Νέες θέσεις τεχνικών στην oteplus.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τετ Ιαν 02, 2013 12:33 pm

Thanos26 έγραψε:παιδια τα αποτελεσματα θα ανακοινωθούν κάπου? Επίσης σχετικά με τις θέσεις για ΑΕΙ κλπ έχουν καλέσει κανέναν? Γιατί διαβάζω εδώ μόνο για τις θέσεις σχετικά με ΙΕΚ και ΤΕΙ.


Δεν νομίζω να ανακοινωθούν καπου αφου πλεον δεν μιλάμε για δημόσιο αλλα ιδιωτική εταιρία

ioubios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2012 9:11 am

Δημοσίευσηαπό ioubios » Τετ Ιαν 02, 2013 1:03 pm

Θα σε απογοητεύσω, αλλά οι προσλήψεις έχουν ολοκληρωθεί ήδη από το Σάββατο. Όσοι ειδοποιήθηκαν ξεκινάνε την Τετάρτη στις 2/1! Ούτε καν για συνέντευξη κλήθηκα. Κάτοχος διδακτορικού για τις θέσεις ΙΕΚ-ΤΕΙ. Έμαθα φυσικά για τα κριτήρια επιλογής.. Καλή χρονιά σε όλους![/quote]
kkonstan καλησπέρα,,επείδη είχες έγκυρη πηγή μπορείς να μας πεις ποια ηταν τελικα τα κριτήρια τους.....να λυθεί η περιέργεια οσων είχαμε και με το παραπανω απο οτι ζητούσαν και δεν μας κάλεσαν για συνεντευξη,,

petritis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό petritis » Τετ Ιαν 02, 2013 1:10 pm

Θεσσαλονίκη ήδη κάποιοι έχουν ξεκινήσει απο σήμερα.

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τετ Ιαν 02, 2013 2:56 pm

Λοιπόν έκανα ενα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι εχουν καλέσει (για πρόσληψη προφανώς) τους πρώτους απο το 1 group και τέλος αυτης της εβδομάδας η αρχές της επομένης θα καλέσουν και τους επόμενους.

Δεν εχει ολοκληρωθεί ακομα η διαδικασία (προφανώς πρόσληψης)

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Τετ Ιαν 02, 2013 5:49 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Λοιπόν έκανα ενα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι εχουν καλέσει (για πρόσληψη προφανώς) τους πρώτους απο το 1 group και τέλος αυτης της εβδομάδας η αρχές της επομένης θα καλέσουν και τους επόμενους.

Δεν εχει ολοκληρωθεί ακομα η διαδικασία (προφανώς πρόσληψης)

Εγώ πέρασα από συνέντευξη στις 21/12 στην θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι αν δεν σε ειδοποιήσουμε μέχρι τις 29/12 μπορείς να ψάξεις για αλλού. Το παράξενο είναι ότι ένας φίλος από κομοτηνή που δίναμε μαζί στην Θεσσαλονίκη μου είπε σήμερα ότι στην Κομοτηνη καλέσαν τους ΤΕΙ για δουλειά και ενώ ο διαγωνισμός είχε και θέση ΙΕΚ εκεί, δεν κάλεσαν κανέναν. Σήμερα όλη την μέρα τηλεφωνούσα στην ΟΤΕplus μήπως μάθω κάποια επιπλέον είδηση αλλά δεν απαντούσε κανείς.

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τετ Ιαν 02, 2013 7:06 pm

Προφανώς και δεν μπορεί να βγεί ασφαλές συμπέρασμα τι και πως αφου στον καθένα θα ειπανε διαφορετίκα η παραπλήσια πράγματα η καποιος ερμηνεύει τα πράγματα αλιως.

Επίσης για την καθε περιοχή τα πράγματα ειναι διαφορετικά, οπότε ας κάνουμε υπομονή μεχρι και τέλος του μήνα για μην πω μεσα που προφανώς θα εχουν ολοκληρωθεί οι προσλήψεις

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Πέμ Ιαν 03, 2013 12:40 am

Δημήτρης7 έγραψε:Προφανώς και δεν μπορεί να βγεί ασφαλές συμπέρασμα τι και πως αφου στον καθένα θα ειπανε διαφορετίκα η παραπλήσια πράγματα η καποιος ερμηνεύει τα πράγματα αλιως.

Επίσης για την καθε περιοχή τα πράγματα ειναι διαφορετικά, οπότε ας κάνουμε υπομονή μεχρι και τέλος του μήνα για μην πω μεσα που προφανώς θα εχουν ολοκληρωθεί οι προσλήψεις


Το θέμα είναι ότι σε προηγούμενη συζήτηση αναφέρθηκε ότι από 500 άτομα θα προσλάβουν 350 και στην ιστοσελίδα του έθνους γράφουν ότι θα ξανά βγάλουν προκήρυξη για ΑΛΛΑ 500 τους επόμενους μήνες.Ειναι λίγο περίεργο το όλο σκηνικό.

krokos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 30, 2012 8:55 pm

Δημοσίευσηαπό krokos » Πέμ Ιαν 03, 2013 12:12 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Προφανώς και δεν μπορεί να βγεί ασφαλές συμπέρασμα τι και πως αφου στον καθένα θα ειπανε διαφορετίκα η παραπλήσια πράγματα η καποιος ερμηνεύει τα πράγματα αλιως.

Επίσης για την καθε περιοχή τα πράγματα ειναι διαφορετικά, οπότε ας κάνουμε υπομονή μεχρι και τέλος του μήνα για μην πω μεσα που προφανώς θα εχουν ολοκληρωθεί οι προσλήψεις



Εχεις δίκιο.Κι εγώ τελικά αυτό συμπέρανα. Στον καθένα λένε διαφορετικά πράγματα και δεν καταλαβαίνω το λόγο.Εγώ τηλεφώνησα μολις τώρα στην oteplus και μου ειπαν οτι η 1η φάση ολοκληρώθηκε αλλά μπορεί μέσα στο Γενάρη να προσλάβουν και άλλους. Όταν ρώτησα με ποια διαδικασία θα γίνει αυτό μου τα μπερδεψαν, μου ειπαν οτι δεν θα βγουν νεες θέσεις αλλά θα καλεσουν παλι καποιους σε συνεντευξη αλλά ποιοι θα είναι αυτοί πάλι δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση.Τέλος πάντων άκρη δεν βγαίνει...

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Πέμ Ιαν 03, 2013 10:53 pm

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ.
ΕΓΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΓΩΝΙΑ.
ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ioubios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2012 9:11 am

Δημοσίευσηαπό ioubios » Παρ Ιαν 04, 2013 8:38 am

Για μια ακόμα φορά (λες και δεν μας φτάνει το άγχος της ανεργίας) κατάφεραν να μας μπερδέψουν με τις περίεργες διαδικασίες τους,,με τις μη σαφείς απαντήσεις τους,,κανείς δεν κατάλαβε τι ζητούσαν ακριβώς,,και τώρα τι??? ελπίδες ξανά για λίγες ακόμα προσλήψεις στον ΟΤΕ που κανείς δεν ξέρει αν ισχύει και αν ναι..πότε? πως? και για ποιους.....

billpriest
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2013 2:42 pm

Δημοσίευσηαπό billpriest » Δευ Ιαν 07, 2013 3:37 pm

Καλησπέρα και καλή χρονιά!Σήμερα πήρα τηλέφωνο στν OTE Plus να ρωτήσω τι γίνεται και μου είπαν ότι τελειώσαν οι προσλήψεις,οπότε...

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Δευ Ιαν 07, 2013 10:14 pm

billpriest έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά!Σήμερα πήρα τηλέφωνο στν OTE Plus να ρωτήσω τι γίνεται και μου είπαν ότι τελειώσαν οι προσλήψεις,οπότε...

Εγώ σε επικοινωνία που είχα με την ΟΤΕplus μου είπαν ότι τελείωσε ο πρώτος γύρος προσλήψεων και στον δεύτερο γύρο που έχει ξεκινήσει θα ειδοποιούν κόσμο μέχρι το τέλος του μήνα σε πληροφόρηση που είχα από ένα φίλο που είμαστε μαζί στην συνέντευξη (και το διαπίστωσα και ο ίδιος στο τοπικό κατάστημα του ΟΤΕ) μου είπαν ότι δεν έχουν προσλάβει κανέναν ακόμη με απολυτήριο ΙΕΚ. Τα μοναδικά άτομα που έχουν προσλάβει και ήδη έχουν αρχίσει και οι εκπαιδεύσεις είναι στις ειδικότητες με πτυχίο ΤΕΙ.

billpriest
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2013 2:42 pm

Δημοσίευσηαπό billpriest » Τρί Ιαν 08, 2013 11:32 am

FADER_GR έγραψε: Εγώ σε επικοινωνία που είχα με την ΟΤΕplus μου είπαν ότι τελείωσε ο πρώτος γύρος προσλήψεων και στον δεύτερο γύρο που έχει ξεκινήσει θα ειδοποιούν κόσμο μέχρι το τέλος του μήνα σε πληροφόρηση που είχα από ένα φίλο που είμαστε μαζί στην συνέντευξη (και το διαπίστωσα και ο ίδιος στο τοπικό κατάστημα του ΟΤΕ) μου είπαν ότι δεν έχουν προσλάβει κανέναν ακόμη με απολυτήριο ΙΕΚ. Τα μοναδικά άτομα που έχουν προσλάβει και ήδη έχουν αρχίσει και οι εκπαιδεύσεις είναι στις ειδικότητες με πτυχίο ΤΕΙ.


Δεν ξέρουν τι τους γίνεται?Υπομονή λίγο ακόμα και θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα πιστεύω

katana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2012 3:33 pm

Δημοσίευσηαπό katana » Τρί Ιαν 08, 2013 1:57 pm

FADER_GR έγραψε:
billpriest έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά!Σήμερα πήρα τηλέφωνο στν OTE Plus να ρωτήσω τι γίνεται και μου είπαν ότι τελειώσαν οι προσλήψεις,οπότε...

Εγώ σε επικοινωνία που είχα με την ΟΤΕplus μου είπαν ότι τελείωσε ο πρώτος γύρος προσλήψεων και στον δεύτερο γύρο που έχει ξεκινήσει θα ειδοποιούν κόσμο μέχρι το τέλος του μήνα σε πληροφόρηση που είχα από ένα φίλο που είμαστε μαζί στην συνέντευξη (και το διαπίστωσα και ο ίδιος στο τοπικό κατάστημα του ΟΤΕ) μου είπαν ότι δεν έχουν προσλάβει κανέναν ακόμη με απολυτήριο ΙΕΚ. Τα μοναδικά άτομα που έχουν προσλάβει και ήδη έχουν αρχίσει και οι εκπαιδεύσεις είναι στις ειδικότητες με πτυχίο ΤΕΙ.


Καλησπέρα και από μένα πριν λίγο πήρα τηλέφωνο την Ote plus και μου είπαν ότι οι προσλήψεις τελείωσαν οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν είμαστε μέσα. Δεν με ρώτησαν εάν είμαι ΤΕΙ ή ΙΕΚ άρα ... Κρίμα που χαλάσαμε τόσα χρήματα για να πάμε για συνέντευξη στην Αθήνα προ τετελεσμένων γεγονότων.

FADER_GR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 3:20 pm

Δημοσίευσηαπό FADER_GR » Τρί Ιαν 08, 2013 3:17 pm

Παιδιά πήρα και σήμερα τηλέφωνο στην oteplus για επιβεβαίωση και με ρώτησαν για ποια περιοχή και ποια ειδικότητα είχα δηλώσει και όταν τους έδωσα τα στοιχειά που μου ζήτησαν μου απάντησε τα ιδία ακριβώς πράγματα ότι οι διαδικασίες δεν έχουν τελειώσει ακόμα και θα ειδοποιούν κόσμο μέχρι και το τέλος του μήνα. Λογικά υπάρχουν ακόμη κενές θέσεις αλλά εξαρτάται από την περιοχή.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες