Προκήρυξη ΟΤΕ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Δευ Ιαν 30, 2012 3:28 pm

μαθηματικα και γλωσσα ειναι 25 λεπτα 45 ερωτησεις
αγγλικα ειναι 10 λεπτα 12 ερωτησεις

nastazia88
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 4:06 pm

Δημοσίευσηαπό nastazia88 » Δευ Ιαν 30, 2012 5:24 pm

Καλησπέρα σας και από μένα!Να ρωτήσω κάποια πραγματάκια?Και όποιος έχει την καλοσύνη ασ μου απαντήσει...
...τα μαθηματικά σε τι επίπεδο δυσκολίας βρισκόντουσαν?
Οι γλωσσικές ασκήσεις είχαν να κάνουν με ορθογραφία ή όχι?
...και τέλος,στα αγγλικά,είχε κάποιο κείμενο και σου έδινε κάποιες ερωτήσεις να απαντήσεις βάση κειμένου..? :roll:

garfield
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 11:50 am

Δημοσίευσηαπό garfield » Δευ Ιαν 30, 2012 6:22 pm

Γνωρίζει κανείς πότε περίπου αναμένονται αποτελέσματα;

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Δευ Ιαν 30, 2012 7:09 pm

nastazia τα μαθηματικα δεν ειναι δυσκολα αλλα χρειαζονται υπολογισμοι ..δεν εχει ορθογραφια στη γλωσσα,εχει κειμενα που πανω σε αυτα πρεπει να απαντησεις καποιες ερωτησεις αν ειναι σωστες ή οχι, τουλαχιστον μεχρι εκει που εφτασα εγω στις ερωτησεις παρακατω δεν ξερω τι γινεται,,ο χρονος ειναι λιγος για τοσες ερωτησεις
καπου διαβασα οτι οι προσληψεις θα γινουν το μαρτιο,,αν ξερει καποιος κατι αλλο απο σιγουρη πηγη ας μας το πει,,

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Δευ Ιαν 30, 2012 7:46 pm

nastazia88 έγραψε:Καλησπέρα σας και από μένα!Να ρωτήσω κάποια πραγματάκια?Και όποιος έχει την καλοσύνη ασ μου απαντήσει...
...τα μαθηματικά σε τι επίπεδο δυσκολίας βρισκόντουσαν?
Οι γλωσσικές ασκήσεις είχαν να κάνουν με ορθογραφία ή όχι?
...και τέλος,στα αγγλικά,είχε κάποιο κείμενο και σου έδινε κάποιες ερωτήσεις να απαντήσεις βάση κειμένου..? :roll:


Τα μαθηματικά είναι εύκολα, το θέμα είναι ο χρόνος. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξέρεις την απάντηση, απλά πρέπει να κάνεις γρήγορα τους υπολογισμούς. Όσον αφορά στα κείμενα, είναι κλασικά κείμενα με απάντησεις ΣΩΣΤΟ/ΛΑΘΟΣ/ΔΕΝ ΠΡΟΚΎΠΤΕΙ ΑΠΌ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ. Τα αγγλικά είναι επίσης κλασικές ασκήσεις Reading Comprehension δηλαδή "Fill in the blanks" και ένα κείμενο (1 σελίδα) με ερωτήσεις πάνω σε αυτό. Τίποτα το δύσκολο, αν είναι όπως αυτά που δώσαμε εμείς. Επαναλαμβάνω όμως, το δύσκολο είναι ο χρόνος, όχι εξαιρετικά δύσκολο απλά πρέπει να έχεις συνέχεια τον νου σου.

Πότε δίνεις εσύ? Ακόμα δίνουν? Τελικά ξεκίνησαν την Τετάρτη 25/1 και τελειώνουν? Τί βάρδιες υπήρχαν? Εγώ ήμουν 08:30. Έτσι για να γελάσουμε υπολογίζοντας το πόσοι έδωσαν...

Καλή επιτυχία!

nastazia88
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 4:06 pm

Δημοσίευσηαπό nastazia88 » Δευ Ιαν 30, 2012 7:59 pm

Σας ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!
Εγώ δίνω την Πέμπτη,στις 4 το μεσημέρι...έχει πολύ λαό απ΄ότι βλέπω...ε???
Καλή επιτυχία να έχουμε όλοι!!!! :)

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Δευ Ιαν 30, 2012 10:37 pm

Εμένα δεν με ειδοποίησαν ακομα (Θεσσαλονικη) :( Σήμερα πάντως έμαθα οτι ειδοποιησαν ατομα μεχρι και το Ν σίγουρα οπότε ελπίζω αύριο να με καλέσουν!

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Δευ Ιαν 30, 2012 11:24 pm

ioli_24 έγραψε:Εμένα δεν με ειδοποίησαν ακομα (Θεσσαλονικη) :( Σήμερα πάντως έμαθα οτι ειδοποιησαν ατομα μεχρι και το Ν σίγουρα οπότε ελπίζω αύριο να με καλέσουν!


Τελικά ήμουν αφελής να πιστεύω ότι ήταν μέχρι Τρίτη!εδώ μιλάμε για μέχρι την Πέμπτη & όπως βλέπω σε διάφορες πόλεις!οπότε μόνο για Αθήνα 8 ημέρες (τουλάχιστον) Χ 4 βάρδιες (πάλι τουλάχιστον. Εγώ ξέρω για τις 08:30 το πρωί)Χ 400 άτομα μας κάνει 13000 περίπου! Οι θέσεις είναι για πυρηνικούς φυσικούς στη NASA? τσάμπα τραβηχτηκα πρωινιατικα μέσα στο κρύο!

teris3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 10:39 am

Δημοσίευσηαπό teris3 » Τρί Ιαν 31, 2012 11:22 am

Εγώ δίνω Θεσσαλονίκη αυριο Τετάρτη στις 13:30 και ένας γνωστός μου στις
16:00 ! Mιλάμε για ατελείωτο κόσμο δηλαδή! ΧΑΜΟΣ θα γίνει, και ποιός ξέρεις πόσους από αυτούς θα έχουν βάλει μέχρι και βουλευτές βύσμα για μια θέση τηλεφωνητή....

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Τρί Ιαν 31, 2012 1:23 pm

Με πήραν πριν λίγη ώρα να πάω την Πέμπτη!πάντως για Θεσσαλονικη έχω ακούσει μόνο για Τεταρτη και Πεμπτη.

livag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2012 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό livag » Τρί Ιαν 31, 2012 9:30 pm

σε ποιο κλαδο των μαθηματικων αναφερονται τα θεματα; (συναρτησεις-πιθανοτητες-διαφορικο λογισμο κτλ)

καποιο απ'τα παιδια που εγραψε, δεν μπορει να δωσει μια ενδεικτικη ερωτηση και απαντηση;

ευχαριστω

teris3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 10:39 am

Δημοσίευσηαπό teris3 » Τρί Ιαν 31, 2012 11:58 pm

χαχαχαχαχαχα....ρε livag τί συναρτησεις-πιθανοτητες-διαφορικο λογισμο λες;
Σε διαγωνισμό για την ΝASA νομίζεις θα πας;
Για να σηκώνεις τηλέφωνα σε θέλουν για 4ωρα και 6ωρα....
Κάτι διαγράμματα έχουν να υπολογίσεις πχ την άνοδο ή την αυξηση

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Τετ Φεβ 01, 2012 12:19 am

livag έγραψε:σε ποιο κλαδο των μαθηματικων αναφερονται τα θεματα; (συναρτησεις-πιθανοτητες-διαφορικο λογισμο κτλ)

καποιο απ'τα παιδια που εγραψε, δεν μπορει να δωσει μια ενδεικτικη ερωτηση και απαντηση;

ευχαριστω


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Στην ουσία δεν μιλάμε για μαθηματικά αλλά για αριθμητική και ποσοστά. Ένα παράδειγμα (φυσικά δεν θυμάμαι νούμερα) αφορούσε σε παραγωγές ενός εργοστασίου ανα μήνα και ρώταγε π.χ. πόσο % μεγαλύτερη παραγωγή υπήρξε τον Οκτώβριο σε σχέση με τον Νοέμβριο και τέτοια. Όπως αντιλαμβάνεσαι μπορείς να αφήσεις την άλγεβρα, την στατιστική και την οικονομετρία στο ντουλάπι και να πας για μια μπύρα!

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Τετ Φεβ 01, 2012 1:28 pm

Δεν το πιστευω οτι για τηλεφωνητες στον οτε πρεπει ενας πτυχιουχος με μεταπτυχιακο να δωσει κ γραπτο τεστ.Απ οτι ειχα διαβασει σχεδον ολοι οι υποψηφιοι ητανε με πτυχια κ μαστερ.Μεγαλη ανεργια αλλα πολυ αδικο για παιδια με αυξημενα προσοντα να αναγκαζονται να επιβεβαιωνουν μεσω τεστ συνεχως τις γνωσεις τους.

garfield
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 11:50 am

Δημοσίευσηαπό garfield » Τετ Φεβ 01, 2012 2:06 pm

Καλησπέρα! Μήπως κανείς από τους χιλιάδες που δώσαμε γνωρίζει περαιτέρω λεπτομέρειες για τις θέσεις, το μισθό κλπ ή όλοι πήγαμε σαν τα πρόβατα για σφαγή λόγω ανεργίας??


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες