Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Γιώργος Δ.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 5:13 pm

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Δ. » Κυρ Μάιος 03, 2009 11:42 pm

Καλό αυτό!!! Αποτοξινώθηκες από τη διαδικασία!

efiekr
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό efiekr » Δευ Μάιος 04, 2009 12:32 am

Ααα βλέπω ήταν δημοφιλής προορισμός τα Γιαννιτσά αυτό το τριήμερο!!!! :roll:

lina12
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2007 11:27 am

Δημοσίευσηαπό lina12 » Δευ Μάιος 04, 2009 12:17 pm

Τι έγινε ρε παιδιά, την κλείσαμε την συγκεκριμένη θεματική ενότητα; Όχι τίποτα άλλο αλλά 2 φορές που μπήκα, την μία αναγκάστηκα να διαβάσω τρίτεκνοι κατηγορία ΔΕ και την άλλη τρίτεκνοι κατηγορία ΠΕ.

ELEF
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ELEF » Δευ Μάιος 04, 2009 2:42 pm

efiekr έγραψε:
Γιώργος Δ. έγραψε:
efiekr έγραψε:Καλησπέρα! Από ότι καταλαβαίνω είχαν φύγει πολλοί για το τριήμερο ε??? Και εγώ έλειπα γιατί συνδύασα το τριήμερο με ένα γάμο στον οποίο ήμουν καλεσμένη στα Γιαννιτσά!

Γνώρισες κανέναν άλλο δυσμοιρο υποψήφιο εκεί? Έχεις εντοπιότητα εκεί μήπως? :)


Όχι όχι! Καμία σχέση! Απλά οι φίλοι που παντρεύτηκαν μένουν μόνιμα εκεί! Και δεν γνώρισα κανένα υποψήφιο!


Πάντως, έχουμε καλά παιδιά στα Γιαννιτσά! Και αφού δε γνώρισες κανέναν τώρα σε προσκαλώ στο δικό μου γάμο, στις 7 Νοεμβρίου μήπως αλλάξει η τύχη σου....

efiekr
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό efiekr » Δευ Μάιος 04, 2009 3:24 pm

ELEF έγραψε:
efiekr έγραψε:
Γιώργος Δ. έγραψε:
efiekr έγραψε:Καλησπέρα! Από ότι καταλαβαίνω είχαν φύγει πολλοί για το τριήμερο ε??? Και εγώ έλειπα γιατί συνδύασα το τριήμερο με ένα γάμο στον οποίο ήμουν καλεσμένη στα Γιαννιτσά!

Γνώρισες κανέναν άλλο δυσμοιρο υποψήφιο εκεί? Έχεις εντοπιότητα εκεί μήπως? :)


Όχι όχι! Καμία σχέση! Απλά οι φίλοι που παντρεύτηκαν μένουν μόνιμα εκεί! Και δεν γνώρισα κανένα υποψήφιο!


Πάντως, έχουμε καλά παιδιά στα Γιαννιτσά! Και αφού δε γνώρισες κανέναν τώρα σε προσκαλώ στο δικό μου γάμο, στις 7 Νοεμβρίου μήπως αλλάξει η τύχη σου....


Τι έγινε? Κι εσύ από εκεί είσαι??? Σε ευχαριστώ και για την πρόσκληση! Πάντως εννοούσα υποψήφιο του διαγωνισμού μας γιατί με ρώτησε ο Γιώργος Δ!!! Όχι για υποψήφιο γαμπρό..

redmountain
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2007 8:09 pm

Δημοσίευσηαπό redmountain » Δευ Μάιος 04, 2009 4:31 pm

Αφιερωμένο στο ΑΣΕΠ...

http://www.youtube.com/watch?v=pUGo-Oex ... re=related

redmountain
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2007 8:09 pm

Δημοσίευσηαπό redmountain » Δευ Μάιος 04, 2009 5:57 pm

Γυναίκες που επιδίδονται σε στριπτίζ στο Internet έβαλαν στο στόχαστρο οι Αρχές στη Σουηδία στις οποίες καταλογίζουν φοροδιαφυγή εκατομμυρίων ευρώ ετησίως. Εφοριακοί θα κληθούν να εξετάσουν τις ιστοσελίδες των στρίπερ και να τις εντοπίσουν, ώστε να κληθούν να πληρώσουν τους απαιτούμενους φόρους που φτάνουν περιπου στο 50% των εσόδων τους. Η φοροδιαφυγή φτάνει τα 40 εκατομμύρια κορώνες το χρόνο (περίπου 3,7 εκατομμύρια ευρώ). Υπολογίζεται ότι πρόκειται για 500 γυναίκες από τις οποίες έχουν εντοπιστεί οι 200..

Η δουλειά του εφοριακού στη Σουηδία έχει πολλές συγκινήσεις... Στην Ελλάδα έχει καταντήσει ρουτίνα.:)

ad71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 10:58 am

Δημοσίευσηαπό ad71 » Δευ Μάιος 04, 2009 7:19 pm

Καλησπέρα σε όλους. Δεν έχω συμμέτασχει καθόλου στην συζήτηση σας (έδωσα με τους ΤΕ ), όμως σας διαβάζω καθημερινά και έχω μια πληροφορία που πιστεύω να ενδιαφέρει πολλούς.
Προέρχεται απο το φροντιστήριο στο οποίο πήγαινα. Μου είπανε ότι αυτή την εβδομάδα συνεδριάζει πάλι η επιτροπή του ΑΣΕΠ για να αποφασήσει εάν θα ακυρώσει - αλλαξει άλλες ερωτήσεις - απανήσεις, που αφορούν τους ΠΕ και ΤΕ.
Πάντως δεν αναμένονται μεγάλες αλλαγές ειδικά για μας, επειδή υπάρχει κίνδυνος αν ακυρωθούν πολλες ερωτήσεις να ζητήσουν την ακύρωση ολόκληρου του διαγωνισμού.
Την επόμενη εβδομάδα θα ξέρουμε λοιπόν.
Με την ευκαιρία, επειδή η δική μας συζήτηση (των ΤΕ) δεν έχει μεγάλη συμμετοχή και επειδή απο το φροντιστήριο δεν δίνουν καμία πληροφορία,λόγω του ότι τα πράγματα είναι πολύ ρευστά, γνωρίζει κανείς από γνωστό του ή φίλο που έδωσε με μας, ποια θεωρεί ότι θα είναι η βάση για τους ΤΕ :?:

Σας εύχομαι ένα όμορφο απόγευμα :!: :!:

pax
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό pax » Δευ Μάιος 04, 2009 7:28 pm

ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΕ. ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕΣ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ, ΑΠ΄ΟΤΙ ΛΕΕΙ, ΠΑΤΩΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 60. ΕΣΥ ΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΣΟΥ? ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΓΡΑΨΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΦΙΛΙΑ.

synchrobase
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 611
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 1:00 pm

Δημοσίευσηαπό synchrobase » Δευ Μάιος 04, 2009 8:04 pm

Opws fainetai h dior8wsh twn graptwn 8a arghsei na ksekinhsei se ayton ton diagwnismo-golgo8a..o diorismos twn epityxontwn (twra poso epityxontes 8a 8ewrountai an efarmostei to eniaio mis8ologio na doume.. :lol: ) 8a sympesei me thn dieksagwgh tou epomenou diagwnismou..an pote uparksei epomenos.Proswpika pistebw htan kai o teleytaios mesw ASEP.

Guybrush
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2009 11:17 am

Δημοσίευσηαπό Guybrush » Δευ Μάιος 04, 2009 8:09 pm

redmountain έγραψε:Γυναίκες που επιδίδονται σε στριπτίζ στο Internet έβαλαν στο στόχαστρο οι Αρχές στη Σουηδία στις οποίες καταλογίζουν φοροδιαφυγή εκατομμυρίων ευρώ ετησίως. Εφοριακοί θα κληθούν να εξετάσουν τις ιστοσελίδες των στρίπερ και να τις εντοπίσουν, ώστε να κληθούν να πληρώσουν τους απαιτούμενους φόρους που φτάνουν περιπου στο 50% των εσόδων τους. Η φοροδιαφυγή φτάνει τα 40 εκατομμύρια κορώνες το χρόνο (περίπου 3,7 εκατομμύρια ευρώ). Υπολογίζεται ότι πρόκειται για 500 γυναίκες από τις οποίες έχουν εντοπιστεί οι 200..

Η δουλειά του εφοριακού στη Σουηδία έχει πολλές συγκινήσεις... Στην Ελλάδα έχει καταντήσει ρουτίνα.:)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τέτοια να γράφεις και θα αρχίσει σε λίγο ο Μπ..ας να βάζει διαφημίσεις για προετοιμασία σε διαγωνισμούς της Σουηδίας.:shock:

Uptodate
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2009 6:33 pm

Δημοσίευσηαπό Uptodate » Τρί Μάιος 05, 2009 12:24 am

ΚΑΛΑ ΟΙ ΣΟΥΗΔΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΜΕΑ! ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!!

ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.

ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ. ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ!!!! ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ. Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.... ΚΛΠ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΜΑΚΡΑΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ.

ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Μάιος 05, 2009 1:49 am

Uptodate έγραψε:ΚΑΛΑ ΟΙ ΣΟΥΗΔΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΜΕΑ! ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!!

ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.

ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ. ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ!!!! ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ. Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.... ΚΛΠ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΜΑΚΡΑΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ.

Συμφωνω απολυτως.
Εχουν παντως και ψηλά ποσοστα αυτοκτονιων. Γιατί άραγε???

ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Μάιος 05, 2009 2:00 am

Uptodate έγραψε:ΚΑΛΑ ΟΙ ΣΟΥΗΔΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΜΕΑ! ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!!

ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.

ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ. ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ!!!! ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ. Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.... ΚΛΠ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΜΑΚΡΑΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ.

ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!



Συμφωνω απολυτως.
Εχουν παντως και ψηλά ποσοστα αυτοκτονιων. Γιατί άραγε???

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:08 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
Θα πρότεινα να συνεχίσουμε να ποστάρουμε σε ενα τόπικ μόνο γιατί εχει καταντησει κουραστικο να διασκορπιζονται πληροφοριες σε καθε τοπικ...( εκτος απο το δικο μου & τις δηλωσεις- ΜΟΝΟ- βαθμολογιων στο σχετικο τοπικ :lol: :lol: :lol: )
ασ βαλουμε λιγη ταξη στο φορουμ γιατι στο τελος θα χασουμε....τη μπάλα... :lol: :lol: :lol: :lol:


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες