Νέες θέσεις τεχνικών στην oteplus.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Τρί Ιαν 08, 2013 4:53 pm

Σας το είχα πει ρε παιδιά. Οι μαζικές προσλήψεις ολοκληρώθηκαν. Αν γίνουν σπασμοδικά 1-2 σε κάθε περιφέρεια θα είναι πάλι με τα ίδια κριτήρια. Περαστικά μας!

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Πέμ Ιαν 10, 2013 1:53 pm

ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗΝ OTEPLUS ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΕΞΟΔΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΝ ΑΝΑ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟΙ -ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ

katana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2012 3:33 pm

Δημοσίευσηαπό katana » Κυρ Ιαν 27, 2013 10:22 pm

Είχαμε κανένα νέο από τις προσλήψεις ? περάσαν 20 μέρες από την τελευταία ανάρτηση και τπτ.
Παίρνω τηλ στα κεντρικά και μου λένε ασυναρτησίες οτι δεν ξέρουν ακόμη!

kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Τρί Ιαν 29, 2013 4:30 pm

Εγώ πάντως σταμάτησα να ελπίζω από το νέο έτος και μετά. Υποτίθεται ολοκληρώνεται και ο δεύτερος κύκλος των συνεντεύξεων σύμφωνα με όσα είπαν σε κάποιους, αλλά όλα είναι για τα μάτια του κόσμου κατά τη γνώμη μου.

SOS: Μπορεί κάποιος να μου στείλει ακριβώς τις ειδικότητες που ζητούσαν; Τις έχει κρατήσει σε κάποιο αρχείο; Θα είμαι υπόχρεος..
Ευχαριστώ!

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Τετ Ιαν 30, 2013 3:38 pm

Οι ειδικότητες και οι αντίστοιχοι κωδικοί είναι:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΟΜΙΚΩΝ / ΧΩΜΑΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ (ΤΕΙ) (ΚΩΔ. TPYCTT / 1212 )
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (ΙΕΚ) (ΚΩΔ. TPYTEK / 1212 )
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΠΙΒΛΕΨΗΣ & ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ TELEX & TETRA (ΚΩΔ. TLTXTA / 1212 - ATTIKH)
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΠΙΒΛΕΨΗΣ & ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ (ΚΩΔ. TLNATA / 1212 - ATTIKH)
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΒΛΑΒΩΝ Β’ ΕΠΙΠΕΔΟΥ (ΚΩΔ. TDFSLA / 1212 - ATTIKH)
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (ΤΕΙ) (ΚΩΔ. TPYTET / 1212 )
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ (ΤΕΙ) (ΚΩΔ. TPYELT / 1212 )

zouve
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2013 2:35 pm

Δημοσίευσηαπό zouve » Τετ Ιαν 30, 2013 3:39 pm

όποιος μπήκε μπήκε του χρόνου πάλι μάγκες
πάντως πρόπερσι που είχα κάνει δηλαδή μιλάω για το Δεκέμβρη 2011 που ζήταγαν τηλεφωνητές και τα ρέστα είχαν πάρει τον αδερφό μου.
Σε πρώτη φάση έδωσε εξετάσεις σε μαθηματικά και αγγλικά και μετά τον κάλεσαν για συνέντευξη στη γνωστή φιδοφωλιά Ote Academy (όποιος έχει υπηρετήσει τη μαμά πατρίδα είναι εξοικειωμένος με τον όρο) του είπαν το εξής ωραίο ότι η θέση που έχετε κάνει είναι για οκτάωρο αλλά δυστυχώς καταλήφθηκαν όλες κάνετε κέφι για τετράωρο;
και ο αδερφός μου τους λέει το εξής ωραίο "Πήγατε και βολέψατε τους δικούς σας στα οκτάωρα και ότι έχει απομείνει σε το δίνετε σε εμάς;" έριξε και μερικά μπινελίκια (μετά από τόσο δρόμο που είχε κάνει και τόση βενζίνη που είχε κάψει έτσι για να το ευχαριστηθεί) και αποχώρησε Κύριος.

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Τετ Ιαν 30, 2013 3:40 pm

ΜΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΕPLUS ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΟΣΜΟ. ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ (ΙΕΚ)

dalias21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2012 7:34 pm

Δημοσίευσηαπό dalias21 » Τετ Φεβ 13, 2013 12:37 am

Παιδιά καλησπέρα...Γράφω με καθυστέρηση,μήπως και βοηθήσω λίγο για τις απορίες που έχετε...Λοιπόν ξεκινάμε για το τι είναι η ΟΤΕPLUS...Είναι βιτρίνα του οτε για να προσλαμβάνει κόσμο με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου...Είμαι εκεί στο τηλ. κέντρο τεχνικής υποστήριξης περίπου 1 χρόνο...Έχουν δει απίστευτα πράματα τα μάτια μου...Υποτίθεται ότι με τη περσινή προκήρυξη ο οτε ήθελε να δείξει πρόσωπο και να μη ξαναπάρει φοιτητές...Σας πληροφορώ ότι ένα 30 % εκεί μέσα είναι ακόμα φοιτητές!!Εμένα με πήραν ως επιλαχών στη θέση κάποιου που πήγε για εκπαίδευση και τη 2η-3η μέρα αποχώρησε...Μιλάμε για τεχνική υποστήριξη,όπου έχω 2 χρόνια προυπηρεσία και μεταπτυχιακό στη πληροφορική,και οι περισσότεροι που προσέλαβαν είναι απόφοιτοι παντείου και οικομικών σπουδών!!!!όσον αφορά τη προκήρυξη που λέτε,έστειλα και εγώ μπας και καταφέρω και αλλάξω τμήμα και φύγω από το τηλέφωνο...ΤΖΙΦΟΣ!!!!!Τα βύσματα πρόλαβαν και εκεί....Για τη θέση που έστειλα,και ενώ έχω τα τυπικά προσόντα που ζητούσαν,και είμαι και μέσα στον οτε,δε με πήραν καν για συνέντευξη,ενώ άλλους από εκεί μέσα,που είναι και λιγότερο καιρό στη δουλειά τους πήραν!!!!Είναι πολύ βυσματική εταιρεία,ακόμα και οι προιστάμενοι των τμημάτων γελάνε με το κόσμο που τους φέρνουν...Το 60% και βάλε στην τεχνική υποστήριξη είναι απόφοιτοι θεωρητικών και οικονομικών σπουδών.....
Υ.Γ: Συνάδελφος, ο οποίος είναι απόφοιτος τμήματος ΑΕΙ,άλλαξε τμήμα,μετά την αίτηση που έκανε στη τελευταία προκήρυξη...Αν θυμάμαι καλά όλες οι θέσεις ζητούσαν απόφοιτους ΙΕΚ και ΤΕΙ...

nikos0101
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2012 8:36 am

Δημοσίευσηαπό nikos0101 » Κυρ Δεκ 08, 2013 6:52 pm

υπαρχει καποιος που καταφερε να κανει την αιτηση για τον Ν.Σερρων?. παταω πανω στο Ν.Σερρων αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα. σαν να εχει πεσει η σελιδα.
ολες οι αλλες επιλογες λειτουργουν. τι γινεται?.

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 13, 2013 12:51 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Δευ Δεκ 09, 2013 12:16 am

Μπορεί κάποιος να μας πει τι πτυχια-ειδικότητες χρειάζονται για τις θέσεις τεχνικός πεδίου εκτός από πληροφορικής?

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Δευ Δεκ 09, 2013 9:27 pm

Ο πωλητής καταστημάτων τι μισθό έχει περίπου; Με βάση το απολυτήριο λυκείου πάει ή ο μισθός αφορά και τα συνεκτιμώμενα πτυχία ΙΕΚ και ΤΕΙ;

petritis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό petritis » Δευ Δεκ 09, 2013 9:29 pm

@nikos0101 μπορείς να επιλέξεις και στην συνέχεια της αίτησης ποιό νομό επιθυμείς. Διάλεξε πχ Χαλκιδική και μετά επέλεξε και το Ν. Σερρών, εγώ αυτό έκανα.
@ panagiotis_k έχω την εντύπωση πως προσλαμβάνουν και ηλεκτρονικούς. Τις άλλες ειδικότητες δεν τις ξέρω.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Δημοσίευσηαπό mylw » Τετ Δεκ 11, 2013 4:37 pm

ξερει κανεις τι παίζει για Account Managers Εταιρικών Πελατών? μισθος κλπ

tony72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 14, 2013 3:40 pm

Δημοσίευσηαπό tony72 » Σάβ Δεκ 14, 2013 8:01 pm

Φιλοι μου χωρις να θελω ν απογοητευσω κανεναν,και φετος οι οποιες θεσεις ανοιξαν και ανοιξουν στην συνεχεια στον ΟΤΕ ειναι ηδη καπαρωμενες...κι εξηγουμαι..προηγουνται παιδια,,συγγενεις,φιλοι και γνωστοι ΟΤΕτζηδων,πολιτικων,συνδικαλιστων κι αν μεινει τιποτα για τον απλο ανεργο κοσμακη..μην παραμυθιαζεστε!!!

tony72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 14, 2013 3:40 pm

Δημοσίευσηαπό tony72 » Δευ Δεκ 16, 2013 11:59 am

Καλημερα σας.Επικοινωνησα σημερα με την Manpower Που διεξαγει την διαδικασια για τους τεχνικους..τι μου απαντησαν??
σας καλεσαμε για συνεντευξη??
τους λεω μα αφου παρασκευη βραδυ εκλεισε η διδικασια ποτε να με καλεσετε?
και μ αφηνει ξερο!!!
ηδη εχουμε ξεκινησει τις συνεντευξεις πριν καν ολοκληρψθει η διαδικασια των αιτησεων!!Οι οποιες μαλιστα πηραν παρατσαη μεχρι τεταρτη χωρις αυτο ναχ ει ανακοινωθει πουθενα!!!
δλδ κανετε συνεντευξεις ενω παραλληλα τρεχει η αιτηση??
μου απαντανε εντελως φυσιολογικα...ναι!!!!
τα συμπερσαματα δικα σας!!!
τα ονοματα,οι λιστες εχουν ηδη δωθει πριν καν γινουν οι αιτησεις!!!!!
καληνυχτα Ελλαδα!!!! :twisted:


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες