Επιτυχών σε δυο προκηρύξεις εποχικών

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
desiwn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2011 1:30 am

Δημοσίευσηαπό desiwn » Δευ Μάιος 23, 2011 11:30 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΉΣΩ.....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ!!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ....
ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Ο ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Παρ Ιουν 03, 2011 6:16 pm

desiwn έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΉΣΩ.....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ!!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ....
ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Ο ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?


Το κώλυμα 8μήνου αφορά τον ΙΔΙΟ και μόνο τον ίδιο φορέα. Συνεπώς, αν η κοπέλα δούλευε στον φορέα π.χ. Υπ. Παιδείας στην πρώτη της σύμβαση και παραιτείται για να πάει στον φορέα π.χ. Υπ. Πολιτισμού, τότε δεν υπάρχει κανένα μα κανένα πρόβλημα. Το 8μηνο κώλυμα αποσκοπεί στο να μη θεμελιώσει κανείς δικαίωμα μονιμοποίησης σε συγκεκριμένο φορέα δουλεύοντας για πάνω από 8 μήνες εντός του περασμένου 12μήνου. Επομένως, αν πρόκειται για δύο διαφορετικούς φορείς δικαιούται να παραιτηθεί και να πάει.

Επίσης, δεν είναι όλες οι συμβάσεις 8μηνες και ακόμα και στον ίδιο φορέα μπορεί συνολικά να μη συμπληρώνει 8 μηνο (π.χ. 2 μήνες στα ΕΛΤΑ Χαλανδρίου με μια σύμβαση + 3 μήνες στα ΕΛΤΑ Αεροδρομίου με μια δεύτερη σύμβαση - αν, για παράδειγμα, την καλέσουν ως επιλαχούσα για το υπόλοιπο της σύμβασης).

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό fly_high » Δευ Ιουν 06, 2011 1:52 am

Les Fauves έγραψε:
Το κώλυμα 8μήνου αφορά τον ΙΔΙΟ και μόνο τον ίδιο φορέα.Συνεπώς, αν η κοπέλα δούλευε στον φορέα π.χ. Υπ. Παιδείας στην πρώτη της σύμβαση και παραιτείται για να πάει στον φορέα π.χ. Υπ. Πολιτισμού, τότε δεν υπάρχει κανένα μα κανένα πρόβλημα. Το 8μηνο κώλυμα αποσκοπεί στο να μη θεμελιώσει κανείς δικαίωμα μονιμοποίησης σε συγκεκριμένο φορέα δουλεύοντας για πάνω από 8 μήνες εντός του περασμένου 12μήνου. Επομένως, αν πρόκειται για δύο διαφορετικούς φορείς δικαιούται να παραιτηθεί και να πάει.

Επίσης, δεν είναι όλες οι συμβάσεις 8μηνες και ακόμα και στον ίδιο φορέα μπορεί συνολικά να μη συμπληρώνει 8 μηνο (π.χ. 2 μήνες στα ΕΛΤΑ Χαλανδρίου με μια σύμβαση + 3 μήνες στα ΕΛΤΑ Αεροδρομίου με μια δεύτερη σύμβαση - αν, για παράδειγμα, την καλέσουν ως επιλαχούσα για το υπόλοιπο της σύμβασης).
[b]
Λάθος φίλε αφο΄ρα όλους τους φορείς του δημοσίου τομέα.Δες τι γράφει το παράρτημα του ΑΣΕΠ:

Ζ. ΚΩΛΥΜΑ ΟΚΤΑΜΗΝΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ
Το πεδίο της ενότητας αυτής συμπληρώνεται με την ένδειξη  μόνο εφόσον ο υποψήφιος
δεν έχει το κώλυμα της υπέρβασης της 8μηνης απασχόλησης σε φορείς του δημόσιου
τομέα, όπως αυτοί ορίζονται στο άρθρο 1, παρ. 1 του Ν.3812/2009 (δημόσιες υπηρεσίες,
νομικά πρόσωπα, ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμού κ.ά.), μέσα σε συνολικό χρόνο δώδεκα (12) μηνών.

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Δευ Ιουν 06, 2011 8:11 pm

desiwn έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΉΣΩ.....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ!!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ....
ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Ο ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?


μαλλον πολυ σωστα σου ειπαν απο τον ασεπ οτι πρεπει να κανεις καταγγελια γιατι λογικα το 10ημερο των ενστασεων εχει ληξει προ πολλου μαλλον...
τωρα για την καταγγελια δεν ξερω ακριβως πως γινεται, απο τον ασεπ δεν ηξεραν να σου πουν?μονο ο συνηγορος του πολιτη μου ερχεται στο μυαλο,ισως αυτοι ξερουν να σου απαντησουν
παντως το σιγουρο ειναι οτι θα μπορεις να κανεις καταγγελια απο τη στιγμη που η εν λογω κοπελα αφησει τη μια συμβαση και υπογραψει στην αλλη
εγω θα την προειδοποιουσα στη θεση σου γιατι το δικιο το εχεις εσυ,αφου υπαρχει ο νομος μπορεις να τον εκμεταλευτεις


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες