Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:01 am

ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SAVRAKI
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 8:40 pm

Δημοσίευσηαπό SAVRAKI » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:02 am

didani έγραψε:
ANIFOREISON έγραψε:DIDANI OΤΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ

ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ΥΓ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΣΕ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ :?: :?: :?: :?: :D

Από τι να παραιτηθείς?
Σαμπως και προσληφθηκες???? :lol: :lol: :lol:

ANIFOREISON
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 3:48 pm

Δημοσίευσηαπό ANIFOREISON » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:02 am

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΓΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ
ΑΥΤΗ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ
ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΕΚ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ
ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
ΤΕΛΟΣ ΠΑΩ ΕΞΩ
ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:02 am

didani έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:05 am

pavlos-thess έγραψε:Eαν αναφερεσαι στην εκδοση του ΦΕΚ, ειναι λιγο περιεργο, το γιατι να αργησει.
Λετε η περιβοητη εγκυκλιος να διαχωριζει τα ηδη εκδοθεντα ΦΕΚ απο τα υπολοιπα? [Θα ειναι μια υπεροχη μεθοδος διασπασης της ενοτητας μας]
Νομικα, μπορει να υποστηριχτει οτι παρολο που η προκηρυξη ειναι ενιαια, οι διαφορες κατηγοριες ΠΕ/ΤΕ/ΔΕ ειναι ανεξαρτητες, εφοσον αφορουν ξεχωρες διαδικασιες διαγωνισμου και υπαρχει(μετα την ενιαια εκδοση του ΦΕΚ) διαφορετικο χρονικο περιθωριο και εξελιξη για καθε μια απο αυτες?


ποιες είναι οι ξέχωρες διαδικασίες διαγωνισμού?
Η διαφορετική ύλη κτλ?
Συγγνώμη , αλλα εμένα μου φαίνεται αστείο το επιχείρημα......γιατί η προκήρυξη στα περί διορισμού ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

Το δε στάδιο εξέλιξης της διαδικασίας, ως στοιχείο που διαφοροποιεί την κατάσταση, είναι επίσης ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ, γιατί αφορά αποκλειστικά πράξεις της διοίκησης (ασεπ, τυπογραφείο, υπουργείο) και όχι των διοριστέων.

Οπως και να το ρυθμίσουν το πάγωμα, θα παραβιάσουν είτε συνταγματικές αρχές, είτε υπερνομοθετικής ισχύος αρχές.

Δεν πρέπει να φάμε κανένα παραμύθι περί "νομιμότητας" του παγώματος

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:07 am

chas έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:Eαν αναφερεσαι στην εκδοση του ΦΕΚ, ειναι λιγο περιεργο, το γιατι να αργησει.
Λετε η περιβοητη εγκυκλιος να διαχωριζει τα ηδη εκδοθεντα ΦΕΚ απο τα υπολοιπα? [Θα ειναι μια υπεροχη μεθοδος διασπασης της ενοτητας μας]
Νομικα, μπορει να υποστηριχτει οτι παρολο που η προκηρυξη ειναι ενιαια, οι διαφορες κατηγοριες ΠΕ/ΤΕ/ΔΕ ειναι ανεξαρτητες, εφοσον αφορουν ξεχωρες διαδικασιες διαγωνισμου και υπαρχει(μετα την ενιαια εκδοση του ΦΕΚ) διαφορετικο χρονικο περιθωριο και εξελιξη για καθε μια απο αυτες?


ποιες είναι οι ξέχωρες διαδικασίες διαγωνισμού?
Η διαφορετική ύλη κτλ?
Συγγνώμη , αλλα εμένα μου φαίνεται αστείο το επιχείρημα......γιατί η προκήρυξη στα περί διορισμού ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

Το δε στάδιο εξέλιξης της διαδικασίας, ως στοιχείο που διαφοροποιεί την κατάσταση, είναι επίσης ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ, γιατί αφορά αποκλειστικά πράξεις της διοίκησης (ασεπ, τυπογραφείο, υπουργείο) και όχι των διοριστέων.

Οπως και να το ρυθμίσουν το πάγωμα, θα παραβιάσουν είτε συνταγματικές αρχές, είτε υπερνομοθετικής ισχύος αρχές.

Δεν πρέπει να φάμε κανένα παραμύθι περί "νομιμότητας" του παγώματος


Συμφωνω μαζι σου. Επιμενω οτι το παγωμα δε θα αφορα εμας. Αλλα ας ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα τα ενδεχομενα. Γιαυτο ηθελα μια νομικη αποψη.

didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:10 am

SAVRAKI έγραψε:
didani έγραψε:
ANIFOREISON έγραψε:DIDANI OΤΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ

ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ΥΓ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΣΕ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ :?: :?: :?: :?: :D

Από τι να παραιτηθείς?
Σαμπως και προσληφθηκες???? :lol: :lol: :lol:


ΕΜ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝΕ.
ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 13......
ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟ 12
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΕΚΝΙΑ....

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ Χ....ΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ :lol: :lol: :lol: ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ

ΥΓ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

abvhll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό abvhll » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:16 am

[quote="Lurker"][quote="afrikanos"]ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΥΡΓΟΥ:


[b]ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΤΑ ΤΟΥ 1Γ/2008 ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ. ΠΡΟΣ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ. Ο ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ. [/b]

[b]ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ (ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ) 2103332656 - ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΟ 210 3221511[/b]

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.[/quote]

Ε τώρα τι του λες :?: :?:

Άντε τσακίστε τους στα τηλέφωνα.[/quote]

Φίλε, δεν σου είπα ότι με 100 τηλεφωνα θα επηρεάσουμε τα κέντρα αποφάσεων. Δείχνει όμως ότι το θέμα απασχολεί κόσμο ο οποίος έχει και τη δύναμη της ψήφου. Μη νομίζεις ότι περνάνε όλα απαρατήρητα
Όταν μένεις απαθής είσαι έρμαιο της μοίρας σου
Έχεις την άποψή σου, κράτα τη για σένα

ipopsifia2009
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1055
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 10:26 am

Δημοσίευσηαπό ipopsifia2009 » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:17 am

Καλημερα.
εχω μια ερωτηση που απευθεινετε σε ΤΕ και ΔΕ:

Πόσες μερες -περιπου- μετα την έκδοση του ΦΕΚ παραλαβατε το έγγραφο για τα δικαιολογητικα και τις εξετασεις που απαιτουνται ?

Σας ευχαριστω.

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:17 am

pavlos-thess έγραψε:
chas έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:Eαν αναφερεσαι στην εκδοση του ΦΕΚ, ειναι λιγο περιεργο, το γιατι να αργησει.
Λετε η περιβοητη εγκυκλιος να διαχωριζει τα ηδη εκδοθεντα ΦΕΚ απο τα υπολοιπα? [Θα ειναι μια υπεροχη μεθοδος διασπασης της ενοτητας μας]
Νομικα, μπορει να υποστηριχτει οτι παρολο που η προκηρυξη ειναι ενιαια, οι διαφορες κατηγοριες ΠΕ/ΤΕ/ΔΕ ειναι ανεξαρτητες, εφοσον αφορουν ξεχωρες διαδικασιες διαγωνισμου και υπαρχει(μετα την ενιαια εκδοση του ΦΕΚ) διαφορετικο χρονικο περιθωριο και εξελιξη για καθε μια απο αυτες?


ποιες είναι οι ξέχωρες διαδικασίες διαγωνισμού?
Η διαφορετική ύλη κτλ?
Συγγνώμη , αλλα εμένα μου φαίνεται αστείο το επιχείρημα......γιατί η προκήρυξη στα περί διορισμού ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

Το δε στάδιο εξέλιξης της διαδικασίας, ως στοιχείο που διαφοροποιεί την κατάσταση, είναι επίσης ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ, γιατί αφορά αποκλειστικά πράξεις της διοίκησης (ασεπ, τυπογραφείο, υπουργείο) και όχι των διοριστέων.

Οπως και να το ρυθμίσουν το πάγωμα, θα παραβιάσουν είτε συνταγματικές αρχές, είτε υπερνομοθετικής ισχύος αρχές.

Δεν πρέπει να φάμε κανένα παραμύθι περί "νομιμότητας" του παγώματος


Συμφωνω μαζι σου. Επιμενω οτι το παγωμα δε θα αφορα εμας. Αλλα ας ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα τα ενδεχομενα. Γιαυτο ηθελα μια νομικη αποψη.


Αυτό είναι φίλε το "Δια βίου εκπαίδευση"....
Δε θα ησυχάσουμε ποτέ....
όταν διοριστούμε θα βγάλουν καμιά άλλη μ....ία και θα ψαχνόμαστε πάλι να διαβάζουμε, να ρωτάμε κτλ.
φροντίζει το δημόσιο για τη σφαιρική ενημέρωσή μας πάνω σε όλα τα θέματα.....

katerina kotsabasi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 9:14 am

Δημοσίευσηαπό katerina kotsabasi » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:21 am

Egw proxthes pou milisa me up.oik mou anefere oti o,ti vgei tha einai gia oles tis vathmides tou 1g ,otan lene tha vgaloun diefkriniseis gia kathe kathgoria diagwnismou,ennooun kathe diagwnismo analoga th fash pou vrisketai ,den xechwrizoun ton idio diagwnismo se pe,te,de.kai egw den to eixa katalavei kai mou to dieukrinise .allwste ta oristika exoun vgei gia olous mas..

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:22 am

abvhll έγραψε:
Lurker έγραψε:
afrikanos έγραψε:ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΥΡΓΟΥ:


ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΤΑ ΤΟΥ 1Γ/2008 ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ. ΠΡΟΣ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ. Ο ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ.

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ (ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ) 2103332656 - ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΟ 210 3221511

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.


Ε τώρα τι του λες :?: :?:

Άντε τσακίστε τους στα τηλέφωνα.


Φίλε, δεν σου είπα ότι με 100 τηλεφωνα θα επηρεάσουμε τα κέντρα αποφάσεων. Δείχνει όμως ότι το θέμα απασχολεί κόσμο ο οποίος έχει και τη δύναμη της ψήφου. Μη νομίζεις ότι περνάνε όλα απαρατήρητα
Όταν μένεις απαθής είσαι έρμαιο της μοίρας σου
Έχεις την άποψή σου, κράτα τη για σένα


Οι 877 ψηφοι δεν ειναι κατι που μπορει να επηρεασει καθοριστικα τα ζητηματα. Ειναι λανθασμενη αυτη η επικληση. Γιατι δεν εγινε το ιδιο και με τους στειτζερς που ηταν χιλιαδες ?
Συμφωνω 100% οτι οταν μενεις απαθης εισαι ερμαιο αλλων.
Διαφωνω με τον τροπο ενεργους δρασης που προτεινεις, δεν θα καταλαβουν τιποτα απολυτως απο το σπασιμο των τηλεφωνων.
Διαφωνω και με την τελευταια προταση σου. Εχω δικαιωμα να εκφραζω τη γνωμη μου, ΟΣΟ εχεις και εσυ δικαιωμα να εκφραζεις τη δικη σου. Ή θα συνδιαλεγομαστε δημοκρατικα και οι δυο, ή θα βαλουμε φιμωτρο και οι δυο.

andreas70
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2009 10:18 pm

Δημοσίευσηαπό andreas70 » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:22 am

Εξακολουθώ να είμαι περίεργος με τον τρόπο που θα προσπαθήσουν να αναστείλουν τις προσλήψεις...
Έχω στο μυαλό μου μια δικαιολογία που θα στηριχθούν...
Η περιέργειά μου όμως βρίσκεται στις κινήσεις των πολιτικών...

Θα πληρωθούν για τις εξεταστικές ;

Θα προσλάβουν κόσμο σε άλλο υπουργείο χωρίς διαγωνισμό ΑΣΕΠ το καλοκαίρι;

Θα μειώσουν τους μισθούς τους σε 14 όπως όλοι οι κοινοί θνητοί;

Γιατί η δικαιολογία για οικονομική κρίση ώστε να μπούμε στην πρέσα είναι άριστη...
γιατί πλέον αρχίζω να αμφιβάλλω για πολλά πράγματα και τη σκοπιμότητα των όσων συμβαίνουν στη χώρα μας...

Μπορεί να είμαι ηλίθιος, χαζός ή ότι άλλο θέλουν να μου προσάψουν αλλά κουτόχορτο δεν τρώω.

Ως ΝεοΈλλην φημίζομαι για τις μ@λ..ιες που κάνω και όχι που σκέφτομαι.

Δεν είμαι φτωχός στην σκέψη... Έλληνας είμαι...Μ. Αλέξανδρος και Οδυσσέας.. δεν είναι τυχαίοι...

Προσωπικά έχω ανεχτεί αρκετά πράγματα...
Για μένα η προθεσμία λήγει την άλλη εβδομάδα...

Και θα ακολουθήσω το λαμπρό παράδειγμα της άξιας κυβέρνησής μας (και δεν είναι ειρωνικό - θεωρώ ότι κάθε κυβέρνηση που εκλέγεται από την πλειοψηφία του λαού θεωρείται άξια ώστε να εκπληρώσει τα ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ του ΛΑΟΥ και του ΚΡΑΤΟΥΣ) με την τιμωρία των ενόχων για την κατάσταση που βρίσκεται η χώρα, με εξεταστικές κλπ.

Όπως λέει και οφείλω πιστά να ακολουθήσω:
1) ΤΕΡΜΑ στην ατιμωρησία ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
2) Επιτέλους σε αυτό κράτος πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας και τις υποχρεώσεις μας , ΣΥΜΦΩΝΩ και επ' αυξάνω
3) Κάποτε σε αυτή τη χώρα πρέπει να αρχίσουν να ισχύουν οι νόμοι, ΣΩΣΤΟΣ ο ποιητής

Εγώ απλά περιμένω υπομονετικά τις αποφάσεις...

Πρώτος εγώ θα βάλω πλάτη και θα στηρίξω το κράτος και ας πέσει να με πλακώσει...

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:24 am

katerina kotsabasi έγραψε:Egw proxthes pou milisa me up.oik mou anefere oti o,ti vgei tha einai gia oles tis vathmides tou 1g ,otan lene tha vgaloun diefkriniseis gia kathe kathgoria diagwnismou,ennooun kathe diagwnismo analoga th fash pou vrisketai ,den xechwrizoun ton idio diagwnismo se pe,te,de.kai egw den to eixa katalavei kai mou to dieukrinise .allwste ta oristika exoun vgei gia olous mas..


Πολυ ωραια. Λυθηκε και αυτο το θεμα. Μενει να βγει και η ανακοινωση να ησυχασουμε ολοι μας. Γιατι αν περιμενα να πρυτανευσει η λογικη και οχι η ρητη ανακοινωσιολογια, καηκα.

SportBilly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό SportBilly » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:27 am

pavlos-thess έγραψε:
didani έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε

Γιορτάσαμε στα προσωρινά, γιορτάσαμε στα οριστικά, θα γιορτάσουμε στο ΦΕΚ οριστικών, θα γιορτάσουμε όταν θα έρθει η επιστολή για δικαιολογητικά, κάποιοι έχουν ήδη γιορτάσει και γι' αυτά, θα ξαναγιορτάσουμε κ γω δεν ξέρω γιατι... Στο τέλος τουλάχιστον και να μη μας πάρουν, θα έχουμε ζήσει τόσες γιορτές... :lol:


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες