Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
XAINIS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό XAINIS » Τρί Φεβ 15, 2011 7:03 pm

ΣΗΜΕΡΑ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΘΝΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΡΑΨΕ
ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΝΕΕΣ ΓΙΑ 2010 = 10600

ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ :

3000 ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΥΣ
3700 ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ
1450 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ
500 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
500 ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΦΡΟΥΡΟΥΣ
80 ΛΙΜΕΝΙΚΟΥΣ
500 ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ 09
ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 9230+ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ=10600-9230-ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

=1370-ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ 2010

ΜΕ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΟΡΙΣΤΗΚΑ ΜΑΣ
ΠΧ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ

queen
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 2:14 am

Δημοσίευσηαπό queen » Τρί Φεβ 15, 2011 7:13 pm

Βρε παιδιά αν δεν βγει ατομικό ΦΕΚ διορισμού δεν θεωρείσαι διορισμένος. Εννοείται ότι μπορείς και αλλού να κάνεις αιτήσεις είτε στο δημόσιο είτε οπουδήποτε αλλού.
Η αποδοχή του διορισμού γίνεται με την ορκομωσία.
Το ότι είναι το όνομά σου στα οριστικά δεν σημαίνει ότι διορίστηκες. Πρέπει να σε καλέσουν να καταθέσεις πιστοποιητικά υγείας κλπ αλλά μέχρι να βγει το ατομικό ΦΕΚ διορισμού σου μπορεί να περιμένεις από 3 μήνες εώς ένα χρόνο και αυτά προ ΔΝΤ.
Κάτι άκουσα ότι για ενημέρωση στον εργοδότη / φορέα που εργάζεται κανείς. Δηλαδή τι να πεις ότι ξέρετε είμαι επιτυχών σε διορισμό ΑΣΕΠ και εντός 3 ετίας θα φύγω από την δουλειά/υπηρεσία? Εδώ σε άλλους βγήκε και ατομικό ΦΕΚ διορισμού και δεν τους προσέλαβαν τι λέμε τώρα. Και ο εργοδότης τι θα σου πει? Κάτσε δούλευε όσο θέλεις και όποτε θέλεις φύγε? Θα ξέρει ότι εσύ θα φύγεις και μπορεί να σε διώξει και νωρίτερα.
Σας υπέγραψε κανείς ότι θα σας προσλάβει έστω σε δύο χρονια? Και αν γίνουν οι προσλήψεις το 2013 ποιος σας λέει ότι θα θέλετε να πάτε τότε? Εδώ ανατρέπονται τα πάντα.
Ταπεινή μου γνώμη, όταν μάθετε ότι πήγε στο ΕΤ το ατομικό ΦΕΚ διορισμού τότε ενημερώστε τον εργοδότη. αφού και από τη στιγμή που θα δημοσιευτει το ΦΕΚ έχετε και ένα μήνα περιθώριο.

XAINIS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό XAINIS » Τρί Φεβ 15, 2011 7:23 pm

ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΟΡΚΟΜΩΣΙΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΕΚ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ 21/05/10 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΣ

queen
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 2:14 am

Δημοσίευσηαπό queen » Τρί Φεβ 15, 2011 8:07 pm

ΧΑΙΝΙ
Στην ΕΣΔΔ και ΕΣΤΑ παίρνουν αθροιστικά γύρω στα 170 άτομα.
οπότε 1370 - περιπου 170 = 1200 άτομα αν ισχύουν αυτά που έγραψε η εφημερίδα.

ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 14, 2010 5:49 pm

Δημοσίευσηαπό ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ » Τρί Φεβ 15, 2011 8:27 pm

Και κλαίγομαι εγώ με υγειονομική το Φλεβάρη. Κατάλαβα!

athina80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 2:33 pm

Δημοσίευσηαπό athina80 » Τρί Φεβ 15, 2011 9:44 pm

εννοείται ότι δεν πρόκειται να παραιτηθώ από τη δουλειά μου πριν δω τι θα γίνει. απλώς της κυρίας στο φορέα μου της το είπα έτσι για να δω αν είναι όντως σίγουρη για αυτό που μου έλεγε, ότι η πρόσληψη θα γίνει κανονικά. με την 3κ/2009 είμαι κι εγώ. τι να πω βρε παιδιά, μου απαντούσε με τέτοια φυσικότητα...της λέω "μα δεν έχουν παγώσει οι προσλήψεις?" μου λέει "μέχρι 31/12/2010 είχαν παγώσει, τώρα δεν έχουμε πρόβλημα." περιμένω τώρα. κατέθεσα τα χαρτιά μου στις 02/02 (η προθεσμία έληγε στις 08/02) και θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα και θα την πάρω πάλι τηλέφωνο να δω τι θα μου πει.

MAUROGATA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 8:31 pm

Δημοσίευσηαπό MAUROGATA » Τρί Φεβ 15, 2011 11:25 pm

Athina80 σε τι φορέα διοριζεσαι; Μακάρι να ξεκινήσουν να καλούν απο την 3κ μήπως και δούμε και μεις άσπρη μέρα!!!!! Μήπως σου ζητάνε τα δικαιολογητικά απλά για να τα έχουν όπως έχουν κάνει και σε μένα και απο τότε δεν έγινε τπτ;;;;

mattil
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 3:16 pm

Δημοσίευσηαπό mattil » Τρί Φεβ 15, 2011 11:31 pm

Έχω μια απορία. Για τους διοριστέους του 2009, ξέρουμε τι έγινε ή με αυτούς των ΟΤΑ, ότι μέχρι τον Μάρτη θα έχουν διοριστεί ή τέλος πάντων κάποια στιγμή θα διοριστούν μέσα στο 2010, Υπάρχει νομοθεσία που καλύπτει και τους διοριστέους με οριστικούς πίνακες το 2010, ότι μέχρι το 2013 θα ...τακτοποιηθούν. Ήδη έχουν ξεκινήσει και αναρτώνται στα ΦΕΚ, πίνακες διοριστέων ΟΤΑ το 2011. Αυτούς δεν τους αναφέρει καμιά νομοθεσία ούτε εγκύκλιος για το πότε θα γίνει ο διορισμός τους. Άρα προχωρούν κανονικά δηλαδή στο διορισμό τους;
Ρωτάω γιατί ταλαιπωρούμε 6 μήνες σε ένα Δήμο απλήρωτος, και είμαι σίγουρα σε οριστικούς πίνακες διοριστέων του 2011 σε άλλο Δήμο.

eliason
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 9:02 am

Δημοσίευσηαπό eliason » Τετ Φεβ 16, 2011 10:01 am

παιδια, είμαι από την 3Κ, κατηγορια ΤΕ κι εχθες έλαβα επιστολή από τον φορέα διορισμού μου. πρέπει να κάνω ανάληψη υπηρεσίας έως την άλλη παρασκευή. δεν είμαι νοσηλευτικό προσωπικό,αλλά ο φορέας μου ανήκει στο υπουργείο υγείας. το φεκ διορισμού μου έχει ημερομηνία 31/12/2010 και ημεομηνία δημοσίευσης τέλη ιανουαρίου 2011. με ενημέρωσαν την παρασκευή, 11 φεβρουαρίου. αναζητήστε οι της 3Κ τα στοιχεία σας σε φεκ του 2010 μη τυχόν κι έχει εκδοθεί ατομικό φεκ διορισμού δίχως να το γνωρίζετε, όπως κι εγώ.

NIKOS300
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 11:10 am

Δημοσίευσηαπό NIKOS300 » Τετ Φεβ 16, 2011 10:09 am

XAINIS έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΘΝΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΡΑΨΕ
ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΝΕΕΣ ΓΙΑ 2010 = 10600

ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ :

3000 ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΥΣ
3700 ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ
1450 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ
500 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
500 ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΦΡΟΥΡΟΥΣ
80 ΛΙΜΕΝΙΚΟΥΣ
500 ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ 09
ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 9230+ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ=10600-9230-ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

=1370-ΣΧΟΛΗ ΔΙΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ 2010

ΜΕ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΟΡΙΣΤΗΚΑ ΜΑΣ
ΠΧ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ

ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 6/Κ/2008 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΕ ΑΔΙΟΡΙΣΤΕΙ?

cnk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 11:55 am

Δημοσίευσηαπό cnk » Τετ Φεβ 16, 2011 10:21 am

ξέρει κανείς τίποτα για το αν θα βγει και πότε θα βγει εγκύκλιος από ΥΠΕΣ για προσλήψεις στο 2011??? όλοι παίρνουμε τηλέφωνα σε φορείς και ΥΠΕΣ, αν μαθαίνει κάποιος κάτι ας το μοιράζεται στο forum.

ήδη ανακοινώθηκαν οι μετατάξεις από ΕΘΕΛ κτλπ που μετρούν ως προσλήψεις αφού ψηφίστηκε ο νέος νόμος για ΜΜΜ.
σίγουρα θα γίνουν και νέοι διαγωνισμοί και τυχόν προσλήψεις από αυτούς στο 2011 σε σώματα ασφαλείας και όπου έχει δοθεί προτεραιότητα, υγεία και παιδεία.

κάνοντας λίγα μαθηματικά, έχω την αίσθηση από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (http://www.asep.gr/asep/site/home/Tabs/ ... s/ASEP.csp), αν βάλει κάποιος όλους τους επιτυχόντες από 2008 έως τώρα είναι 10159 (για την 7κ δε λέει θέσεις που πληρώθηκαν τις βάζω όλες, 2987).
αν αναλογιστεί κάποιος ότι ήδη έχουν διοριστεί πολλοί από αυτές τις προκηρύξεις μέσα στο 2010, νομίζω σχεδόν όλοι του 2008, τελικά είναι πολλοί λιγότεροι αυτοί που εκκρεμμούν, 4204 (μαζί με τους 2987 της 7Κ αν δεν έχουν ήδη διοριστεί...) μόνο για το 2009....αν έχουν διοριστεί τότε είναι 1217 μόνο....άντε και κάποιοι 500-1000 από γραπτούς διαγωνισμούς, καθηγητές κτλπ....συνολικά με τις μετατάξεις και τις νέες προσλήψεις θα είναι περίπου 10000, γύρω στις 8000 για μόνιμους εκτός μετατάξεων...δε θέλω να είμαι αισιόδοξος αλλά δε βλέπω γιατί να μη διοριστούν όλοι στο 2011, ειδικά και με το πλήθος συνταξιούχων που θα βγουν και φέτος, έστω και με κάποια σειρά...για τον ακριβή αριθμό που εκκρεμμεί από ΑΣΕΠ θα βοηθούσε αν κάποιος ξέρει ποιοι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ 2008 και 2009 έχουν ήδη τελειώσει με προσλήψεις το 2010.

HADIMA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 27, 2011 1:55 pm

Δημοσίευσηαπό HADIMA » Τετ Φεβ 16, 2011 3:11 pm

Σε τηλ επικοινωνια με τον φορέα μου που ειναι στο υπουργειο υγειας, (δεν ειμαι νοσηλευτικο) μου ειπαν πως τα χαρτια μου ειναι στο γενικο λογιστηριο χωρις ομως να μου ζητησουν ακομα κανενα χαρτι ή να με καλέσουν για αποδοχη ή άρνηση διορισμού. Η απορεία μου είναι εάν αυτή είναι η διαδικασία!

CHRSALAM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2010 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό CHRSALAM » Τετ Φεβ 16, 2011 3:39 pm

[quote="HADIMA"]Σε τηλ επικοινωνια με τον φορέα μου που ειναι στο υπουργειο υγειας, (δεν ειμαι νοσηλευτικο) μου ειπαν πως τα χαρτια μου ειναι στο γενικο λογιστηριο χωρις ομως να μου ζητησουν ακομα κανενα χαρτι ή να με καλέσουν για αποδοχη ή άρνηση διορισμού. Η απορεία μου είναι εάν αυτή είναι η διαδικασία![/quote]



Ontws ta xartia sou pigenoun sto logisthrio tou kratous gia na doun an exoun xrhmata gia na pisto8ei o logariasmos sou .Girnane sthn upiresia sou kai ta dinei gia atomiko fek .....apo oti kserw !!!! se pia prokuriksh eisai ? gia na doume ti mas perimenei? ego eimai apo 5k /2009 kai oristika 2010

HADIMA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 27, 2011 1:55 pm

Δημοσίευσηαπό HADIMA » Τετ Φεβ 16, 2011 3:42 pm

CHRSALAM έγραψε:
HADIMA έγραψε:Σε τηλ επικοινωνια με τον φορέα μου που ειναι στο υπουργειο υγειας, (δεν ειμαι νοσηλευτικο) μου ειπαν πως τα χαρτια μου ειναι στο γενικο λογιστηριο χωρις ομως να μου ζητησουν ακομα κανενα χαρτι ή να με καλέσουν για αποδοχη ή άρνηση διορισμού. Η απορεία μου είναι εάν αυτή είναι η διαδικασία!




Ontws ta xartia sou pigenoun sto logisthrio tou kratous gia na doun an exoun xrhmata gia na pisto8ei o logariasmos sou .Girnane sthn upiresia sou kai ta dinei gia atomiko fek .....apo oti kserw !!!! se pia prokuriksh eisai ? gia na doume ti mas perimenei? ego eimai apo 5k /2009 kai oristika 2010


3Κ/2009 με οριστικα τον Αυγουστο 2010

CHRSALAM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2010 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό CHRSALAM » Τετ Φεβ 16, 2011 3:59 pm

[quote="HADIMA"][quote="CHRSALAM"][quote="HADIMA"]Σε τηλ επικοινωνια με τον φορέα μου που ειναι στο υπουργειο υγειας, (δεν ειμαι νοσηλευτικο) μου ειπαν πως τα χαρτια μου ειναι στο γενικο λογιστηριο χωρις ομως να μου ζητησουν ακομα κανενα χαρτι ή να με καλέσουν για αποδοχη ή άρνηση διορισμού. Η απορεία μου είναι εάν αυτή είναι η διαδικασία![/quote]



Ontws ta xartia sou pigenoun sto logisthrio tou kratous gia na doun an exoun xrhmata gia na pisto8ei o logariasmos sou .Girnane sthn upiresia sou kai ta dinei gia atomiko fek .....apo oti kserw !!!! se pia prokuriksh eisai ? gia na doume ti mas perimenei? ego eimai apo 5k /2009 kai oristika 2010[/quote]

3Κ/2009 με οριστικα τον Αυγουστο 2010[/quote]

Μalista elpizw na exeis sintoma apotelesmata !!!!! kalh stadiodromia sou euxomai !!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες