Προκήρυξη ΟΤΕ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
theratron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2009 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό theratron » Πέμ Μαρ 01, 2012 8:00 pm

Μήπως έκανε κανένα λάθος με την αίτηση???
Στο τεστάκι καλέσανε σχεδόν όλους!!!

Αλήθεια, υπάρχει κανένα νέο μετά τις συνεντεύξεις?
Ας ρίξει καμιά ειδοποίηση κάποιος ΑΝ τον καλέσουνε για δουλειά.
Να μην περιμένουμε και άδικα...

dalias21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2012 7:34 pm

Δημοσίευσηαπό dalias21 » Πέμ Μαρ 01, 2012 8:10 pm

Μήπως ο αδερφός σου δεν έχει πάει στρατό?Η αίτηση της ΟΤΕ PLUS το έγραφε ξεκάθαρα για τους άρρενες υποψηφίους...Αν δεν έχει πάει τότε σίγουρα γι΄αυτό δεν τον κάλεσαν ούτε στο τεστάκι...

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Παρ Μαρ 02, 2012 12:09 am

TuX έγραψε:
and5155 έγραψε:ΟΧΙ δεν τον καλεσανε ουτε για το τεστ.Εχει πτυχιο πληοροφρικης κ μαστερ. Εκανε αιτηση αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.....Μετα φταιει ο κοσμος αν λεει για βυσμα????????Καλε να σε κοψει στη συνεντευξη αλλα να μην σε καλει ουτε στο τεστ?????Και απο οτι ειδα εδωσε μεγαλος αριθμος υποψηφιων!!!!τι να πω...


Κοίτα, για το τεστάκι τους κάλεσαν όλους άρα υπάρχουν τρεις πιθανότητες. Η δεν συμπλήρωσε σωστά την αίτηση ή δεν την έστειλε σωστά ή δεν την έλαβαν. Να σε ρωτήσω κάτι στρατό έχει πάει;


Η μήπως δεν έκανε τικ στο κουτάκι που αποδέχεσαι τη δουλειά με βάρδιες?

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Παρ Μαρ 02, 2012 3:27 pm

Εχει παει φανταρος εδω κ 4 χρονια.Στις βαρδιες δεν θυμαμαι αν εκανε τικ.Παντως ψιλοαπογοητευτηκε γιατι σου λεει ουτε για τεστακι να μην με καλουνε..ΟΚ ισως βρει κατι αλλο απο δουλεια..!(λεμε τωρα...)

dalias21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2012 7:34 pm

Δημοσίευσηαπό dalias21 » Τρί Μαρ 06, 2012 1:06 pm

Ρε παιδιά κανά νεότερο έχουμε?Έχουν ξεκινήσει να καλούν κόσμο για προσλήψεις?

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Τετ Μαρ 07, 2012 12:02 pm

tiolink έγραψε:Δείτε τι ψάρεψα στο internet...σίγουρα έχεις λίγο από conspiracy theory αλλά σίγουρα έχει και κάποια στοιχεία αλήθειας. Ο καθένας κρίνει!

noumero11888.wordpress.com/2012/02/27/%CE%BC%CE%B1%CF%8A%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%84%CE%B5/


Άκουσα κι εγώ κάτι σχετικά. Διατηρώ τις αμφιβολίες μου, αν και είναι συνήθης πρακτική στην Ελλάδα, γιατί όχι και τώρα; Θα φανεί σύντομα πάντως. Αυτό που ξέρω είναι ότι πλέον οι αρχαιρεσίες στην πετ-οτε τελείωσαν την προηγούμενη εβδομάδα. Η δακε πήρε το σωματείο.

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Πέμ Μαρ 08, 2012 2:28 pm

απο ότι είχα ακούσει Θεσσαλονίκη τα άτομα που θα επιλέξουν θα αρχίσουν εκπαίδευση Δευτέρα 12/3 οπότε αν ισχύει αυτό λογικά αυτές τις μέρες πρέπει να έχουν ηδη αρχίσει να ειδοποιούν...κάλεσαν κανέναν?

ΙΤΤΕ ΣΟΦΙΑ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 1:00 pm

Δημοσίευσηαπό ΙΤΤΕ ΣΟΦΙΑ » Δευ Μαρ 12, 2012 8:01 pm

Παιδιά έχουν καλέσει κανέναν απο Θεσσαλονίκη;

teris3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 10:39 am

Δημοσίευσηαπό teris3 » Δευ Μαρ 12, 2012 8:50 pm

ειδοποίησαν σήμερα όσους προσλάβανε
πάμε γιάλλα..... :roll:

voulaa_
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2012 1:41 pm

Δημοσίευσηαπό voulaa_ » Δευ Μαρ 12, 2012 10:31 pm

Απο Πάτρα έχει ειδοποιηθεί κανείς??? :?

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Δευ Μαρ 12, 2012 11:36 pm

Οι συνθήκες είναι τραγικές: 380 ευρώ μεικτά (!!!) για 6 ώρες. Νομίζω σήμερα ότι κάλεσαν για τα 6ωρα. Η εκπαίδευση ξεκινάει την Τετάρτη για δύο εβδομάδες. Το ένσημο δεν πρέπει να είναι ολόκληρο. Αρχικά, σύμβαση για 1 μήνα, μετά για 4 και μετά βλέπουμε. Το επίδομα ανεργίας μετά τις μειώσεις, που πήγε στα 360 καθαρά, είναι μεγαλύτερο απ' τα καθαρά της oteplus!

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Πέμ Μαρ 15, 2012 1:14 pm

Les Fauves έγραψε:Οι συνθήκες είναι τραγικές: 380 ευρώ μεικτά (!!!) για 6 ώρες. Νομίζω σήμερα ότι κάλεσαν για τα 6ωρα. Η εκπαίδευση ξεκινάει την Τετάρτη για δύο εβδομάδες. Το ένσημο δεν πρέπει να είναι ολόκληρο. Αρχικά, σύμβαση για 1 μήνα, μετά για 4 και μετά βλέπουμε. Το επίδομα ανεργίας μετά τις μειώσεις, που πήγε στα 360 καθαρά, είναι μεγαλύτερο απ' τα καθαρά της oteplus!


σε κάλεσαν?σε ποια πόλη?Μα γιαυτό κάνουν τις προσλήψεις μέσω ΟΤΕπλας και οχι απευθείας στον ΟΤΕ για να μην πληρώνουν με βάση το μισθολόγια του ΟΤΕ. ααααχ!που φτάσαμε!

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Πέμ Μαρ 15, 2012 6:27 pm

Αθήνα. Απ' όσο ξέρω, έχουν καλέσει Αθήνα και Θεσ/νίκη.

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Πέμ Μαρ 15, 2012 7:26 pm

ioli_24 έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Οι συνθήκες είναι τραγικές: 380 ευρώ μεικτά (!!!) για 6 ώρες. Νομίζω σήμερα ότι κάλεσαν για τα 6ωρα. Η εκπαίδευση ξεκινάει την Τετάρτη για δύο εβδομάδες. Το ένσημο δεν πρέπει να είναι ολόκληρο. Αρχικά, σύμβαση για 1 μήνα, μετά για 4 και μετά βλέπουμε. Το επίδομα ανεργίας μετά τις μειώσεις, που πήγε στα 360 καθαρά, είναι μεγαλύτερο απ' τα καθαρά της oteplus!


σε κάλεσαν?σε ποια πόλη?Μα γιαυτό κάνουν τις προσλήψεις μέσω ΟΤΕπλας και οχι απευθείας στον ΟΤΕ για να μην πληρώνουν με βάση το μισθολόγια του ΟΤΕ. ααααχ!που φτάσαμε!


Δεν μου αρέσει που το λέω αλλά σας τα έλεγα. Φυσικά μέσα μου ήλπιζα ότι δεν θα είναι έτσι τα πράγματα αλλά τζίφος. Εγώ ήμουν για 8ωρο αλλά δεν με κάλεσε κανείς.

Όσο για το ένσημο, δεν υπάρχει μισό αλλά ολόκληρο χαμηλότερης αξίας...όταν δουλεύεις 5 μέρες, παίρνεις 5 ένσημα, απλά είναι χαμηλότερης αξίας άρα και χαμηλότερη σύνταξη (ποιά??? λέμε τώρα!). Άπαξ και δουλέψεις έτσω και μια ώρα μέσα στην ημέρα παίρνεις ένα ένσημο απλά είναι πολύ χαμηλής αξίας (ανάλογα με την ώρα). Το πρόβλημα είναι το 4ήμερο γιατί ακόμα και αν δουλεύεις 4 ημέρες Χ 10 ώρες (το οποίο είναι ίσο με 5 Χ 8 ώρες) παίρνεις ένα ένσημο λιγότερο, αυτό της ημέρας που δεν δούλεψες!

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Πέμ Μαρ 15, 2012 11:10 pm

tiolink έγραψε:
ioli_24 έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Οι συνθήκες είναι τραγικές: 380 ευρώ μεικτά (!!!) για 6 ώρες. Νομίζω σήμερα ότι κάλεσαν για τα 6ωρα. Η εκπαίδευση ξεκινάει την Τετάρτη για δύο εβδομάδες. Το ένσημο δεν πρέπει να είναι ολόκληρο. Αρχικά, σύμβαση για 1 μήνα, μετά για 4 και μετά βλέπουμε. Το επίδομα ανεργίας μετά τις μειώσεις, που πήγε στα 360 καθαρά, είναι μεγαλύτερο απ' τα καθαρά της oteplus!


σε κάλεσαν?σε ποια πόλη?Μα γιαυτό κάνουν τις προσλήψεις μέσω ΟΤΕπλας και οχι απευθείας στον ΟΤΕ για να μην πληρώνουν με βάση το μισθολόγια του ΟΤΕ. ααααχ!που φτάσαμε!


Δεν μου αρέσει που το λέω αλλά σας τα έλεγα. Φυσικά μέσα μου ήλπιζα ότι δεν θα είναι έτσι τα πράγματα αλλά τζίφος. Εγώ ήμουν για 8ωρο αλλά δεν με κάλεσε κανείς.

Όσο για το ένσημο, δεν υπάρχει μισό αλλά ολόκληρο χαμηλότερης αξίας...όταν δουλεύεις 5 μέρες, παίρνεις 5 ένσημα, απλά είναι χαμηλότερης αξίας άρα και χαμηλότερη σύνταξη (ποιά??? λέμε τώρα!). Άπαξ και δουλέψεις έτσω και μια ώρα μέσα στην ημέρα παίρνεις ένα ένσημο απλά είναι πολύ χαμηλής αξίας (ανάλογα με την ώρα). Το πρόβλημα είναι το 4ήμερο γιατί ακόμα και αν δουλεύεις 4 ημέρες Χ 10 ώρες (το οποίο είναι ίσο με 5 Χ 8 ώρες) παίρνεις ένα ένσημο λιγότερο, αυτό της ημέρας που δεν δούλεψες!


Έχεις δίκιο, πάντα είχα την απορία με το ένσημο της ολιγόωρης απασχόλησης, γιατί πάντοτε μου έβαζαν ολόκληρο, οπότε σίγουρα η διαφοροποίηση ήταν στην αξία.

Για τα 8ωρα, να σου πω την αλήθεια, είχα κάνει κι εγώ, ωστόσο στην εκπαίδευση δεν είδα πάνω από 15 άτομα για 8ωρη στην Αθήνα (τεχνικό τμήμα). Πήραν ελάχιστους. Οπότε μάλλον γι' αυτό δεν σε κάλεσαν. Όπως και να 'χει είναι πολύ ενδιαφέρον το τεχνικό αντικείμενο, αλλά πολύ απογοητευτικό το μισθολογικό.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες