Προκήρυξη Πυροσβεστικής

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pantazis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 10:59 pm

Προκήρυξη Πυροσβεστικής

Δημοσίευσηαπό pantazis » Πέμ Δεκ 20, 2007 3:04 pm

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ :?: :?:
ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ (ΤΕ) ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ!
ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ (ΔΕ) ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ?? ΑΞΙΖΕΙ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :roll: :roll:

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Πέμ Δεκ 20, 2007 5:56 pm

exei orio hlikias?

SotNats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό SotNats » Πέμ Δεκ 20, 2007 6:56 pm

Λοιπόν, έχει όριο ηλικίας με μια προσαύξηση αν είχες προϋπηρεσία ως εποχικός ή αν ήσουν εθελοντής πυροσβέστης ή πενταετής στον στρατό.
Τώρα όσον αφορά το κριτήριο επιτυχίας................υπάρχει βέβαια και είναι το ΜΕΣΟΝ
το λέω όχι για να σε απογοητεύσω αλλά γιατί όταν βλέπεις συνέντευξη και μη δυνατότητα ελέγχου γραπτών ή ένστασης.............. τότε ...........κατάλαβες
Κάνε όμως τα χαρτιά σου (από 27/12/07 και μετά οι αιτήσεις) κάνε λίγη προπόνηση στο τρέξιμο και στις έλξεις και αν μπορείς ψάξε για κανένα μπαρμπα

SotNats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό SotNats » Πέμ Δεκ 20, 2007 6:59 pm

Επίσης, τι πτυχίο ΤΕ έχεις;
Τι βαθμό;
Αν έχεις Λυκείου ψηλό βαθμό ίσως είναι καλύτερα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και μην ξεχνάς ότι δεν αναφέρει πουθενά στην προκήρυξη για ποιες πόλεις είναι η προκήρυξη. Αυτοί που θα μπούν που θα πάνε;
ΑΓΝΩΣΤΟ

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Re: ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό robot » Παρ Δεκ 21, 2007 10:48 am

pantazis έγραψε:ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ :?: :?:
ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ (ΤΕ) ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ!
ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ (ΔΕ) ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ?? ΑΞΙΖΕΙ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :roll: :roll:


Χωρις να ειμαι σιγουρος μπορεις να επιλεξεις περισσοτερες απο 1 κατηγοριες. Δηλωσε αρχικα την κατηγ. που δεχεται το πτυχιο ΤΕΙ, και επειτα οποιες κατηγ. σε καλυπτουν.

Εγω ηθελα να μαθω για εναν αρχαριο σε τρεξιμο κατα ποσο ειναι εφικτο να βγει με προπονηση το 1000αρι σε 4'.

SotNats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό SotNats » Παρ Δεκ 21, 2007 1:29 pm

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
α. Φυσική κατάσταση,
β. βάρος
γ. καπνιστής
δ. εμπειρία από 1000αρια (ρυθμός κλπ.)
ε. προηγούμενες ημέρες διαβίωσης (πχ ξενύχτια, ποτά "γυναίκες")
οπότε πιστεύω ότι για έναν αρχάριο θα είναι εφικτό, αρκεί να έχει κάνει μερικές προπονήσεις.
Αλλά επαναλαμβάνω ότι εμένα μου μυρίζει πολύ μέσον

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Παρ Δεκ 21, 2007 6:00 pm

SotNats έγραψε:Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
α. Φυσική κατάσταση,
β. βάρος
γ. καπνιστής
δ. εμπειρία από 1000αρια (ρυθμός κλπ.)
ε. προηγούμενες ημέρες διαβίωσης (πχ ξενύχτια, ποτά "γυναίκες")
οπότε πιστεύω ότι για έναν αρχάριο θα είναι εφικτό, αρκεί να έχει κάνει μερικές προπονήσεις.
Αλλά επαναλαμβάνω ότι εμένα μου μυρίζει πολύ μέσον


SotNats Σχετικα με το βαρος ειμαι σε νορμαλ επιπεδο συμφωνα με το υψος μου, καπνιστης δεν ειμαι, αλλα εμπειρια απο 1000αρια δεν εχω. Η φυσ. κατασταση μετρια, οσο για το ε. ειναι σχετικο 8)

Δηλαδη με λιγες προπονησεις σε 1 μηνα πιστευεις θα το βγαλω;

SotNats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό SotNats » Παρ Δεκ 21, 2007 6:13 pm

Φίλε μου μην περιμένεις να σου πω εγώ αν θα τα καταφέρεις.
Αυτό πρέπει να το γνωρίζεις εσύ και να πιστέψεις εσύ ότι πρέπει να το καταφέρεις.
Μην σε τρομάζει το 1000αρι, ή τα αθλήματα.
Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι ότι υπάρχει ένα σύνολο προσπάθειας που καλείσαι να κάνεις.
Αθλήματα, γραπτά, συνέντευξη.
Και αν περάσεις όλα αυτά τότε θα λύσεις το πρόβλημα της εργασίας.
Αρκεί να μην είσαι φιλόδοξος και ευαίσθητος άνθρωπος μιας και στην Πυροσβεστική επικρατεί μια νοοτροπία στρατού και δημοσίου υπαλλήλου.
Άσε που ουκ ολίγες φορές καταπατούνται πολλά ανθρώπινα, εργασιακά, οικογενειακά κλπ. δικαιώματα............. από "προϋσταμένους" με μυαλό αν μη τι άλλο κάμπιας.............
Πάντως αν έχεις το χρόνο και την διάθεση κάνε την προσπάθειά σου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Κυρ Δεκ 30, 2007 1:50 pm

Εχει κανει κανεις αιτηση για την προκ. της Πυροσβεστικης; Αν ναι, οταν κατεθετεις την αιτηση σου λενε και ποτε θα διεξαχθουν τα αθληματα;

pantazis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 10:59 pm

Δημοσίευσηαπό pantazis » Κυρ Δεκ 30, 2007 7:40 pm

robot έγραψε:Εχει κανει κανεις αιτηση για την προκ. της Πυροσβεστικης; Αν ναι, οταν κατεθετεις την αιτηση σου λενε και ποτε θα διεξαχθουν τα αθληματα;

ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ(ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΡΙΟ), ΑΛΛΑ ΑΠΌΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΣ 15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, ΟΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΚ.!
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ?? ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΕ) Ή (ΤΕ)?

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Κυρ Δεκ 30, 2007 9:43 pm

Οχι σε καμια απο τις 2. Απολυτ. Λυκειου θα καταθεσω, απλα εγω θα παω μετα τις 10 του μηνα γιατι ειμαι σε διακοπες αυτες τις ημερες.

Εγω παντως υπολογιζω απο Φεβρουαριο και μετα να γινουν οι αθλ. δοκιμασιες.


Αν τυχον πας αυριο ενημερωσε με εδω αν μπορεις, αν σου πουν συγκεκριμενη ημερομηνια για τα αθληματα.

Ευχαριστω.

MARAS9999
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό MARAS9999 » Δευ Δεκ 31, 2007 7:44 pm

robot έγραψε:Οχι σε καμια απο τις 2. Απολυτ. Λυκειου θα καταθεσω, απλα εγω θα παω μετα τις 10 του μηνα γιατι ειμαι σε διακοπες αυτες τις ημερες.

Εγω παντως υπολογιζω απο Φεβρουαριο και μετα να γινουν οι αθλ. δοκιμασιες.


Αν τυχον πας αυριο ενημερωσε με εδω αν μπορεις, αν σου πουν συγκεκριμενη ημερομηνια για τα αθληματα.

Ευχαριστω.



14 ΦΛΕΒΑΡΗ ΟΙ ΑΘΛΗΤΙΚΕς ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ -1ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΘΛ.ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΜΕς (2 ΗΜΕΡΕς) ΜΑΓΟΥΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.....

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Δευ Δεκ 31, 2007 9:13 pm

MARAS9999 έγραψε:
robot έγραψε:Οχι σε καμια απο τις 2. Απολυτ. Λυκειου θα καταθεσω, απλα εγω θα παω μετα τις 10 του μηνα γιατι ειμαι σε διακοπες αυτες τις ημερες.

Εγω παντως υπολογιζω απο Φεβρουαριο και μετα να γινουν οι αθλ. δοκιμασιες.


Αν τυχον πας αυριο ενημερωσε με εδω αν μπορεις, αν σου πουν συγκεκριμενη ημερομηνια για τα αθληματα.

Ευχαριστω.



14 ΦΛΕΒΑΡΗ ΟΙ ΑΘΛΗΤΙΚΕς ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ -1ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΘΛ.ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΜΕς (2 ΗΜΕΡΕς) ΜΑΓΟΥΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.....


Γεια σου MARAS9999, σ' ευχαριστω για την πληροφορια. Ηθελα να σε ρωτησω, ποτε πηγες και κατεθεσες την αιτηση σου;

Δηλ. αναλογα την ημερ/νια καταθεσης της αιτησης σου λενε και μια ημερ/νια για να κατεβεις Αθηνα; ή ολοι οι αιτουντες θα ειναι κατω Αθηνα στις 14/2?

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

MARAS9999
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό MARAS9999 » Τετ Ιαν 02, 2008 12:18 pm

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ--28/12 κατεθεσα την αιτηση .μας δωσανε ενα χαρτι με τον αριθμο πρωτοκολλου και εγραφε επανω τις ημερομηνιες και αυτο για τις φορμες,παπουτσια και τοποθεσια ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ.

S_temp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:30 pm

Δημοσίευσηαπό S_temp » Τετ Ιαν 02, 2008 1:09 pm

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ;
Η΄ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΦΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΣΤΗ Θ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ);
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες