Καινούρια πεντάμηνα

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Νοέμ 13, 2013 12:45 pm

Σχετικά με το πτυχίο για θέση χαμηλότερης βαθμίδας: Οι πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ μπορούν να κάνουν αίτηση χωρίς 12 μήνες ανεργίας. Άρα αν είσαι άνεργος λιγότερο από 12 μήνες στέλνεις στον ΟΑΕΔ το πτυχίο σου ακόμα και αν κάνεις αίτηση για ΔΕ. Έτσι όλοι οι πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ μπορούν να κάνουν αίτηση.

nikos0101
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2012 8:36 am

Δημοσίευσηαπό nikos0101 » Τετ Νοέμ 13, 2013 1:16 pm

προσπαθω να υποβαλω την αιτηση αλλα πανω στην φορμα μου βγαζει ενα μηνυμα

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
Error loading component: com_programms, 1

και μετα οταν επιλεγω ειδικοτητα, απο κατω δεν εχει καμια επιλογη για επιβλεπων φορεας και υπηρεσια τοποθετησης. Μεσα στις επιλογες εχει μονο το επιλεξτε.

τι γινεται?. εχει προβλημα το pc μου η η σελιδα του οαεδ?.

dora30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2013 10:48 pm

Δημοσίευσηαπό dora30 » Τετ Νοέμ 13, 2013 1:51 pm

Βγηκαν τα οριστικα παιδια?Σημερα αδυνατω να μπω στην σελιδα του ΟΑΕΔ,να σας υπενθυμισω ημουν επιτυχων στα προσωρινα των ΥΕ δημων,αλλα πιθανοτατα δεν θα δεχτω να παω.
Απλα αγχωνομαι μην τυχον και χασω την ανεργια μου,βεβαια αν δεν δεχτω την θεση γιατι να την χασω..Βγηκαν τα οριστικα?

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Νοέμ 13, 2013 3:01 pm

@nikos μήπως αργεί να φορτώσει? Αν περιμένεις λίγο?
@dora ούτε σε εμένα μπαίνει. Δε θα μπορέσεις όμως να συμμετάσχεις στα επόμενα της κοινωφελούς, όπως διάβασα...

Σήμερα πήγα στον οαεδ να καταθέσω το πτυχίο μου
Με ρώτησαν γιατί να κάνω αίτηση ΔΕ αφού εχω τει, αποκλείω λέει τους ΔΕ. Το πτυχίο μου είναι Άχρηστο 10 χρόνια τώρα !!! έλεος τωρα να χάσουμε και το λύκειο???
Δε δεχτηκαν το πτυχίο γιατί λένε δεν το δήλωσα στην αίτηση. πήγα σπίτι και την αίτηση την είχα στην εκτύπωση σωστα!!!
αύριο έχουν απεργία.
μου είπαν επίσης ότι η επικύρωση κρατάει μόνο 6 μήνες στα έγγραφα...
είχα πολύ καιρό να νευριάσω τόσο!!!

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Νοέμ 13, 2013 5:18 pm

μια ερώτηση ακόμα: Τους ζήτησα αριθμό πρωτοκόλλου για το πτυχίο που τους πήγα και δεν ήθελαν να μου δώσουν (πριν αποφασίσουν να μη δεχτούν το πτυχίο) δεν είναι υποχρεωμένοι? φοβάμαι μην το "εξαφανίσουν" , μετά απο αυτό που έγινε.
Τέλος για την επικύρωση , στα κεπ μου είπαν οτι κρατάει 3 μήνες εκτός αν ο φορέας δεχτεί και παλαιότερη.

dora30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2013 10:48 pm

Δημοσίευσηαπό dora30 » Τετ Νοέμ 13, 2013 5:49 pm

Aς μην μπορω να συμμετεχω..Την δυο χρονων ανεργια μου δεν θελω να χασω και με εχει φαει το αγχος,ελπιζω να μην γινει καμια στραβη,βεβαια δεν στεκει να γινει απο την στιγμη που δεν αποδεχομαι την θεση.
Στην πολη που ζω θα παρουν 2 νοσηλευτες μονο απο την δευτερη φαση των προγραμματων..Ας γελασω :)
Tην ανεργιουλα μου,την προυπηρεσια μου και οταν βγει καμια συμβαση μεσω Ασεπ ή κανενα επικουρικο να εχω τα μορια μου.
Αν μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι δεν την χανω την ανεργια μου θα ημουν ευγνωμων.

Καλη επιτυχια παιδια

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Νοέμ 13, 2013 11:24 pm

dora30 έγραψε:Aς μην μπορω να συμμετεχω..Την δυο χρονων ανεργια μου δεν θελω να χασω και με εχει φαει το αγχος,ελπιζω να μην γινει καμια στραβη,βεβαια δεν στεκει να γινει απο την στιγμη που δεν αποδεχομαι την θεση.
Στην πολη που ζω θα παρουν 2 νοσηλευτες μονο απο την δευτερη φαση των προγραμματων..Ας γελασω :)
Tην ανεργιουλα μου,την προυπηρεσια μου και οταν βγει καμια συμβαση μεσω Ασεπ ή κανενα επικουρικο να εχω τα μορια μου.
Αν μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι δεν την χανω την ανεργια μου θα ημουν ευγνωμων.

Καλη επιτυχια παιδια


Σίγουρα δε χανεις την ανεργία. μόνο αν υπογράψεις τη σύμβαση θα τη χάσεις.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Πέμ Νοέμ 14, 2013 9:10 am

ok κατέθεσα το πτυχίο, αν και στον οαεδ δεν φαίνεται. στη βεβαίωση που έχω ειναι οκ. αν υπάρχει πρόβλημα θα κάνω ένσταση μετά.

electro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 4:43 pm

Δημοσίευσηαπό electro » Πέμ Νοέμ 14, 2013 10:21 am

john2110 έγραψε:ok κατέθεσα το πτυχίο, αν και στον οαεδ δεν φαίνεται. στη βεβαίωση που έχω ειναι οκ. αν υπάρχει πρόβλημα θα κάνω ένσταση μετά.

έκανα και εγω αιτηση για ΔΕ αν και εχω πτυχίο ΤΕΙ. Που δηλώνεις μέσα στην αίτηση οτι εχεις πτυχίο? Επισης η 2η προτιμηση μου (περιφερεια δυτ.ελλαδας) εχει 3 επιλογες στους φορεις,επελεξα κανονικά αυτο που ηθελα αλλά ο φορέας δεν φαινεται πουθενά στην εκτυπωση. Εκανα ξανα την αιτηση μηπως εγινε λάθος αλλα πάλι το ιδιο βλέπω. Τωρα με την διπλη αιτηση θα εχω πρόβλημα?

electro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 4:43 pm

Δημοσίευσηαπό electro » Πέμ Νοέμ 14, 2013 10:33 am

ακυρο ειδα που γραφει για το πτυχίο,με την διπλή αιτηση τι γίνεται? το τηλ. κέντρο ειναι εκτος σημερα (μάλλον έχουν απεργία ολη την ημερα και οχι σταση εργασίας οπως νόμιζα.)

nikos0101
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2012 8:36 am

Δημοσίευσηαπό nikos0101 » Πέμ Νοέμ 14, 2013 11:03 am

τελικα την εκανα την αιτηση σημερα αλλα οταν στο τελος μου εμφανιζει τον αριθμο πρωτοκολλου δεν μου εμφανιζει τις Υπηρεσιες προτιμησης. τι γινεται?. το κανει και σε εσας αυτο?

D_artagnan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 06, 2008 1:13 pm

Δημοσίευσηαπό D_artagnan » Πέμ Νοέμ 14, 2013 12:34 pm

Μια ερώτηση παιδιά.
Αν είμαι απόφοιτος ΠΕ, ανήκω στην κατηγορία μέχρι 29 χρονών αλλά θέλω να δηλώσω θέση ΔΕ, πρέπει να πάω το πτυχίο του πανεπιστημίου απο τον ΟΑΕΔ?

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Πέμ Νοέμ 14, 2013 12:49 pm

@electro ισχύει η τελευταία σου αίτηση. το πρωί λειτουργούσαν οι υπηρεσίες,πήγα εγώ.
@nikos εμένα έδειξε και ειδικότητα και τους φορεί.

electro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 4:43 pm

Δημοσίευσηαπό electro » Πέμ Νοέμ 14, 2013 1:02 pm

nikos0101 έγραψε:τελικα την εκανα την αιτηση σημερα αλλα οταν στο τελος μου εμφανιζει τον αριθμο πρωτοκολλου δεν μου εμφανιζει τις Υπηρεσιες προτιμησης. τι γινεται?. το κανει και σε εσας αυτο?

μαλλον ειναι το ιδιο με αυτο που αντιμετωπισα και εγω.

dora30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2013 10:48 pm

Δημοσίευσηαπό dora30 » Πέμ Νοέμ 14, 2013 1:19 pm

electro έγραψε:
john2110 έγραψε:ok κατέθεσα το πτυχίο, αν και στον οαεδ δεν φαίνεται. στη βεβαίωση που έχω ειναι οκ. αν υπάρχει πρόβλημα θα κάνω ένσταση μετά.

έκανα και εγω αιτηση για ΔΕ αν και εχω πτυχίο ΤΕΙ. Που δηλώνεις μέσα στην αίτηση οτι εχεις πτυχίο? Επισης η 2η προτιμηση μου (περιφερεια δυτ.ελλαδας) εχει 3 επιλογες στους φορεις,επελεξα κανονικά αυτο που ηθελα αλλά ο φορέας δεν φαινεται πουθενά στην εκτυπωση. Εκανα ξανα την αιτηση μηπως εγινε λάθος αλλα πάλι το ιδιο βλέπω. Τωρα με την διπλη αιτηση θα εχω πρόβλημα?


Κανενα προβλημα δεν υπαρχει,εγω στην πρωτη φαση του προγραμματος την εκανα την αιτηση 4 φορες γιατι δεν μου εμφανιζοταν ο αριθμος πρωτοκολλου..Και ειμαι επιτυχων.Μην αγχωνεσαι.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες