ΕΛΤΑ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
CHRISTVOR
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 10:56 pm

Δημοσίευσηαπό CHRISTVOR » Κυρ Ιαν 11, 2009 11:13 pm

Σε αυτό που λές έχεις δίκιο...Και μου έκανε τρομερή εντύπωση, που βγήκε το ΦΕΚ, χωρίς να έχουν ανακοινωθεί πρώτα τα αποτελέσματα κάπου...Δεν το έχω δεί ξανά αυτό....Τέλος πάντων.Δεν ξέρω άν είσαι στους διοριστέους,αλλά άν δεν είσαι σου εύχομαι σύντομα να δείς το όνομα σου, σε έναν πίνακα διοριστέων!!!Καλή σταδιοδρομία σε όσους διορίστηκαν και υπομονή σε όσους αγωνίζονται και περιμένουν!!!

CHRISTVOR
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 10:56 pm

Δημοσίευσηαπό CHRISTVOR » Κυρ Ιαν 11, 2009 11:16 pm

Συγγνώμη!Ήθελα να γράψω ότι δεν έχεις "άδικο" και όχι "δίκιο" που έγραψα καταλάθος, αλλά δεν μπορούμε να διορθώσουμε το λάθος μας...

CHRISTVOR
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 10:56 pm

Δημοσίευσηαπό CHRISTVOR » Κυρ Ιαν 11, 2009 11:17 pm

CHRISTVOR έγραψε:Συγγνώμη!Ήθελα να γράψω ότι δεν έχεις "άδικο" και όχι "δίκιο" που έγραψα καταλάθος, αλλά δεν μπορούμε να διορθώσουμε το λάθος μας...
Λάθος διόρθωση...Τέλος πάντων ήθελα να πώ ότι συμφωνώ μαζί σου!!!!!!!!!

kosmas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2007 9:37 pm

Δημοσίευσηαπό kosmas » Κυρ Ιαν 11, 2009 11:21 pm

Εγω διορισμένος είμαι (αλλού) εδώ και χρόνια, για την γυναίκα μου πρόκειται. Είναι σπανιότατο να εκδίδεται ΦΕΚ πριν από τους οριστικούς πίνακες γιατί αυτούς προσβάλει κάποιος και μετά από αυτούς τρέχουν υποτίθεται οι προθεσμίες....
Το μήνυμα σε όλους πα΄ντως είναι...ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΕΠΟΥΔΕΝΙ ΤΟ ΑΣΕΠ. Το έχουν καταντήσει κάποιοι εκέι μέσα ένα αφερέγγυο μαγαζάκι και για να είμαι τόσο καυστικός κάτι ξέρω και το λέω. Δεν είναι πίκρα πάντως σίγουρα...

cosneo
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2006 4:34 pm

Δημοσίευσηαπό cosneo » Δευ Ιαν 12, 2009 7:49 pm

Επιτέλους βγήκαν τα οριστικά.
Από άνοιξη του 2006 ... εφτασαν αρχές του 2009.
Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους και με το καλό η τοποθέτηση.

Ko_pilot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 6:44 am

Δημοσίευσηαπό Ko_pilot » Δευ Ιαν 12, 2009 9:53 pm

Ko_pilot έγραψε:
zoro έγραψε:Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!!!!!!!

έχει κανείς κάποιο νέο?


19/01 εκδικαζεται στο ΣΤΕ το θεμα για τον τροπο προσληψεων, (3429 η οχι) που συνεχως αναβαλλεται ως τωρα...

Τα οριστικα θα ανακοινωθουνε οπως ηδη εχω γραψει στις 20/01 (ετσι εχουμε μαθει ρωτωντας μεσα). Τωρα εαν η ανακοινωση θα εξαρτηθει απο την αποφαση του ΣΤΕ, αυτο απομενει να το δουμε τοτε...


Με διαψεύσανε ευχαριστα...! Τα βγαλανε πιο νωρις...

Αντε με το καλο κι η επομενη τωρα...πολυ αργησε...και εχουμε ρημαξει απο ελλειψεις.

zoro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Απρ 18, 2008 8:57 pm

Δημοσίευσηαπό zoro » Τρί Ιαν 13, 2009 1:08 pm

Ko_pilot έγραψε:
Ko_pilot έγραψε:
zoro έγραψε:Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!!!!!!!

έχει κανείς κάποιο νέο?


19/01 εκδικαζεται στο ΣΤΕ το θεμα για τον τροπο προσληψεων, (3429 η οχι) που συνεχως αναβαλλεται ως τωρα...

Τα οριστικα θα ανακοινωθουνε οπως ηδη εχω γραψει στις 20/01 (ετσι εχουμε μαθει ρωτωντας μεσα). Τωρα εαν η ανακοινωση θα εξαρτηθει απο την αποφαση του ΣΤΕ, αυτο απομενει να το δουμε τοτε...


Με διαψεύσανε ευχαριστα...! Τα βγαλανε πιο νωρις...

Αντε με το καλο κι η επομενη τωρα...πολυ αργησε...και εχουμε ρημαξει απο ελλειψεις.


Ακούγετε γενικά για Μάρτιο 1.000 άτομα διαφόρων ειδικοτήτων.
μέχρι να βγουν τα προσωρινά αυτών θα περασει 1,5 χρονος.
έως τότε πόσα ακόμα κενά θα προκύψουν?
πόσα θα είναι συνολικά τα κενά?
πάρα πολλά σίγουρα.
αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, θα δουλέυει ο ελτά μόνο με 8μηνα!!!

Ko_pilot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 6:44 am

Δημοσίευσηαπό Ko_pilot » Τρί Ιαν 13, 2009 6:20 pm

zoro έγραψε:
Ko_pilot έγραψε:
Ko_pilot έγραψε:
zoro έγραψε:Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!!!!!!!

έχει κανείς κάποιο νέο?


19/01 εκδικαζεται στο ΣΤΕ το θεμα για τον τροπο προσληψεων, (3429 η οχι) που συνεχως αναβαλλεται ως τωρα...

Τα οριστικα θα ανακοινωθουνε οπως ηδη εχω γραψει στις 20/01 (ετσι εχουμε μαθει ρωτωντας μεσα). Τωρα εαν η ανακοινωση θα εξαρτηθει απο την αποφαση του ΣΤΕ, αυτο απομενει να το δουμε τοτε...


Με διαψεύσανε ευχαριστα...! Τα βγαλανε πιο νωρις...

Αντε με το καλο κι η επομενη τωρα...πολυ αργησε...και εχουμε ρημαξει απο ελλειψεις.


Ακούγετε γενικά για Μάρτιο 1.000 άτομα διαφόρων ειδικοτήτων.
μέχρι να βγουν τα προσωρινά αυτών θα περασει 1,5 χρονος.
έως τότε πόσα ακόμα κενά θα προκύψουν?
πόσα θα είναι συνολικά τα κενά?
πάρα πολλά σίγουρα.
αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, θα δουλέυει ο ελτά μόνο με 8μηνα!!!


Χα...! Και τα 8μηνα εχουνε γινει πολυτελεια πια...!

Τετραμηνα, τετραωρα και ενοικιαζομενοι πλεον...

Αντε να δουμε που θα παει ετσι...

makis1071
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2008 9:36 pm

Δημοσίευσηαπό makis1071 » Τετ Ιαν 14, 2009 5:23 pm

ολα αυτα με εμπειρια και χωρις μπερδεψαν πολυ τα πραγματα .πχ εμενα με τα προσωρινα με ειχαν παρει με εμπειρια χωρις να εχω και χωρις να εχω στειλει κατι που να αποδεικνυει εμπειρια .εγινε αυτο και με στειλαν και πρωτο στην τελευται προτιμηση μου .πρωτη ειχα την θεσσαλονικη μετα τις πολεις που ειναι κοντα και τελευταια πολη ειχα αυτην που με πηραν .αν με παιρναν εξαρχης χωρις εμπειρια θα ημουνα απο τους πρωτους στην θεσσαλονικη .τελος παντων με τα οριστικα με πηραν χωρις εμπειρια στην θεσσαλονικη αυτην την φορα τελος καλο ολα καλα .
κοσμα προσεξε μην παρουν την γυναικα σου στα ελτα και μετα σε καταριεται ετσι σκατα που εχουν γινει .εμας μας εχουν ψοφησει .εβαλαν τους ταξινομους να μας ριχνουν γραμματα και το απογευμα οποτε οταν παμε το πρωι γινεται η χαρα του παιδιου .πραγματικα φαινεται ολοκαθαρα η προσπαθεια που γινεται να απαξιωθουν τα ταχυδρομεια .ισως θελουν να αγανακτησει ο κοσμος μαζι μας για να μπορουν να τα πουλησουν πιο ανετα .εχουμε 44 τομεις και μαλιστα οι περισσοτεροι ειναι τεραστιοι (ο δικος μου 58 χιλιομετρα )και 31 ταχυδρομους .ζητησαμε 10 συμβασιουχους και εγκρινανε 5 μπορειτε να φανταστειτε τι γινεται?? εχω συναδερφους οι οποιοι πανε την μια μερα αγροτικο και την αλλη αστικο με το αστικο να μενει ανεκτελεστο για μια μερα και να μην ξερει ο συναδερφος τι να κανει .κατα τα αλλα ενδιαφερονται για ποιοτητα και λοιπες βλακειες .τι να πω ντροπη τους !!!

kosmas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2007 9:37 pm

Δημοσίευσηαπό kosmas » Τετ Ιαν 14, 2009 7:42 pm

Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιαν 16, 2009 10:03 am

πότε θα αρχίσουν να μας καλούν;;
ξερει κανεις;;;

kon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 9:10 pm

Δημοσίευσηαπό kon » Σάβ Ιαν 17, 2009 10:32 pm

maria101980 έγραψε:πότε θα αρχίσουν να μας καλούν;;
ξερει κανεις;;;

παρέλαβα την επιστολή την πέμπτη με συστημένο και δίνουν ένα μήνα περιθώριο μέχρι να παρουσιαστώ. βέβαια έχω διοριστεί αλλού οπότε δεν θα αποδεχτώ τον διορισμό. πρώτε επιλαχών από πίνακα πολυτέκνων εσωτερικής εκμετάλλευσης θέλω καλό κέρασμα!!!!!!!

MAD
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 10:18 am

Δημοσίευσηαπό MAD » Σάβ Ιαν 17, 2009 11:40 pm

kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

αλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί και ξέρει ας απαντήσει
1. πόσο περίπου είναι ο αρχικός μισθός για διανομείς και ποια η εξέλιξη του μισθού. (μου έχουν πέσει κάτι βεβαιώσεις αποδοχών με κάτι τρελά νούμερα 1500 € - 2000 €- 2500 €)
2. μετά από πόσα χρόνια γίνεται η αναγνώριση πτυχίου ΤΕΙ μισθολογικά
3. μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει η αναγνώριση του πτυχίου μου (και αν γίνεται μετάταξη από ΔΕ διανομέας σε ΤΕ Διοίκηση Επιχειρήσεων)
4. ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. αυτή την στιγμή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την παράλληλη άσκηση του επαγγέλματος και την εργασία στα ΕΛΤΑ λόγω του ότι είναι Α.Ε.
5. σε περίπτωση που δεν επιτρέπετε η παράλληλη εργασία (που μάλλον έτσι είναι), απ ότι ξέρω η μονιμοποίηση γίνεται μετά την περίοδο της δοκιμαστικής εργασίας η οποία είναι ένα έτος. μπορώ να κρατήσω την εργασία μου ως ελεύθερος επαγγελματίας μιας και δεν είμαι ακόμη οριστικά μόνιμος.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

ΑΙΓΛΗ
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2007 11:50 am

Δημοσίευσηαπό ΑΙΓΛΗ » Κυρ Ιαν 18, 2009 10:29 am

kon έγραψε:
maria101980 έγραψε:πότε θα αρχίσουν να μας καλούν;;
ξερει κανεις;;;

παρέλαβα την επιστολή την πέμπτη με συστημένο και δίνουν ένα μήνα περιθώριο μέχρι να παρουσιαστώ. βέβαια έχω διοριστεί αλλού οπότε δεν θα αποδεχτώ τον διορισμό. πρώτε επιλαχών από πίνακα πολυτέκνων εσωτερικής εκμετάλλευσης θέλω καλό κέρασμα!!!!!!!


καλημερα ολους τελος καλο ολα καλα τελικα.Ουτε εγω θα αποδεχτω τον διορισμο .............δευτερος/η επιλαχων εσωτερικης εκμεταλλευσεις ετοιμασου... :D

massacre
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 6:25 pm

Δημοσίευσηαπό massacre » Τρί Ιαν 27, 2009 6:32 pm

kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

Ε όχι ρε φίλε και τρελή δουλειά. Όχι πάντα. Για παράδειγμα αμέσως μετά τα Χριστούγεννα, ξυνόμαστε καθημερινώς! Μέχρι να έρθουν οι φορολογικές δηλώσεις για τους ελεύθερους επαγγελματίες, γιατί τότε...


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες