Προσληψη ως ωρομισθιος

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
marilena_6
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2012 12:53 am

Προσληψη ως ωρομισθιος

Δημοσίευσηαπό marilena_6 » Σάβ Ιουν 16, 2012 1:21 am

Γεια σας, θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις.
Ειμαι αποφοιτη ΠΕ20 πληροφορικής, με μεταπτυχιακό, γόνος τρίτεκνης οικογένειας και ορφανή απο έναν γονέα.
Θα ήθελα να ρωτήσω, πρώτον αν στα κοινωνικά κριτηρια προσμετρούνται τα δύο τελευταία για πιθανη προσληψη μου στην εκπαιδευση (γόνος τρίτεκνης οικογένειας και ορφανή απο έναν γονέα).
Δεύτερον, το γεγονός οτι δεν εχω παιδαγωγική κατάρτιση με εμποδίζει να εισαχθώ εστω και ως ωρομίσθια; Νομίζω οτι σαν ωρομισθια εχω πιθανοτητες να εισαχθώ ακομη και αν δεν εχω χαρτι του ασπαιτε.
Περιμένω απάντηση απο κάποιον γνώστη, ευχαριστώ πολύ.

rocco25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 20, 2011 2:11 pm

Re: Προσληψη ως ωρομισθιος

Δημοσίευσηαπό rocco25 » Κυρ Ιουν 17, 2012 7:07 am

marilena_6 έγραψε:Γεια σας, θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις.
Ειμαι αποφοιτη ΠΕ20 πληροφορικής, με μεταπτυχιακό, γόνος τρίτεκνης οικογένειας και ορφανή απο έναν γονέα.
Θα ήθελα να ρωτήσω, πρώτον αν στα κοινωνικά κριτηρια προσμετρούνται τα δύο τελευταία για πιθανη προσληψη μου στην εκπαιδευση (γόνος τρίτεκνης οικογένειας και ορφανή απο έναν γονέα).
Δεύτερον, το γεγονός οτι δεν εχω παιδαγωγική κατάρτιση με εμποδίζει να εισαχθώ εστω και ως ωρομίσθια; Νομίζω οτι σαν ωρομισθια εχω πιθανοτητες να εισαχθώ ακομη και αν δεν εχω χαρτι του ασπαιτε.
Περιμένω απάντηση απο κάποιον γνώστη, ευχαριστώ πολύ.

Το ότι είσαι πολύτεκνη,ναί θα σου δώσει μόρια σίγουρα! βέβαια κατά τη γνώμη μου αυτό είναι άδικο!!!!!!!!!! Η παιδαγωγική επάρκεια δέν είναι απαραίτητη για την πρόσληψη ώς ωρομίσθια,βέβαια άν είχες θα έπερνες παραπάνω μόρια....

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Re: Προσληψη ως ωρομισθιος

Δημοσίευσηαπό tfv » Κυρ Ιουν 17, 2012 11:40 am

τα κοινωνικά κριτήρια που αναφέρεις δεν μετράνε κάπου, εκτός κι αν είσαι η ίδια τρίτεκνη γονιός.
και παιδαγωγική κατάρτιση να έχεις, από τη στιγμή που δεν έχεις προϋπ. και οι πίνακες παραμένουν κλειδωμένοι, δεν αλλάζει κάτι.
σχεδόν σίγουρα κανείς πε20 χωρίς προϋπηρεσία δεν προσελήφθη σαν αναπληρωτής στο υπουργείο παιδείας τις 2 πρόσφατες σχολικές χρονιές. ειδικά φέτος πολλοί ακόμα και με προϋπ. δεν κλήθηκαν.

marilena_6
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2012 12:53 am

Δημοσίευσηαπό marilena_6 » Τρί Ιουν 26, 2012 6:10 pm

Mα εχω προϋποθέσεις... Πτυχιο, μεταπτυχιακό και 2 ξένες γλώσσες... Δεν ρώτησα σαν αναπληρώτρια αλλα σαν ωρομισθια.

lina84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2012 3:01 pm

Δημοσίευσηαπό lina84 » Δευ Ιούλ 23, 2012 2:45 am

το μεταπτυχιακό και οι γλώσσες αν δεις τους πίνακες ωρομισθίων δεν μετράνε πουθενά. μετράει η παιδαγωγική κατάρτιση, η προυπηρεσία, η παλαιότητα του πτυχίου και τυχόν επιτυχία στον ασέπ. ότι μετράει δηλαδή και για τους αναπληρωτές. ειδική κατηγορία είναι οι τρίτεκνοι, αν έχεις εσύ 3 και περισσότερα παιδιά.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης