Ποσα μόρια έχετε για την προκήρυξη στη ΝΕΡΙΤ?

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Κυρ Μαρ 09, 2014 7:03 pm

οι ξένες γλώσσες είναι καλή ιδέα, αλλά χρειάζονται χρήματα.

vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Τρί Μαρ 11, 2014 5:53 pm

john2110 έγραψε:οι ξένες γλώσσες είναι καλή ιδέα, αλλά χρειάζονται χρήματα.


αν είναι για να βρεις μόνιμη δουλειά αξίζει τον κόπο να κάνεις κάποιες << θυσίες >>
αλλιώς μένεις άνεργος .

οι θέσεις μάλλον από εδώ και πέρα θα είναι ελάχιστες και σε καμία περίπτωση αυτό που γινότανε προ κρίσης

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Τετ Μαρ 12, 2014 9:19 am

το θεμα ειναι οτι το lower πχ εκατσες 5 χρονια στα θρανια για να παρεις 30 μορια.ποσο ευκολο ειναι και μια αλλη γλωσσα και μονο για αλλα 20 η 30 .

θα προτιμησω το επαλ μαλλον...

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Τετ Μαρ 12, 2014 9:28 am

βρε παιδια με linguaphone ειναι εφικτη η γνωσση ξενης γλωσσας στο επιπεδο Β1 Η Β2 του κρατικου πιστοποιητικου γλωσσομαθειας.εννοειτε θα διαλεξω ευκολη γλωσσα ισπανικα η ιταλικα και το επαλ

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Τετ Μαρ 12, 2014 9:34 am

αμα βεβαια με φτανουν τα 1630 που θα εχω με το επαλ να μην στεναχωριεμαι για αλλη γλωσσα :cry:

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Μαρ 12, 2014 2:28 pm

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ έγραψε:αμα βεβαια με φτανουν τα 1630 που θα εχω με το επαλ να μην στεναχωριεμαι για αλλη γλωσσα :cry:

τόσο περίπου έχω και εγώ, αλλά δε νομίζω να φτάνουν.
πιστεύω οτι είναι καλύτερα να μάθει κάποιος άριστα μια γλώσσα ή περισσότερες (70 μόρια ) παρά απλώς καλά(Χ*30).Στην πρώτη περίπτωση μπορείς να διδάξεις και να έχεις κάποια χρήματα.

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Τετ Μαρ 12, 2014 6:19 pm

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ έγραψε:το θεμα ειναι οτι το lower πχ εκατσες 5 χρονια στα θρανια για να παρεις 30 μορια.ποσο ευκολο ειναι και μια αλλη γλωσσα και μονο για αλλα 20 η 30 .

θα προτιμησω το επαλ μαλλον...


το καλυτερο ειναι να δουλευεις.παιρνεις πιο πολλα μορια.το θεμα ειναι ομως αν εχεις μορια απο δουλεια γιατι να αλλαξεις δουλεια;

παντως καποια σχολια εχουν πολυ γελιο γιατι ειναι εξωπραγματικα..δεν εννοω αυτο βεβαια!

vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Τετ Μαρ 12, 2014 10:23 pm

eu_traveller έγραψε:
ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ έγραψε:το θεμα ειναι οτι το lower πχ εκατσες 5 χρονια στα θρανια για να παρεις 30 μορια.ποσο ευκολο ειναι και μια αλλη γλωσσα και μονο για αλλα 20 η 30 .

θα προτιμησω το επαλ μαλλον...


το καλυτερο ειναι να δουλευεις.παιρνεις πιο πολλα μορια.το θεμα ειναι ομως αν εχεις μορια απο δουλεια γιατι να αλλαξεις δουλεια;

παντως καποια σχολια εχουν πολυ γελιο γιατι ειναι εξωπραγματικα..δεν εννοω αυτο βεβαια!


γέλα με τα σχόλια , όταν βγουν τα αποτελέσματα δεν ξέρω αν θα γελάς

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Πέμ Μαρ 13, 2014 11:56 am

vasilis ser έγραψε:
eu_traveller έγραψε:
ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ έγραψε:το θεμα ειναι οτι το lower πχ εκατσες 5 χρονια στα θρανια για να παρεις 30 μορια.ποσο ευκολο ειναι και μια αλλη γλωσσα και μονο για αλλα 20 η 30 .

θα προτιμησω το επαλ μαλλον...


το καλυτερο ειναι να δουλευεις.παιρνεις πιο πολλα μορια.το θεμα ειναι ομως αν εχεις μορια απο δουλεια γιατι να αλλαξεις δουλεια;

παντως καποια σχολια εχουν πολυ γελιο γιατι ειναι εξωπραγματικα..δεν εννοω αυτο βεβαια!


γέλα με τα σχόλια , όταν βγουν τα αποτελέσματα δεν ξέρω αν θα γελάς


Επειδη εχω μαθει να ειμαι οκ με τις υποχρεωσεις μου σου αναφερω οτι δεν θα ξαναπαντησω σε δικα σου σχολια γιατι σε θεωρω ανωριμο και ενθουσιωδη. Επισης σου ειπε κανεις οτι ενδιαφερομαι για μενα;ξερεις την ηλικια μου;για τα παιδια μου ενδιαφερομαι που εχουν πιο πολλα μορια απο εσενα αλλα συνεχιζουν να δουλευουν και γραφω απλα αυτο που κανουν!!! Αν καποιους τους ενοχλει τοτε πολυ απλα δεν φταιω εγω.Ειναι ενα φορουμ στο οποιο ο καθενας γραφει την αποψη του!Απλα αγνοησε με οπως θα κανω και εγω.Καλη σου μερα

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Πέμ Μαρ 13, 2014 5:49 pm

ο vasilis ser νομιζει πως υποψηφιοι για την νεριτ ειναι μονο οσοι μιλανε εδω μεσα. Αγαπητε vasili κανε τον αγωνα σου για μια θεση εργασιας -οπως ολοι μας- αλλα με χαμηλους τονους. Μιλας με υφος σαν να εισαι ηδη διορισμενος και αυτο φαινεται σε ολα σου τα μηνυματα απλα δεν εμπαινα σε διαδικασια να σου απαντησω. Σε πολλες περιπτωσεις μαλιστα αναφερεις και ανακριβειες οπως πχ ο αριθμος των υποψηφιων που εκαναν αιτηση (και για αυτο σου απαντησα δημοσια και σε διορθωσα).
Κανε τον αγωνα σου οπως ολοι μας και ασε να φανει τι θα γινει. Μην μπαινεις στη διαδικασια να αναγραφεις τα αρχικα σου και τα μορια σου. Φιλικα σου μιλαω!Καλη σου επιτυχια! :D

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Πέμ Μαρ 13, 2014 9:46 pm

Ουφ,πισω απο τον εκνευρισμο κρυβεται η αγωνια για μια θεση εργασιας που ετσι και αλλιως δικαιουνται οι νεοι ανθρωποι.Ο καθενας θα επρεπε να εχει το ρολο του στην αγορα εργασιας,μας εχουν κανει και τσακιζομαστε για το αυτονοητο.

Δε θελω να με αλλξουν οι δυσκολιες γιαυτο και οταν με βρισκω πιο ανταγωνιστικη απο οτι πρεπει μαζευομαι λιγο.


Οποιος εχει σταθερους στοχους τους πετυχαινει αρκει να εχει αυτοσυγκρατηση,επιμονη και ευελιξια.

Καλη επιτυχια να εχουμε ολοι.
Κατι διαβασα οτι η νεριτ πρεπει να ειναι στον αερα μεχρι της 26 Απριλιου.Αν τηρηθει αυτο το χρονοδιαγραμμα λογικα την πρωτη εβδομαδα του Απριλιου μαλλον ,ισως υπαρχει ενας πρωσορινος πινακας

vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Πέμ Μαρ 13, 2014 10:03 pm

abck122 έγραψε:ο vasilis ser νομιζει πως υποψηφιοι για την νεριτ ειναι μονο οσοι μιλανε εδω μεσα. Αγαπητε vasili κανε τον αγωνα σου για μια θεση εργασιας -οπως ολοι μας- αλλα με χαμηλους τονους. Μιλας με υφος σαν να εισαι ηδη διορισμενος και αυτο φαινεται σε ολα σου τα μηνυματα απλα δεν εμπαινα σε διαδικασια να σου απαντησω. Σε πολλες περιπτωσεις μαλιστα αναφερεις και ανακριβειες οπως πχ ο αριθμος των υποψηφιων που εκαναν αιτηση (και για αυτο σου απαντησα δημοσια και σε διορθωσα).
Κανε τον αγωνα σου οπως ολοι μας και ασε να φανει τι θα γινει. Μην μπαινεις στη διαδικασια να αναγραφεις τα αρχικα σου και τα μορια σου. Φιλικα σου μιλαω!Καλη σου επιτυχια! :D


η επίσημη ανακοίνωση του ΑΣΕΠ , πες μου που λέω ανακρίβειες .
έχω μάθει να μιλάω με στοιχεία .


Αθήνα, 06 Μαρτίου 2014
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2014
Γνωστοποιείται ότι, στο πλαίσιο της Προκήρυξης 1Κ/2014 του ΑΣΕΠ (ΦΕΚ 1/23-1-2014 & ΦΕΚ 2/24-1-2014, Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ) για την πλήρωση, με σειρά προτεραιότητας, διακοσίων πενήντα εννέα (259) θέσεων προσωπικού στη Ν.Ε.Ρ.Ι.Τ. Α.Ε., υποβλήθηκαν, ηλεκτρονικά, συνολικά 6.621 αιτήσεις από υποψηφίους των κατηγοριών Πανεπιστημιακής (Π.Ε.), Τεχνολογικής (Τ.Ε.), Δευτεροβάθμιας (Δ.Ε.) Εκπαίδευσης.

Ειδικότερα, υποβλήθηκαν:
- 2.454 αιτήσεις για την κατηγορία Π.Ε.
- 1.344 αιτήσεις για την κατηγορία Τ.Ε.
- 2.823 αιτήσεις για την κατηγορία Δ.Ε.
Δεδομένου ότι αρκετοί υποψήφιοι με τις αιτήσεις τους διεκδικούν περισσότερες από μία θέσεις της ίδιας κατηγορίας εκπαίδευσης, το πλήθος των προτιμήσεων των υποψηφίων ανά ειδικότητα ανέρχεται σε 13.180

αν κοιτάξεις τον τίτλο του φόρουμ γράφει πόσα μόρια έχετε και εκτός από αυτό νομίζω έχουν γράψει και άλλα άτομα στο φόρουμ

καλή επιτυχία σε όλους

Υ.Γ Και ο καθένας μπορεί να έχει ότι γνώμη θέλει για τον εαυτό του

smartgeorge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2014 1:05 pm

ΤΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό smartgeorge » Τετ Μαρ 19, 2014 4:34 pm

Θα ήθελα με τη σειρά μου να ρωτήσω δύο πράγματα. Καταρχήν έχω μεταπτυχιακό στο ηλεκτρονικό εμπόριο με βεβαίωση από το πανεπιστήμιο ότι το μεταπτυχιακό είναι οικονομικής κατεύθυνσης και εμβαθύνει σε θέματα οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων. Θα πάρω το σύνολο των μορίων; και δεύτερον αν όντως τα πάρω έχω 1230 μόρια. Θεωρείτε ότι είναι αρκετά για να διεκδικήσω θέσεις ΤΕ λογιστικού χωρίς προϋπηρεσία; πειτε μου τη γνώμη σας με βάση την εμπειρία σας

vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Re: ΤΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Κυρ Μαρ 23, 2014 3:53 pm

Αύριο δευτέρα κλείνει μήνας από την λήξη των ηλεκτρονικών δηλώσεων , πέρυσι στην 1κ/2013 ( 15 Απριλίου έληγε η υποβολή ηλεκτρονικών αιτήσεων και 15 Μαΐου βγήκαν τα προσωρινά )

λογικά από αύριο , αν κρίνω από την περσινή προκήρυξη θα αναμένουμε τα προσωρινά αποτελέσματα

Fellow09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό Fellow09 » Δευ Μαρ 24, 2014 10:47 pm

Αν δεν βγουν τα αποτελέσματα εντός της εβδομάδας πολύ δύσκολα θα λειτουργήσει η ΝΕΡΙΤ μέχρι τις 27/04/2014 ημερομηνία-ορόσημο καθώς τότε θα κριθεί από την EBU η λειτουργία της ως εθνικός ανεξάρτητος broadcaster.

"Αν δεν τηρηθεί η προθεσμία, κινδυνεύει να μείνει εκτός EBU με καταστροφικές συνέπειες σε μεγάλα τηλεοπτικά συμβόλαια όπως το Μουντιάλ (ύψους 11 εκατομμυρίων ευρώ), τα οποία έχουν αποπληρωθεί από το Δημόσιο".

Με δεδομένο ότι 1) η προθεσμία ενστάσεων επι των προσωρινών αποτελεσμάτων είναι 10 μέρες, 2) χρειάζεται ένα εύλογο χρονικό διάστημα για την εκδίκαση των ενστάσεων (για μένα 5-7 ημέρες min) 3) χρειάζεται ένα χρονικό διάστημα για την έκδοση των αναγκαίων ΦΕΚ και την τοποθέτηση των νέων υπαλλήλων συν 4) το γεγονός ότι μεσολαβεί Πάσχα με επίσημες αργίες, πραγματικά απορώ με τους πολιτικούς που διακηρύσσουν από τώρα την έναρξή της στις 27/04, με αυτούς τους ρυθμούς μου φαίνεται αδύνατο να λειτουργήσει εντός Απριλίου....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες