Διορισμός σε Νομαρχία (με αναπλήρωση ή όχι)

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
tas_karag
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 9:56 am

Δημοσίευσηαπό tas_karag » Παρ Σεπ 23, 2011 3:04 pm

αν καποιος γνωριζει με λεπτομέρειες ας με διορθώσει..

για να βγει μια προκήρυξη χρειαζεται έγκριση από μια επιτροπή [νομίζω οτι λέγεται ΠΥΣ] ή καπως έτσι τελοσπαντων, αυτή η επιτροπή δίνει την έγκριση για τις θέσεις και την πρόσληψη..θεωρώ οτι μιλάνε για αυτές τις εγκρίσεις και οχι για τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ ή για την πίστωση που πάιρνουμε απο το ΓΛΚ..υπάρχουν προκηρύξεις που βγήκανε το 2010 ή το 2011????πιστεύω οτι το 2011 υπάρχουν για συμβασιούχους..ή να υπάρχουν για εκπαιδευτικούς, ιατρούς το 2010..αυτές τις εγκρίσεις θέλουνε να ακυρώσουνε μάλλον...

tas_karag
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 9:56 am

Δημοσίευσηαπό tas_karag » Παρ Σεπ 23, 2011 3:22 pm

παραδειγμα συγκεκριμένο απο την προκήρυξη του 2008 για την εφορια

Τις υπ’ αριθμ. ΔΙΠΠ/Φ.ΕΓΚΡ.4.5/434/17279/8.9.2006
όπως τροποποιήθηκε με την ΔΙΠΠ/Φ.ΕΓΚΡ.4.5/119/22288
π.ε./26.3.2007 (Γενικό Λογιστήριο του Κράτους), ΔΙΠΠ/
Φ.ΕΓΚΡ.13/420/9067/31.7.2007 (Υπουργείο Μακεδονίας
– Θράκης), ΔΙΠΠ/Φ.ΕΓΚΡ.4.5/18/7122π.ε./22.1.2008 − ορθή
επανάληψη 6/2/2008 (Υπουργείο Οικονομίας και Οικο−
νομικών) αποφάσεις της Επιτροπής του άρθρου 2 παρ.
1 των υπ’ αριθμ. 55/1998 και 33/2006 Π.Υ.Σ. με τις οποί−
ες εγκρίθηκε η πλήρωση των θέσεων.

LENA_SOU
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 3:00 pm

Δημοσίευσηαπό LENA_SOU » Τρί Σεπ 27, 2011 11:19 pm

lena sou ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΓΩΜΑ ΤΩΝ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣ!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΣ????[/quote]


γεια σου και σενα,
γιατι φωναζεις;(κεφαλαια)....
εγω απλα σας μεταφερω αυτο που μου ειπε η κ.Διαμαντοπουλου απο την περιφερεια Δ.Ελλαδος .
Αποτι φαινεται η ασυνενοησια και το χαος συνεχιζουν να πρωταγωνιστουν σε αυτο το κρατος γερα και δυνατα!

mariafen
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Ιουν 24, 2011 9:13 am

Δημοσίευσηαπό mariafen » Τετ Σεπ 28, 2011 9:57 am

LENA_SOU έγραψε:lena sou ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΓΩΜΑ ΤΩΝ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣ!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΣ????



γεια σου και σενα,
γιατι φωναζεις;(κεφαλαια)....
εγω απλα σας μεταφερω αυτο που μου ειπε η κ.Διαμαντοπουλου απο την περιφερεια Δ.Ελλαδος .
Αποτι φαινεται η ασυνενοησια και το χαος συνεχιζουν να πρωταγωνιστουν σε αυτο το κρατος γερα και δυνατα![/quote]

LENA SOU, ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΦΩ!!!!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ. ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΠΑΓΩΜΑΤΟΣ!!!!ΑΚΟΜΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ

laxanikas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2011 2:41 pm

Δημοσίευσηαπό laxanikas » Τετ Σεπ 28, 2011 12:15 pm

Παιδιά χαλαρώστε.. Σε λίγο θα τσακωνόμαστε μεταξύ μας επείδη οι άχρηστοι βάζουν απο τα παράθυρα δικούς τους καθώς και συμβασιούχους και εμείς μένουμε πίσω εξαιτίας της κρίσης που σκαρφίστηκαν τωρα.. Καλα τα λένε και οι υπόλοιποι οτι πάντα θα θέλουν πελάτες ψηφοφόρους.. Για την ώρα στους ΟΤΑ δεν έχουν καμία καινούργια ενημέρωση, δηλ ισχύει ότι και πιο πριν... Τωρα αν πάρουν συμβασιουχους καθως και εποχικους σε σωματα ασφαλείας αντε πάλι θα πάμε πισω.. οποτε βρείτε δικηγόρο και προχωρήστε..

LENA_SOU
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 3:00 pm

Δημοσίευσηαπό LENA_SOU » Πέμ Οκτ 06, 2011 9:03 pm

[quote="laxanikas"]Παιδιά χαλαρώστε.. Σε λίγο θα τσακωνόμαστε μεταξύ μας επείδη οι άχρηστοι βάζουν απο τα παράθυρα δικούς τους καθώς και συμβασιούχους και εμείς μένουμε πίσω εξαιτίας της κρίσης που σκαρφίστηκαν τωρα.. Καλα τα λένε και οι υπόλοιποι οτι πάντα θα θέλουν πελάτες ψηφοφόρους.. Για την ώρα στους ΟΤΑ δεν έχουν καμία καινούργια ενημέρωση, δηλ ισχύει ότι και πιο πριν... Τωρα αν πάρουν συμβασιουχους καθως και εποχικους σε σωματα ασφαλείας αντε πάλι θα πάμε πισω.. οποτε βρείτε δικηγόρο και προχωρήστε..[/quote]

δεν θεωρω οτι τσακωνεται κανεις με κανεναν.απλα ειμαστε πλεον τοσο αγανακτισμενοι απογοητευμενοι και μαζι με κατι χιλιαδες αλλους ελληνες με δεκαδες προβληματα που δικαιολογουν ολη αυτη την ενταση.
τι ζηταμε;;;;;;;
να διοριστουμε ρε παιδια!!!!!!
για αυτο παρακαλω αν διαβαζει το μην.καποιος νοικος γνωστης του αντικειμενου <διορισμος στο δημοσιο> ας μας συμβουλεψει πως να κινηθουμε.
αν μας πει καποιος τι να κανουμε ρωταω ολους τους συναδελφους εδω μεσα..
ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ;

sia_kat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 9:13 pm

Νομαρχία Ηλειας

Δημοσίευσηαπό sia_kat » Σάβ Οκτ 08, 2011 1:07 pm

lena_sou είμαι και εγώ στην ίδια ακριβώς περίπτωση με την δικιά σου ,με αναπλήρωση στην πρώην Νομαρχία Ηλειας. Ποιά είναι η δικιά σου προκήρυξη; αν είναι ίδια με την δικια μου μήπως να βάζαμε δικηγόρο?

LENA_SOU
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 3:00 pm

Re: Νομαρχία Ηλειας

Δημοσίευσηαπό LENA_SOU » Δευ Οκτ 10, 2011 2:07 pm

[quote="sia_kat"]lena_sou είμαι και εγώ στην ίδια ακριβώς περίπτωση με την δικιά σου ,με αναπλήρωση στην πρώην Νομαρχία Ηλειας. Ποιά είναι η δικιά σου προκήρυξη; αν είναι ίδια με την δικια μου μήπως να βάζαμε δικηγόρο?[/quote]

1/756M/2007 η προκυρηξη..σε αυτην εισαι; αν ναι εχω ανοιξει θεμα στο <διαγωνισμοι με σειρα προτεραιοτητας> αν ειναι μπες εκει να τα λεμε μηπως βρεθει και κανενας αλλος συναδελφος ...

gzep
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 16, 2010 3:58 pm

Δημοσίευσηαπό gzep » Δευ Οκτ 10, 2011 10:02 pm

υπάρχει κανείς επιτυχών από νομαρχία Φθιώτιδας
Προκήρυξη (Αριθμός 2/549Μ/2007)

gzep
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 16, 2010 3:58 pm

Δημοσίευσηαπό gzep » Παρ Οκτ 14, 2011 7:10 pm

3/10/2011
ΑΚΟΜΗ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΤΟ 2012 ΠΡΟΑΝΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο Δ. ΡΕΠΠΑΣ
Ακόμη αυστηρότερος ενδέχεται να γίνει το 2012 ο κανόνας 1 προς 10 που ισχύει και τηρείται φέτος για τις προσλήψεις τακτικού προσωπικού όπως ανέφερε ο Υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης Δημήτρης Ρέππας. Συγκεκριμένα, ο...κ. Ρέππας επισήμανε ότι αντί να ισχύσει η αναλογία 1 προς 5 που αρχικώς προβλεπόταν, ενδέχεται να υπάρξει πολύ μικρότερος αριθμός προσλήψεων.


Νομίζω ότι εμείς από τις νομαρχίες έχουμε όλοι οριστικά 2009. Σύμφωνα με το άρθρο 37 § 1 του εφαρμοστικού νόμου,έχουμε προτεραιότητα πρόσληψης. Πρέπει να πιέσουμε προς κάθε κατεύθυνση να μην μας αφήσουν στην κατάψυξη.

AVGVSTVS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 1:13 pm

Δεν ισχύει ο Κανόνας 1:15!

Δημοσίευσηαπό AVGVSTVS » Τρί Οκτ 18, 2011 6:12 pm

Είμαι διοριστέος στη Ν.Α. Ηπείρου με αναπλήρωση με οριστικά αποτελέσματα που βγήκαν το 2009.
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι για εμάς (με οριστικά αποτελέσματα 2009) δεν ισχύει η αναλογία 1:15 παρά μόνο η "υπόσχεση" για διορισμό το αργότερο μέχρι 31/12/2015.
Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω.
Διαβάστε:
Ν.3833/10, αρ.10, παρ.2
Ν.3833/10, αρ.11, παρ.3δ
Ν.3986/11, αρ.37, παρ.1

HELP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 21, 2011 8:55 pm

Δημοσίευσηαπό HELP » Σάβ Οκτ 22, 2011 5:28 pm

Φανταζομαι με αυτό που θα σας γραψω να μπορεσω να σας βοηθησω αυτοι που ειστε με αναπληρωση απο οριστικα αποτελεσματα σε ΟΤΑ και Νομαρχιες .
Εμενα ηδη μου ξαναζητησαν καποια δικαιολογητικα στην ΝΑ Ζακυνθου επειδη ημουν απο αναπληρωση για να συνεχισουν τις διαδικασιες για την τοποθετηση μου ,αφου με το παγωμα ειχε σταματησει.
Δεν υπαρχει καμια ερμηνευτικη εγκυκλιος απο ότι κατάλαβα , υπαρχουν μόνο δυο απαντησεις του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΔΙΟΚ.ΜΕΤΑΡ. ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝ.ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ που βρηκα ,προς 2 περιφερειες ,οι οποιες αναρωτηθηκαν και ζητησαν απαντηση τι θα κανουν με τις θεσεις αναπληρωσης.
Και οι δυο απαντησεις περιληπτικα γραφουν οτι οι αναπληρωσεις δεν εμπιμπτουν στο 1/5 του αρθρου 11 του ν.3833/2010 διοτι δεν αποτελουν αυξηση προσωπικου απο την στιγμη που υπαρχουν ηδη οι σχετικες εγγραφες προβλεψης θεσεων .
Τωρα φιλοι μου τις κινησεις θα τις κανετε εσεις .θα πιεσετε στους φορεις σας να ενδιαφερθουν γιατι δεν ισχυει παγωμα στις αναπληρωσεις (Διοριστεος που δεν αποδεχεται το διορισμο του ή έχει κωλυμα διορισμου ή παραιτηθηκε εντος έτους από το διορισμό του αναπληρωνεται από τον επόμενο κατα σειρά).
Μου φαινεται από ότι καταλαβα ηδη θα δουλευαμε εδω και πολυ καιρο αν υπηρχε καποια ενημερωση από την αρχη.
οτι παραπανω μπορω , να βοηθησω.

tas_karag
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 9:56 am

Δημοσίευσηαπό tas_karag » Σάβ Οκτ 22, 2011 8:05 pm

σου ειναι ευκολο να γράψεις τις 2 απαντησεις του υπουργείου???ή αν υπάρχουν αναρτημένες στην σελίδα του Υπουργείου?

Iakovos02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 2:20 pm

Δημοσίευσηαπό Iakovos02 » Σάβ Οκτ 22, 2011 9:13 pm

Θα σε παρακαλούσα θερμά καθόσον το θέμα είναι φλέγον για πολύ κόσμο, και ο καθένας ερμηνεύει τον νόμο όπως θέλει, πχ εμένα μου απάντησε η περιφέρεια πελλοπονήσου γραπτώς ότι χωρίς να εγκριθούν οι θέσεις από τον ρέππα δεν προχωράει τίποτα, να σκανάρεις και να ανεβάσεις εδώ τα έγγραφα αυτά. Έχοντας τα με αριθμούς πρωτοκόλλου κλπ στα χέρια μήπως και ξεμπλέξουμε την διαδικασία
Ευχαριστώ

anageo73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 12:37 pm

Δημοσίευσηαπό anageo73 » Σάβ Οκτ 22, 2011 9:44 pm

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες. Μπορείς να αναρτήσεις το περιεχόμενο αυτών των απαντήσεων του υπουργείου που αναφέρεις; Εργάζομαι με τα προσωρινά αποτελέσματα από 1/2/10 σε ΟΤΑ. Το Φεκ των οριστικών αποτελεσμάτων έχει εκδοθεί 21/7/11 και σε άλλες εποχές θα είχε ολοκληρωθεί ο διορισμός το πολύ σε ένα μήνα από την προαναφερόμενη ημερομηνία. Παρ' όλα αυτά συνεχίζω να εργάζομαι ως συμβασιούχος ορισμένου χρόνου μέχρι την ατομική πράξη διορισμού. Το παράλογο είναι ότι ενώ ήδη βαρύνω τον τακτικό προϋπολογισμό και ενώ ήδη έχει προβλεφθεί η ανάλογη πίστωση από τον φορέα δεν ολοκληρώνεται ο διορισμός. Θα με ενδιέφερε το περιεχόμενο αυτών των απαντήσεων του Υπουργείου ή τουλάχιστον να μου δώσεις κάποια στοιχεία πιο συγκεκριμένα ώστε να τις αναζητήσω όπως π.χ. τον φορέα που έστειλε το ερώτημα ή οτιδήποτε άλλο.

HELP έγραψε:Φανταζομαι με αυτό που θα σας γραψω να μπορεσω να σας βοηθησω αυτοι που ειστε με αναπληρωση απο οριστικα αποτελεσματα σε ΟΤΑ και Νομαρχιες .
Εμενα ηδη μου ξαναζητησαν καποια δικαιολογητικα στην ΝΑ Ζακυνθου επειδη ημουν απο αναπληρωση για να συνεχισουν τις διαδικασιες για την τοποθετηση μου ,αφου με το παγωμα ειχε σταματησει.
Δεν υπαρχει καμια ερμηνευτικη εγκυκλιος απο ότι κατάλαβα , υπαρχουν μόνο δυο απαντησεις του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΔΙΟΚ.ΜΕΤΑΡ. ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝ.ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ που βρηκα ,προς 2 περιφερειες ,οι οποιες αναρωτηθηκαν και ζητησαν απαντηση τι θα κανουν με τις θεσεις αναπληρωσης.
Και οι δυο απαντησεις περιληπτικα γραφουν οτι οι αναπληρωσεις δεν εμπιμπτουν στο 1/5 του αρθρου 11 του ν.3833/2010 διοτι δεν αποτελουν αυξηση προσωπικου απο την στιγμη που υπαρχουν ηδη οι σχετικες εγγραφες προβλεψης θεσεων .
Τωρα φιλοι μου τις κινησεις θα τις κανετε εσεις .θα πιεσετε στους φορεις σας να ενδιαφερθουν γιατι δεν ισχυει παγωμα στις αναπληρωσεις (Διοριστεος που δεν αποδεχεται το διορισμο του ή έχει κωλυμα διορισμου ή παραιτηθηκε εντος έτους από το διορισμό του αναπληρωνεται από τον επόμενο κατα σειρά).
Μου φαινεται από ότι καταλαβα ηδη θα δουλευαμε εδω και πολυ καιρο αν υπηρχε καποια ενημερωση από την αρχη.
οτι παραπανω μπορω , να βοηθησω.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες