δεύτερη σχολή και εργασία στον ιδιωτικό τομέα

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
stroubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 9:13 am

δεύτερη σχολή και εργασία στον ιδιωτικό τομέα

Δημοσίευσηαπό stroubi » Παρ Ιουν 05, 2009 8:29 am

καλημέρα,

ας υποθέσουμε οτι έχετε βρει μια δουλειά ιδιωτικού τομέα και είναι να ξεκινήσετε εκεί, μέχρι τώρα όπως τα είχατε υπολογίσει θα μπορούσατε να κάνετε μια δεύτερη δουλειά ή μια δεύτερη σχολή (συναφή με άλλο πτυχίο για 150 μόρια), και πλέον οι συνθήκες έχουν αλλάξει και δεν μπορούν να συνδυαστούν θα τη ξεκινάγατε?

σημειωτέον η εταιρεία ιδιωτικού τομέα είναι καλή, δεν διώχνει κόσμο γενικά και αν το παλεψεις θα υπάρχει μια μικρή εξέλιξη σε λίγα χρόνια.
επίσης με τη δεύτερη σχολή είναι πάρααααα πολύ πιθανόν να εξασφαλίσω διορισμό στο δημόσιο (εάν ισχύει και το τέστ ακόμα πιό σίγουρο).

το δίλημμα είναι οτι μπορεί πάλι κάτι να αλλάξει (μιλάμε είμαι τρομερός γκαντεμόσαυρος) και να μην καταφέρω το διορισμό πάλι. θα έχω χάσει μια ευκαιρία και στον ιδιωτικό τομέα (σε σχέση πάντα με ότι υπάρχει έξω τώρα).
Ο διορισμός πάλι είναι σημαντικός για μένα λόγω κακών οικογενειακών συνθηκών και οικογενειακών βαρών που θα μετακυλιστούν σε μένα εν καιρώ και δεν θα μπορώ να συντηρήσω καλά καλά με μισθό δημοσίου πόσο μάλλον με μισθό ιδιωτικού τομέα.

Σας ευχαριστώ

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Παρ Ιουν 05, 2009 9:16 am

Εννοείς ότι η παρούσα εργασία δεν σου αφήνει χρόνο για δεύτερη δουλειά ή για δεύτερη σχολή;
Εννοείς αν αξίζει ο κόπος και η κούραση μιας δεύτερης δουλειάς ή δεύτερης σχολής;
Η δουλειά που έχεις τώρα δεν έχει σχέση με τις σπουδές σου;

Πάντως, δεν είναι δυνατό να γνωρίζει κάποιος τα μελλοντικά κριτήρια που θα ζητά το ασεπ για προσλήψεις.

Καλά, δεν έχω καταλάβει καθόλου την ερώτηση.
8)

stroubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 9:13 am

Δημοσίευσηαπό stroubi » Παρ Ιουν 05, 2009 10:45 am

καλημέρα

τα πράγματα έχουν ως εξής!

είναι να ξεκινήσω σε μια δουλειά και όπως ήταν τα δεδομένα μέχρι χθες θα μπορούσα να συνδυάσω και δεύτερη σχολή. έλα όμως που παραιτήθηκε μια κοπέλα και τώρα έχουν έρθει τα πάνω κάτω.... υπάρχει πολύ μεγάλη περίπτωση για διακεκομένο ωράριο αντί συνεχόμενου που θα πήγαινα και δεν ξέρω πλέον σε ποιό υποκατάστημα θα δουλέψω (η αθήνα δεν είναι και χωριουδάκι). θα ξεκινήσω εκεί, δεν δουλεύω ακόμα.

όπως είναι τώρα τα πράγματα το μόνο που μου μένει είναι η δεύτερη σχολή για να φουλάρω με μόρια (έχασα για λίγα μόρια κάποιες θέσεις που κυνήγαγα). εαν δεχτούν και το τεστ ακόμα καλύτερα.

ο κόπος και η κούραση δεν με νοιάζει.... απλά θα ήθελα να είχε η μέρα 48 ώρες να τα προλαβαίνω!!!

από τη μία δευτερη σχολή και φουλ μόρια και πιθανός διορισμός αλλά σε βάθος χρόνου και δουλειές άστα βράστα...
από την άλλη δουλειά σε μια καλή επιχείρηση...αλλά ξεχνάμε όλα τα υπόλοιπα

Ωραία που είναι η ζωή!!!!

Σας ευχαριστώ

:? :? :?

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Παρ Ιουν 05, 2009 11:07 am

Κατάλαβα.
όταν είναι σπαστό ωράριο, δεν προλαβαίνεις για τίποτα.
θα είναι και δυσλειτουργικό μελλοντικά όταν κάνεις παιδιά.
Θα έλεγα να αντικαταστήσεις τα μόρια που χάνεις με ξένες γλώσσες.
Η δευτερη σχολή θέλει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις, προφανώς.
48 ώρες, να το εισηγηθούμε. :?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες