ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
Προγράμματα κοινωφελούς εργασίας Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pshlos30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2012 11:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει κατι.εκτος απο τα προγραμματα κοινωφελους εργασιας ειδα στο σαιτ του ασεπ για κατι προγραμματα εργων με αυτεπιστασια σε δημους : http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2012/02_2012/06-02-2012-1.csp;jsessionid=c0a8641630d56823553a8ceb4734865cb1a47c1a35fe.e34Qa3eKaNuSb40Qax4Tb30Pbx90n6jAmljGr5XDqQLvpAe
Η ερωτηση μου ειναι η εξης : τα εργα με αυτεπιστασια ειναι κατι διαφορετικο απο τα προγραμματα κοινωφελους εργασιας;Στα εργα αυτεπιστασιας στους δημους ειδα οτι συμπληρωνεις μια ηλεκτρονικη αιτηση στο σαιτ του οαεδ χωρις να χρειαζεται η υποβολη δικαιολογητικων οπως στα προγραμματα κοινωφελους εργασιας.
Επιστροφή στην κορυφή
and5155
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2012 2:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΤα προγραμματα αυτεπιστασιας του οαεδ καταθετεις τα δικαιολογητικα σου μονο εαν προσληφθεις απο το δημο!!!!!Υπαρχουν ομως καποια δικαιολογητικα οπως το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης το οποιο πρεπει να κατατεθει στον οαεδ σου μεχρι τις 29/2 ώστε να σου προσμετρηθουν τα μορια για τυχν ανηλικα τεκνα που εχεις.Πιστευω πως η μοριοδοτηση στα προγραμματα αυτεπιστασις ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ αντικειμενικη ενω στα κοινωφελους εργασιας κατι δεν μου αρεσει!!!!!!!Δεν μπορει στην κοινωφελη εργασια να μην προσμετρα τους συνολικους μηνες της ανεργιας σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αλλα να σε κατατασσει σε καποια κατηγορια πχ ανεργοι κατω απο 30 ετων 25 μορια!ΟΚ ειμαι κατω απο 30 ετων αλλα εχω μεγαλο χρονο ανεργιας!Γιατι κυριοι να εχω ακριβως τα ιδια μορια με καποια.α που εχει καρτα ανεργιας μολις 4 μηνες ενω εγω εχω πανω απο 2 χρονια???Για αυτο πιστευω πως η ηλεκτρονικη υποβλοη αλλα κ η μοριοδοτηση στα προγραμματα αυτεπιστασιςας ειναι σαφως αντικειμενικοτερη απο αυτα της κοινωφελους εργασιαςς!!!!!

Υ.Γ. Εαν υποβαλλεις τα χαρτια σου για αυτεπιστασια σε θεση που ζηταει συγκεκριμενο πτυχιο διαβασε προσεκτικα αν πρεπει να καταθεσεις το πτυχιο σου σαν το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης-δηλαδη μεχρι τις 29/2-
Επιστροφή στην κορυφή
lenaki_pan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 28, 2012 2:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν και πότε θα βγούνε θέσεις για Θεσσαλονίκη?Κοινωφελούς εργασίας εννοώ!
Επιστροφή στην κορυφή
ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 02, 2012 12:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lenaki_pan έγραψε:
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν και πότε θα βγούνε θέσεις για
Θεσσαλονίκη?Κοινωφελούς εργασίας εννοώ!

φεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεέτα!Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα τίποτα για Θεσσαλονίκη Sad
Επιστροφή στην κορυφή
lenaki_pan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 13, 2012 3:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σττα αυτεπιστασίας βγήκαν τα αποτελέσματα.Είναι στη σελίδα του οαεδ!
Επιστροφή στην κορυφή
pshlos30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2012 12:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lenaki_pan έγραψε:
Σττα αυτεπιστασίας βγήκαν τα αποτελέσματα.Είναι στη σελίδα του οαεδ!

Ναι βηκαν αλλα δεν ξερουμε τι ατομα θα παρουν οι δημοι
Επιστροφή στην κορυφή
Panagiotis81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 12:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που βγηκαν ρε παιδια;Εγω που μπηκα δεν εχει κανενα ονομα..
Επιστροφή στην κορυφή
matteus_x
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 25, 2012 12:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανα νεώτερο για Αχαϊα έχουμε? Επίσης είναι πλήρες το ωράριο σε αυτές τις θέσεις γνωρίζει κανένας? και αν όχι τα ένσημα είναι πλήρη? ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
pshlos30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2012 2:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια τι κοροιδια ειναι αυτην με τα κοινωφελους.ξεκινησανε σημερα στην περιοχη μας οι αιτησεις και σε οποια υπηρεσια και να πηγα μου ειπαν να κατεβασω την προκηρυξη απο το ιντερνετ. ο καθενας ελεγε και ενα διαφορετικο σαιτ. σε κανα 2 σαιτ που ειδα οι προκηρυξεις ειχανε διαφορεε σε μερικες θεσεις. δεν ξερω μεγαλη κοροιδια μου φαινεται το ολο θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
and5155
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2012 9:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα αυτο που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι το γεγονος πως το ολο θεμα κοινωφελους εργασιας εξελισσεται με ρυθμους χελωνας.Ειναι δυνατον απο το Φεβρουαριο να εχει δοθει οκ για εγκριση θεσεων απο το ΑΣΕΠ, να εχει φτασει Απριλιος και σε λιγο καιρο Μαιος και να μην εχουνε βγει προκηρυξεις σε ορισμενες περιοχες??????????Επισης στο site του epanad.gov.gr ενω στην αρχη ανεβαζανε ολες τις προκηρυξεις για καθε φορεα τωρα κανουνε τουμπεκι και αντε εμεις να βρουμε τις προκηρυξεις.ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!Παιζουνε με τον πονο των ανεργων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και στα αυτεπιστασιας που βγηκανε τα προσωρινα αποτελεσματα πριν ενα μηνα, σημερα δεν εχει βγαλει ακομη οριστικα, αλλα κ σε ενα δημο που ρωτησα μου ειπανε δεν εχουμε ιδεα για τα προγραμματα αυτεπιστασιας.Πιασε το αυγο κ κουρεφτο...Τι να πω... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
pshlos30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 18, 2012 4:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

and5155 έγραψε:
Εμενα αυτο που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι το γεγονος πως το ολο θεμα κοινωφελους εργασιας εξελισσεται με ρυθμους χελωνας.Ειναι δυνατον απο το Φεβρουαριο να εχει δοθει οκ για εγκριση θεσεων απο το ΑΣΕΠ, να εχει φτασει Απριλιος και σε λιγο καιρο Μαιος και να μην εχουνε βγει προκηρυξεις σε ορισμενες περιοχες??????????Επισης στο site του epanad.gov.gr ενω στην αρχη ανεβαζανε ολες τις προκηρυξεις για καθε φορεα τωρα κανουνε τουμπεκι και αντε εμεις να βρουμε τις προκηρυξεις.ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!Παιζουνε με τον πονο των ανεργων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και στα αυτεπιστασιας που βγηκανε τα προσωρινα αποτελεσματα πριν ενα μηνα, σημερα δεν εχει βγαλει ακομη οριστικα, αλλα κ σε ενα δημο που ρωτησα μου ειπανε δεν εχουμε ιδεα για τα προγραμματα αυτεπιστασιας.Πιασε το αυγο κ κουρεφτο...Τι να πω... Sad

οπως ειπες ψαχνουμε να βρουμε τις προκηρυξεις και δεν τις βγαζουνε.αλλο θεμα για οποιον γνωριζει : δεν διευκρινιζει αν μπορουμε να δηλωσουμε μια ειδικοτητα πχ τε η δε και υε.μπορουμε σε μια απο αυτες τις κατηγοριες η μονο σε μια?
Επιστροφή στην κορυφή
seridim
Δόκιμος
Δόκιμος

Τόπος: Εκεί που κάνει ΚΡΥΟOOOOO!!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2012 2:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pshlos30 έγραψε:
and5155 έγραψε:

οπως ειπες ψαχνουμε να βρουμε τις προκηρυξεις και δεν τις βγαζουνε.αλλο θεμα για οποιον γνωριζει : δεν διευκρινιζει αν μπορουμε να δηλωσουμε μια ειδικοτητα πχ τε η δε και υε.μπορουμε σε μια απο αυτες τις κατηγοριες η μονο σε μια?

Αν ο φορέας υλοποίησης είναι το ΙΝΕ/ΓΣΕΕ μπορείς να βρείς τις προκηρύξεις για κάθε περιφερειακή ενότητα εδώ:
http://www.inegsee.gr/koinofeloys-ergasias.html
Επιστροφή στην κορυφή
john2110
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 11:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζετε αν θα παγώσουν οι προσλήψεις και σε αυτά τα προγράμματα? γιατι υποτίθεται ότι δεν είναι θέσεις στο δημόσιο και μάλλον είναι και επιδοτούμενα απο την ΕΕ, αν δεν κάνω λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
and5155
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 7:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ΑΣΕΠ ακομη και σημερα ''ανεβασε'' στο διαδικτυο νεες εγκρισεις θεσεων κοινωφελους εργασιας.Αλλωστε ειχα ακουσει πως οι θεσεις εργασιας που επιχορηγουνται απο ευρωπαικα κονδυλια ΕΣΠΑ δεν επηρεαζουν το κρατικο προϋπολογισμο κ κατε' επεκταση τις κρατικες διαδικασιες δαπανων. Ετσι λοιπον πιστεύω πως οι διαδικασιες συνεχιζονται κανονικα.Να μπαινετε καθε μερα στο ΑΣΕΠ και να βλεπετε τις νεες εγκρισεις θεσεων κοινωφελους εργασιας.
Επιστροφή στην κορυφή
spyros77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2012 10:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω μιλησα σημερα με ΚΕΠ και μου είπαν οτι οι διαδικασίες παγωσαν λογω εκλογών.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 3 από 16

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης