Νέα Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nikos19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Μαρ 26, 2008 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό nikos19 » Τρί Απρ 01, 2008 12:53 am

ρε παιδια να παω δοκιμος ειδικων δυναμεων ή θα τα φτυσω ειμαι 19???αν παω ειδικες δυναμεις και τα δω σκουρα μπορω να φυγω και να ειμαι μονο δοκιμος??

nikos19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Μαρ 26, 2008 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό nikos19 » Τρί Απρ 01, 2008 12:58 am

αν εχει παει καποιος δοκιμος ειδικων δυναμεων ας μου πει τι παιζει,πως ειναι τα πραγματα...

GRE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 1:31 am

Δημοσίευσηαπό GRE » Τρί Απρ 01, 2008 2:43 am

nikos19 έγραψε:αν εχει παει καποιος δοκιμος ειδικων δυναμεων ας μου πει τι παιζει,πως ειναι τα πραγματα...

Νομιζω σου απαντησα φιλε μου σε προηγουμενο ποστ!
Ειναι ζορικα τα πραγματα, καμια σχεση με τους υπολοιπους ΔΕΑ οσον αφορα την μετα ΣΕΑΠ εκπαιδευση!Σωματικα-ψυχολογικα! Ωστόσο αν το βασταει η καρδούλα σου πηγαινε,ειναι καλη εμπειρια αρκει να το γουσταρεις & να μην το δεις σαν αγγαρεια! Αν δεν εχεις υπομονη και καλη φυσικη κατάσταση μην το τολμησεις!
Αν πας παντως κανε μια προσπαθεια στα αλεξιπτωτα!Εμπειρια ζωης....
Να ξερεις αν κοπεις πας αυτοματα στρατιωτης και οχι δοκιμος σε αλλο οπλο-σωμα!

GRE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 1:31 am

Δημοσίευσηαπό GRE » Τρί Απρ 01, 2008 2:46 am

Οσον αφορα τα παιδια των αστυνομικων εχει δικιο ο Αποστόλης, δεν ειναι χωραφι να το κληρονομησετε!!

lefteris 29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 9:10 pm

apsixologito!!

Δημοσίευσηαπό lefteris 29 » Τρί Απρ 01, 2008 7:10 am

pados panouli27 malon den exeis siniditopiisei ti exeis grapsei oson aafora ta pedia ton astinomikon..einai edelos paralogo afto pou les..filika panta!

baiz
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 7:55 pm

Δημοσίευσηαπό baiz » Τρί Απρ 01, 2008 10:28 am

apostolisdddd έγραψε:
panoulis27 έγραψε:ΤΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΡΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ


Ε, ναι, το να μοριοδοτούνται τα βύσματα που δηλώνουν καταδρομές και την περνάνε ζωή και κότα, ενώ τα παιδιά των αστυνομικών να μένουν στην απέξω, είναι ανήκουστο!!! Το συμβούλιο της επικρατείας δεν πρέπει άραγε να τοποθετηθεί επί του θέματος; Τι κάνουν;;;;;;;;;;; Ρε φίλε, και επειδή είσαι γιος αστυνομικού, τι να λέει; Χωράφι σας είναι να το κληρονομήσετε;

Και να σκεφτεί κανείς ότι τσακωνόμασταν με τον (φίλτατο) baiz για το αν πρέπει να μοριοδοτούνται οι ΔΕΑ.



Φιλατατε apostolisdddd δεν τσακωνομασταν για τους ΔΕΑ απλα ειχα πει οτι εφοσον μοριοδοτουνται ολοι οι ΔΕΑ απο μηχανικο εως ειδικων δυναμεων,θα ηταν δικαιο να μοριοδοτουνται και τα ατομα που υπηρετησαν στην Στρατονομια μιας και εχει αμεση σχεση με την Αστυνομια....anyway!! Τωρα για τον φιλο που ειπε για τα παιδια των αστυνομικων δεν το σχολιαζω και απλα θα συμφωνησω με ολα τα παιδια που απαντησαν πιο πανω! Και για τον αλλο φιλο που ελεγε με τα 1600μορια οτι δεν εχει τυχη θα του ελεγα να κανει τα χαρτια του οταν με το καλο βγει, γιατι εγω προσωπικα ξερω ατομο που ηταν 240 θεσεις κατω απο το οριο και αυτη τη στιγμη ειμαι στο σωμα!!! :wink:

baiz
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 7:55 pm

Δημοσίευσηαπό baiz » Τρί Απρ 01, 2008 10:30 am

Διορθωση : ΕΙΝΑΙ στο σωμα, οχι ειμαι !! :D

nikos19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Μαρ 26, 2008 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό nikos19 » Τρί Απρ 01, 2008 1:25 pm

με ποσα μορια εισαι μεσα για ειδικος φρουρος??και κατι αλλο αν εχεις διπλωμα για μηχανη και για μηχανακι τοτε εχεις 300 μορια??

apostolisdddd
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Παρ Οκτ 26, 2007 11:45 am

Δημοσίευσηαπό apostolisdddd » Τρί Απρ 01, 2008 2:14 pm

baiz, δεν είπα ότι σφαχτήκαμε κιόλας :D . Απλή ανταλλαγή απόψεων ήταν. Τουλάχιστον η δική σου είχε κάποια βάση. Του γιου του αστυνομικού ήταν τελείως off. Και με νευρίασε αυτό που είπε, ότι είναι παράλογο να μην τα παίρνει αυτός και να τα παίρνει ο ειδικοδυναμίτης.

nikos19, τώρα τι απάντηση θες; Εξαρτάται από το πόσοι θα κάνουν τα χαρτιά τους και πόσους θα ζητάει η προκήρυξη. Π.χ. στην προηγούμενη, στην Α για να μπεις με την πρώτη (όχι επιλαχών) ήταν κάπου 1.900 μόρια (τα αποτελέσματα είναι ακόμη αναρτημένα στο www.ydt.gr. Τσέκαρέ τα). Συμφωνώ με τον GRE ότι είναι πιο δύσκολα στις ΕΔ, αλλά αν σου αρέσει η φάση και δεν πας μόνο για τα μόρια (και έχεις και μια α' φυσική κατάσταση εννοείται)θα περάσεις καλύτερα. Προσωπικά, το καλύτερο κομμάτι της θητείας μου ήταν 2 μήνες στις ΕΔ, απ' όπου έφυγα για οικογενειακούς λόγους και μετά ξενέρωσα απ' τη ζωή μου στο ΠΖ. Για τα διπλώματα σε μηχανή και μηχανάκι, νομίζω ότι έπαιρνες μόνο της μηχανής.

panoulis27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 4:31 pm

Δημοσίευσηαπό panoulis27 » Τρί Απρ 01, 2008 3:44 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΒΑΣΗ/ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ>?

panoulis27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 4:31 pm

Δημοσίευσηαπό panoulis27 » Τρί Απρ 01, 2008 5:21 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ?
ΕΙΔΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

eidikos_frouros
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2007 3:45 pm

Δημοσίευσηαπό eidikos_frouros » Τρί Απρ 01, 2008 9:05 pm

Τα παιδια των αστυνομικών στις πανελλήνιες ΔΕΝ περνάνε με λιγότερα απο το 1998 (αν θυμάμαι καλά) και μετά. Το ιδιο ΣΩΣΤΑ ισχύει και γι αυτη την προκήρυξη της ΕΛ.ΑΣ. για ειδικους φρουρούς.

panoulis27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 4:31 pm

Δημοσίευσηαπό panoulis27 » Τρί Απρ 01, 2008 9:46 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ 1600 ΜΟΡΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΤΣΙ?
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ!!!

GRE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 1:31 am

Δημοσίευσηαπό GRE » Τετ Απρ 02, 2008 12:25 am

eidikos_frouros έγραψε:Τα παιδια των αστυνομικών στις πανελλήνιες ΔΕΝ περνάνε με λιγότερα απο το 1998 (αν θυμάμαι καλά) και μετά. Το ιδιο ΣΩΣΤΑ ισχύει και γι αυτη την προκήρυξη της ΕΛ.ΑΣ. για ειδικους φρουρούς.

Aκριβως ετσι ειναι! Το 99 που εδωσα εγω δεν ισχυε διαφορετικη κατηγορια για τα παιδια των αστυνομικων και θυμαμαι πως ηταν η πρωτη χρονια που εφαρμοστηκε! Η πλακα ειναι πως τοτε περναγα αστυφυλακων για πλακα και προτιμησα τα οικονομικα,ας προσεχα!!! :(

GRE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 1:31 am

Δημοσίευσηαπό GRE » Τετ Απρ 02, 2008 12:28 am

apostolisdddd έγραψε:Συμφωνώ με τον GRE ότι είναι πιο δύσκολα στις ΕΔ, αλλά αν σου αρέσει η φάση και δεν πας μόνο για τα μόρια (και έχεις και μια α' φυσική κατάσταση εννοείται)θα περάσεις καλύτερα.

Αυτο ακριβώς, αν δεν το γουσταρεις και πας μονο για τα μορια, αστο καλυτερα!!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες