Συνηπηρέτηση Σώμα Ασφαλείας με ΕΚΑΒ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
spyros1000
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: Τρί Ιαν 29, 2008 8:00 pm

Δημοσίευσηαπό spyros1000 » Κυρ Ιουν 21, 2009 6:33 pm

georginiogr έγραψε:Κοντευει Ιουλιος και κανενα φως στο τουνελ. Εναμισος χρονος χαμενος απο τη ζωη μας, μεσα στο αγχος τα εξοδα την ταλαιπωρια και τα πηγαινε-ελα. Καποιος ειπε για συνηγορο του πολιτη. Πηγα στα κεντρικα στην Αθηνα περυσι τετοιν καιρο. Η απαντηση που πηρα μολις τους ειπα το προβλημα μου ηταν πως ο συνηγορος του πολιτη αναλαμβανει μονο διαφορες μεταξυ πολιτη-κρατους και οχι διαφορες μεταξυ εργαζομενου με την υπηρεσια του. Κακαλα δηλαδη. Το μονο που μου δινει πλεον ελπιδα ειναι να γινουν γρηγορα νεες προσληψεις για να βγει επιτελους και η μεταθεση της συζυγου μου. Αλλα δεν προκειται να το ξεχασουμε αυτο ποτε.



ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗ-ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ?

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Παρ Ιουν 26, 2009 12:11 am

spyros1000 έγραψε:
georginiogr έγραψε:Κοντευει Ιουλιος και κανενα φως στο τουνελ. Εναμισος χρονος χαμενος απο τη ζωη μας, μεσα στο αγχος τα εξοδα την ταλαιπωρια και τα πηγαινε-ελα. Καποιος ειπε για συνηγορο του πολιτη. Πηγα στα κεντρικα στην Αθηνα περυσι τετοιν καιρο. Η απαντηση που πηρα μολις τους ειπα το προβλημα μου ηταν πως ο συνηγορος του πολιτη αναλαμβανει μονο διαφορες μεταξυ πολιτη-κρατους και οχι διαφορες μεταξυ εργαζομενου με την υπηρεσια του. Κακαλα δηλαδη. Το μονο που μου δινει πλεον ελπιδα ειναι να γινουν γρηγορα νεες προσληψεις για να βγει επιτελους και η μεταθεση της συζυγου μου. Αλλα δεν προκειται να το ξεχασουμε αυτο ποτε.



ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗ-ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ?


Οχι γιατι δεν προβλεπεται απο το νομο. Οι συζυγοι στρατιωτικων-αστυνομικων-λιμενικων, παντα ακολουθουν τον ενστολο. Ποτε το αντιθετο.

spyros1000
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: Τρί Ιαν 29, 2008 8:00 pm

Δημοσίευσηαπό spyros1000 » Παρ Ιουν 26, 2009 11:49 am

georginiogr έγραψε:
Οχι γιατι δεν προβλεπεται απο το νομο. Οι συζυγοι στρατιωτικων-αστυνομικων-λιμενικων, παντα ακολουθουν τον ενστολο. Ποτε το αντιθετο.


ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΙ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙΣ-ΜΕΤΑΤΕΘΕΙΣ ΕΣΥ?

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Σάβ Ιούλ 04, 2009 9:32 pm

spyros1000 έγραψε:
georginiogr έγραψε:
Οχι γιατι δεν προβλεπεται απο το νομο. Οι συζυγοι στρατιωτικων-αστυνομικων-λιμενικων, παντα ακολουθουν τον ενστολο. Ποτε το αντιθετο.


ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΙ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙΣ-ΜΕΤΑΤΕΘΕΙΣ ΕΣΥ?


Είπαμε..δεν προβλέπεται! Δεν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο. Εκτός απο αυτό σε ενημερώνω πως δεν δικαιούμαι μετάθεση πριν την παρέλευση 5 ετών στην υπηρεσία μου.

spyros1000
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: Τρί Ιαν 29, 2008 8:00 pm

Δημοσίευσηαπό spyros1000 » Σάβ Ιούλ 04, 2009 11:58 pm

georginiogr έγραψε:
spyros1000 έγραψε:
georginiogr έγραψε:
Οχι γιατι δεν προβλεπεται απο το νομο. Οι συζυγοι στρατιωτικων-αστυνομικων-λιμενικων, παντα ακολουθουν τον ενστολο. Ποτε το αντιθετο.


ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΙ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙΣ-ΜΕΤΑΤΕΘΕΙΣ ΕΣΥ?


Είπαμε..δεν προβλέπεται! Δεν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο. Εκτός απο αυτό σε ενημερώνω πως δεν δικαιούμαι μετάθεση πριν την παρέλευση 5 ετών στην υπηρεσία μου.


ΤΙ ΑΝΑΠΟΔΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ???
ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ???

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό diliger » Κυρ Ιούλ 05, 2009 8:42 pm

Επιτέλους η αναμονή για εμάς τελείωσε. Μετά από έναν ολόκληρο χρόνο η απόφαση εκδόθηκε... georginiogr εύχομαι γρήγορα να μας πεις κι εσύ τα καλά νέα!!!

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Σάβ Αύγ 15, 2009 10:30 pm

diliger έγραψε:Επιτέλους η αναμονή για εμάς τελείωσε. Μετά από έναν ολόκληρο χρόνο η απόφαση εκδόθηκε... georginiogr εύχομαι γρήγορα να μας πεις κι εσύ τα καλά νέα!!!


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ... ΘΥΜΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΛΑΔΟ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ?

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Σάβ Αύγ 15, 2009 10:35 pm

spyros1000 έγραψε:
georginiogr έγραψε:
spyros1000 έγραψε:
georginiogr έγραψε:
Οχι γιατι δεν προβλεπεται απο το νομο. Οι συζυγοι στρατιωτικων-αστυνομικων-λιμενικων, παντα ακολουθουν τον ενστολο. Ποτε το αντιθετο.


ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΙ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙΣ-ΜΕΤΑΤΕΘΕΙΣ ΕΣΥ?


Είπαμε..δεν προβλέπεται! Δεν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο. Εκτός απο αυτό σε ενημερώνω πως δεν δικαιούμαι μετάθεση πριν την παρέλευση 5 ετών στην υπηρεσία μου.


ΤΙ ΑΝΑΠΟΔΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ???
ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ???

Το μόνο που θα μπορούσα να κάνω, θα ήταν να προσφύγω στα δικαστήρια και σε δημόσια καταγγελία στα ΜΜΕ. Αλλά έκανα πίσω σε αυτό διότι προέκυψαν κάποια γεγονότα τα οποία θα αναφέρω στο μέλλον και αφού βγεί η μετάθεση της συζύγου μου. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΤΣΙ.

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Bue-Bye Nikos

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Τετ Φεβ 03, 2010 11:48 am

Αντε στο καλο αγορι μου... αντε στο καλο. Τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια! ΑΛΛΑΞΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΕΚΑΒ!

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Πέμ Απρ 29, 2010 9:48 am

Για πρώτη φορά είμαι αισιόδοξος. Πιστεύω αυτός ο μήνας να μην προστεθεί στη λίστα των 26 μηνών αναμονής και ντροπής για κάποιους απάνθρωπους. Παιδία τα βάσανά μας τελειώνουν.... Θα έχουμε σύντομα εξελίξεις! :D

ekab1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 11, 2007 8:02 pm

Δημοσίευσηαπό ekab1 » Σάβ Μάιος 01, 2010 5:59 pm

ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΜΑ ΤΕΛΕΙΩΜΟΥΝ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΛΟΓΟ ΣΟΒΑΡΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ Δ.Σ ΤΟΥ ΕΚΑΒ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

georginiogr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό georginiogr » Σάβ Μάιος 15, 2010 11:22 am

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ Η ΔΙΚΑΙΩΣΗ

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τη νέα διοίκηση του ΕΚΑΒ και τον πρόεδρο κύριο Ροτζιώκο Ιωάννη, που εφάρμοσε το νόμο και η σύζυγός μου απο 1 Ιουνίου θα είναι πλέον κοντά μου. Έπειτα απο 26 ολόκληρους μήνες κατάφορης αδικίας, αδιαφορίας και αναλγησίας της προηγούμενης διοίκησης, ήρθε επιτέλους η νέα διοίκηση να αποκαταστήσει την ευνομία.

annam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2010 8:11 pm

Δημοσίευσηαπό annam » Τρί Μάιος 18, 2010 6:52 pm

georginiogr έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ Η ΔΙΚΑΙΩΣΗ

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τη νέα διοίκηση του ΕΚΑΒ και τον πρόεδρο κύριο Ροτζιώκο Ιωάννη, που εφάρμοσε το νόμο και η σύζυγός μου απο 1 Ιουνίου θα είναι πλέον κοντά μου. Έπειτα απο 26 ολόκληρους μήνες κατάφορης αδικίας, αδιαφορίας και αναλγησίας της προηγούμενης διοίκησης, ήρθε επιτέλους η νέα διοίκηση να αποκαταστήσει την ευνομία.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΚΑΛΗ ΖΩΗ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΣ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΤΟ ΕΚΑΒ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: harrissam και 4 επισκέπτες