Προκήρυξη 1/430Μ/2009 - Εθνικό Ίδρυμα Νεότητας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Προκήρυξη 1/430Μ/2009 - Εθνικό Ίδρυμα Νεότητας

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Τετ Απρ 07, 2010 11:08 am

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Σήμερα επικοινώνησα με Ε.Ι.Ν. για να μάθω για το πότε θα βγούν τα προσωρινά αποτελέσματα της Προκήρυξης 1/430Μ/2009 και μου είπαν πως και καλά το ΑΣΕΠ τους είχε πει ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη προκήρυξη μιας και βγήκε πριν από τις εκλογές και μετά συνχίστηκε η υποβολή των αιτήσεων και μετά τις εκλογές. Ακόμη μου είπαν μες τις άκρες πως το ΑΣΕΠ τους απαγόρευσε να βγάλουν τα προσωρινά αποτελέσματα!!!

Επειδή τίποτα από όλα αυτά δεν στέκουν πήρα τηλέφωνο το ίδιο το ΑΣΕΠ και με διαβεβαίωσε πως το Ε.Ι.Ν. υποχρεούται να βγάλει προσωρινά αποτελέσματα κανονικά, ανεξαρτήτως εάν η πρόσληψη γίνει από 1/1/2011-31/12/2013. Επίσης, στο ΑΣΕΠ μου είπαν πως ίσως το΄κάνουν επίτηδες για να βγάλουν κρυφά τα αποτελέσματα και να χάσουμε το 10ήμερο των ενστάσεων. Συνεπώς, μου είπαν να το παρακολουθώ στενά. Επιπρόσθετα, το ίδιο το ΑΣΕΠ θα ξανακοιτάξει την προκήρυξη του συγκεκριμένου φορέα για να δει εάν υπάρχει πρόβλημα και θα επικοινωνήσει το ίδιο το ΑΣΕΠ με τον φορέα για να τους βάλει σε τάξη!

Το τηλέφωνο του ΑΣΕΠ που ασχολείται με θέματα πρόσληψης είναι το 2131319301-302 & 309. Όποιος έχει κάνει αίτηση στο Ε.Ι.Ν. ας πάρει το ΑΣΕΠ στα συγκεκριμένα τηλέφωνα να καταλάβουν πως μας ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα και πως δεν πιστεύουμε στις ανακρίβιες που μας λέει το Ε.Ι.Ν.

Επίσης, παρακαλώ όποιος θέλει ας πάρει τηλέφωνο και στο ίδιο το Ε.Ι.Ν. και να μιλήσει με τους υπεύθυνους της προκήρυξης, κύριος Παπαγεωργίου και Κυρία Κανέλου στα τηλέφωνα 2106417266 & 2106417261. Ρωτήστε τους για το πότε θα βγουν τα προσωρινά! Εμένα πάντως όταν τους ξαναπήρα τηλέφωνο μου τα γύρισαν λίγο (όταν τους είπα πως είχα επικοινωνήσει με το ΑΣΕΠ και το οποίο δίνει εντολή να βγουν τα προσωρινά τους αποτελέσματα) και μου είπαν πως θα προχωρήσουν τη διαδικασία. Προσωπικά πιστεύω πως η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί και απλώς δεν θέλουν να κοινοποιήσουν/αναρτήσουν τα αποτελέσματα για να χασουμε και το δεκαήμερο των ενστάνσεων!

Εγώ πάντως θα το κυνηγήσω το θέμα. Ήταν 15 θέσεις στην προκήρυξη και είναι μία από τις τελευταίες μου ελπίδες! Όποιος έχει κάνει αίτηση και τον ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος φορέας, ας κάνει ένα τηλέφωνο στους αριθμούς που σας παραθέτω ανωτέρω σε ΑΣΕΠ & Ε.Ι.Ν. να πιέσουμε συλλογικά και πιστεύω πως θα κερδίσουμε στο τέλος.

Υ.Γ. Που να δείτε όταν τους ζήτησα έγγραφη απάντηση σε όλα αυτές τις ανακρίβιες που μου έλεγαν! Τότε πραγματικά δεν ήξεραν τί να μου πουν! Ειδικά όταν άκουσαν και το ΑΣΕΠ...

Ευχαριστώ όποιον/όποια τρέξει για το συγκεκριμένο θέμα.

konstantinos39
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Δευ Φεβ 15, 2010 12:00 am

Δημοσίευσηαπό konstantinos39 » Πέμ Απρ 08, 2010 12:06 am

Αγαπητή Zina_19 ενδιαφέρομαι και εγώ για τη συγκεκριμένη προκήρυξη όπως και όσοι είχαν δηλώσει συμμετοχή καθώς αποτελεί μία από τις τελευταίες προκηρύξεις με το παλαιό σύστημα επιλογής προσωπικου. Παρατηρούμε πως όντως οι πιθανότητες διορισμού ελαχιστοποιούνται μέρα με τη μέρα και αυτό μεγιστοποιεί το άγχος όλων όσων έχουν δηλώσει συμμετοχή για πρόσληψη στο Ε.Ι.Ν.

Εγώ έχω συχνή τηλεφωνική επικοινωνία με τους υπεύθυνους και τη τελευταία φορά μου είπαν πως τα αποτελέσματα θα εκδοθούν μετα το Πάσχα και ίσως αργότερα προς το Μάϊο. Η αλήθεια είναι πως σε μια παλαιότερη επικοινωνία μαζί τους μου είχαν πει πως υπάρχει η πιθανότητα να μην εκδοθούν καθόλου αποτελέσματα, βέβαια δεν το πίστεψα και συνέχιζα να τηλεφωνώ ώσπου μου είπαν τα ανωτέρω. Το ζήτημα είναι να παρακολουθούμε στενά και να επικοινωνούμε συνεχώς. Όπως είπες και εσύ και όπως υπαγορεύει και το Α.Σ.Ε.Π. είναι υποχρεωμένοι να εκδόσουν αποτελέσματα απο τη στιγμή που έχει παρθεί έγκριτκή απόφαση για τις συγκεκριμένες θέσεις.

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Πέμ Απρ 08, 2010 9:47 am

konstantinos39 έγραψε:Αγαπητή Zina_19 ενδιαφέρομαι και εγώ για τη συγκεκριμένη προκήρυξη όπως και όσοι είχαν δηλώσει συμμετοχή καθώς αποτελεί μία από τις τελευταίες προκηρύξεις με το παλαιό σύστημα επιλογής προσωπικου. Παρατηρούμε πως όντως οι πιθανότητες διορισμού ελαχιστοποιούνται μέρα με τη μέρα και αυτό μεγιστοποιεί το άγχος όλων όσων έχουν δηλώσει συμμετοχή για πρόσληψη στο Ε.Ι.Ν.

Εγώ έχω συχνή τηλεφωνική επικοινωνία με τους υπεύθυνους και τη τελευταία φορά μου είπαν πως τα αποτελέσματα θα εκδοθούν μετα το Πάσχα και ίσως αργότερα προς το Μάϊο. Η αλήθεια είναι πως σε μια παλαιότερη επικοινωνία μαζί τους μου είχαν πει πως υπάρχει η πιθανότητα να μην εκδοθούν καθόλου αποτελέσματα, βέβαια δεν το πίστεψα και συνέχιζα να τηλεφωνώ ώσπου μου είπαν τα ανωτέρω. Το ζήτημα είναι να παρακολουθούμε στενά και να επικοινωνούμε συνεχώς. Όπως είπες και εσύ και όπως υπαγορεύει και το Α.Σ.Ε.Π. είναι υποχρεωμένοι να εκδόσουν αποτελέσματα απο τη στιγμή που έχει παρθεί έγκριτκή απόφαση για τις συγκεκριμένες θέσεις.


Σήμερα περιμένω απάντηση από το ΑΣΕΠ (2131319301). θα κάνουν έλεγχο για να δουν αν όλα είναι οκ με την προκήρυξη. Μου ζήτησαν ονόματα & τηλέφωνα από το Ε.Ι.Ν. Τους τα έδωσα (κύριος Παπαγεωργίου και Κυρία Κανέλου στα τηλέφωνα 2106417266 & 2106417261). Θα επικοινωνήσουν μαζί τους υποθέτω. Αν έχω νεότερο θα σας γράψω! Παιδιά εγώ λέω ότι πήγαν να μην βγάλουν τα προσωρινά αποτελέσματα ή να τα βγάλουν κρυφά ώστε να γλυτώσουν από τις ενστάσεις! Ξανά λοιπόν παρακαλώ πολύ όποιος/όποια έχει κάνει αίτηση στο Ε.Ι.Ν. να ενοχλεί μέρα παρά μέρα τηλεφωνικώς ώστε να αναγκαστούν να ακολουθήσουν ό,τι λέει ο νόμος! Πάρτε τηλέφωνο και στο ΑΣΕΠ ρε παιδιά! Παρακαλέστε τους να ενοχλήσουν το Ε.Ι.Ν. και να του τρίξουν λίγο τα δόντια! Μόνο ΑΣΕΠ φοβούνται αυτοί! Εγώ πάντως έκανα και θα κάνω ό,τι μπορώ μέχρι να δω τα προσωρινά αποτελέσματα αναρτημένα! Κι αν δεν είναι σωστά, θα ακολουθήσουν ενστάσεις βροχή!

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Πέμ Απρ 08, 2010 11:42 am

Επικοινώνησα με ΑΣΕΠ!

Την Δευτέρα 12/04/2010 θα επικοινωνήσει το ΑΣΕΠ με το Ε.Ι.Ν. (σήμερα & αύριο λείπει λόγω ασθένειας η αρμόδια υπάλληλος του ΑΣΕΠ) και συγκεκριμένα με: κύριο Παπαγεωργίου και Κυρία Κανέλου!

Για να δω τώρα θα πουν τα ίδια στο ΑΣΕΠ που είπαν και σ' εμάς; Το ΑΣΕΠ πάντως με διαβεβαίωσε πως ουδέποτε απαγόρευσε την ανάρτηση των προσωρινών αποτελεσμάτων στο Ε.Ι.Ν.!

Νομίζω πως σύντομα θα έχουμε την ανάρτηση των προσωρινών αποτελεσμάτων από το Ε.Ι.Ν.

Άσε που εμένα μου έδωσαν να καταλάβω πως ήδη έχουν ολοκληρώσει την επεξεργασία των προσωρινών αποτελεσμάτων, απλώς δεν τα ανακοινώνουν!

υπομονή λοιπόν και θα γίνουν όλα όπως πρέπει.

μπουτρος
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 1:49 am

Δημοσίευσηαπό μπουτρος » Πέμ Απρ 08, 2010 12:34 pm

χαίρετε. σήμερα που μίλησα με ΕΙΝ, μου είπαν πως δεν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία (λίγο μασημένα), και πως δεν ξέρουν πότε θα βγουν τα προσωρινά: ενδεικτικά μού όρισε η κυρία με την οποία μίλησα τις 15/5...
Επίσης, μου είπε ότι, μόλις βγουν τα προσωρινά, ο έλεγχος από το Ασεπ είναι αυτεπάγγελτος.
Ζίνα, πιστεύεις πως έχουν κίνητρο εκ των έσω να μη βγάλουν προσωρινά; Είμαι "νέος" στα των προκηρύξεων και δεν τα πολυπιάνω. Δηλαδή,και να μην τα βγάλουν, αν είναι άκυρη μια πρόσληψη, το Ασεπ, αυτεπάγγελτα δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα;

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Πέμ Απρ 08, 2010 12:47 pm

μπουτρος έγραψε:χαίρετε. σήμερα που μίλησα με ΕΙΝ, μου είπαν πως δεν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία (λίγο μασημένα), και πως δεν ξέρουν πότε θα βγουν τα προσωρινά: ενδεικτικά μού όρισε η κυρία με την οποία μίλησα τις 15/5...
Επίσης, μου είπε ότι, μόλις βγουν τα προσωρινά, ο έλεγχος από το Ασεπ είναι αυτεπάγγελτος.
Ζίνα, πιστεύεις πως έχουν κίνητρο εκ των έσω να μη βγάλουν προσωρινά; Είμαι "νέος" στα των προκηρύξεων και δεν τα πολυπιάνω. Δηλαδή,και να μην τα βγάλουν, αν είναι άκυρη μια πρόσληψη, το Ασεπ, αυτεπάγγελτα δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα;


Αυτεπάγγελτος είναι ο έλεγχος για τους 1-2 επιτυχόντες και για τον/την 1 επιλαχόντα/επιλαχούσα! Οι υπόλοιποι που θα είναι στη λίστα εάν έχουν αδικηθεί από το ΕΙΝ και δεν προλάβουν το δεκαήμερο των ενστάσεων στο ΑΣΕΠ, τότε έχασαν τη θέση! Οπότε, αυτά που σου είπαν στο ΕΙΝ είναι βλακείες! Μόνο ανακρίβιες ξέρουν να λένε για να καλύπτουν αυτά που πάνε να κάνουν!

'Εχουν κίνητρο να κρύψουν την ανακοίνωση των προσωρινών και να χαθεί το δεκαήμερο των ενστάσεων! Το ΑΣΕΠ ήδη έχει ενημερωθεί και θα τους κυνηγήσει τη Δευτέρα!

Εσύ εάν τους ξαναπάρεις τηλέφωνο, πες τους πως πρέπει όπως και δήποτε να βγάλουν άμεσα τα προσωρινά τους όπως ορίζει ο νόμος και προστάζει το ΑΣΕΠ και να μας πουν ακριβώς πότε θα το κάνουν αυτό! Ρώτα τους εάν θα τα αναρτήσουν στο site τους κιόλας.

Γι αυτό, πάρτε τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ & στο Ε.Ι.Ν για να καταλάβουν πως δεν πετάξαμε 15 ευρώ στα παράβολα άδικα, τόσα λεφτά στις επικυρώσεις και στις φωτοτυπίες και στη συστημένη επιστολή για να μας φάνε τη θέση μας εκεί μέσα!

geordeme7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 12:46 pm

Δημοσίευσηαπό geordeme7 » Πέμ Απρ 08, 2010 4:50 pm

σημερα μιλησα με το ε.ι.ν. κ μου ειπαν οτι τα αποτελεσματα θα βγουν μαη...οταν ανεφερα τα προσωρινα αποτελεσματα δεν πηρα σαφη απαντηση..καποιο λακο εχει η φαβα...!!!μας δουλευουν!!! για οποιοδηποτε νεοτερο παρακαλω ενημερωστε!!!

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Παρ Απρ 09, 2010 10:16 am

geordeme7 έγραψε:σημερα μιλησα με το ε.ι.ν. κ μου ειπαν οτι τα αποτελεσματα θα βγουν μαη...οταν ανεφερα τα προσωρινα αποτελεσματα δεν πηρα σαφη απαντηση..καποιο λακο εχει η φαβα...!!!μας δουλευουν!!! για οποιοδηποτε νεοτερο παρακαλω ενημερωστε!!!


Σας το' πα! Σίγουρα πάνε να μας την φέρουν! Σας παρακαλώ πολύ και σας το ξαναλέω:μιλήστε τους (κύριος Παπαγεωργίου και Κυρία Κανέλου στα τηλέφωνα 2106417266 & 2106417261) πιο πιεστικά! Ζητήστε τους συγκεκριμένη ημερομηνία να σας πουν πότε θα αναρτήσουν τα προσωρινά τους αποτελέσματα! Ρωτήστε τους αν θα τα αρνατήσουν στο site τους! Πείτε τους πως οφείλουν να αναρτήσουν τα προσωρινά ακόμη κι αν ο διορισμός των επιτυχόντων γίνει από 1/1/2011-31/12/2013, όπως ορίζει ο Νόμος & προστάζει το ΑΣΕΠ!Πάρτε κι εσείς τηλέφωνο το ΑΣΕΠ (2131319301) και ενημερώστε το για την συμπεριφορά του ΕΙΝ!Εγώ πιέζω όσο μπορώ, αλλά άλλο να πιέζει 1 άτομο και άλλο καμιά δεκαριά!Οτιδήποτε νεότερο έχω θα σας ενημερώσω άμεσα! Δεν χαραμίζω το παράβολο των 15 ευρώ και τα χαρτιά μου για κανένα λάκο και καμιά φάβα του Ε.Ι.Ν. Το ΑΣΕΠ από Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσει και θα αρχίσουν μετά να τρέχουν σαν τα ποντίκια!ΠΑΡΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ σε ΕΙΝ & ΑΣΕΠ, ΠΕΡΑΣΤΕ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ (Τσόχα 36, Αμπελόκηποι)!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

μπουτρος
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 1:49 am

νέο από την παρέμβαση ΑΣΕΠ;

Δημοσίευσηαπό μπουτρος » Δευ Απρ 12, 2010 4:48 pm

υπάρχει σήμερα καποιο νέο;

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Re: νέο από την παρέμβαση ΑΣΕΠ;

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Δευ Απρ 12, 2010 4:59 pm

μπουτρος έγραψε:υπάρχει σήμερα καποιο νέο;


οχι, αύριο θα πάρω ξανά το ΑΣΕΠ να ρωτήσω τι έκαναν με το ΕΙΝ.
θΑ πάρω όμως και το ΕΙΝ να δω πότε θα μου πουν ότι θα αναρτήσουν τα προσωρινά.
Πάρτε τηλέφωνο κι εσείς.

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Τρί Απρ 13, 2010 9:49 am

Καλημέρα παιδιά.
Σήμερα πήρα τηλέφωνο το ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι σήμερα επέστρεψε η προιστάμενος της υπηρεσίας του ΑΣΕΠ που θα επικοινωνήσει με το Ε.Ι.Ν. και μόλις αυτό γίνει θα με ενημερώσουν. Οπότε μόλις γίνει αυτό, θα σας γράψω νεότερα.

Δεν έμεινα μόνο εκεί όμως. Ξαναπήρα τηλέφωνο το ίδιο το Ε.Ι.Ν. το οποίο τώρα άλλαξε άποψη και μας ενημερώνει πως τέλη Μαίου, αρχές Ιουνίου θα βγουν τα προσωρινά αλλά προσλήψεις δεν θα γίνουν. Και τους απάντησα και βεβαίως προσλήψεις δεν θα γίνουν τώρα αλλά από 1/1/2011-31/12/2013, όπως ο Νόμος ορίζει. Ακριβώς μου είπαν, οι προσλήψεις θα γίνουν σταδιακά.

Αυτά να νέα μας...

ZINA_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:06 am

Δημοσίευσηαπό ZINA_19 » Τρί Απρ 13, 2010 1:27 pm

Μόλις μου τηλεφώνησαν από ΑΣΕΠ & σας ενημερώνω άμεσα:
Πήραν τηλέφωνο λοιπόν από το ΑΣΕΠ στο ΕΙΝ και μίλησαν μαζί τους.
Αποκαταστάθηκε η ισορροπία.
Το ΕΙΝ επισήμως ενημέρωσε το ΑΣΕΠ πως θα ανακοινώσει κανονικά τα προσωρινά αποτελέσματα!
Συνεπώς, κανένα πρόβλημα δεν υπήρξε ποτέ με την συγκεκριμένη προκήρυξη.
Και ο Άγιος φοβέρα θέλει!!!
Υπομονή λοιπόν μέχρι την ανάρτιση των προσωρινών αποτελεσμάτων από το ΕΙΝ.
Τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου αυτοί λένε.
Καλή επιτυχία να έχουμε όλοι μας.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες