1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Τετ Φεβ 12, 2014 9:43 am

μολις πηρα αριθμο πρωτοκολλου 441 ! περιμενα να εχω πανω απο 1000! αντε να δουμε !

Fellow09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό Fellow09 » Τετ Φεβ 12, 2014 1:20 pm

Ξέρει κανείς τι γίνεται τελικά με τον κωδικό 99, στην προκήρυξη αναφέρει ότι αναγράφεται υποχρεωτικά στα πρόσθετα προσόντα, στην ηλεκτρονική αίτηση δεν τον αναγνωρίζει. Πήρα τηλ το ΑΣΕΠ δυο φορές, ο ένας υπάλληλος μου είπε ότι αν αναγράφεται στην προκήρυξη το συμπληρώνεις, ο άλλος υπαλληλος μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατι εμπεριέχεται στην υπεύθυνη δήλωση στο τέλος της ηλεκτρονικής αίτησης. Υπάρχει κανείς που το έχει συμπληρώσει?

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Φεβ 12, 2014 4:16 pm

Fellow09 έγραψε:Ξέρει κανείς τι γίνεται τελικά με τον κωδικό 99, στην προκήρυξη αναφέρει ότι αναγράφεται υποχρεωτικά στα πρόσθετα προσόντα, στην ηλεκτρονική αίτηση δεν τον αναγνωρίζει. Πήρα τηλ το ΑΣΕΠ δυο φορές, ο ένας υπάλληλος μου είπε ότι αν αναγράφεται στην προκήρυξη το συμπληρώνεις, ο άλλος υπαλληλος μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατι εμπεριέχεται στην υπεύθυνη δήλωση στο τέλος της ηλεκτρονικής αίτησης. Υπάρχει κανείς που το έχει συμπληρώσει?

τι δηλώνεις με τον κωδικό 99?

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Φεβ 12, 2014 5:07 pm

Σημείωση: Τακτικοί υπάλληλοι του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ, των ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμίδας και των Ανεξάρτητων Αρ−
χών οι οποίοι διορίστηκαν βάσει του Ν. 2190/1994, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε διαδικασία πλήρωσης θέ−
σεων του δημόσιου και ευρύτερου δημόσιου τομέα πριν συμπληρωθεί πενταετία από την ημερομηνία διορισμού
τους. Η απαγόρευση αυτή αφορά αποκλειστικά τους μόνιμους υπαλλήλους των ανωτέρω φορέων η υπηρεσιακή
κατάσταση των οποίων ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα. Η απαγόρευση δεν ισχύει για τους υπαλλήλους
που απασχολούνται στους ανωτέρω φορείς με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου ή ορισμένου χρό−
νου, ακόμη κι αν αυτοί έχουν προσληφθεί βάσει του Ν. 2190/1994 και κατέχουν οργανικές θέσεις

Κώδικας: Επιλογή όλων

Προς τούτο οι υποψήφιοι της κατηγορίας Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης προκειμένου να συμμετάσχουν στη
διαδικασία, πρέπει απαραιτήτως να δηλώσουν τον κωδικό 99 στη θέση του εντύπου της αίτησης «ΕΝΤΥΠΟ
ΑΣΕΠ 184», όπου αναφέρονται τα ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ


άρα μόνο οι ΥΕ δηλώνουν το 99. Στην έντυπη δήλωση, αφού δεν κάνουν ηλεκτρονική.[/code]

Fellow09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό Fellow09 » Τετ Φεβ 12, 2014 5:37 pm

Το 2008 είχα ακυρωθεί για τον κωδικό 99 σε θέσεις ΠΕ, σε κάθε περίπτωση το ψάχνω θέλω να είμαι 100% σίγουρος. Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Φεβ 12, 2014 5:55 pm

Ο κωδικος 99 ειναι υποχρεωτικος μονο στις χειρογραφες αιτησεις για ΥΕ. Ολοι οι ΠΕ,ΤΕ και ΔΕ που υποβαλουμε ηλεκτρονικα αιτηση, το περιεχομενο του κωδικου 99 εμπεριεχεται στην τελικη υπευθυνη δηλωση που υπογραφουμε.
400 λιγες ειναι μεχρι στιγμης..Αν και οι ελληναρες ειναι παντα της τελαυταιας στιγμης..

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

τεκνα πολυτεκνων

Δημοσίευσηαπό fanmor » Πέμ Φεβ 13, 2014 4:39 pm

ρε παιδια εχω μια απορια. αν καποιος ειναι τεκνο πολυτεκνων και επισυνάψει και πιστοποιητικο οικ. κατ/σης και βεβαιωση ΑΣΠΕ, χρειαζεται και υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχει κανει χρηση αυτης της ιδιοτητας αλλο μελος της οικογενειας??
γιατι μου το ειπε ενας φιλος και προβληματιστηκα

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

Δημοσίευσηαπό fanmor » Πέμ Φεβ 13, 2014 4:44 pm

ξερει κανεις αν για τα τεκνα πολυτεκνων θελει και υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχει κανει χρηση αλλος στην οικογενεια αυτης της ιδιοτητας?

MICHELITO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Μάιος 16, 2012 9:07 am

Δημοσίευσηαπό MICHELITO » Παρ Φεβ 14, 2014 12:12 am

Παιδιά ξέρει κανένας για την προυπηρεσία στις ηλεκτρονικές δηλώσεις γιατί στο πεδίο ημέρες εργασίας δέχεται μόνο δηψήφιο αριθμό;;;;;Δεν θα έπρεπε να είναι ο αριθμός αντίστοιχος με τους μήνες;;;;;Π.Χ. 60 μήνες -1650 ημέρες;;

Επίσης η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται οταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης;;;;

zygina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 12:36 am

Δημοσίευσηαπό zygina » Παρ Φεβ 14, 2014 1:38 am

Πρώτη φορά συμμετέχω σε προκύρηξη του ΑΣΕΠ και τα έχω δει όλα!!!!

Στην ηλεκτρονική αίτηση, στο βήμα 4 (γνώση Η/Υ) επειδή έχω πτυχίο ΤΕΕ Β' ΚΥΚΛΟΥ Πληροφορικής τι συμπληρώνω?
ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ - ΔΙΚΤΥΩΝ? και από φορέα τι βάζω? Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ή Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση?

Θέλω να αρχίσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Σε 500 σημεία ζητάνε τίτλο πτυχίου, ιδρύματα, ειδικότητες, φορείς και δεν συμμαζεύετε!!!!! :evil:

Fellow09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό Fellow09 » Παρ Φεβ 14, 2014 9:21 am

MICHELITO έγραψε:Παιδιά ξέρει κανένας για την προυπηρεσία στις ηλεκτρονικές δηλώσεις γιατί στο πεδίο ημέρες εργασίας δέχεται μόνο δηψήφιο αριθμό;;;;;Δεν θα έπρεπε να είναι ο αριθμός αντίστοιχος με τους μήνες;;;;;Π.Χ. 60 μήνες -1650 ημέρες;;

Επίσης η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται οταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης;;;;


Δεν αναγάγεις όλους τους μήνες σε ημέρες.Γράφεις τους ημέρες που περισσεύουν και δεν συμπληρώνουν μήνα.

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Παρ Φεβ 14, 2014 9:27 am

Παιδιά ας γράψει κάποιος τι αριθμός πρωτοκόλλου υπάρχει τώρα και στο ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ...Πόσα μόρια πιστεύετε ότι χρειάζονται; :roll:

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Παρ Φεβ 14, 2014 9:55 am

MICHELITO έγραψε:Παιδιά ξέρει κανένας για την προυπηρεσία στις ηλεκτρονικές δηλώσεις γιατί στο πεδίο ημέρες εργασίας δέχεται μόνο δηψήφιο αριθμό;;;;;Δεν θα έπρεπε να είναι ο αριθμός αντίστοιχος με τους μήνες;;;;;Π.Χ. 60 μήνες -1650 ημέρες;;

Επίσης η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται οταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης;;;;

α) αυτό που κατάλαβα είναι ότι γράφεις στο πρώτο τετράγωνο τους μήνες, και στο δεύτερο όσες μέρες περισσέψουν. πχ 50 μήνες +12 μέρες.
β)η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται, όταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Παρ Φεβ 14, 2014 10:02 am

zygina έγραψε:Πρώτη φορά συμμετέχω σε προκύρηξη του ΑΣΕΠ και τα έχω δει όλα!!!!

Στην ηλεκτρονική αίτηση, στο βήμα 4 (γνώση Η/Υ) επειδή έχω πτυχίο ΤΕΕ Β' ΚΥΚΛΟΥ Πληροφορικής τι συμπληρώνω?
ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ - ΔΙΚΤΥΩΝ? και από φορέα τι βάζω? Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ή Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση?

Θέλω να αρχίσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Σε 500 σημεία ζητάνε τίτλο πτυχίου, ιδρύματα, ειδικότητες, φορείς και δεν συμμαζεύετε!!!!! :evil:

εγώ έβαλα στον τίτλο το όνομα του πτυχίου (πχ πληροφορικής-δικτύων, β κύκλου) και στο φορέα το λύκειο που τελείωσα .

MICHELITO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Μάιος 16, 2012 9:07 am

Δημοσίευσηαπό MICHELITO » Παρ Φεβ 14, 2014 4:33 pm

john2110 έγραψε:
MICHELITO έγραψε:Παιδιά ξέρει κανένας για την προυπηρεσία στις ηλεκτρονικές δηλώσεις γιατί στο πεδίο ημέρες εργασίας δέχεται μόνο δηψήφιο αριθμό;;;;;Δεν θα έπρεπε να είναι ο αριθμός αντίστοιχος με τους μήνες;;;;;Π.Χ. 60 μήνες -1650 ημέρες;;

Επίσης η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται οταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης;;;;

α) αυτό που κατάλαβα είναι ότι γράφεις στο πρώτο τετράγωνο τους μήνες, και στο δεύτερο όσες μέρες περισσέψουν. πχ 50 μήνες +12 μέρες.
β)η ξένη γλώσσα μοριοδοτείται, όταν δεν είναι στα προσόντα της θέσης.


Ευχαριστώ ..πήρα τηλέφωνο και μου το διευκρίνισαν ..όπως τα λές είναι....
Πέρα απο το ότι το δηλώνεις όμως στην ηλεκτρονική αίτηση πρέπει να υποβάλεις και ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση προυπηρεσίας ή αρκεί η αίτηση???


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: THP και 9 επισκέπτες