Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
the L
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2015 11:54 am

Δημοσίευσηαπό the L » Τετ Απρ 27, 2016 9:46 pm

]the L πριν λίγο το διάβασα κι εγώ..
για να δούμε...

Καλή ανάσταση

...όλα τα παραπάνω ισχύουν με την παρούσα κυβέρνηση,
αν υπάρξουν πολιτικές εξελίξεις ….?????

cnk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 11:55 am

Δημοσίευσηαπό cnk » Παρ Απρ 29, 2016 8:25 pm

Καλησπέρα

Όλοι γράφουμε εδώ προσφέροντας τις όποιες πληροφορίες μας για ενημέρωση όλων. Έχουν αρχίσει οι κατανομές αδιόριστων μαζικά από τον Δεκέμβριο 2015 και συνεχίζονται....μπορεί κάποιος από όσους κατανεμήθηκαν να μας πει αν έχει τελικά διοριστεί και πόσο του πήρε;;; Έχω ξαναρωτήσει χωρίς απάντηση! Έχουν ακουστεί πολλά για καθυστερήσεις αδικαιολόγητες όπως ότι μπορεί να είναι και φούσκα οι κατανομές μιας και οι διορισμοί κολλάνε...ας μας πει κάποιος επιτέλους!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

takis76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2016 6:24 pm

Δημοσίευσηαπό takis76 » Παρ Απρ 29, 2016 10:12 pm

cnk έγραψε:Καλησπέρα

Όλοι γράφουμε εδώ προσφέροντας τις όποιες πληροφορίες μας για ενημέρωση όλων. Έχουν αρχίσει οι κατανομές αδιόριστων μαζικά από τον Δεκέμβριο 2015 και συνεχίζονται....μπορεί κάποιος από όσους κατανεμήθηκαν να μας πει αν έχει τελικά διοριστεί και πόσο του πήρε;;; Έχω ξαναρωτήσει χωρίς απάντηση! Έχουν ακουστεί πολλά για καθυστερήσεις αδικαιολόγητες όπως ότι μπορεί να είναι και φούσκα οι κατανομές μιας και οι διορισμοί κολλάνε...ας μας πει κάποιος επιτέλους!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

Θα σου απαντήσω απο προσωπική εμπειρία. Είμαι σε απόφαση κατανομής απο τον Δεκέμβριο του 2015 σε φορέα του υπουργείου Παιδείας.Εχω στείλει τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τον διορισμό μου εδώ και 2 μήνες περίπου αλλά ακόμα δεν έχω διορισθεί.Βλέπω κάποια αδικαιολόγητη καθυστέρηση εκ μέρους κάποιων φορέων στην ολοκλήρωση της διαδικασίας.Κάποιοι συνάδελφοι με απόφαση κατανομής 1 μήνα μετά απο εμένα, σε άλλο υπουργείο πήραν φεκ διορισμού.Πάντως απο οτι βλέπω στα ΦΕΚ μέχρι στιγμής οι διορισμοί ειναι λίγοι σε σχέση με τις κατανομές που έχουν αποφασιστεί.Ελπίζω να σε βοήθησα στις απορίες σου.

cnk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 11:55 am

Δημοσίευσηαπό cnk » Τρί Μάιος 17, 2016 12:54 pm

Καλησπέρα,

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχει και πολύ κίνηση το forum, ίσως επειδή κατανέμονται ή/και διορίοζονται...Πιστεύω ότι σύντομα θα διοριστείς, του Δεκέμβρη και με τις πιο αργές διαδικασίες έμαθα διορίζονται οι περισσότεροι αυτόν τον μήνα. Γενικά αργούν οι φορείς, κάνουν από 2-5 μήνες, πολλοί δεν έχουν κόσμο είναι γνωστό αυτό και ισχύει...τουλάχιστον προχωράνε φαίνεται όλα και ελπίζω να ολοκληρωθούν και οι διορισμοί.


takis76 έγραψε:
cnk έγραψε:Καλησπέρα

Όλοι γράφουμε εδώ προσφέροντας τις όποιες πληροφορίες μας για ενημέρωση όλων. Έχουν αρχίσει οι κατανομές αδιόριστων μαζικά από τον Δεκέμβριο 2015 και συνεχίζονται....μπορεί κάποιος από όσους κατανεμήθηκαν να μας πει αν έχει τελικά διοριστεί και πόσο του πήρε;;; Έχω ξαναρωτήσει χωρίς απάντηση! Έχουν ακουστεί πολλά για καθυστερήσεις αδικαιολόγητες όπως ότι μπορεί να είναι και φούσκα οι κατανομές μιας και οι διορισμοί κολλάνε...ας μας πει κάποιος επιτέλους!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

Θα σου απαντήσω απο προσωπική εμπειρία. Είμαι σε απόφαση κατανομής απο τον Δεκέμβριο του 2015 σε φορέα του υπουργείου Παιδείας.Εχω στείλει τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τον διορισμό μου εδώ και 2 μήνες περίπου αλλά ακόμα δεν έχω διορισθεί.Βλέπω κάποια αδικαιολόγητη καθυστέρηση εκ μέρους κάποιων φορέων στην ολοκλήρωση της διαδικασίας.Κάποιοι συνάδελφοι με απόφαση κατανομής 1 μήνα μετά απο εμένα, σε άλλο υπουργείο πήραν φεκ διορισμού.Πάντως απο οτι βλέπω στα ΦΕΚ μέχρι στιγμής οι διορισμοί ειναι λίγοι σε σχέση με τις κατανομές που έχουν αποφασιστεί.Ελπίζω να σε βοήθησα στις απορίες σου.

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό fly_high » Τρί Μάιος 24, 2016 6:23 pm

Εχουν ολοκληρωθει αρκετοι διορισμοι και ηδη εργαζονται.Δεν ειναι φουσκα.Εξαρταται τον καθε φορεα ποσο γρηγορα ετοιμαζει τη χαρτουρα.

Παντως συνεχιζονται οι κατανομες διορισμου προσφατα πηρε η ΕΑΒ.

Καλο διορισμο σε ολους.Λιγο υπομονη ολοι θα διοριστουμε το δικαιουμαστε...

Βασίλης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2016 1:53 am

Δημοσίευσηαπό Βασίλης7 » Τετ Μάιος 25, 2016 12:52 pm

Παιδια γεια σας. Μηπως γνωριζετε για τις κατανομες ΔΕ στην ΥΠΑ;;; Προκηρυξη 6Κ/2008 ΦΕΚ362 με τελικα αποτελεσματα επιτυχοντων ΦΕΚ245;;;

Βασίλης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2016 1:53 am

Δημοσίευσηαπό Βασίλης7 » Πέμ Μάιος 26, 2016 3:40 am

Καλημέρα σας. Μήπως γνωρίζει κάποια η κάποιος για τις κατανομές, κατηγορία ΔΕ και πιο συγκεριμένα στην ΥΠΑ;; η προκήρυξη 6Κ/2008 (ΦΕΚ362/24-7-2008) και τελικό πίνακα επιτυχόντων ΦΕΚ245/26-3-2010;;; Βέβαια ως το τέλος Ιουνίου είναι να γίνουν εως το τέλος Ιουνίου, σύμφωνα με τον Υπουργό. Επίσης δεν γνωρίζω αν όντως μετά τις κατανομές θα ισχύει το δίμηνο διορισμού, δηλ η κάθε Υπηρεσία να καλεί την/τον διοριζόμενο.

marpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2016 2:02 pm

Δημοσίευσηαπό marpap » Πέμ Μάιος 26, 2016 12:41 pm

Βασίλης7 αυτές τις περιβόητες αποφάσεις κατανομής περιμένουμε κι εμείς.. υπομονή να δούμε αν όντως θα εκδοθούν όοοολες μέχρι τον άλλο μήνα όπως έχουν ανακοινώσει. Όσο για τον διορισμό [b]ΘΑ [/b]στείλουν έγγραφο στους φορείς προκειμένου να μην κωλυσιεργούν τις διαδικασίες διορισμού, καθώς σ' αυτούς (υποτίθεται) ότι οφείλονται οι καθυστερήσεις. Για να δούμε...

Βασίλης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2016 1:53 am

Δημοσίευσηαπό Βασίλης7 » Πέμ Μάιος 26, 2016 8:05 pm

Καλησπερα σας. Το ιδιο ελπιζω marpap οπως ολες, ολοι μας. Υπομονη και επιμονη.... και πιστευω να ειναι ενας καλος μηνας με μαντατα καλα.

the L
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2015 11:54 am

Δημοσίευσηαπό the L » Σάβ Ιουν 11, 2016 9:44 am

Στην κατανομή εκατόν πενήντα (150) εργαζομένων Πανεπιστημιακής (ΠΕ) και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΤΕ) σε ΟΤΑ α’ και β’ βαθμού και σε Νομικά Πρόσωπα αυτών, προχωρά το υπουργείο Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης, με απόφαση που υπογράφει ο αναπληρωτής υπουργός Χριστόφορος Βερναρδάκης.

Οι πτυχιούχοι ΠΕ και ΤΕ κατανέμονται στις περιφέρειες Βορείου Αιγαίου, Δυτικής Ελλάδας, Ιονίων Νήσων και Κρήτης και στους παρακάτω Δήμους:

Αιγιαλείας, Ανδρίτσαινας-Κρεστενών, Άργους- Μυκηνών, Βέροιας, Δράμας, Δυτικής Αχαΐας, Ζαχάρως, Νάουσας, Θέρμης, Καλαμάτας, Κατερίνης, Κομοτηνής, Κορδελιού-Εύοσμου, Κορινθίων, Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων, Μεγαλόπολης, Νεάπολης-Συκεών, Νέας Προποντίδας, Νέστου, Ξάνθης, Ξηρόμερου, Παγγαίου, Παιονίας, Πυλαίας-Χορτιάτη, Πύργου, Σικυωνιών, Τρίπολης, Χαλκηδόνος, Αγράφων, Αλμυρού, Αποκορώνου, Αρχανών-Αστερουσίων, Βόλου, Διστόμου-Αράχοβας-Αντίκυρας, Ηρακλείου, Ιεράπετρας, Καρπενησίου, Κύμης -Αλιβερίου, Μαλεβιζίου, Πάργας, Πύλης, Ρεθύμνης, Σητείας, Τεμπών, Χανίων και Χερσονήσου.

Οι κατανομές αφορούν επίσης στον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού-Αθλητισμού της Ρόδου, στη Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης- Αποχέτευσης Θάσου, στον Οργανισμό Κοινωνικών Υπηρεσιών του Αγίου Νικολάου, στη ΔΕΥΑ Σκοπέλου και στον ΔΟΚΟΠΠ Χανίων.

Η απόφαση θα δημοσιευτεί το επόμενο διάστημα σε ΦΕΚ

zerog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 10:29 am

Δημοσίευσηαπό zerog » Δευ Ιουν 13, 2016 11:03 am

Καλημέρα σε όλους,

Έχουν απομείνει 3 εβδομάδες για να κλείσουν όλες οι εκκρεμότητες με εμάς τους αδιόριστους.
Ελπίζω (ή τουλάχιστον θέλω ελπίζω) αυτή τη φορά να είναι αληθινή η προθεσμία που έχει δοθεί από τον Υφυπουργό αν και δε βλέπω πολύ κινητικότητα με τα υπουργεία που έχουν απομείνει.

Αν υπάρχει κάποια επιπλέον πληροφορία που μπορεί να μας αλλάξει την διάθεση θα ήταν καλό για την ψυχολογία όλων.

CHRSALAM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2010 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό CHRSALAM » Δευ Ιουν 13, 2016 10:28 pm

[quote="zerog"]Καλημέρα σε όλους,

Έχουν απομείνει 3 εβδομάδες για να κλείσουν όλες οι εκκρεμότητες με εμάς τους αδιόριστους.
Ελπίζω (ή τουλάχιστον θέλω ελπίζω) αυτή τη φορά να είναι αληθινή η προθεσμία που έχει δοθεί από τον Υφυπουργό αν και δε βλέπω πολύ κινητικότητα με τα υπουργεία που έχουν απομείνει.

Αν υπάρχει κάποια επιπλέον πληροφορία που μπορεί να μας αλλάξει την διάθεση θα ήταν καλό για την ψυχολογία όλων.[/quote]



εμενα με πηραν πριν 3 μηνες εκανα τα χαρτια μου και περιμενω .Προχθες με πηραν απο την υπηρεσια μου ειπαν οτι εγινε ο επαληθευση των πτυχιων για να δουν αν ειναι αυθεντικα και οχι πλαστα και μου ζητησαν ΑΦΜ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΟΥΝ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟΚΟ ΦΕΚ μου ειπαν οτι θα παρει κανα μηνα το πολυ για να δουμε .Ειμαι απο τις πρωτες κατανομες 5κ/2009

zerog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 10:29 am

Δημοσίευσηαπό zerog » Τρί Ιουν 14, 2016 6:43 am

CHRSALAM έγραψε:

εμενα με πηραν πριν 3 μηνες εκανα τα χαρτια μου και περιμενω .Προχθες με πηραν απο την υπηρεσια μου ειπαν οτι εγινε ο επαληθευση των πτυχιων για να δουν αν ειναι αυθεντικα και οχι πλαστα και μου ζητησαν ΑΦΜ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΟΥΝ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟΚΟ ΦΕΚ μου ειπαν οτι θα παρει κανα μηνα το πολυ για να δουμε .Ειμαι απο τις πρωτες κατανομες 5κ/2009


Σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, ακούγονται διάφορα σχετικά με κατανομές που δεν καταλήγουν ποτέ σε ατομικά ΦΕΚ, αλλά όπως φαίνεται κάτι προχωράει, έστω και αργά.
Πιθανότατα όσοι παίρνουν ΦΕΚ σταματάνε να γράφουν σε forum τον πόνο τους!!!

allegra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2004 11:31 am

Δημοσίευσηαπό allegra » Πέμ Ιουν 23, 2016 1:25 pm

Γνωρίζετε αν έχει βγει το ΦΕΚ για τις κατανομές στους δήμους?

marpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2016 2:02 pm

Δημοσίευσηαπό marpap » Πέμ Ιουν 23, 2016 5:04 pm

Αν εννοείς τις κατανομές των ΔΕ/ΥΕ που εκκρεμούν ακόμα δεν έχει βγει τίποτα. Μέχρι τέλος Ιουνίου είπαν.. υπομονή...


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες