Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Παρ Οκτ 31, 2014 12:46 pm

Obscurus2 έγραψε:Διάβασα ότι ο χοντρός και ο λιγνός συμφώνησαν για νέο μισθολόγιο για τους νεοδιορισμένους! Άντε να δούμε πόσο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα. Δεν θα ήταν λογικό από κάτι τέτοιο να εξαιρεθούν όσες προκηρύξεις έχουν ολοκληρωθεί?


Διόρθωση, νεοδιοριζόμενους ήθελα να πω.

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Παρ Οκτ 31, 2014 2:26 pm

Obscurus2 έγραψε:Διάβασα ότι ο χοντρός και ο λιγνός συμφώνησαν για νέο μισθολόγιο για τους νεοδιορισμένους! Άντε να δούμε πόσο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα. Δεν θα ήταν λογικό από κάτι τέτοιο να εξαιρεθούν όσες προκηρύξεις έχουν ολοκληρωθεί?


Επίσης, όσοι θα μπαίνουν από ΄δω και πέρα στο Δημόσιο δε θα είναι μόνιμοι από την αρχή. Θα δοκιμάζονται για 2 χρόνια και μετά θα κρίνεται (?) αν θ' αποκτούν τη μονιμότητα ή όχι.

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Παρ Οκτ 31, 2014 2:53 pm

xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Διάβασα ότι ο χοντρός και ο λιγνός συμφώνησαν για νέο μισθολόγιο για τους νεοδιορισμένους! Άντε να δούμε πόσο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα. Δεν θα ήταν λογικό από κάτι τέτοιο να εξαιρεθούν όσες προκηρύξεις έχουν ολοκληρωθεί?


Επίσης, όσοι θα μπαίνουν από ΄δω και πέρα στο Δημόσιο δε θα είναι μόνιμοι από την αρχή. Θα δοκιμάζονται για 2 χρόνια και μετά θα κρίνεται (?) αν θ' αποκτούν τη μονιμότητα ή όχι.


ούτε πρίν ήταν μόνιμοι από την αρχή. περνάγανε περίοδο 2 ετών ως δόκιμοι
και μονιμοποιούνταν μετά τη διετία και αφού είχαν περάσει και το σεμινάριο εισαγωγικής εκπαίδευσης.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Παρ Οκτ 31, 2014 2:53 pm

xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Διάβασα ότι ο χοντρός και ο λιγνός συμφώνησαν για νέο μισθολόγιο για τους νεοδιορισμένους! Άντε να δούμε πόσο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα. Δεν θα ήταν λογικό από κάτι τέτοιο να εξαιρεθούν όσες προκηρύξεις έχουν ολοκληρωθεί?


Επίσης, όσοι θα μπαίνουν από ΄δω και πέρα στο Δημόσιο δε θα είναι μόνιμοι από την αρχή. Θα δοκιμάζονται για 2 χρόνια και μετά θα κρίνεται (?) αν θ' αποκτούν τη μονιμότητα ή όχι.


Στην ουσία καταργείται η μονιμότητα για τους καινούργιους, αν εφαρμοστεί. Πάντως αν ισχύσει για τους διαγωνισμούς που έχουν ολοκληρωθεί, θα είναι παράλογο και παράνομο! Όχι ότι θα με εξέπληττε κάτι τέτοιο.

dorothea
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό dorothea » Παρ Οκτ 31, 2014 9:58 pm

Σε εμάς πάντως δε νομίζω να αργήσουν τόσο πολύ όσο στους 1Κ γιατί δε θα βγει νεο ΦΕΚ. Άρα αυτό τουλάχιστον το κομμάτι το προσπερνάμε.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Τρί Νοέμ 04, 2014 2:37 pm

Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Τρί Νοέμ 04, 2014 10:46 pm

Obscurus2 έγραψε:Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.


Αν έχεις συγγενή βουλευτή, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πας στην πόλη που θέλεις...

dorothea
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό dorothea » Τρί Νοέμ 04, 2014 11:19 pm

Μου είπαν άτομα που έχουν διοριστεί από τον 1Γ ότι όσοι κάνανε αιτήσεις για να επιστρέψουν στον τόπο τους ακριβώς επειδή τα λεφτά δε έφταναν για την ξενιτιά, έγιναν δεκτές. Εγώ πάντως ευελπιστώ να μπορέσω σύντομα να φύγω από Αθήνα οπότε μια κενή θέση την έχεις ήδη έτοιμη από εμένα! :)

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Τετ Νοέμ 05, 2014 9:18 am

dorothea έγραψε:Μου είπαν άτομα που έχουν διοριστεί από τον 1Γ ότι όσοι κάνανε αιτήσεις για να επιστρέψουν στον τόπο τους ακριβώς επειδή τα λεφτά δε έφταναν για την ξενιτιά, έγιναν δεκτές. Εγώ πάντως ευελπιστώ να μπορέσω σύντομα να φύγω από Αθήνα οπότε μια κενή θέση την έχεις ήδη έτοιμη από εμένα! :)


Dorothea, μη χαθούμε. Να είμαστε σε επαφή. Εμένα με στέλνουν Δυτική Ελλάδα. Αν και νομίζω ότι έχουμε μιλήσει ξανά στο παρελθόν και τηλεφωνικώς και μέσω e-mail.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Τετ Νοέμ 05, 2014 10:09 am

xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.


Αν έχεις συγγενή βουλευτή, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πας στην πόλη που θέλεις...


Αν είχα συγγενή βουλευτή δε νομίζω να έπαιρνα μέρος σε αυτό το διαγωνισμό-φιάσκο! Σοβαρά τώρα, ελπίζω να μην είναι τόσο δύσκολο. Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να κατασκηνώσω έξω από την υπηρεσία για να βγαίνω οικονομικά!
Δωροθέα μήπως σε ενδιαφέρει κάτι προς Κρήτη μεριά?! :D

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Τετ Νοέμ 05, 2014 1:09 pm

Εγώ τι να πω που με στέλνουν Κέρκυρα και είμαι και μάνα!
Μακάρι να ισχύει το ότι πιθανόν να γυρίσουμε στην πόλη μας! Το έχω ακούσει και εγώ ότι συνέβη στους διοριστέους της 1Γ και μάλιστα από εφοριακό. :)

AYRA15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2014 12:37 pm

Δημοσίευσηαπό AYRA15 » Τετ Νοέμ 05, 2014 1:10 pm

Obscurus2 έγραψε:
xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.


Αν έχεις συγγενή βουλευτή, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πας στην πόλη που θέλεις...


Αν είχα συγγενή βουλευτή δε νομίζω να έπαιρνα μέρος σε αυτό το διαγωνισμό-φιάσκο! Σοβαρά τώρα, ελπίζω να μην είναι τόσο δύσκολο. Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να κατασκηνώσω έξω από την υπηρεσία για να βγαίνω οικονομικά!
Δωροθέα μήπως σε ενδιαφέρει κάτι προς Κρήτη μεριά?! :D


Obscurus σε ποια πόλη της Κρήτης είσαι διοριστέος; Εγώ είμαι διοριστέα της 1Κ/2013 στην Αθήνα και ενδιαφέρομαι για Κρήτη.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Τετ Νοέμ 05, 2014 3:00 pm

AYRA15 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:
xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.


Αν έχεις συγγενή βουλευτή, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πας στην πόλη που θέλεις...


Αν είχα συγγενή βουλευτή δε νομίζω να έπαιρνα μέρος σε αυτό το διαγωνισμό-φιάσκο! Σοβαρά τώρα, ελπίζω να μην είναι τόσο δύσκολο. Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να κατασκηνώσω έξω από την υπηρεσία για να βγαίνω οικονομικά!
Δωροθέα μήπως σε ενδιαφέρει κάτι προς Κρήτη μεριά?! :D


Obscurus σε ποια πόλη της Κρήτης είσαι διοριστέος; Εγώ είμαι διοριστέα της 1Κ/2013 στην Αθήνα και ενδιαφέρομαι για Κρήτη.


Ηράκλειο! Μη μου πεις!

AYRA15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2014 12:37 pm

Δημοσίευσηαπό AYRA15 » Τετ Νοέμ 05, 2014 4:42 pm

Obscurus2 έγραψε:
AYRA15 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:
xoreftarou έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Υπάρχει τίποτα νεότερο μήπως? Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να διοριστούμε Αθήνα έστω και αν είμαστε διοριστέοι στην επαρχία? Απόσο ξέρω υπάρχουν ανάγκες στην Αθήνα και τα λεφτά δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για ξενιτιά.


Αν έχεις συγγενή βουλευτή, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πας στην πόλη που θέλεις...


Αν είχα συγγενή βουλευτή δε νομίζω να έπαιρνα μέρος σε αυτό το διαγωνισμό-φιάσκο! Σοβαρά τώρα, ελπίζω να μην είναι τόσο δύσκολο. Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να κατασκηνώσω έξω από την υπηρεσία για να βγαίνω οικονομικά!
Δωροθέα μήπως σε ενδιαφέρει κάτι προς Κρήτη μεριά?! :D


Obscurus σε ποια πόλη της Κρήτης είσαι διοριστέος; Εγώ είμαι διοριστέα της 1Κ/2013 στην Αθήνα και ενδιαφέρομαι για Κρήτη.


Ηράκλειο! Μη μου πεις!


Τι καλά νέα!!! Ηράκλειο θέλω!!! Εμείς αναμένουμε τις τοποθετήσεις και ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα να αναλάβουμε υπηρεσια!! Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορούμε να έρθουμε σε επαφή.

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Τετ Νοέμ 05, 2014 7:13 pm

lucydox έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Καλησπέρα. Σήμερα μου κοινοποιήθηκε αυτή η απόφαση από ΑΣΕΠ.
ΑΔΑ: 6ΩΘΥ6Η6-Ζ6Ρ

Αφορά στις αναπληρώσεις του 1γ/2008. Έχει πολλά ονόματα μέσα. Όμως οι αναπληρώσεις είχα την εντύπωση ότι καταργήθηκαν. Ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο μήπως? Να γελάσω ή να κλάψω αν είναι αλήθεια?


Καλησπερα,
την ιδια κοινωποιηση παρελαβα και εγω. Αν γνωριζει καποιος κατι, ας μας πει.
ευχαριστω


Διαβάστε εδώ:

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 2014_1.csp

Να υποθέσω ότι εμείς έχουμε δικαίωμα να συμμετάσχουμε, έτσι; Αρχικά η προκήρυξη έλεγε ότι δικαίωμα συμμετοχής έχουν μόνοι αυτοί των οποίων τα ονόματα περιλαμβάνονται σε πίνακες διοριστέων. Τώρα όμως λέει ότι μπορούν να συμμετάσχουν και όσοι διατίθενται προς διορισμό σε αντικατάσταση-αναπλήρωση των αρχικών διορισθέντων...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες