Νέα προκήρυξη Πυροσβεστικής 725 θέσεων

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
lamproula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 8:58 pm

Δημοσίευσηαπό lamproula » Πέμ Δεκ 22, 2011 2:49 pm

Να έχουν συμπληρώσει το 19ο έτος της ηλικίας τους και να μην έχουν υπερβεί το 30ο έτος της
ηλικίας τους κατά το χρόνο προκήρυξης του διαγωνισμού. (Δηλαδή να έχουν γεννηθεί το έτος
1977 μέχρι και το έτος 1988).


Aυτο ειναι απο την προκηρυξη του 2007.Οι ατησεις ξεκινουσαν τον Δεκεμβρη του 2007 και τελειωναν το γεναρη του 2008.

Harvester
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2011 6:00 pm

Δημοσίευσηαπό Harvester » Δευ Δεκ 26, 2011 6:03 pm

ΕΡΩΤΗΣΗ SOS: Είμαι του 81(30 κλειστά).Μπορώ να κάνω αίτηση στην κατηγορία Α ως πτυχιούχος; Δεν ήμουν ποτέ ούτε εποχικός ούτε εθελοντής!Δεν το ξεκαθαρίζει στην προκήρυξη αυτό!Γνωρίζει κάνεις να πεί με σιγουριά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιους απαντήσουν!

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Δευ Δεκ 26, 2011 7:10 pm

Harvester έγραψε:ΕΡΩΤΗΣΗ SOS: Είμαι του 81(30 κλειστά).Μπορώ να κάνω αίτηση στην κατηγορία Α ως πτυχιούχος; Δεν ήμουν ποτέ ούτε εποχικός ούτε εθελοντής!Δεν το ξεκαθαρίζει στην προκήρυξη αυτό!Γνωρίζει κάνεις να πεί με σιγουριά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιους απαντήσουν!


Μια χαρά το ξεκαθαρίζει...
Για όσους είναι εθελοντές πυροσβέστες κατά την ημερομηνία προκήρυξης του διαγωνισμού, το ανώτατο όριο ηλικίας αυξάνεται όσο και η προϋπηρεσία τους ως εθελοντών, όχι όμως πέραν του τριακοστού πρώτου (31ου) έτους για όσους έχουν απολυτήριο τίτλο σπουδών
Λυκείου και του τριακοστού τρίτου (33ου) για τους πτυχιούχους σχολών τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Για να υπολογισθεί η εν λόγω προϋπηρεσία, προκειμένου να αυξηθεί το ανώτατο όριο ηλικίας, απαιτείται να είναι συνεχής και να αφορά πλήρες έτος.

Για όσους έχουν προσληφθεί στο Πυροσβεστικό Σώμα ως πυροσβέστες εποχικής απασχόλησης τουλάχιστον μία (1) αντιπυρική περίοδο και υπηρέτησαν ευδόκιμα καθ’ όλη τη διάρκεια ισχύος των συμβάσεων εργασίας τους, το ανώτατο όριο ηλικίας αυξάνεται τόσα έτη όσες
και οι αντιπυρικές περίοδοι πρόσληψής τους, όχι όμως πέραν του τριακοστού πρώτου (31ου) έτους για όσους έχουν απολυτήριο σπουδών Λυκείου και του τριακοστού τρίτου (33ου) έτους για τους πτυχιούχους σχολών τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Ως αντιπυρική περίοδος, προκειμένου να υπολογισθεί η προσαύξηση του ανώτατου ορίου ηλικίας, νοείται διάστημα τουλάχιστον τρεισήμισι μηνών

lamproula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 8:58 pm

Δημοσίευσηαπό lamproula » Κυρ Ιαν 01, 2012 5:47 pm

όσοι 82αριδες θέλουν να κινηθούν δικαστικά για να υποβάλουν αίτηση ας επικοινωνήσουν μαζί μου.η προκήρυξη έχει λάθος διατυπωση και σύμφωνα με αυτή την διατύπωση δεν μπορούνε να εξαιρεθουνε

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Παρ Ιαν 06, 2012 12:30 am

δυστυχώς και νομικά να κινηθείτε σήμερα βγήκε η απόφαση ότι τα χαρτιά τους μπορούνε να τα κάνουνε όσοι είναι από 1983 μέχρι και το 1993...

lamproula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 8:58 pm

Δημοσίευσηαπό lamproula » Παρ Ιαν 06, 2012 1:21 pm

osfp7 έγραψε:δυστυχώς και νομικά να κινηθείτε σήμερα βγήκε η απόφαση ότι τα χαρτιά τους μπορούνε να τα κάνουνε όσοι είναι από 1983 μέχρι και το 1993...


μπορεις να μου δώσεις κάποιο λινκ να το δω?

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Παρ Ιαν 06, 2012 7:28 pm

Δεν υπάρχει λινκ,απλά πήρα τηλ σε πυροσβεστική υπηρεσία και μου το είπανε

lamproula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 8:58 pm

Δημοσίευσηαπό lamproula » Παρ Ιαν 06, 2012 8:39 pm

osfp7 έγραψε:Δεν υπάρχει λινκ,απλά πήρα τηλ σε πυροσβεστική υπηρεσία και μου το είπανε


γιατί να μην είναι ανακοινώσιμο δεν μπορώ να καταλάβω.διάβασα και άλλου αυτό που λες.δευτέρα κοντή γιορτή..εγώ νομίζω πως υπάρχει ακόμα ελπίδα

nionios_s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 18, 2006 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό nionios_s » Τετ Ιαν 11, 2012 7:49 pm

osfp7 έγραψε:Δεν υπάρχει λινκ,απλά πήρα τηλ σε πυροσβεστική υπηρεσία και μου το είπανε


και γω το ίδιο σήμερα....

kostakis1985mouris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2012 11:12 am

Δημοσίευσηαπό kostakis1985mouris » Σάβ Ιαν 14, 2012 11:19 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

olia_
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 10:10 pm

Δημοσίευσηαπό olia_ » Κυρ Ιαν 15, 2012 10:00 am

Γειά σε όλους σας και καλή επιτυχία!!!
Και εγώ θέλω να το πάω δικαστικά, είμαι του 82'.
Έχει ρωτήσει κανείς απο που πρέπει να ξεκινήσουμε;
Πρέπει να οργανωθούμε όλοι μαζί για να έχουμε αποτέλεσμα.
Πείτε ιδέες.
Ισχύει οτι πρέπει να πάμε ούτος η άλλος μαγούλα να τα καταθέσουμε για να μας πούνε άκυρο δεν γιίνεται, ωστε να μας δώσουνε ενα χαρτί απόρριψης για να το πάμε μετά σε δικηγόρο;;

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Δευ Ιαν 16, 2012 1:42 am

τι ακριβώς θα πάτε δικαστικά ? αφού η προκήρυξη ΝΟΜΙΚΑ είναι καλυμμένοι,δεν λυπάστε τέτοιες εποχές να δίνεται τα λεφτά σας στους δικηγόρους ?

kostakis1985mouris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2012 11:12 am

Δημοσίευσηαπό kostakis1985mouris » Δευ Ιαν 16, 2012 7:50 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΘΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΘΗ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗ (Γ)ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ

lawyer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ Μάιος 04, 2007 8:40 am

Δημοσίευσηαπό lawyer » Τρί Ιαν 24, 2012 10:27 am

olia_ έγραψε:Γειά σε όλους σας και καλή επιτυχία!!!
Και εγώ θέλω να το πάω δικαστικά, είμαι του 82'.
Έχει ρωτήσει κανείς απο που πρέπει να ξεκινήσουμε;
Πρέπει να οργανωθούμε όλοι μαζί για να έχουμε αποτέλεσμα.
Πείτε ιδέες.
Ισχύει οτι πρέπει να πάμε ούτος η άλλος μαγούλα να τα καταθέσουμε για να μας πούνε άκυρο δεν γιίνεται, ωστε να μας δώσουνε ενα χαρτί απόρριψης για να το πάμε μετά σε δικηγόρο;;


Αν θέλετε να κινηθείτε δικαστικά, πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να καταθέσετε αιτήσεις και αν απορριφθείτε, τότε μπορείτε να προσφύγετε. Αν δεν υποβάλλετε αίτηση δεν έχετε έννομο συμφέρον να προσφύγετε στα δικαστήρια.
Όσο για την ηλικία, οι γεννημένοι το 1982 μπορούν να είναι υποψήφιοι.

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Τετ Ιαν 25, 2012 8:19 pm

lawyer έγραψε:
olia_ έγραψε:Γειά σε όλους σας και καλή επιτυχία!!!
Και εγώ θέλω να το πάω δικαστικά, είμαι του 82'.
Έχει ρωτήσει κανείς απο που πρέπει να ξεκινήσουμε;
Πρέπει να οργανωθούμε όλοι μαζί για να έχουμε αποτέλεσμα.
Πείτε ιδέες.
Ισχύει οτι πρέπει να πάμε ούτος η άλλος μαγούλα να τα καταθέσουμε για να μας πούνε άκυρο δεν γιίνεται, ωστε να μας δώσουνε ενα χαρτί απόρριψης για να το πάμε μετά σε δικηγόρο;;


Αν θέλετε να κινηθείτε δικαστικά, πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να καταθέσετε αιτήσεις και αν απορριφθείτε, τότε μπορείτε να προσφύγετε. Αν δεν υποβάλλετε αίτηση δεν έχετε έννομο συμφέρον να προσφύγετε στα δικαστήρια.
Όσο για την ηλικία, οι γεννημένοι το 1982 μπορούν να είναι υποψήφιοι.


φίλε συγνώμη αλλά πως γίνεται να λες τέτοια πράγματα ? όσοι πήγανε να καταθέσουν χαρτιά θα είδανε στον τοίχο ανακοίνωση με την όποια βάση νόμου τα χαρτιά τους στην προκήρυξη θα μπορούσαν να τα κάνουν όσοι είναι γεννημένοι από 16-1-1983 μέχρι και 16-1-1993...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες