Προκήρυξη ΑΣΕΠ 1Δ/2015

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Προκήρυξη ΑΣΕΠ 1Δ/2015

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Κυρ Απρ 17, 2016 7:44 am

Καλημέρα . Δημιούργησα αυτό το θέμα για να ανταλλάσουμε πληροφορίες σχετικά με την προκήρυξη .

eldhm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 6:36 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 1Δ/2015

Δημοσίευσηαπό eldhm » Πέμ Απρ 21, 2016 9:44 am

IVIRON έγραψε:Καλημέρα . Δημιούργησα αυτό το θέμα για να ανταλλάσουμε πληροφορίες σχετικά με την προκήρυξη .


Καλημέρα και από μένα. Έχουν εκδοθεί τα οριστικά αποτελέσματα (ΦΕΚ Γ' 347/12.04.2016) για τη συγκεκριμένη προκήρυξη και έχουμε ενημερωθεί με email από τον αρμόδιο φορέα για αποστολή δικαιολογητικών προς έλεγχο γνησιότητας. Όποιος έχει κάτι νεότερο...

franzeska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 11:41 am

Δημοσίευσηαπό franzeska » Πέμ Απρ 21, 2016 11:30 am

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση... και εγώ διορίζομαι σε δήμο αλλά καμιά επικοινωνία ακόμη. Μήπως μπορείς να μας πεις τι δικαιολογητικά σου ζήτησαν να αρχίζουμε να μαζεύουμε σιγά σιγά???

eldhm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό eldhm » Πέμ Απρ 21, 2016 1:36 pm

franzeska έγραψε:Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση... και εγώ διορίζομαι σε δήμο αλλά καμιά επικοινωνία ακόμη. Μήπως μπορείς να μας πεις τι δικαιολογητικά σου ζήτησαν να αρχίζουμε να μαζεύουμε σιγά σιγά???

Όλα τα δικαιολογητικά που είχαμε καταθέσει και στον ΑΣΕΠ με την αίτηση. Ούτε για βεβαιώσεις γιατρών, ούτε για υπεύθυνες δηλώσεις δε μας είπαν.

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Πέμ Απρ 21, 2016 5:56 pm

Καλησπέρα .Το Παρακαταθηκών κίνησε την διαδικασία κάπως σύντομα . Όταν τους παρέδωσα τα έγγραφα ,μου είπαν ότι θα πάρει τουλάχιστον μήνα για να ελεγχθεί η γνησιότητά τους.Πάντως φάνηκε ότι δεν θέλουν να το καθυστερούν.

eldhm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό eldhm » Πέμ Απρ 21, 2016 8:11 pm

IVIRON έγραψε:Καλησπέρα .Το Παρακαταθηκών κίνησε την διαδικασία κάπως σύντομα . Όταν τους παρέδωσα τα έγγραφα ,μου είπαν ότι θα πάρει τουλάχιστον μήνα για να ελεγχθεί η γνησιότητά τους.Πάντως φάνηκε ότι δεν θέλουν να το καθυστερούν.


Μετά από τον έλεγχο, ακολουθεί στάδιο πιστώσεων στο ΓΛΚ; Είπαν κάτι για το χρονικό διάστημα που απαιτείται μέχρι την τοποθέτηση;
Ως προς την αποδοχή διορισμού τι γίνεται; Πρώτα ελέγχουν δικαιολογητικά και μετά μας καλούν να αποδεχτούμε;

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Πέμ Απρ 21, 2016 11:40 pm

Μου είπαν ότι μετά τον έλεγχο των πτυχίων ,θα ακολουθήσουν οι ιατρικές εξετάσεις και μετα τα κλασικά ( ΦΕΚ κατανομής - πιστεύω μέχρι τέλος Μαΐου να βγει ) .Και μετα ορκωμοσία όπως μου είπε .Γνώμη μου είναι ότι δεν θα αργήσουμε πολύ .

eldhm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό eldhm » Παρ Απρ 22, 2016 10:52 am

IVIRON έγραψε:Μου είπαν ότι μετά τον έλεγχο των πτυχίων ,θα ακολουθήσουν οι ιατρικές εξετάσεις και μετα τα κλασικά ( ΦΕΚ κατανομής - πιστεύω μέχρι τέλος Μαΐου να βγει ) .Και μετα ορκωμοσία όπως μου είπε .Γνώμη μου είναι ότι δεν θα αργήσουμε πολύ .


Εμένα μου είπαν για τουλάχιστον ένα τρίμηνο μέχρι την τοποθέτηση, χωρίς, όμως, να μπορούν να το προσδιορίσουν με βεβαιότητα...και λογικό γιατί έχει διαδικασία ακόμη. Άλλωστε δεν είναι από τους φορείς που ασχολούνται με προσλήψεις συχνά, όπως π.χ. η διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού ενός υπουργείου που έχει εξοικειωθεί με τέτοια θέματα για να έχουν εμπειρία. Τα συμπεράσματα δικά σας

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Τετ Μάιος 25, 2016 1:04 pm

Σήμερα πέρασα από το Τ.Π.Δ και μου είπαν ότι οι διαδικασίες ελέγχου κλπ θα ολοκληρωθούν μετά το καλοκαίρι !!! Επειδή έχουν χρόνια να κάνουν προσλήψεις-νέα διαδικασία για αυτούς- θα καθυστερήσουν .

franzeska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 11:41 am

Δημοσίευσηαπό franzeska » Τετ Μάιος 25, 2016 7:01 pm

IVIRON έγραψε:Σήμερα πέρασα από το Τ.Π.Δ και μου είπαν ότι οι διαδικασίες ελέγχου κλπ θα ολοκληρωθούν μετά το καλοκαίρι !!! Επειδή έχουν χρόνια να κάνουν προσλήψεις-νέα διαδικασία για αυτούς- θα καθυστερήσουν .


Οπως φαίνεται έχουμε πολύ δρόμο ακόμη. Εγώ που διορίζομαι σε δήμο ήρθα σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους και δεν ξέρουν ακόμη τι γίνεται και τι πρέπει να κάνουν. Δεν μου έχουν ζητήσει ούτε δικαιολογητικά ούτε τίποτα....
Σε εσάς για να καταλάβω μετά το καλοκαίρι θα ολοκληρωθεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών ή και ο διορισμός?

eviii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 27, 2009 11:11 am

Δημοσίευσηαπό eviii » Πέμ Ιουν 23, 2016 12:16 pm

Καλημέρα! Είμαι στον πίνακα διοριστέων της 1Δ/2015. Στην κατανομή για τους ΟΤΑ που βγήκε χθες είναι η αρχική μου θέση που δήλωσα στην 1Δ. Απ' οτι έχω καταλάβει η αρχική θέση κανονικά χάνεται εφόσον είμαι στους διοριστέους της 1Δ. Παρόλα αυτά με πήραν σήμερα τηλεφωνο από το δήμο της αρχικής μου θέσης και μου είπαν πως θα μου στείλουν επιστολή για το αν αποδέχομαι ή όχι τη θέση. Προφανώς αυτοί δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν ότι είμαι διοριστέα και στην 1Δ. Αλλά ούτε και το υπουργείο φαίνεται να έκανε κάποια διασταύρωση πριν βγάλει την κατανομή ώστε να μην δώσει τις θέσεις αυτών που είναι επιτυχόντες της 1Δ. Πώς πρέπει να το χειριστώ τώρα αυτό? Να τους στείλω ο,τι ζητάνε σαν να αποδέχομαι τη θέση και θα μπλοκάρει κάπου η διαδικασία από μόνη της? Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία από την 1Δ/2015 ή την 1Δ/2014? Επίσης υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα βγει η κατανομή της 1Δ/2015? Ευχαριστώ!

sakis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2015 7:46 am

Δημοσίευσηαπό sakis82 » Πέμ Ιουν 23, 2016 2:19 pm

eviii έγραψε:Καλημέρα! Είμαι στον πίνακα διοριστέων της 1Δ/2015. Στην κατανομή για τους ΟΤΑ που βγήκε χθες είναι η αρχική μου θέση που δήλωσα στην 1Δ. Απ' οτι έχω καταλάβει η αρχική θέση κανονικά χάνεται εφόσον είμαι στους διοριστέους της 1Δ. Παρόλα αυτά με πήραν σήμερα τηλεφωνο από το δήμο της αρχικής μου θέσης και μου είπαν πως θα μου στείλουν επιστολή για το αν αποδέχομαι ή όχι τη θέση. Προφανώς αυτοί δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν ότι είμαι διοριστέα και στην 1Δ. Αλλά ούτε και το υπουργείο φαίνεται να έκανε κάποια διασταύρωση πριν βγάλει την κατανομή ώστε να μην δώσει τις θέσεις αυτών που είναι επιτυχόντες της 1Δ. Πώς πρέπει να το χειριστώ τώρα αυτό? Να τους στείλω ο,τι ζητάνε σαν να αποδέχομαι τη θέση και θα μπλοκάρει κάπου η διαδικασία από μόνη της? Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία από την 1Δ/2015 ή την 1Δ/2014? Επίσης υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα βγει η κατανομή της 1Δ/2015? Ευχαριστώ!


Μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο με την 1Δ/2014, με τη μόνη διαφορά ότι όταν με κάλεσε ο αρχικός φορέας δεν είχαν βγει τα αποτελέσματα της 1Δ. Είχα μιλήσει με δικηγόρο και μου είχε πει οπωσδήποτε να αποδεχθώ την αρχική θέση γιατί μέσα στην προκήρυξη της 1Δ έλεγε ότι δεν έπρεπε να έχεις αρνηθεί το διορισμό σου. Βέβαια, όπως είχαμε συζητήσει τότε, αυτή ήταν απλά μια ερμηνεία που έκανε ο δικηγόρος, μιας και δεν υπήρχε προηγούμενη εμπειρία.

Στη συνέχεια πάντως το υπουργείο εσωτερικών τη μπλόκαρε τη διαδικασία για τον διορισμό μου στον αρχικό φορέα. Είναι δηλαδή ένας έλεγχος που φαίνεται να γίνεται σε επόμενο στάδιο.

Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, απλά αναφέρω τι έγινε στη δική μου περίπτωση.

franzeska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 11:41 am

Δημοσίευσηαπό franzeska » Παρ Ιούλ 01, 2016 8:20 pm

Τον διορισμό συνολικά 98 επιτυχόντων διαγωνισμών του ΑΣΕΠ προβλέπει απόφαση του αναπληρωτή υπουργού Εσωτερικών κ. Βερναρδάκη. Οι διορισμοί αφορούν δήμους, το υπουργείο Οικονομικών και το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων.

Ειδικότερα με δύο αποφάσεις του αναπληρωτή υπουργού Εσωτερικών κ. Βερναρδάκη καθορίζεται κατανομή εννέα (9) συνολικά ατόμων σε ΟΤΑ α΄ βαθμού βάσει του πίνακα διοριστέων που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 347/Γ/12-4-2016 σύμφωνα με την 1Δ/2015 Προκήρυξη ΑΣΕΠ, ως εξής:

ΔΗΜΟΣ ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΝΕΣΤΟΥ ΠΕ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ – ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΒΟΪΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΕ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΦΩΝ ΦΩΚΙΔΑΣ ΠΕ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΕ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΓΟΡΤΥΝΙΑΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ TE ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΝΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ TE ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Παράλληλα προλέπεται η κατανομή ογδόντα εννέα (89) συνολικά ατόμων σε Υπηρεσίες του Υπουργείου Οικονομικών βάσει του πίνακαδιοριστέων που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 429/Γ/2010 σύμ-

φωνα με την 10Κ/2008 Προκήρυξη ΑΣΕΠ, ως εξής:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

– Εβδομήντα εννέα (79) άτομα σε θέσεις κλάδου ΥΕ Επιμελητών

ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΩΝ

– Δέκα (10) άτομα σε θέσεις ΥΕ Φυλάκων Νυχτοφυλάκων



Το διάβασα σε ένα ενημερωτικό σάιτ....

Εσείς σε ποιο στάδιο του διορισμού είστε?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες