσει στο ΦΕΚ πέρσι..μήπως εννοείς τα δικαιολογητικά για τον αρμόδιο φορέα-την οργανική μας θέση?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες