Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
petritis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό petritis » Τρί Σεπ 04, 2012 2:38 pm

και δυστηχώς αν αθροίσουμε τους επιτυχόντες στις στρ. σχολές βγαίνει 1170.

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Τρί Σεπ 04, 2012 7:06 pm

petritis έγραψε:και δυστηχώς αν αθροίσουμε τους επιτυχόντες στις στρ. σχολές βγαίνει 1170.
'

Ηταν που θα τους μειωναν τους εισακτεους! Δηλαδη παλια ποσοι εμπαιναν εκει;

chot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό chot » Τρί Σεπ 04, 2012 7:16 pm

Εγω μιλησα με Υπουργειο Υγειας που ειμαι διορισμενη και μου ειπαν οτι απο πριν τις εκλογες τους εχουν μπλοκαρει τους διορισμους απο το Υπουργειο Εσωτερικων.Πως γινετε αυτο? Δεν βρισκω καμια τετοια αποφαση εγω...Με δικηγορο υπαρχει περιπτωση να βγει ακρη αν το προσπαθησω και εγω ή αδικος κοπος?
Tie τι απεγινες εσυ?
Περιμενεις κανεις αλλος απο το Υπουργειο Υγειας διορισμο ή μονη μου εμεινα?

petritis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό petritis » Τρί Σεπ 04, 2012 8:45 pm

@chot Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και εμένα πως οι διορισμοί είναι μπλοκαρισμένοι. Τι να πω έχω απελπιστεί.

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Τετ Σεπ 05, 2012 3:02 am

αυτά τα άτομα που πήραν έφη από τις μετατάξεις τα έχουν πάρει εδώ και πολύ καιρό μην σου πω από τότε που ξεκινήσανε οι μετατάξεις.τώρα ποτέ θα είναι η σειρά μας δεν ξέρω ελπίζω όχι πολύ αργά εγώ θα δώσω τα χαρτιά μου ότι μου έχουνε στείλει σε δικηγόρο να δω τη μπορεί να γίνει θα προσπαθήσω να βρω και την άλλη την κοπέλα που είναι και αυτή στο ίδιο με εμένα μήπως θέλει να πάμε μαζί αλλιώς μόνος μου.η εκτός αν θες και εσύ εμένα θα μου πει ο δικηγόρος τη μπορεί να γίνει και θα σε ενημερώσω αν έδιαφερεσαι αλλά με λίγα λόγια που του είπα τη συμβαίνει μου λέει είναι πολύ εύκολο να μπεις.γιατη θεωρείται αμέλια δημοσίου

lef11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2012 12:37 pm

Δημοσίευσηαπό lef11 » Κυρ Σεπ 09, 2012 10:26 am

Καλησπέρα, όπως όλοι εδώ ετσι και γώ με τον πόνο μου. Είμαι διοριστέος με την 5κ/2009 (έχω υπογράψει τον διορισμό μου μέσα στον Δεκέμβριο του 10) σαν ΔΕ διοικητικός στο υπουργείο Υγείας σε ΦΟΡΕΑ που πλέον έχει αλλάξει επωνυμία και έχει συγχωνευθεί με κάποιο Νοσοκομείο.Ένα απο τα πολλά ερωτήματα μου είναι πλέον με τις συγχωνεύσεις υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί η θέση; Αρμόδιοι για ενημέρωση ποιοι είναι; Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο στο Υπουργείο Υγείας στο οποίο παίρνετε οι υπόλοιποι;Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

chot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό chot » Κυρ Σεπ 09, 2012 4:46 pm

petritis αν το ειπαν και σε σενα τοτε πιθανον να ισχυει..Να κανουμε ακομα λιγο υπομονη μηπως τα ξεμπλοκαρουν συντομα.
Lef για να βρεις συγκεκριμενο τηλεφωνο θα πρεπει να παρεις καποιο απο το site του Υπ. Υγειας και αφου πεις τι θελεις θα σου δωσουν καποιο τηλ. που να μιλησεις με καποιον υπευθυνο για το θεμα σου.Το ιδιο εκανα εγω και μετα απο 6-7 τηλεφωνα εφτασα σε αυτον που εχει τον διορισμο μου.Οσο για το ερωτημα σου ολοι ελπιζουμε να μην ακυρωθουν θεσεις ετσι ευκολα, ποσο μαλλον οταν εχουμε υπογραψει διορισμο.

ifigeneia_27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2012 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό ifigeneia_27 » Τρί Σεπ 11, 2012 9:45 am

giorgos1979 έγραψε:αυτά τα άτομα που πήραν έφη από τις μετατάξεις τα έχουν πάρει εδώ και πολύ καιρό μην σου πω από τότε που ξεκινήσανε οι μετατάξεις.τώρα ποτέ θα είναι η σειρά μας δεν ξέρω ελπίζω όχι πολύ αργά εγώ θα δώσω τα χαρτιά μου ότι μου έχουνε στείλει σε δικηγόρο να δω τη μπορεί να γίνει θα προσπαθήσω να βρω και την άλλη την κοπέλα που είναι και αυτή στο ίδιο με εμένα μήπως θέλει να πάμε μαζί αλλιώς μόνος μου.η εκτός αν θες και εσύ εμένα θα μου πει ο δικηγόρος τη μπορεί να γίνει και θα σε ενημερώσω αν έδιαφερεσαι αλλά με λίγα λόγια που του είπα τη συμβαίνει μου λέει είναι πολύ εύκολο να μπεις.γιατη θεωρείται αμέλια δημοσίου


Γιώργο εγώ πάντως ενδιαφέρομαι. Είμαι επιτυχούσα της 3Κ/2009, ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών στην Περιφέρεια Πελοποννήσου (σημερινή Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Ιονίου). Αν θέλεις όταν μιλήσεις με δικηγόρο πες μου πως πρέπει να κινηθούμε.

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Πέμ Σεπ 13, 2012 9:27 am

Παιδιά η δικιά μου θέση είναι στην Περιφέρεια Αττικής, είμαι Αρχιτέκτονας. Αν κινηθείτε νομικά θα συμμετέχω. Ενημερώστε σχετικά.

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Πέμ Σεπ 13, 2012 6:18 pm

καλησπέρα παιδιά λοιπών εγώ έδωσα τα χαρτιά μου στον δικηγόρο να τα δει και να μου πει.και μου είπα το έξης..τα χαρτιά που έξω είναι ατομική διοικητική πράξη όπου αυτό σημαίνει οτιδήποτε νόμο να βγάλει το κράτος δεν μας ποιανει γιατί έχουμε αποφάσει του ασεπ και απόφαση διορισμού.όπου αυτή έχει κινοποιηθεί.του είπα δεν έχει κινοποιηθεί στην εφημερίδα της κυβέρνησης ,μου λέει δεν έχει σημασία αφού στην δώσανε σε εσένα το ίδιο είναι.τώρα πως γίνεται όλο το θέμα..στέλνει μια αίτηση στο υπουργείο και αυτό πρέπει να απάντηση μέσα σε 60 μέρες αν απάντηση θετικά καλός αναλαμβάνουμε δουλειά αμέσως αν απάντηση αρνιτητα η δεν απάντηση καθόλου πάει αμέσως δικαστικά .του είπα άμα πάμε δικαστικά τη πιθανότητες έχω να μπω μου λέει κατευθείαν θα προσκομίσουμε τα χαρτιά και θα διοριστείς αμέσως αντω να κρατήσει 10 λεπτά..πάντως το να χάσουμε την θέση και τέτοια παιδιά δεν παίζει μην στεναχωριέστε αυτό δεν γίνεται ακόμα ευτηχως τα δικαστικά πάνε καλά.λοιπών τώρα εγώ θα πάω αύριο από το γραφείο του να μου δείξει ανάλογες περιπτώσεις σαν της δικιές μας έτσι για να πάρω ποιο πολύ θάρρος μετά θα πάω για τελευταία φορά στο υπουργείο διακυβερνήσεις και στην περιφέρεια για να δω τη θα μου πούνε και φυσικά θα σας το πω.ρώτησα και για εσένα ιφιγένια και μου είπε εντάξει έτσι και αλλιώς όλα στο ίδιο υπουργείο θα πάνε οι αιτήσεις εννοητε και εσύ έφη το ίδιο.παιδιά αυτά είναι τα νέα είναι πολύ καλά μην στεναχωριέστε όλα θα πάνε καλά..μπορεί παιδιά να λειτουργεί και έτσι το κράτος να θέλουνε να πηγαίνεις δικαστικά..πάντως όλα είναι καλά..θα μιλήσουμε για τα περετερω.εδώ έχουνε δικαιωθεί συμβασιουχη δεν θα δικαιωθούμε εμείς έλεος..λοιπών μιλάμε παιδιά για τα περετερω..

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Πέμ Σεπ 13, 2012 10:23 pm

[quote="giorgos1979"] Αντε καλή τύχη Γιώργο, πάντως το ότι σίγουρα θα μας πάρουν κάποια στιγμή μου το έχουν πεί και εμένα από το γραφείο προσωπικού. Οσοι έχουν μπει μέσω ΑΣΕΠ και έχουν λάβει απόφαση διορισμού, δεν την χάνουν. Το θέμα είναι το πότε......

zoe13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2008 6:45 pm

Δημοσίευσηαπό zoe13 » Παρ Σεπ 14, 2012 7:54 pm

όταν λέτε έχουν λάβει απόφαση διορισμού τι εννοείτε??εγώ π.χ. είμαι στο σημείο πού έχει βγεί το ομαδικό φεκ διορισμού

Μαρία_2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2012 5:57 pm

Δημοσίευσηαπό Μαρία_2002 » Σάβ Σεπ 15, 2012 3:57 pm

[quote="giorgos1979"]καλησπέρα παιδιά λοιπών εγώ έδωσα τα χαρτιά μου στον δικηγόρο να τα δει και να μου πει.και μου είπα το έξης..τα χαρτιά που έξω είναι ατομική διοικητική πράξη όπου αυτό σημαίνει οτιδήποτε νόμο να βγάλει το κράτος δεν μας ποιανει γιατί έχουμε αποφάσει του ασεπ και απόφαση διορισμού.όπου αυτή έχει κινοποιηθεί.του είπα δεν έχει κινοποιηθεί στην εφημερίδα της κυβέρνησης ,μου λέει δεν έχει σημασία αφού στην δώσανε σε εσένα το ίδιο είναι.τώρα πως γίνεται όλο το θέμα..στέλνει μια αίτηση στο υπουργείο και αυτό πρέπει να απάντηση μέσα σε 60 μέρες αν απάντηση θετικά καλός αναλαμβάνουμε δουλειά αμέσως αν απάντηση αρνιτητα η δεν απάντηση καθόλου πάει αμέσως δικαστικά .του είπα άμα πάμε δικαστικά τη πιθανότητες έχω να μπω μου λέει κατευθείαν θα προσκομίσουμε τα χαρτιά και θα διοριστείς αμέσως αντω να κρατήσει 10 λεπτά..πάντως το να χάσουμε την θέση και τέτοια παιδιά δεν παίζει μην στεναχωριέστε αυτό δεν γίνεται ακόμα ευτηχως τα δικαστικά πάνε καλά.λοιπών τώρα εγώ θα πάω αύριο από το γραφείο του να μου δείξει ανάλογες περιπτώσεις σαν της δικιές μας έτσι για να πάρω ποιο πολύ θάρρος μετά θα πάω για τελευταία φορά στο υπουργείο διακυβερνήσεις και στην περιφέρεια για να δω τη θα μου πούνε και φυσικά θα σας το πω.ρώτησα και για εσένα ιφιγένια και μου είπε εντάξει έτσι και αλλιώς όλα στο ίδιο υπουργείο θα πάνε οι αιτήσεις εννοητε και εσύ έφη το ίδιο.παιδιά αυτά είναι τα νέα είναι πολύ καλά μην στεναχωριέστε όλα θα πάνε καλά..μπορεί παιδιά να λειτουργεί και έτσι το κράτος να θέλουνε να πηγαίνεις δικαστικά..πάντως όλα είναι καλά..θα μιλήσουμε για τα περετερω.εδώ έχουνε δικαιωθεί συμβασιουχη δεν θα δικαιωθούμε εμείς έλεος..λοιπών μιλάμε παιδιά για τα περετερω..[/quote]
Καλησπέρα. Θα μπορούσες Γιώργο με κάποιο τρόπο να μου δώσεις τα στοιχεία του δικηγόρου για να μπορέσω κι εγώ να απευθυνθώ σε αυτόν μήπως και βγάλω επιτέλους μια άκρη με τη δική μου περίπτωση;

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Σάβ Σεπ 15, 2012 6:21 pm

zoe13 έγραψε:όταν λέτε έχουν λάβει απόφαση διορισμού τι εννοείτε??εγώ π.χ. είμαι στο σημείο πού έχει βγεί το ομαδικό φεκ διορισμού

Εσύ είσαι ένα βήμα πιό μπροστά. Ο δικός μου διορισμός μου έχει κοινοποιηθεί με συστημένη επιστολή. Η δημοσίευση σε ΦΕΚ ακολουθεί. Κανονικά μετά την δημοσίευση σε ΦΕΚ σε καλούν σε υπηρεσία, εσύ πώς κόλλησες?

zoe13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2008 6:45 pm

Δημοσίευσηαπό zoe13 » Κυρ Σεπ 16, 2012 12:09 am

Εγώ πάλι νομίζω πως δεν είμαι μπροστά,δεν μου έχει κοινοποιηθεί τίποτα με συστημένη επιστολή. Απο τον φορέα η το ασεπ πρέπει να έρθει?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες