ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
Τι θα ισχύει για τις Μετατάξεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pepsi1
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2011 8:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Τι θα ισχύει για τις Μετατάξεις Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα, επειδή απογοητευτηκα πολύ πλέον ας μου πει κάποιος τι θα ισχυει απο δω και περα με τις μετατάξεις. Πως θα γίνονται? Εγώ δουλευω 4 χρόνια σε δημόσια υπηρεσία της Τρίπολης και θέλω να πάω Θεσσαλονίκη. Θα μπορώ να κάνω μετάταξη?
Επιστροφή στην κορυφή
georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2011 2:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μεταταξη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepsi1 έγραψε:
Καλημέρα, επειδή απογοητευτηκα πολύ πλέον ας μου πει κάποιος τι θα ισχυει απο δω και περα με τις μετατάξεις. Πως θα γίνονται? Εγώ δουλευω 4 χρόνια σε δημόσια υπηρεσία της Τρίπολης και θέλω να πάω Θεσσαλονίκη. Θα μπορώ να κάνω μετάταξη?

πλακα κανεις!!!! Very Happy
διαβασε το πολυνομοσχεδιο που ψηφιστηκε χτες, αλλαξαν τα πραγματα απο εδω και περα θα εχει πολυ κινητικοτητα και ολοι θα ειμαστε κυβερνητικοι υπαλληλοι θα μπορουμε να παιρνουμε την οργανικη και θα πηγαινουμε σε υπηρεσια που δεν εχει κενη οργανικη θεση, και απο οτι διαβασα οι μετακινησεις θα γινονται μια φορα το χρονο δλδ μια φορα το χρονο θα κρινονται απο επιτροπη
Επιστροφή στην κορυφή
pepsi1
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 24, 2011 9:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλ αν εγω πάρω μεταταξη για μια υπηρεσία στην θεσσαλονίκη θα την έχω πάρει για δυο χρόνια μόνο(άρθρο 5 του πολυνομοσχεδίου)? Μετα θα με ξαναγυρίσουν στην Τρίπολη? Και αφού λένε πως καταργούνται οι κενές θέσεις πως θα βρίσκουμε που υπάρχουν για να πάμε (αρθρο 35 παρ 5)?
Η πενταετία δεν ισχύει?
Επιστροφή στην κορυφή
25210
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 24, 2011 11:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="pepsi1"]Δηλ αν εγω πάρω μεταταξη για μια υπηρεσία στην θεσσαλονίκη θα την έχω πάρει για δυο χρόνια μόνο(άρθρο 5 του πολυνομοσχεδίου)? Μετα θα με ξαναγυρίσουν στην Τρίπολη? Και αφού λένε πως καταργούνται οι κενές θέσεις πως θα βρίσκουμε που υπάρχουν για να πάμε (αρθρο 35 παρ 5)?
Η πενταετία δεν ισχύει?[/quote]

Μ΄ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση στις ερωτήσεις σου.
Επιστροφή στην κορυφή
trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 03, 2011 4:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχεις κανει αιτηση πχ τον μαιο του 2011 για μεταταξη απο ΔΕ σε ΠΕ και δεν εχει περασει απο υπηρεσιακό τιγινεται πλεον?

παει χαθηκε η μεταταξη σε ανωτερη κατηγορία;
τ
Επιστροφή στην κορυφή
Παρασκευή Σταματάκη
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 11, 2011 4:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μεταταξη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

georgeth έγραψε:
pepsi1 έγραψε:

πλακα κανεις!!!! Very Happy
διαβασε το πολυνομοσχεδιο που ψηφιστηκε χτες, αλλαξαν τα πραγματα απο εδω και περα θα εχει πολυ κινητικοτητα και ολοι θα ειμαστε κυβερνητικοι υπαλληλοι θα μπορουμε να παιρνουμε την οργανικη και θα πηγαινουμε σε υπηρεσια που δεν εχει κενη οργανικη θεση, και απο οτι διαβασα οι μετακινησεις θα γινονται μια φορα το χρονο δλδ μια φορα το χρονο θα κρινονται απο επιτροπη

Δηλαδή οποιαδήποτε μετακίνηση εκτός ίσως από τις αμοιβαίες θα κρίνονται μία φορά τον χρόνο; κάπου το λέει το πολυνομοσχέδιο αλλά είναι λίγο ασαφές για ποιές μετακινήσεις μιλάει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης