5K/2015 ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
evaggelia38
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2015 5:05 pm

5K/2015 ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ

Δημοσίευσηαπό evaggelia38 » Παρ Νοέμ 20, 2015 10:43 am

Καλημέρα σε όλους. Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος...Εν όψει της συμμετοχής μου στον εν λόγω διαγωνισμό πρόκειται να προμηθευτώ το παράβολο από Δ.Ο.Υ. δηλαδή δεν θα το τυπώσω ηλεκτρονικά. Μια φίλη όμως μου είπε πως κατά την συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης ζητείται να συμπληρωθεί ένας κωδικός ο οποίος από ό,τι μου είπε αναγράφεται μόνο στο ηλεκτρονικό παράβολο και όχι στο παράβολο που θα πάρω εγώ από τη Δ.Ο.Υ.
Επειδή δεν έχω συμπληρώσει ποτέ στο παρελθόν ηλεκτρονική αίτηση γνωρίζει κανείς να μου πει αν ισχύει αυτό που μου είπε?

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: 5K/2015 ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ

Δημοσίευσηαπό marykit » Παρ Νοέμ 20, 2015 1:39 pm

evaggelia38 έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος...Εν όψει της συμμετοχής μου στον εν λόγω διαγωνισμό πρόκειται να προμηθευτώ το παράβολο από Δ.Ο.Υ. δηλαδή δεν θα το τυπώσω ηλεκτρονικά. Μια φίλη όμως μου είπε πως κατά την συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης ζητείται να συμπληρωθεί ένας κωδικός ο οποίος από ό,τι μου είπε αναγράφεται μόνο στο ηλεκτρονικό παράβολο και όχι στο παράβολο που θα πάρω εγώ από τη Δ.Ο.Υ.
Επειδή δεν έχω συμπληρώσει ποτέ στο παρελθόν ηλεκτρονική αίτηση γνωρίζει κανείς να μου πει αν ισχύει αυτό που μου είπε?


1ον μην ακούς τον οποιοδήποτε φίλο
2ον έχει επιλογή. Συμπληρώνεις κωδικό όταν έχεις ηλεκτρονικό το παράβολο, διαφορετικά τσεκάρεις απλά ότι θα στείλεις αποδεικτικό για το παράβολο που έκοψες...

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Re: 5K/2015 ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Νοέμ 20, 2015 2:55 pm

evaggelia38 έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος...Εν όψει της συμμετοχής μου στον εν λόγω διαγωνισμό πρόκειται να προμηθευτώ το παράβολο από Δ.Ο.Υ. δηλαδή δεν θα το τυπώσω ηλεκτρονικά. Μια φίλη όμως μου είπε πως κατά την συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης ζητείται να συμπληρωθεί ένας κωδικός ο οποίος από ό,τι μου είπε αναγράφεται μόνο στο ηλεκτρονικό παράβολο και όχι στο παράβολο που θα πάρω εγώ από τη Δ.Ο.Υ.
Επειδή δεν έχω συμπληρώσει ποτέ στο παρελθόν ηλεκτρονική αίτηση γνωρίζει κανείς να μου πει αν ισχύει αυτό που μου είπε?


εγω οταν πηγα στη ΔΟΥ της περιοχης μου, μου αναφερανε πως πλεον δεν χορηγουνε παραβολα σε εντυπη μορφη για το ΑΣΕΠ. Οτι θελετε απο παραβολο για ΑΣΕΠ μεσω του e-paravolo μου ειπε ο υπαλληλος.. Και να σου πω την αληθεια καλυτερα ειναι το ηλεκτρονικο παραβολο απο το να πηγαινεις να καθεσαι στη ΔΟΥ μια ωρα..

evaggelia38
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2015 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό evaggelia38 » Παρ Νοέμ 20, 2015 3:59 pm

Ευχαριστώ πολύ! Αν κατάλαβα σωστά.
Το έντυπο παράβολο από Δ.Ο.Υ. δεν έχει όντως κανέναν αριθμό - κωδικό στο σώμα του. (σωστά μου τα είπε η φίλη). Μπορώ όμως να υποβάλω την ηλεκτρονική αίτηση και με το έντυπο παράβολο από τη Δ.Ο.Υ. φροντίζοντας απλά να τσεκάρω τα περί αποδεικτικού που έγραψες παραπάνω.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Σάβ Νοέμ 21, 2015 1:56 am

evaggelia38 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ! Αν κατάλαβα σωστά.
Το έντυπο παράβολο από Δ.Ο.Υ. δεν έχει όντως κανέναν αριθμό - κωδικό στο σώμα του. (σωστά μου τα είπε η φίλη). Μπορώ όμως να υποβάλω την ηλεκτρονική αίτηση και με το έντυπο παράβολο από τη Δ.Ο.Υ. φροντίζοντας απλά να τσεκάρω τα περί αποδεικτικού που έγραψες παραπάνω.


Το έντυπο παράβολο έχει σειρά αρίθμησης την οποία θα στη ζητήσει και η ίδια η ηλεκτρονική αίτηση στο τελευταίο βήμα όταν θα συμπληρώνεις τη λίστα με τα δικαιολογητικά που θα στείλεις. Δεν συμμετέχω στον συγκεκριμένο διαγωνισμό, αλλά έτσι γινόταν μέχρι τώρα!

evaggelia38
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2015 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό evaggelia38 » Σάβ Νοέμ 21, 2015 2:17 pm

Ευχαριστώ παιδιά. Πήρα το έντυπο παράβολο και όλα ΟΚ. Σαφώς και έχει αρίθμηση και θα την καταχωρήσω .

marouli_87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 17, 2015 9:03 pm

Δημοσίευσηαπό marouli_87 » Δευ Νοέμ 23, 2015 6:33 pm

Και εγω το εβγαλα ηλεκτρονικα αλλα σε κατι διευκρινιστικες ερωτησεις της ενωσης νοσηλευων λεει τυχον αποδεικτικο απο το ηλεκτρονικο να συμπερηληφθει.αρα θελει κάτι να βαλεις σαν αποδεικτικο?

kaspyro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 18, 2015 3:43 pm

Δημοσίευσηαπό kaspyro » Τρί Νοέμ 24, 2015 12:34 pm

To ηλεκτρονικό παράβολο έχει απόκομμα για τον φορέα. Το βάζουμε και αυτό μαζί με τα δικαιολογητικά που στέλνουμε ή απλά και μόνο η καταχώρηση του κωδικού αρκεί;

proslipsi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2015 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό proslipsi » Τρί Νοέμ 24, 2015 5:21 pm

kaspyro έγραψε:To ηλεκτρονικό παράβολο έχει απόκομμα για τον φορέα. Το βάζουμε και αυτό μαζί με τα δικαιολογητικά που στέλνουμε ή απλά και μόνο η καταχώρηση του κωδικού αρκεί;


Κι εγώ την ίδια σπορία έχω

xrysa22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2015 1:42 pm

Δημοσίευσηαπό xrysa22 » Τρί Νοέμ 24, 2015 5:28 pm

Βαζουμε και το αποκομμα για τον φορεα στον φακελο ωστε να σκαναρουν το barcode για να δουν αν το εχεις εξοφλησει.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες