Νέες θέσεις τεχνικών στην oteplus.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
teacher
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2012 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό teacher » Παρ Δεκ 28, 2012 2:36 pm

Eγώ πήγα για συνεντευξη στις 17/12 στη Θεσσαλονίκη και όντως είπαν ότι θα αρχιζαμε από 2/1.

ipatiosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό ipatiosr » Παρ Δεκ 28, 2012 3:00 pm

τις θεσεις που μπορουμεε να τις δουμε ?

themis56
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2012 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό themis56 » Παρ Δεκ 28, 2012 3:52 pm

goldfish εκείνη τη μέρα μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να καλούν αλλά για άλλους νομούς όπως π.χ. για την Πέλλα, φαντάζομαι ρώτησες για Θεσσαλονίκη? Για ειδικότητες ρώτησες καθόλου?

goldfishy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2012 3:31 pm

Δημοσίευσηαπό goldfishy » Παρ Δεκ 28, 2012 5:02 pm

Ναι ioubios αυτό ακριβώς. Αναφέρομαι για τις συνεντεύξεις για τους τεχνικούς. Έχουν ολοκληρωθεί, ήταν το διάστημα 17-21 για αθήνα και θεσσαλονίκη. Είχε αναφερθεί στην συνέντευξη που πήγα ότι αν προσληφθείς στον οτε πως η σύμβαση ξεκινάει από 2 ιανουαρίου. Για όσους δεν τους κάλεσαν για συνέντευξη δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τα κριτήρια.. Πάντως οι συνεντεύξεις τελιώσαν δεν θα γίνουν άλλες για αυτήν την προκύρηξη μιλάω πάντα!

teacher
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2012 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό teacher » Παρ Δεκ 28, 2012 7:06 pm

Έχουν ειδοποιήσει κανέναν για πρόσληψη μετά την συνέντευξη;

cellarmaster
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Αύγ 15, 2006 11:09 pm

Δημοσίευσηαπό cellarmaster » Παρ Δεκ 28, 2012 10:13 pm

Εμένα μου είχαν πει ότι το αργότερο στις 28 θα είχαν ειδοποιηθεί όσοι ήταν να προσληφθούν και θα ξεκινούσαν 2 Γενάρη.
Επίσης μου είχαν πει ότι ο μισθός είναι 680 μικτά (ΤΕΙ τεχνικός εγκαταστάσεων), και τους έριξα άκυρο κατευθείαν. Ξέρει κανείς άλλος για τις αποδοχές τίποτα? Ισχύει όντως ή έτσι μου το είπαν, γιατί δεν τους είχα και μεγάλη εμπιστοσύνη. Με άλλα λόγια, έκανα ή δεν έκανα μεγάλη βλακεία ??? :D
Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους.

katana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2012 3:33 pm

Δημοσίευσηαπό katana » Σάβ Δεκ 29, 2012 12:06 am

cellarmaster Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου ακριβώς όπως τα λες τα ξέρω και γω. Περίμενα και γω με αγωνία σήμερα αλλά τίποτα, τώρα ή δεν μας πήραν ή δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη την διαδικασία. Θα παρακαλούσα όποιος έχει ειδοποιηθεί τηλεφωνικά να μας ενημερώσει και εμάς για να μην παρατείνετε η αγωνία μας άλλο.

goldfishy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2012 3:31 pm

Δημοσίευσηαπό goldfishy » Σάβ Δεκ 29, 2012 1:26 am

Δεν ρώτησα λεπτομέρειες αλλά το μόνο που άκουσα από συζητήσεις ήταν για αποφοιτους ΤΕΙ γενικότερα.. λογικά όσους δεν θα μας πάρουν μέχρι και αύριο (έτσι νομίζω τουλάχιστον) να μην ελπίζουμε..Αλλά το σίγουρο είναι πως οι συνεντεύξεις τελίωσαν εδώ και μια βδομάδα +. Όσους δεν του ειδοποίησαν για συνέντευξη δεν πληρούσαν τα κριτήρια που φαντάζομαι και αυτό έγινε με δική τους κρίση.. όχι απαραίτητα λογική.. Το σίγουρο είναι πως αφού τα πράγματα είναι τόσο κρυφά και μιλάω για τα μόρια που ίσως θα έπρεπε να αναρτηθούν στο site τους. σημαίνει πως για μια ακόμα φορά το βύσμα είχε την τιμητική του

ioubios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2012 9:11 am

Δημοσίευσηαπό ioubios » Σάβ Δεκ 29, 2012 11:12 am

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα εχτές με την oteplus μου είπαν ότι έγιναν οι πρώτες συνεντεύξεις και ότι μάλλον θα ακολουθήσουν δεύτερες με τους επικρατεστερους για να διαλέξουν( αυτό θα γίνει με το νέο έτος), αν και μου τα μπερδευε λίγο ο κύριος στο τηλέφωνο,
άρα όσοι περάσατε από συνέντευξη περιμένετε από το νέο έτος για νέα,,
goldfishy όσο αφορά τα κριτήρια έχεις δίκιο,,προσωπικά έχω ότι ζητούσαν (και με το παραπάνω) αλλά δεν με κάλεσαν ούτε για την πρώτη συνέντευξη,,δεν ξέρω τι γίνεται αλλά εφόσον μιλάμε πλέον για ιδιωτική εταιρεία δεν είναι υποχρεωμένοι να δώσουν λογαριασμό σε κανέναν ούτε μόρια ούτε τίποτα. Τελοσπαντων καλή επιτυχία σε όλους σας και καλή χρόνια.

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Σάβ Δεκ 29, 2012 1:45 pm

Τι προσοντα ζητα ποια αυτη η oteplus που δυο φορες που εχω κανει αιτηση για τηλερωνητης δεν με καλουν καν για συνεντευξη.????????!!!Αν ειναι δυνατον!!!!!!Μαλλον οι ρουσφετολογικές προσληψεις κρατουν ακομη γερα στον οτε!!!αισχος μονο αυτο εχω να πω!!!!!

teacher
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2012 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ Δεκ 29, 2012 7:09 pm

Απ'οτι ξέρω οι περισσότεροι που καλέστηκαν για συνέντευξη είχαν κάνει πρακτική στον ΟΤΕ.Αν έχουν ειδοποιήσει κανέναν για πρόσληψη ας το πει για να μην περιμένουμε πάνω από το τηλ

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Σάβ Δεκ 29, 2012 9:34 pm

Καλησπέρα και απο εμένα

Εγώ πήγα στις 20 του μήνα για συνέντευξη στην Αθήνα στο Ote Academy για την θέση του ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (IEK).

Αφού με ρωτήσανε τους ρώτησα για την θέση έδωσα τα δικαιολογητικά κτλπ στο τέλος μου ειπανε αν ενδιαφέρομαι ακομα για την συγκεκριμένη θέση και αν θα με ενδιέφερε, αφου τους λεω ναι μου λένε αν θα μπορώ να ειμαι διαθέσιμος απο 2 γενάρη κιολας.

Τώρα δεν ξέρω για αυτο που λέγεται οτι κάποιους θα τους πέρνανε πιο νωρίς τηλέφωνο 27/28 του μήνα για να πανε 2 του μηνα, η για 2η συνέντευξη.

Αν ξέρει κανένας τιποτα η εχουν παρει κάποιον τηλέφωνο ας ενημερώσει, να δουμε τι γίνεται αν και γενικά το βλέπω πολύ δύσκολο.

Αν και ειναι ηδη γνωστό και εμενα μου ειπαν για 680 euro μικτα (ιεκ χωρίς πιστοποίηση), ωράριο 8 με 3 και αν υπάρχουν σκ θα ειναι εξτρά χρήματα, επίσης η σύμβαση ειναι 2μηνη - 4μηνη - αξιολόγηση μετα 6μηνη και μπορεί να ανανεώνεται συνέχεια.

cellarmaster
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Αύγ 15, 2006 11:09 pm

Δημοσίευσηαπό cellarmaster » Κυρ Δεκ 30, 2012 1:25 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα

Εγώ πήγα στις 20 του μήνα για συνέντευξη στην Αθήνα στο Ote Academy για την θέση του ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (IEK).

Αφού με ρωτήσανε τους ρώτησα για την θέση έδωσα τα δικαιολογητικά κτλπ στο τέλος μου ειπανε αν ενδιαφέρομαι ακομα για την συγκεκριμένη θέση και αν θα με ενδιέφερε, αφου τους λεω ναι μου λένε αν θα μπορώ να ειμαι διαθέσιμος απο 2 γενάρη κιολας.

Τώρα δεν ξέρω για αυτο που λέγεται οτι κάποιους θα τους πέρνανε πιο νωρίς τηλέφωνο 27/28 του μήνα για να πανε 2 του μηνα, η για 2η συνέντευξη.

Αν ξέρει κανένας τιποτα η εχουν παρει κάποιον τηλέφωνο ας ενημερώσει, να δουμε τι γίνεται αν και γενικά το βλέπω πολύ δύσκολο.

Αν και ειναι ηδη γνωστό και εμενα μου ειπαν για 680 euro μικτα (ιεκ χωρίς πιστοποίηση), ωράριο 8 με 3 και αν υπάρχουν σκ θα ειναι εξτρά χρήματα, επίσης η σύμβαση ειναι 2μηνη - 4μηνη - αξιολόγηση μετα 6μηνη και μπορεί να ανανεώνεται συνέχεια.


Δηλαδή... 680 μικτά σου είπαν εσένα για τους ΙΕΚ, τα ίδια ακριβώς είπαν και σε μένα ότι δίνουν για τους ΤΕΙ.. Που τους είχαν και ξεχωριστά στην προκήρυξη??? Μπερδεμένα πράγματα.... :?

katana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2012 3:33 pm

Δημοσίευσηαπό katana » Κυρ Δεκ 30, 2012 2:30 pm

Καλησπέρα σε όλους χωρίς να θέλω να σας στενοχωρήσω μόλις πληροφορήθηκα από φίλο μου της ειδικότητας ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ (ΤΕΙ) ότι τον ενημέρωσαν χτες το απόγευμα για την πρόσληψη του και να παρουσιαστεί στον ΟΤΕ της περιοχής του στης 2 Ιανουαρίου. Δεν γνωρίζω για άλλη ειδικότητα φαντάζομαι θα ισχύει το ίδιο και για τις άλλες εγώ είμαι στην ειδικότητα ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ (ΤΕΙ). Οπότε από ότι φαίνεται όποιους δεν μας πήραν τηλ είμαστε έξω. Όποιος γνωρίζει το οτιδήποτε για την ειδικότητα μας ας μας ενημερώσει , Καλή τύχη σε όλους!

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Κυρ Δεκ 30, 2012 3:27 pm

cellarmaster έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα

Εγώ πήγα στις 20 του μήνα για συνέντευξη στην Αθήνα στο Ote Academy για την θέση του ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (IEK).

Αφού με ρωτήσανε τους ρώτησα για την θέση έδωσα τα δικαιολογητικά κτλπ στο τέλος μου ειπανε αν ενδιαφέρομαι ακομα για την συγκεκριμένη θέση και αν θα με ενδιέφερε, αφου τους λεω ναι μου λένε αν θα μπορώ να ειμαι διαθέσιμος απο 2 γενάρη κιολας.

Τώρα δεν ξέρω για αυτο που λέγεται οτι κάποιους θα τους πέρνανε πιο νωρίς τηλέφωνο 27/28 του μήνα για να πανε 2 του μηνα, η για 2η συνέντευξη.

Αν ξέρει κανένας τιποτα η εχουν παρει κάποιον τηλέφωνο ας ενημερώσει, να δουμε τι γίνεται αν και γενικά το βλέπω πολύ δύσκολο.

Αν και ειναι ηδη γνωστό και εμενα μου ειπαν για 680 euro μικτα (ιεκ χωρίς πιστοποίηση), ωράριο 8 με 3 και αν υπάρχουν σκ θα ειναι εξτρά χρήματα, επίσης η σύμβαση ειναι 2μηνη - 4μηνη - αξιολόγηση μετα 6μηνη και μπορεί να ανανεώνεται συνέχεια.


Δηλαδή... 680 μικτά σου είπαν εσένα για τους ΙΕΚ, τα ίδια ακριβώς είπαν και σε μένα ότι δίνουν για τους ΤΕΙ.. Που τους είχαν και ξεχωριστά στην προκήρυξη??? Μπερδεμένα πράγματα.... :?


Συγεκριμένα με ρωτήσανε τι χρήματα θέλετε και τους λεω τα προβλεπόμενα απο τον νόμο και μου ειπαν το παραπάνω που έγραψα ,και μιλάω για ιεκ χωρίς πιστοποίηση


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες