Ποιός είναι ο χρόνος αναπληρωσης μετά από παραίτηση νέου μόνιμου για άλλη θέση

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Ποιός είναι ο χρόνος αναπληρωσης μετά από παραίτηση νέου μόνιμου για άλλη θέση

Δημοσίευσηαπό xana » Σάβ Δεκ 16, 2017 2:24 pm

zisis168 έγραψε:Ανοίγω ένα θέμα το οποίο θα ενδιαφέρει πάρα πολλούς. Το τελευταίο χρόνο πολλοί ήταν αυτοί που έχουν διοριστεί σε διαφορετικές προκηρύξεις οπότε επόμενο είναι να παραιτηθούν από μία θέση για άλλη . Επόμενο θα είναι να καλέσουν άλλους για αναπλήρωση . Το ερώτημα είναι το εξής, (Επειδή και εγώ περιμένω μία αναπλήρωση) , μέχρι πότε προβλέπεται να αναπληρώσουν ένα νεοδιορισμένο που θα φύγει από την μια θέση για να πάει σε μια άλλη μετά από τα αποτελέσματα της τελευταίας ;Υπάρχει δηλαδη διάστημα που θα πουν τέλος στην αναπλήρωση ?Εναι μέχρι να περάσει η δοκιμαστική περίοδος του νεοδιορισμένου ?


Με κάθε επιφύλαξη, νομίζω ότι υποχρεωτικότητα να καλέσουν επόμενο υφίσταται για μικρό χρονικό διάστημα (για ένα χρόνο;! κάτι τέτοιο). Ωστόσο, αν ο Φορέας ζητήσει να αντικατασταθεί ο υπάλληλος, αυτό γίνεται. Αυτά κάπου εδώ μέσα (στο forum) τα διάβασα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς που. Πάντως, στο διαύγεια, αν τσεκάρεις, κυκλοφορούν αναπληρώσεις φετινές ακόμα και από Προκηρύξεις του 2009.

Είναι εύλογη η απορία σου και μακάρι να μας απαντούσε κάποιος ξεκάθαρα, παραθέτοντας και τη νομοθεσία που ισχύει.

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να θέσεις ερώτημα στο ΑΣΕΠ ή στο Υπουργείο Διοικητικής Ανασυγκρότησης.

Αν μάθεις κάτι, πες μου. Με ενδιαφέρει κι εμένα.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες