Αναγνώριση προυπηρεσίας μετά απο δικαστικη αποφαση διορισμου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Αναγνώριση προυπηρεσίας μετά απο δικαστικη αποφαση διορισμου

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Παρ Νοέμ 08, 2013 8:33 pm

Καλησπέρα σε όλους..
είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά και τις απόψεις σας για το εξής θέμα.

Μετά απο 3 χρόνια δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο και μου ήρθε ο διορισμός μου σε υπηρεσία του υπουργείου οικονομικών. Η ερώτησή μου είναι εάν υπάρχει κάποιος που έχει διεκδικήσει δικαστικά αναγνώριση προυπηρεσίας και αναδρομικά για τα 3 χρόνια που πέρασαν (έχω υποχρεωτική 10ετή παραμονή)

Ευχαριστώ πολύ

panmark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2009 10:47 pm

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας μετά απο δικαστικη αποφαση διορι

Δημοσίευσηαπό panmark » Σάβ Νοέμ 09, 2013 10:56 pm

MARIA GOGOU έγραψε:Καλησπέρα σε όλους..
είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά και τις απόψεις σας για το εξής θέμα.

Μετά απο 3 χρόνια δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο και μου ήρθε ο διορισμός μου σε υπηρεσία του υπουργείου οικονομικών. Η ερώτησή μου είναι εάν υπάρχει κάποιος που έχει διεκδικήσει δικαστικά αναγνώριση προυπηρεσίας και αναδρομικά για τα 3 χρόνια που πέρασαν (έχω υποχρεωτική 10ετή παραμονή)

Ευχαριστώ πολύ

Θα περιμένεις να δημοσιευθεί η πράξη διορισμού σου(δηλαδή όταν με το καλό πιάσεις δουλειά).Ενδεχομένως στο ΦΕΚ να αναφέρεται ο αναδρομικός διορισμός σου.Αν όχι, θα πρέπει μέσα σε εξήντα (60) ημέρες να προσφύγεις πάλι στο Διοικητικό Εφετείο και να αιτείσαι τον αναδρομικό διορισμό σου.Σίγουρα θα δικαιωθείς!

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας μετά απο δικαστικη αποφαση διορι

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Κυρ Νοέμ 10, 2013 4:09 pm

panmark έγραψε:
MARIA GOGOU έγραψε:Καλησπέρα σε όλους..
είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά και τις απόψεις σας για το εξής θέμα.

Μετά απο 3 χρόνια δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο και μου ήρθε ο διορισμός μου σε υπηρεσία του υπουργείου οικονομικών. Η ερώτησή μου είναι εάν υπάρχει κάποιος που έχει διεκδικήσει δικαστικά αναγνώριση προυπηρεσίας και αναδρομικά για τα 3 χρόνια που πέρασαν (έχω υποχρεωτική 10ετή παραμονή)

Ευχαριστώ πολύ

Θα περιμένεις να δημοσιευθεί η πράξη διορισμού σου(δηλαδή όταν με το καλό πιάσεις δουλειά).Ενδεχομένως στο ΦΕΚ να αναφέρεται ο αναδρομικός διορισμός σου.Αν όχι, θα πρέπει μέσα σε εξήντα (60) ημέρες να προσφύγεις πάλι στο Διοικητικό Εφετείο και να αιτείσαι τον αναδρομικό διορισμό σου.Σίγουρα θα δικαιωθείς!


Γνωρίζεις τι γίνεται με αναδρομικά χρήματα και εάν μπορώ να διεκδικήσω εισαγωγή σε παλιό μισθολόγιο πριν το 11/2011 (έπρεπε να διοριστώ 12/2010) ρωτάω γτ το βλέπω δύσκολο με τα σημερινά δεδομένα να μου δώσουν χρήματα. Έχει βγει η απόφαση κατανομής και το ΦΕΚ αυτης. Η πράξη διορισμού είναι κάτι άλλο? Ακολουθεί μετά από αυτά?

Υπάρχει κάποιος που είχε αντίστοιχη περίπτωση και κέρδισε τα παραπάνω?

panmark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2009 10:47 pm

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας μετά απο δικαστικη αποφαση διορι

Δημοσίευσηαπό panmark » Κυρ Νοέμ 10, 2013 10:47 pm

MARIA GOGOU έγραψε:
panmark έγραψε:
MARIA GOGOU έγραψε:Καλησπέρα σε όλους..
είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά και τις απόψεις σας για το εξής θέμα.

Μετά απο 3 χρόνια δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο και μου ήρθε ο διορισμός μου σε υπηρεσία του υπουργείου οικονομικών. Η ερώτησή μου είναι εάν υπάρχει κάποιος που έχει διεκδικήσει δικαστικά αναγνώριση προυπηρεσίας και αναδρομικά για τα 3 χρόνια που πέρασαν (έχω υποχρεωτική 10ετή παραμονή)

Ευχαριστώ πολύ

Θα περιμένεις να δημοσιευθεί η πράξη διορισμού σου(δηλαδή όταν με το καλό πιάσεις δουλειά).Ενδεχομένως στο ΦΕΚ να αναφέρεται ο αναδρομικός διορισμός σου.Αν όχι, θα πρέπει μέσα σε εξήντα (60) ημέρες να προσφύγεις πάλι στο Διοικητικό Εφετείο και να αιτείσαι τον αναδρομικό διορισμό σου.Σίγουρα θα δικαιωθείς!


Γνωρίζεις τι γίνεται με αναδρομικά χρήματα και εάν μπορώ να διεκδικήσω εισαγωγή σε παλιό μισθολόγιο πριν το 11/2011 (έπρεπε να διοριστώ 12/2010) ρωτάω γτ το βλέπω δύσκολο με τα σημερινά δεδομένα να μου δώσουν χρήματα. Έχει βγει η απόφαση κατανομής και το ΦΕΚ αυτης. Η πράξη διορισμού είναι κάτι άλλο? Ακολουθεί μετά από αυτά?

Υπάρχει κάποιος που είχε αντίστοιχη περίπτωση και κέρδισε τα παραπάνω?

Η απόφαση κατανομής βγήκε και δημοσιεύθηκε προκειμένου να ξεκινήσει η διαδικασία διορισμού.
Τώρα, άμεσα θα σου έρθει η ειδοποίηση από το φορέα να προσκομίσεις ορισμένα δικαιολογητικά προκειμένου να διοριστείς.Όταν τα αποστείλλεις στο φορέα σου θα ξεκινήσει η διαδικασία των υπογραφών και όλα αυτά που απαιτούνται προκειμένου να δημοσιευθεί ο διορισμός σου και τότε θα σε καλέσει ο φορέας εντός κάποιων ημερών να εργασθείς.
Ενδεχομένως το ΦΕΚ διορισμού(πράξη διορισμού) να έχει αναδρομική ισχύ από τότε που διορίστηκαν και οι υπόλοιποι.Σε περίπτωση που έχει αναδρομική ισχύ(12/2010) τα λεφτά θα στα δώσουν σίγουρα.Αν όμως δεν έχει αναδρομική ισχύ τότε θα πρέπει να προσφύγεις δικαστικά και όλα θα πάνε καλά.Δηλαδή και αναδρομικά χρήματα και ότι θα λογίζεσαι στο δημόσιο από το 2010.
Γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν πάρει αναδρομικά.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω όμως κάτι άλλο?
Οι άλλοι έχουν διοριστεί από το 12/2010 ή ακόμη περιμένουν λόγω του περιορισμού προσλήψεων.

dlet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 11, 2013 12:14 pm

ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό dlet » Δευ Νοέμ 11, 2013 2:15 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
Ειμαι νεο μελος στο forum και εγω ,ε αφορμη το θεμα συζητησης για το διορισμο και την αναγνωριση προυπηρεσιας.Ειμαι απο την προκύρηξη 6κ/2007 δικαιωθηκα απο το Ακυρωτικο Εφετειο Αθηνων τον Μαιο του 2011 και η απόφαση κατανομής μου βγήκε τώρα.Διορίζομαι στο Υπουργειο Υγείας.Τα ερώτηματα που με απασχολούν ειναι τα ιδια περιπου.Τι γινεται με την αναγνώριση προυπηρεσίας το μισθολογικο κλιμάκιο και τον αναδρομικό διορισμό.Εχω υποψη μου οτι η Υπηρεσια που διοριζομαστε υπόβάλει σχετικο ερώτημα το Νομικό συμβούλιο του Κρατους σχετικα με την αποκατασταση της δικαιοσυνης(αναδρομικότητα κλπ).Οσες υποθέσεις διάβασα ολες δικαιώθηκαν,Διοτι η αποκατασταση πρεπει να ειναι πληρης και σε μισθο και σε κλιμακιο.Τώρα αν σου δίνουν και τα χρήματα,η εδω πρεπει να πάς δικαστικά δεν το γνωρίζω.Να προσθέσω επίσης οτι απο την δική μου προκύρηξη εχουν διοριστει ολοι απο τον Ιουλιο του 2009 περιπου.Κάθε πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη.

panmark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2009 10:47 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό panmark » Δευ Νοέμ 11, 2013 5:59 pm

Σας στέλνω μέρος απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών σχετικά με αναδρομικό διορισμό:

5. Επειδή, κατά τα γενόμενα δεκτά ανωτέρω, ο Δήμος Αθηναίων συμμορφούμενος με το περιεχόμενο της ακυρωτικής απόφασης, όφειλε να αποκαταστήσει τη νομική και πραγματική κατάσταση του αιτούντος στη θέση που αυτή θα ήταν αν δεν είχε μεσολαβήσει η ακυρωθείσα με την 534/2007 απόφαση του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών παράλειψη εγγραφής τούτου στον αρχικό πίνακα διοριστέων του κλάδου ΥΕ16 Εργατών Πρασίνου που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 127/14.7.2006, τεύχος Τρίτο. Συνεπώς, η πράξη διορισμού του αιτούντος, θα έπρεπε να ανατρέξει στις 8.9.2006, οπότε δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ, η 103442/2006 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων, με την οποία διορίσθηκαν σε κενές οργανικές θέσεις του οικείου κλάδου ΥΕ16 Εργατών Πρασίνου με εισαγωγικό βαθμό Ε΄ οι λοιποί διοριστέοι, σύμφωνα με τον αρχικό ως άνω πίνακα διοριστέων. Επομένως, η προσβαλλόμενη 138562/18.6.2008 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων, με την οποία διορίσθηκε ο αιτών στην επίδικη θέση, καθ' ο μέρος δεν περιέχει ρήτρα αναδρομής του διορισμού τούτου από 8.9.2006 είναι μη νόμιμη και ως εκ τούτου ακυρωτέα, κατ' αποδοχή ως βασίμου του οικείου λόγου της κρινόμενης αίτησης.
6. Επειδή, κατ' ακολουθία, η αίτηση αυτή πρέπει να γίνει δεκτή στο σύνολό της, να ακυρωθεί η προσβαλλόμενη πράξη και να αναπεμφθεί η υπόθεση στο Δήμο Αθηναίων για τη διενέργεια των νομίμων, κατά τα εκτιθέμενα στο σκεπτικό. Τέλος, πρέπει να αποδοθεί στον αιτούντα το παράβολο που κατέβαλε και να επιβληθεί εις βάρος του ως άνω Δήμου η δικαστική δαπάνη αυτού ποσού 385 ευρώ (άρθρο 50 του ν. 3659/2008, Α΄ 77 και άρθρο 275 παρ. 1 και 2 του Κ.Δ.Δ., Α΄ 97).
ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ
Δέχεται την αίτηση.
Ακυρώνει την 138562/18.6.2008 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων (ΦΕΚ 726/5.8.2008 τ. Γ΄), καθ' ο μέρος δεν περιλαμβάνει ρήτρα περί αναδρομικού διορισμού του αιτούντος από 8.9.2006, κατά τα αναφερόμενα στο σκεπτικό.
Αναπέμπει την υπόθεση στο Δήμο Αθηναίων για τη διενέργεια των νομίμων.

Επίσης σχετικά με το Νομικό Συμβούλιου του κράτους αυτό που αναφέρεις ισχύει.

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Δευ Νοέμ 11, 2013 8:24 pm

panmark έγραψε:Σας στέλνω μέρος απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών σχετικά με αναδρομικό διορισμό:

5. Επειδή, κατά τα γενόμενα δεκτά ανωτέρω, ο Δήμος Αθηναίων συμμορφούμενος με το περιεχόμενο της ακυρωτικής απόφασης, όφειλε να αποκαταστήσει τη νομική και πραγματική κατάσταση του αιτούντος στη θέση που αυτή θα ήταν αν δεν είχε μεσολαβήσει η ακυρωθείσα με την 534/2007 απόφαση του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών παράλειψη εγγραφής τούτου στον αρχικό πίνακα διοριστέων του κλάδου ΥΕ16 Εργατών Πρασίνου που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 127/14.7.2006, τεύχος Τρίτο. Συνεπώς, η πράξη διορισμού του αιτούντος, θα έπρεπε να ανατρέξει στις 8.9.2006, οπότε δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ, η 103442/2006 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων, με την οποία διορίσθηκαν σε κενές οργανικές θέσεις του οικείου κλάδου ΥΕ16 Εργατών Πρασίνου με εισαγωγικό βαθμό Ε΄ οι λοιποί διοριστέοι, σύμφωνα με τον αρχικό ως άνω πίνακα διοριστέων. Επομένως, η προσβαλλόμενη 138562/18.6.2008 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων, με την οποία διορίσθηκε ο αιτών στην επίδικη θέση, καθ' ο μέρος δεν περιέχει ρήτρα αναδρομής του διορισμού τούτου από 8.9.2006 είναι μη νόμιμη και ως εκ τούτου ακυρωτέα, κατ' αποδοχή ως βασίμου του οικείου λόγου της κρινόμενης αίτησης.
6. Επειδή, κατ' ακολουθία, η αίτηση αυτή πρέπει να γίνει δεκτή στο σύνολό της, να ακυρωθεί η προσβαλλόμενη πράξη και να αναπεμφθεί η υπόθεση στο Δήμο Αθηναίων για τη διενέργεια των νομίμων, κατά τα εκτιθέμενα στο σκεπτικό. Τέλος, πρέπει να αποδοθεί στον αιτούντα το παράβολο που κατέβαλε και να επιβληθεί εις βάρος του ως άνω Δήμου η δικαστική δαπάνη αυτού ποσού 385 ευρώ (άρθρο 50 του ν. 3659/2008, Α΄ 77 και άρθρο 275 παρ. 1 και 2 του Κ.Δ.Δ., Α΄ 97).
ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ
Δέχεται την αίτηση.
Ακυρώνει την 138562/18.6.2008 απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων (ΦΕΚ 726/5.8.2008 τ. Γ΄), καθ' ο μέρος δεν περιλαμβάνει ρήτρα περί αναδρομικού διορισμού του αιτούντος από 8.9.2006, κατά τα αναφερόμενα στο σκεπτικό.
Αναπέμπει την υπόθεση στο Δήμο Αθηναίων για τη διενέργεια των νομίμων.

Επίσης σχετικά με το Νομικό Συμβούλιου του κράτους αυτό που αναφέρεις ισχύει.


Τι ισχύει δλδ για το νομικό συμβούλιο του κράτους γτ δεν ξέρω κάτι σχετικά.

Εγώ σκέφτομαι να πάω δικαστικά και ότι γίνει..απλώς πρέπει να καταλάβω πότε να προχωρήσω σε προσβολή ΦΕΚ (απόφασης κατανομής ή πράξης διορισμού) ποιο απο τα δύο γτ ο δικηγόρος μου ζητάει τώρα τα λεφτά.

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Δευ Νοέμ 11, 2013 8:28 pm

dlet έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
Ειμαι νεο μελος στο forum και εγω ,ε αφορμη το θεμα συζητησης για το διορισμο και την αναγνωριση προυπηρεσιας.Ειμαι απο την προκύρηξη 6κ/2007 δικαιωθηκα απο το Ακυρωτικο Εφετειο Αθηνων τον Μαιο του 2011 και η απόφαση κατανομής μου βγήκε τώρα.Διορίζομαι στο Υπουργειο Υγείας.Τα ερώτηματα που με απασχολούν ειναι τα ιδια περιπου.Τι γινεται με την αναγνώριση προυπηρεσίας το μισθολογικο κλιμάκιο και τον αναδρομικό διορισμό.Εχω υποψη μου οτι η Υπηρεσια που διοριζομαστε υπόβάλει σχετικο ερώτημα το Νομικό συμβούλιο του Κρατους σχετικα με την αποκατασταση της δικαιοσυνης(αναδρομικότητα κλπ).Οσες υποθέσεις διάβασα ολες δικαιώθηκαν,Διοτι η αποκατασταση πρεπει να ειναι πληρης και σε μισθο και σε κλιμακιο.Τώρα αν σου δίνουν και τα χρήματα,η εδω πρεπει να πάς δικαστικά δεν το γνωρίζω.Να προσθέσω επίσης οτι απο την δική μου προκύρηξη εχουν διοριστει ολοι απο τον Ιουλιο του 2009 περιπου.Κάθε πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη.


Εγώ δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο Αθηνών τον Ιούλιο 2013 και η απόφαση κατανομής και το ΦΕΚ αυτής βγήκε τον Οκτώβριο και σκέφτομαι να κινηθώ για άλλη μία φορά δικαστικά για να διεκδικήσω προυπηρεσία αναδρομικά κλπ. Όταν λές όσες υποθέσεις διάβασες δικαιώθηκαν που τις διάβασες? Σκέφτεσαι να κινηθείς δικαστικά?

dlet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 11, 2013 12:14 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό dlet » Δευ Νοέμ 11, 2013 11:47 pm

MARIA GOGOU έγραψε:
dlet έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
Ειμαι νεο μελος στο forum και εγω ,ε αφορμη το θεμα συζητησης για το διορισμο και την αναγνωριση προυπηρεσιας.Ειμαι απο την προκύρηξη 6κ/2007 δικαιωθηκα απο το Ακυρωτικο Εφετειο Αθηνων τον Μαιο του 2011 και η απόφαση κατανομής μου βγήκε τώρα.Διορίζομαι στο Υπουργειο Υγείας.Τα ερώτηματα που με απασχολούν ειναι τα ιδια περιπου.Τι γινεται με την αναγνώριση προυπηρεσίας το μισθολογικο κλιμάκιο και τον αναδρομικό διορισμό.Εχω υποψη μου οτι η Υπηρεσια που διοριζομαστε υπόβάλει σχετικο ερώτημα το Νομικό συμβούλιο του Κρατους σχετικα με την αποκατασταση της δικαιοσυνης(αναδρομικότητα κλπ).Οσες υποθέσεις διάβασα ολες δικαιώθηκαν,Διοτι η αποκατασταση πρεπει να ειναι πληρης και σε μισθο και σε κλιμακιο.Τώρα αν σου δίνουν και τα χρήματα,η εδω πρεπει να πάς δικαστικά δεν το γνωρίζω.Να προσθέσω επίσης οτι απο την δική μου προκύρηξη εχουν διοριστει ολοι απο τον Ιουλιο του 2009 περιπου.Κάθε πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη.


Εγώ δικαιώθηκα απο το διοικητικό εφετείο Αθηνών τον Ιούλιο 2013 και η απόφαση κατανομής και το ΦΕΚ αυτής βγήκε τον Οκτώβριο και σκέφτομαι να κινηθώ για άλλη μία φορά δικαστικά για να διεκδικήσω προυπηρεσία αναδρομικά κλπ. Όταν λές όσες υποθέσεις διάβασες δικαιώθηκαν που τις διάβασες? Σκέφτεσαι να κινηθείς δικαστικά?


Υποθέτω είσαι σε αυτήν την απόφαση που βγήκε 18/10 με τα 85 άτομα.παρακολουθώ τις αποφάσεις του ΑΣΕΠ από το 2008 και είδα ότι όταν πλέον βγει το ατομικό ΦΕΚ διορισμού αν μέσα δεν αναφέρει αναδρομικό διορισμό,η υπηρεσία σου υποβάλει ερώτημα στο ΝΣΚ.Η απάντηση είναι σχετικά Γρηγόρη 1-2 μήνες.ΕΣΥ δεν μπορείς να απευθυνθείς απευθείας σε αυτούς.Δεν ξέρω τι γίνεται αν υπηρεσία σου δεν κάνει τις απαραίτητες διαδικασίες προς αυτή την κατεύθυνση.Εγω πριν περίπου ένα χρόνο κινήθηκα νομικά για καθυστέρηση διορισμού,ηθικές βλάβες κλπ.....αυτό όμως μπορεί να κανει5-6 χρόνια να εκδικαστει(σύμφωνα με την δικηγόρο μου).κοιτα ένα παράδειγμα στο link που επισυνάπτεται.
http://et.diavgeia.gov.gr/f/nsk/ada/Β44ΗΟΡΡΕ-ΞΒ3

panmark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2009 10:47 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό panmark » Τρί Νοέμ 12, 2013 7:21 am

Δικαστικά Μαρία θα πάς όταν Βγεί το ΦΕΚ διορισμού και έχεις περιθώριο 60 ημέρες από την ημερομηνία δημοσίευσης.Ο δικηγόρος σου κακώς σου ζητάει χρήματα από τώρα.
Για να καταλάβεις ότι σε εμένα από τη στιγμή που βγήκε η απόφαση κατανομής μέχρι να βγεί το ΦΕΚ διορισμού πέρασε 1 χρόνος.
Υπομονή λοιπόν και όταν βγεί το ΦΕΚ ξαναμιλάμε

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Τρί Νοέμ 12, 2013 5:03 pm

panmark έγραψε:Δικαστικά Μαρία θα πάς όταν Βγεί το ΦΕΚ διορισμού και έχεις περιθώριο 60 ημέρες από την ημερομηνία δημοσίευσης.Ο δικηγόρος σου κακώς σου ζητάει χρήματα από τώρα.
Για να καταλάβεις ότι σε εμένα από τη στιγμή που βγήκε η απόφαση κατανομής μέχρι να βγεί το ΦΕΚ διορισμού πέρασε 1 χρόνος.
Υπομονή λοιπόν και όταν βγεί το ΦΕΚ ξαναμιλάμε


H αλήθεια είναι ότι με έχει εκνευρίσει αρκετά ο δικηγόρος, έχεις να μου προτείνεις κάποιον δικηγόρο εγγυημένο για τέτοια θέματα?

dlet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 11, 2013 12:14 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό dlet » Πέμ Νοέμ 14, 2013 10:17 am

MARIA GOGOU έγραψε:
panmark έγραψε:Δικαστικά Μαρία θα πάς όταν Βγεί το ΦΕΚ διορισμού και έχεις περιθώριο 60 ημέρες από την ημερομηνία δημοσίευσης.Ο δικηγόρος σου κακώς σου ζητάει χρήματα από τώρα.
Για να καταλάβεις ότι σε εμένα από τη στιγμή που βγήκε η απόφαση κατανομής μέχρι να βγεί το ΦΕΚ διορισμού πέρασε 1 χρόνος.
Υπομονή λοιπόν και όταν βγεί το ΦΕΚ ξαναμιλάμε


H αλήθεια είναι ότι με έχει εκνευρίσει αρκετά ο δικηγόρος, έχεις να μου προτείνεις κάποιον δικηγόρο εγγυημένο για τέτοια θέματα?


Kαλημέρα δεν θελω να σε αποητευσω γιατι και εγω στην ιδια κατάσταση βρισκομαι....πιστευω πως με την προυπηρεσία και το κλιμακιο θα βγάλουμε ακρη με τα χρηματα δεν ξέρω.Καθώς ετυχε να διαβάσω δικαστικες απόφάσεις οπου για τα χρήματα αν στο διάστημα αυτο που περίμενες τον διορισμό σου,εργαζόσουν θα συμψιφήσουν την διαφορα και οχι ολοκληρο το ποσο για τα χρόνια που αναλογούν(παρόλο που αυτο θα ήταν το σωστό).Εγω ανήκω σε αυτην περίπτωση για αυτο εκάνα και την προσφυγή για ηθικές βλάβες μηπως και ετσι βρώ το δικιο μου.
Επισης να σου προτείνω να κοιταξεις για εταιρία νομικης προστασίας που εχουν εξιδικευμενο προσωπικο και το κοστος είναι ελαχιστό μπροστα σε αυτο που ζητουν οι δικηγοροι.

dlet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 11, 2013 12:14 pm

Υποβολη δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό dlet » Πέμ Νοέμ 14, 2013 10:22 am

Καλημερα,γνωρίζει κανείς σε ποσο διαστημα(υπάρχει οριο) η υπηρεσια σε καλεί να υποβάλεις τα δικαιολογητικά για τον διορισμό ,πριν η μετα το ατομικό φεκ διορισμου.Μηπως πρέπει εμεις να επικοινωνήσουμε με την υπηρεσια?

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟς ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Πέμ Νοέμ 14, 2013 7:54 pm

dlet έγραψε:
MARIA GOGOU έγραψε:
panmark έγραψε:Δικαστικά Μαρία θα πάς όταν Βγεί το ΦΕΚ διορισμού και έχεις περιθώριο 60 ημέρες από την ημερομηνία δημοσίευσης.Ο δικηγόρος σου κακώς σου ζητάει χρήματα από τώρα.
Για να καταλάβεις ότι σε εμένα από τη στιγμή που βγήκε η απόφαση κατανομής μέχρι να βγεί το ΦΕΚ διορισμού πέρασε 1 χρόνος.
Υπομονή λοιπόν και όταν βγεί το ΦΕΚ ξαναμιλάμε


H αλήθεια είναι ότι με έχει εκνευρίσει αρκετά ο δικηγόρος, έχεις να μου προτείνεις κάποιον δικηγόρο εγγυημένο για τέτοια θέματα?


Kαλημέρα δεν θελω να σε αποητευσω γιατι και εγω στην ιδια κατάσταση βρισκομαι....πιστευω πως με την προυπηρεσία και το κλιμακιο θα βγάλουμε ακρη με τα χρηματα δεν ξέρω.Καθώς ετυχε να διαβάσω δικαστικες απόφάσεις οπου για τα χρήματα αν στο διάστημα αυτο που περίμενες τον διορισμό σου,εργαζόσουν θα συμψιφήσουν την διαφορα και οχι ολοκληρο το ποσο για τα χρόνια που αναλογούν(παρόλο που αυτο θα ήταν το σωστό).Εγω ανήκω σε αυτην περίπτωση για αυτο εκάνα και την προσφυγή για ηθικές βλάβες μηπως και ετσι βρώ το δικιο μου.
Επισης να σου προτείνω να κοιταξεις για εταιρία νομικης προστασίας που εχουν εξιδικευμενο προσωπικο και το κοστος είναι ελαχιστό μπροστα σε αυτο που ζητουν οι δικηγοροι.


Εννοείς εάν εργαζόμουν στον ιδιωτικό τομέα? αυτό μου ακούγεται τρελό..Πόσο καιρό έχεις που κινήθηκες δικαστικά κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια? Να ψάξω στο internet Για Εταιρία νομικής προστασίας μιας και δεν έχω ίδεα

MARIA GOGOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2013 10:51 pm

Re: Υποβολη δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό MARIA GOGOU » Πέμ Νοέμ 14, 2013 7:57 pm

dlet έγραψε:Καλημερα,γνωρίζει κανείς σε ποσο διαστημα(υπάρχει οριο) η υπηρεσια σε καλεί να υποβάλεις τα δικαιολογητικά για τον διορισμό ,πριν η μετα το ατομικό φεκ διορισμου.Μηπως πρέπει εμεις να επικοινωνήσουμε με την υπηρεσια?


Επικοινώνησε με την υπηρεσία για σιγουριά..


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες