5κ/2015

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Παρ Απρ 08, 2016 8:18 pm

BILLY.T έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:
BILLY.T έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:και εγω τα ιδια εχω παρει ποσα τηλεφωνα δεν γνωριζουν τιποτα μου λενε τοσοι πολυ κανεναν τα χαρτια τους και δεν μπορουν να τα βγαλουν;στην 4κ εχουν βγαλει ως και τα οριστικα :x πλεον ειναι μεσω κομπουτερ η διαδικασια


Πείρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα τα βγάλουν...και σήμερα βγάλανε τα αποτελέσματα ακόμα μιας προκήρυξης και για την δικιά μας δεν ξέρουν τι να πώ στο τέλος θα πιστέψω τον αδερφό μου που λέει ότι τα ¨μαγειρεύουν¨ και θα ξανά ακούσουμε για πλαστά πτυχία και θα ξανά δούμε τα μόρια να φτάνουν στον ουρανό.
σημερα πηρα το πρωι και μου ειπαν οτι θα βγουν πολυ συντομα να μπαινω στο σαιτ το ασεπ και να παρακολουθω μου ειπαν ,οσο για τα πλαστα θελω να πιστευω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο, για τα μοροια τωρα δεν ξερω γιατι εχει να γινει προκυριξη απο το 2009 ,εσυ σε τι ειδικοτητα εισαι εγω παρασκευαστων ειμαι , με καλο βαθμο με δευτερο πτυχιο και αγγλικα δεν εχω καταφερει τιποτα παντως ,για να δουμε!!!!!!!!


αντε να δουμε τι θα γινει μακαρη να τα βγαλουν γρηγορα....τι δεν ισχυει για τα πλαστα αμα ψαξεις τα πραγματα θα δεις οτι ειπαρχουν και ειναι και πολλα ( εγω παντος αμα δεν ειμαι μεσα ειμαι αποφασησμενος να διαθεσω τα χρηματα για να κανω ενσταστη κατα των διοριστεων και μαλιστα θα αναφερω τα πλαστα ).....ειμαι για την ειδικοτητα τον γραμματεων και διοικητικων και γενικα τετοιες ειδικοτητες και πληροφορικης και εχω και δευτερο πτυχιο και αγγλικα και ολη την προηπιρεσια αλλα ακομα δεν εχω καταθερη τιποτα απο το 2006 και μετα γιατι τα μορια ηταν στον ουρανο εβλεπες στα αποτελεσματα στους γενικου πινακες ατομα να εχουν απολυτηριο λυκειου 20 δευτερο πτυχιο 3 ξενες γλωσσες και αμα εκανες και την διαιρεση στους μινες της προηπιρεσιας τους εβγενε καμια 60 χρονια ναι ναι καλα βλεπεις καμια 60 χρονια αυτα εσυ πως τα βλεπεις φυσιολογικα ομως ολοι αυτοι μας περνουν τις θεσεις και εμεις ακομα περιμενουμε μηπως γινει καμια αναπληρωση και φτασουν στο ονομα μας τελος παντων μεγαλες κουβεντες που δεν λεγονται ετσι....καλη επιτυχια σου ευχομαι και σε ολους οσους προσπαθουν....να σε ρωτησω κατι θα πας οπου και να ειναι αν εισαι στους διοριστεους ?
ευχαριστω και σε ολους καλη επιτυχια, ειναι δυνατον 60 χρονια προυπηρεσια ,ναι θα παω οπου με καλεσουν παρολο που εχω οικογενεια φυσικα οχι σε νησι γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να με παρουν γιατι προηγουνται η μονιμοι κατοικοι αλλα δηλωσα και νησια

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Παρ Απρ 08, 2016 11:06 pm

αντε να δουμε τι θα γινει μακαρη να τα βγαλουν γρηγορα....τι δεν ισχυει για τα πλαστα αμα ψαξεις τα πραγματα θα δεις οτι ειπαρχουν και ειναι και πολλα ( εγω παντος αμα δεν ειμαι μεσα ειμαι αποφασησμενος να διαθεσω τα χρηματα για να κανω ενσταστη κατα των διοριστεων και μαλιστα θα αναφερω τα πλαστα ).....ειμαι για την ειδικοτητα τον γραμματεων και διοικητικων και γενικα τετοιες ειδικοτητες και πληροφορικης και εχω και δευτερο πτυχιο και αγγλικα και ολη την προηπιρεσια αλλα ακομα δεν εχω καταθερη τιποτα απο το 2006 και μετα γιατι τα μορια ηταν στον ουρανο εβλεπες στα αποτελεσματα στους γενικου πινακες ατομα να εχουν απολυτηριο λυκειου 20 δευτερο πτυχιο 3 ξενες γλωσσες και αμα εκανες και την διαιρεση στους μινες της προηπιρεσιας τους εβγενε καμια 60 χρονια ναι ναι καλα βλεπεις καμια 60 χρονια αυτα εσυ πως τα βλεπεις φυσιολογικα ομως ολοι αυτοι μας περνουν τις θεσεις και εμεις ακομα περιμενουμε μηπως γινει καμια αναπληρωση και φτασουν στο ονομα μας τελος παντων μεγαλες κουβεντες που δεν λεγονται ετσι....καλη επιτυχια σου ευχομαι και σε ολους οσους προσπαθουν....να σε ρωτησω κατι θα πας οπου και να ειναι αν εισαι στους διοριστεους ?

Αφού ασχολείσαι χρόνια όπως ξέρεις ενσταση μπορείς να κάνεις μόνο για τα μόρια σου και όχι για τα μόρια των διοριστέων, κοινώς τζάμπα λεφτά θα δώσεις. Με τον εξονυχιστικό έλεγχο που γίνεται απο τους φορείς θα πρέπει κάποιος να είναι πολυ θρασυς εως ηλίθιος να τολμήσει να δώσει πλαστα χαρτιά. Οσον αφορά την προυπηρεσία κανείς δεν έχει διοριστεί ( πιθανώς είδες εκ παραδρομής νούμερα ετων) μόνο απο την προυπηρεσία αλλα απο το σύνολο.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Σάβ Απρ 09, 2016 5:45 pm

δεν θα το ρισκαρει κανενας για πλαστα χαρτια γιατι γινεται ελεγχος πλεον ,οσο για τους βαθμους οντως υπαρχουν πολλοι με βαθμο 20 και πολλες γλωσσες,και οσο για την ενσταση μονο για το δικη σου βαθμολογια μπορεις ετσι ξερω και εγω :D

ΦΩΤΙΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2015 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΙΟΣ » Κυρ Απρ 10, 2016 12:52 am

MATILDA έγραψε:αντε να δουμε τι θα γινει μακαρη να τα βγαλουν γρηγορα....τι δεν ισχυει για τα πλαστα αμα ψαξεις τα πραγματα θα δεις οτι ειπαρχουν και ειναι και πολλα ( εγω παντος αμα δεν ειμαι μεσα ειμαι αποφασησμενος να διαθεσω τα χρηματα για να κανω ενσταστη κατα των διοριστεων και μαλιστα θα αναφερω τα πλαστα ).....ειμαι για την ειδικοτητα τον γραμματεων και διοικητικων και γενικα τετοιες ειδικοτητες και πληροφορικης και εχω και δευτερο πτυχιο και αγγλικα και ολη την προηπιρεσια αλλα ακομα δεν εχω καταθερη τιποτα απο το 2006 και μετα γιατι τα μορια ηταν στον ουρανο εβλεπες στα αποτελεσματα στους γενικου πινακες ατομα να εχουν απολυτηριο λυκειου 20 δευτερο πτυχιο 3 ξενες γλωσσες και αμα εκανες και την διαιρεση στους μινες της προηπιρεσιας τους εβγενε καμια 60 χρονια ναι ναι καλα βλεπεις καμια 60 χρονια αυτα εσυ πως τα βλεπεις φυσιολογικα ομως ολοι αυτοι μας περνουν τις θεσεις και εμεις ακομα περιμενουμε μηπως γινει καμια αναπληρωση και φτασουν στο ονομα μας τελος παντων μεγαλες κουβεντες που δεν λεγονται ετσι....καλη επιτυχια σου ευχομαι και σε ολους οσους προσπαθουν....να σε ρωτησω κατι θα πας οπου και να ειναι αν εισαι στους διοριστεους ?

Αφού ασχολείσαι χρόνια όπως ξέρεις ενσταση μπορείς να κάνεις μόνο για τα μόρια σου και όχι για τα μόρια των διοριστέων, κοινώς τζάμπα λεφτά θα δώσεις. Με τον εξονυχιστικό έλεγχο που γίνεται απο τους φορείς θα πρέπει κάποιος να είναι πολυ θρασυς εως ηλίθιος να τολμήσει να δώσει πλαστα χαρτιά. Οσον αφορά την προυπηρεσία κανείς δεν έχει διοριστεί ( πιθανώς είδες εκ παραδρομής νούμερα ετων) μόνο απο την προυπηρεσία αλλα απο το σύνολο.


Ακριβως ετσι...τζαμπα λεφτα η ενσταση

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Απρ 10, 2016 1:32 am

βρε παιδια 4 μηνες για να βγουνε τα προσωρινα?
δεν ειναι μεγαλο διαστημα?
το ασεπ τα τελευταια χρονια και μετα την καθιερωση των ηλεκτρονικων αιτησεων εβγαζε σχετικα γρηγορα τα αποτελεσματα.. τωρα τι εχει γινει???????

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Απρ 10, 2016 9:00 am

εχει πολλες αιτησεις και απο οτι καταλαβα τα ελεγχουν πολυ καλα και ειναι μαλλον τα ατομα που θα διοριστουν γιατι ηδη απο τον προσωρινο πινακα καλεσαν απο την 5κ /2015 Τ.Ε ενα γνωστο μου ατομο να πιασει δουλεια και του ειπαν οτι θα βγουν συντομα και τα οριστικα και μαλλον δεν θα αλλαξει κατι στους οριστικους ,γιατι σκεφτοταν να μην παει μεχρι να βγουν τα οριστικα

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Κυρ Απρ 10, 2016 9:19 am

Το έχω δηλώσει και παλαιότερα οτι μπορεί να ονομάζεται Ανεξάρτητη Αρχή αλλά 100% "μανιπουλάρεται" όσον αφορά και την έκδοση των προκηρύξεων και την δημοσίευση των αποτελεσμάτων είτε προσωρινών είτε οριστικών. Η 4κ ναι μέν είχε λιγότερους υποψήφιους αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού δόθηκε προτεραιότητα στην ουσία όλοι προσλήφθηκαν. Στην 5κ και μεγάλη συμμετοχή υπήρχε ειδικα στην κατηγορία ΔΕ και εχουν βγει προκήρύξεις απο ολές τις ΥΠΕ ( νοσοκομεία) γιο 12 μηνα οπότε δεν τους νοιάζει να εκδώσουν αποτελέσματα αφου θα καλυφθουν κενά απο εκει. Υπομονή !!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Απρ 10, 2016 1:16 pm

με το ιδιο σκεπτικο δεν θα βγαζανε ουτε τα Τ.Ε αφου θα παρουν απο τις ΔΥΠΕ εγω νομιζω οτι αυτην την φορα ηταν πολλες οι αιτησεις και δευτερον οτι γινεται εξονυχιστικος ελεγχος ελεχγος ωστε να μην εχει πολλες αλλαγες στον οριστικο πινακα, οσο για την προηγουμενη προκυριξη τον ΔΥΠΕ τα ατομα μπηκαν πιστευω με γερο μεσον και εχουν κλεισει 2 χρονια εργασιας και θα διεκδικησουν μονιμοτητα μεσω δικηγορου ,χωρις προκυριξη του ΑΣΕΠ λογω οτι δουλευουν 2 χρονια συνεχομενα και εμεις που διαβαζαμε για να παρουμε καλο βαθμο ,πτυχια ξενων γλωσσων δεν μπορουμε να δουλεψουμε στις ΔΥΠΕ γιατι δεν ημασταν λεει στο ταμειο ανεργειας εκεινο το διαστημα περα ως περα αδικο :cry:

ΦΩΤΙΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2015 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΙΟΣ » Κυρ Απρ 10, 2016 10:40 pm

ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ Σ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕ Όπως ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΟΣΟΙ ΜΠΟΥΥΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΓΝΩΡΙΜΙΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 12 ΜΗΝΟΥ ΝΑ ΓΙΟΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΟΙ...ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΦΑΝΟΥΝΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΑΥΟΙ ΠΟΥ ΕΚΑΚΑΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΔΙΑΝ ΜΟΝΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ...Ο ΚΑΘ ΕΝΑΣ Τ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Δευ Απρ 11, 2016 1:21 pm

Δικαιώθηκα στα μόρια των ΔΕ Διοικητικών. Καλή επιτυχία !!!

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Δευ Απρ 11, 2016 3:14 pm

τα αποτελεσματα βγηκαν εγω δεν ειμαι μεσα αν και ειχα 1700 και κατι μορια.....απο οτι ειδα στους πινακες τα μορια ξεπερασαν τα 1800 και κατι μορια οποτε συνχερω τους διοριστεους και ευχομαι τα καλητερα..

AnastasiaSissy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2015 11:58 am

Δημοσίευσηαπό AnastasiaSissy » Δευ Απρ 11, 2016 3:49 pm

Παιδια μόλις βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα για ΔΕ. Καλή επιτυχία εύχομαι

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Απρ 11, 2016 4:30 pm

βγηκα παιδια τα αποτελεσματα δες τα τα

Maimou07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 3:49 pm

Δημοσίευσηαπό Maimou07 » Δευ Απρ 11, 2016 5:06 pm

MARIANTSAK έγραψε:εχει πολλες αιτησεις και απο οτι καταλαβα τα ελεγχουν πολυ καλα και ειναι μαλλον τα ατομα που θα διοριστουν γιατι ηδη απο τον προσωρινο πινακα καλεσαν απο την 5κ /2015 Τ.Ε ενα γνωστο μου ατομο να πιασει δουλεια και του ειπαν οτι θα βγουν συντομα και τα οριστικα και μαλλον δεν θα αλλαξει κατι στους οριστικους ,γιατι σκεφτοταν να μην παει μεχρι να βγουν τα οριστικα


Και εμένα καλεσαν τον γνωστο μου. Ο οποιος πέρασε επαρχια...και του ειπαν το ιδιο. Οτι θα βγουν συντομα τα οριστικα. και πως αν δεχτει να παει με τα προσωρινα με 8 μηνη συμβαση, σιγουρα μεχρι το Πασχα θα πρεπει να ειναι στο νοσοκομειο.....Ηρθαν και τα χαρτια για να συμπληρωσει τα απαραιτητα. Θα κανει ομως και υπευθυνη δηλωση γιατι δε δεχεται να παει με τα προσωρινα αποτελεσματα. Απ οτι του ειπαν αυτο, δεν επηρεαζει την θεση του στα οριστικα. Εχει ηδη δουλεια...Και αν δεν βγουν τα οριστικα δε ρισκαρει τιποτα.

just67
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 1:27 am

Δημοσίευσηαπό just67 » Δευ Απρ 11, 2016 6:38 pm

Παιδια βγηκαν τα αποτελεσματα 5Κ/2015 κατηγοριας ΔΕ.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες