ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ? ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ?

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
smerliao
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2008 7:00 pm

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ? ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ?

Δημοσίευσηαπό smerliao » Πέμ Ιουν 05, 2008 10:57 pm

Καλησπέρα. Ειμαι εκπαιδευτικος και έκανα αιτηση μετάταξης για τις θεσεις των τελωνειακων.
η προκ έγραφε οτι η αιτηση υποψηφιότητας πρεπει να κοινοποιηθει στην διευθυνση διοικητικου προσωπικου του φορέα που ανηκω. μετα απο τηλ επικοινωνια με την περιφερειακη διευθυνση, μου ειπαν να την στειλω στην διευθυνση δευτεροβαθμιας που ανηκω. ετσι και εκανα.

ερωτημα 1: καποιος συναδελφος μου ειπε οτι πρεπει να κοινοποιησω οχι μόνο την αίτηση υποψηφιοτητας αλλα όλα τα διακιολογητικα που υπεβαλα (πτυχιο, ξενες γλώσσες, βιογραφικο κτλ). Ισχύει?

ερώτημα 2: επιπλεον, μου ειπε, ότι πρεπει την αίτηση να την στείλω στο Υπουργειο, όλα τα χαρτια, για να πάρουν αποφαση οτι με αποδεσμευουν?
Ισχύει αυτο? πρεπει να πάρει και αποφαση ο φορεάς προέλευσης?

ερωτημα 3: επιπλεον , ειπε , οτι μιλησε με Γεν Λογιστηριο του Κράτους ακι του είπαν, οτι οι μεταταξεις των εκπαιδευτικών γίνονται δύσκολα, γιατι το κονδυλιο δεν ειναι προσωπικό-πρωσοπαγες, κατι τετοιο.
γνωρίζετε κατι για αυτό?

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας, εκ των προτερων!

mariana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 02, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό mariana » Παρ Ιουν 06, 2008 8:05 pm

κανε μια αιτηση προς δ/βμια.

σας κοινοποιω οτι αιτηθηκα μεταταξη στου υπουργειο οικονομικων........με την ταδε προσκληση....
φτανει αυτο ως κοινοποιηση ολα τ αλλα ειναι περιττα, αυτη η "κοινοποιηση" αρκει.
μην την στειλεις αλλου! αυτο ισχευει για τα νπδδ.
για τη δικη σου περιπτωση υπογραφουν οι υπουργοι, εκει πανω θα πανε τα χαρτια

Τελος , μουχει πει κ εμενα καθηγητης που τον δεχτηκαν σε Περιφερεια
οτι κολησε το θεμα, δεν ξερω παραπανω...παρε Υπεσ κ ρωτα τι γινεται με εσας τους εκπαιδευτικους!

kopela1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2007 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό kopela1974 » Παρ Ιουν 06, 2008 9:42 pm

μπορούν οι εκπαιδευτικοί να πάρουν μετάταξη, απλά είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία σε σχέση με τους υπόλοιπους δημόσιους υπαλλήλους

βλέπε παράγραφο 7, άρθρο 5 νόμου 1824/1988 για το τι ισχύει για τους εκπαιδευτικούς

smerliao
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2008 7:00 pm

Δημοσίευσηαπό smerliao » Κυρ Ιουν 08, 2008 11:41 pm

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. μήπως έχεις τον νόμο , η που μπορώ να τον βρώ κοπελα1974?


kopela1974 έγραψε:μπορούν οι εκπαιδευτικοί να πάρουν μετάταξη, απλά είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία σε σχέση με τους υπόλοιπους δημόσιους υπαλλήλους

βλέπε παράγραφο 7, άρθρο 5 νόμου 1824/1988 για το τι ισχύει για τους εκπαιδευτικούς

T35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2008 8:01 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ? ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ?

Δημοσίευσηαπό T35 » Δευ Ιουν 09, 2008 7:42 am

mono tin aithsh tha koinopoihseis sti dieyuynsh dioikhtikoy kai tipota allo
meta h aithsh tha mpei stan arxeio epistrepteo
den exei kamoia sxesh o fereas ston opoio briskese apla prepei na exoun enhmerothei gia tis enenrgies sou

kopela1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2007 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό kopela1974 » Δευ Ιουν 09, 2008 8:14 am

δε τον έχω το συγκεκριμένο νόμο, το είχα διαβάσει σε άλλο thread στο forum:

http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?p=49999

gen
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2007 5:40 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ? ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ?

Δημοσίευσηαπό gen » Πέμ Ιουν 12, 2008 7:44 pm

smerliao έγραψε:Καλησπέρα. Ειμαι εκπαιδευτικος και έκανα αιτηση μετάταξης για τις θεσεις των τελωνειακων.
η προκ έγραφε οτι η αιτηση υποψηφιότητας πρεπει να κοινοποιηθει στην διευθυνση διοικητικου προσωπικου του φορέα που ανηκω. μετα απο τηλ επικοινωνια με την περιφερειακη διευθυνση, μου ειπαν να την στειλω στην διευθυνση δευτεροβαθμιας που ανηκω. ετσι και εκανα.

ερωτημα 1: καποιος συναδελφος μου ειπε οτι πρεπει να κοινοποιησω οχι μόνο την αίτηση υποψηφιοτητας αλλα όλα τα διακιολογητικα που υπεβαλα (πτυχιο, ξενες γλώσσες, βιογραφικο κτλ). Ισχύει?

ερώτημα 2: επιπλεον, μου ειπε, ότι πρεπει την αίτηση να την στείλω στο Υπουργειο, όλα τα χαρτια, για να πάρουν αποφαση οτι με αποδεσμευουν?
Ισχύει αυτο? πρεπει να πάρει και αποφαση ο φορεάς προέλευσης?

ερωτημα 3: επιπλεον , ειπε , οτι μιλησε με Γεν Λογιστηριο του Κράτους ακι του είπαν, οτι οι μεταταξεις των εκπαιδευτικών γίνονται δύσκολα, γιατι το κονδυλιο δεν ειναι προσωπικό-πρωσοπαγες, κατι τετοιο.
γνωρίζετε κατι για αυτό?

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας, εκ των προτερων!


φιλε καλησπερα, προσεχε το ερωτημα 2!!!!!!!!!
ειμαι εκπαιδευτικος και ειμαι στην διαδικασια της μεταταξης, και ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΑΣ, το οποιο σημαινει οτι παιρνεις
1) αντιγραφο πτυχιου
2) βιογραφικο σημειωμα
3)πιστοποιητικο υπηρεσιακων μεταβολων
4) βεβαιωση υπαρξης κενης οργανικης θεσης απο την υπηρεσια στην οποια θες να πας
5) κανεις και μια αιτηση που να λεει "παρακαλω προβειτε στις απαραιτητες ενεργεις προκειμενου να λαβω μεταταξη ......."

και τα καταθετεις στο γραφειο (η μπορει κ διευθυνση) στο οποιο ανηκεις
και αυτοι πρεπει να τα στειλουν στο ΚΥΣΔΕ να σου κανει αποδεσμευση

κανονικα το χαρτι της αποδεσμευσης ειναι υποχρεωτικο προκειμενου ο φορεας που πας να σε δεχτει, αν εχεις ηδη καταθεσει τα χαρτια σου κ δεν προλαβαινεις να προσκομισεις το χαρτι της αποδεσμευσης μεχρι τη στιγμη που ο φορεας 8α αποφασισει να σε παρει, πηγαινε να κανεις μια υπευθυνη δηλωση οτι θα το προσκομισεις μετα (δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να μην σου δωσουν αποδεσμευση απο το ΚΥΣΔΕ).
πες επισης στο γραφειο να προωθησουν στο ΚΥΣΔΕ οσο ποιο γρηγορα γινεται την αιτηση σου, και μετα παιρνε τηλεφωνα στο ΚΥΣΔΕ να δεις ποτε θα σου δωσουν αποδεσμευση και να πας αν ειναι απαραιτητο εκει να την παρεις στο χερι.
ελπιζω να βοηθησα !!

anikologr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 05, 2008 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό anikologr » Τετ Δεκ 24, 2008 7:20 pm

Καμία εξέλιξη?

ikaros
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2006 12:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ? ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ?

Δημοσίευσηαπό ikaros » Πέμ Δεκ 25, 2008 4:11 am

[quote="smerliao"]Καλησπέρα. Ειμαι εκπαιδευτικος και έκανα αιτηση μετάταξης για τις θεσεις των τελωνειακων.
quote]

Για ποια μετάταξη πρόκειται? Έχεις ένα link με την προκύρηξη?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες