Διορισμός σε Νομαρχία (με αναπλήρωση ή όχι)

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Pythagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2010 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό Pythagoras » Τετ Αύγ 04, 2010 10:55 pm

Pythagoras έγραψε:Η παραπανω απαντηση απευθυνεται στον Proper...


Sorry αλλα ειμαι καινουργιος. Η απαντηση δεν παει στον Proper αλλα στον Zoira που περιμενει διορισμο σε ΝΠΔΔ.
Ξανα συγγνωμη για τα περιττα ποστς αλλα δεν μπορω να βρω πως διαγραφω ή τα τροποποιω.

proper
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 1:13 am

Δημοσίευσηαπό proper » Τετ Αύγ 04, 2010 11:49 pm

Pythagoras έγραψε:
Pythagoras έγραψε:Η παραπανω απαντηση απευθυνεται στον Proper...


Sorry αλλα ειμαι καινουργιος. Η απαντηση δεν παει στον Proper αλλα στον Zoira που περιμενει διορισμο σε ΝΠΔΔ.
Ξανα συγγνωμη για τα περιττα ποστς αλλα δεν μπορω να βρω πως διαγραφω ή τα τροποποιω.


Οχι καλα τα ειχες γραψει στην αρχη στο proper πηγαινε η απαντηση(δηλ σε μενα :D )
Κοιτα οπως σου εγραψα ο φορεας μου ειπε οτι εστειλε εκ νεου στο τυπογραφειο λεπτομερως ολο το ιστορικο της προκηρυξης απο την αρχη δηλ ημερομηνιες οριστικων, παραιτησεων κτλ και λογικα θα τους απαντησουν, κοιτα μαλλον οπως σου ειπε δεν κολλησες επειδη εισαι οτα, για να δουμε μακαρι να βγεις αληθινος και να βγει και το δικο μου αλλα χωρις την νεα εγκυκλιο εγω δεν βλεπω φως, γενικοτερα δεν βλεπω φως μεσα στο 2010 λογω και εκλογων, παντως σου ευχομαι καλη ορκομωσια και καλη θητεια να εχεις και αν νεωτερα θα ενημερωσω..

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Πέμ Αύγ 05, 2010 1:32 pm

Litsa06 έγραψε:Και εγώ για διορισμό σε νομαρχία από αναπλήρωση. Η προκύρηξη ήταν του 2007και η απόφαση του ΑΣΕΠ για την αντίκατάσταση είναι του Νοεμβρίου του 2009. Ο φάκελός μου πήγε στο ΥΠΕσ το Φεβρουάριο, στο ΓΛΚ το Μαρτιο, ξαναγύρισε στο ΥΠΕΣ μετά τις αναστολές των προσλήψεων και τώρα ξαναπήγε στο ΓΛΚ. Πήρα και εγώ προφορικά την απάντηση ότι "οι αναπληρώσεις θα συνεχισθούν κανονικά, αφού για να πραγματοποιηθεί ο αρχικός διορισμός έχουν εγκριθεί οι σχετικές πιστώσεις..."
Άλλη πληροφορία δεν έχω.
Σχετικά με αυτό:
Από το ΥΠΕΣ λένε αύτα που γνωρίζουμε όλοι μας :? Μάλιστα σε χθεσινή επικοινωνία μας μου είπανε ότι οι πιστώσεις που έχουν εγκριθεί πριν απο το 2010 καταργούνται και η διαδικασία θα ξανααρχισει απο την αρχή.....

εγώ γνωρίζω ότι οι πιστώσεις εγκρίνονται με την προκύρηξη άρα λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα.
Ένα τηλ που έχω στο ΓΛΚ στο υπάλληλο που χειρίζεται τις αιτήσεις μας, δεν απαντά, προφανώς είναι σε άδεια.


Τι εννοείς ότι ο φακελός σου ξαναγύρισε στο ΓΛΚ? Δηλαδή αρχίσανε να προχωράνε τους διορισμούς?

Litsa06
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό Litsa06 » Πέμ Αύγ 05, 2010 1:41 pm

zoira έγραψε:
Litsa06 έγραψε:Και εγώ για διορισμό σε νομαρχία από αναπλήρωση. Η προκύρηξη ήταν του 2007και η απόφαση του ΑΣΕΠ για την αντίκατάσταση είναι του Νοεμβρίου του 2009. Ο φάκελός μου πήγε στο ΥΠΕσ το Φεβρουάριο, στο ΓΛΚ το Μαρτιο, ξαναγύρισε στο ΥΠΕΣ μετά τις αναστολές των προσλήψεων και τώρα ξαναπήγε στο ΓΛΚ. Πήρα και εγώ προφορικά την απάντηση ότι "οι αναπληρώσεις θα συνεχισθούν κανονικά, αφού για να πραγματοποιηθεί ο αρχικός διορισμός έχουν εγκριθεί οι σχετικές πιστώσεις..."
Άλλη πληροφορία δεν έχω.
Σχετικά με αυτό:
Από το ΥΠΕΣ λένε αύτα που γνωρίζουμε όλοι μας :? Μάλιστα σε χθεσινή επικοινωνία μας μου είπανε ότι οι πιστώσεις που έχουν εγκριθεί πριν απο το 2010 καταργούνται και η διαδικασία θα ξανααρχισει απο την αρχή.....

εγώ γνωρίζω ότι οι πιστώσεις εγκρίνονται με την προκύρηξη άρα λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα.
Ένα τηλ που έχω στο ΓΛΚ στο υπάλληλο που χειρίζεται τις αιτήσεις μας, δεν απαντά, προφανώς είναι σε άδεια.


Τι εννοείς ότι ο φακελός σου ξαναγύρισε στο ΓΛΚ? Δηλαδή αρχίσανε να προχωράνε τους διορισμούς?


Εγώ συτή την ενημερωση είχα αρχές Ιουίου από τον αρμόδιο υπάλληλο στο ΥΠΕΣ. Επειδή εμένα η αναπλήρωση από το ΑΣΕΠ είχε έρ8ει το 2009 μου είπαν ότι προχωράνε κανονικά για Β' εξάμηνο του 2010 όπως είχαν πει αρχικά.
Κατόπιν τηλεφωνώ στο ΓΛΚ αλλά δεν απαντάνε.
Στην νομαρχία που επικοινώνησα μου είπαν πως δεν έχουν καμία ενημέρωση και λόγικά δνε πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με την πίστωση στο ΓΛΚ γιατί αυτά τα χρήματα έχουν εγκριθεί με την προκήρυξη.
Δεν γνωρίζω κάτι άλλο δυστυχώς...

MAIRMAID
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 10:33 am

Δημοσίευσηαπό MAIRMAID » Πέμ Αύγ 05, 2010 2:10 pm

Παντως και μένα που έχω ακόμα και τον κωδικό με την πίστωση στην απόφαση διορισμού μου με ημερομηνία 31/12/2009 μου είπαν στο ΥΠΕΣ ότι δεν ισχύουν οι δεσμευμένες πιστώσεις λογω ΔΝΤ και θα χρειαστεί να ξαναδεσμευσούν κονδύλια και από ότο ξέρω τα χαρτιά ήταν ακόμα στο Γ.Γ για υπογραφή και ουτε καν στο δρόμο για το ΓΛΚ.Γενικώς μπάχαλο η κατάσταση....

AQ123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 11:44 am

Δημοσίευσηαπό AQ123 » Πέμ Αύγ 05, 2010 2:23 pm

MAIRMAID έγραψε:Παντως και μένα που έχω ακόμα και τον κωδικό με την πίστωση στην απόφαση διορισμού μου με ημερομηνία 31/12/2009 μου είπαν στο ΥΠΕΣ ότι δεν ισχύουν οι δεσμευμένες πιστώσεις λογω ΔΝΤ και θα χρειαστεί να ξαναδεσμευσούν κονδύλια και από ότο ξέρω τα χαρτιά ήταν ακόμα στο Γ.Γ για υπογραφή και ουτε καν στο δρόμο για το ΓΛΚ.Γενικώς μπάχαλο η κατάσταση....


όταν μιλάμε για Γ.Γ. εννοούμε του υπ. Οικονομικών, έτσι δεν είναι? μετά από την υπογραφή του, τελειώνει από υπ. Οικονομικών - ΓΛΚ και πηγαίνουν υπουρ. Εσωτερικών , Νομαρχία , Ε.Τ.

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Πέμ Αύγ 05, 2010 3:06 pm

Σήμερα μου είπαν απο το ΥΠΕΣ ότι έχουν φύγει για το ΓΛΚ όλες οι λίστες με τους εκκρεμείς διορισμούς και περιμένουν απο του ΓΛΚ να τους υποδείξουν τη σειρά που θα ακολουθήσουν. Δεν έχουν καμία πληροφόρηση για τις αναπληρώσεις και προχωρούν μόνο τους διορισμούς αθλητών. Με παρέπεμψαν στο ΓΛΚ οπού βέβαια δέν απαντά κανείς...

FLOWERS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2010 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό FLOWERS » Πέμ Αύγ 05, 2010 3:34 pm

κι εμένα αρχές ιουλίου που ειχα μιλησει με το υπουργειο, μου ειχαν πει οτι οι λιστες με τα ονοματά μας και γενικώς τα χαρτιά μας φύγαν για το ΓΛΚ ωστε απο εκει να βγουν οι πιστώσεις (αναλογα με την προτεραιοτητα βεβαια). Και στην δική μου περιπτωση που υπηρχε εγκεκριμενη πίστωση από την προηγουμενη κοπέλα, μου ειπε και η νομαρχια και το υπουργειο οτι θα ξαναελεγχθουν όλες οι πιστωσεις ξανα απο την αρχη....

MAIRMAID
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 10:33 am

Δημοσίευσηαπό MAIRMAID » Πέμ Αύγ 05, 2010 3:42 pm

Γ.Γ του ΥΠΕΣ.ΤΥπογραφει και αυτός πριν φύγουν για ΓΛΚ

E.B.
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 07, 2008 7:06 pm

Δημοσίευσηαπό E.B. » Παρ Αύγ 06, 2010 12:46 am

FILAZAR έγραψε:Είμαι και εγώ από αναπλήρωση σε νομαρχία( επαρχία) και έχω :
οριστικά Μάρτιος 2009
παραίτηση του πρώτου Σεπτέμβριος 2009 (χωρίς ορκωμοσία και ανάληψη καθηκόντων )
μεσολάβησαν εκλογές τρόικα και νέα μέτρα
αναπλήρωση : Φεβρουάριος 2010
έχω μάθει όμως ότι στη συγκεκριμένη προκήρυξη ορκιστήκαν και τοποθετηθήκαν αλλά παιδιά από αναπλήρωση (τρίτοι τέταρτοι σε σειρά κατάταξης) κάποιοι πριν τις εκλογές και ορισμένοι Φεβρουάριο 2010 ?
πήρα πολλά τηλ έφερα συγκεκριμένα παραδείγματα ρώτησα γιατί εγώ καθυστέρησα σε σύγκριση με άλλους στην ίδια προκήρυξη ?
(όλα αυτά προφορικά)
και η απάντηση όλων ήταν περίπου η ιδία έτυχε τα δικά σου χαρτιά να
καθυστερήσουν η να πέσουν σε «λάθος υπάλληλο» « υπομονή » .
Έγιναν επιλεκτικές τοποθετήσεις έτρεξαν «δίκες» τους υποθέσεις στο
αδιάβλητο και ανεξάρτητο ΑΣΕΠ…………ΓΛΚ…….ΥΠΕΣΔΔΑ και
τώρα είμαστε Αύγουστο 2010 ακόμη περιμένω-ουμε
ενώ όλοι αυτοί οι «αδιάφθοροι φορείς» δροσίζονται με κλιματιστικά η βουτιές
και ετοιμάζουν-ψάχνουν τρόπους να βολέψουν η να κουράσουν υποψήφιος
συναδέλφους
και με όλα αυτά τα νέα οικονομικά δεδομένα περικοπές , Καλλικράτης, μνημόνιο μετατάξεις, αλλαγές σε μισθούς και απολύσεις συγχωνεύσεις Δημόσιων οργανισμών
αναρωτιέμαι αν αξίζει να μπούμε σε αυτό το δημόσιο γιατί αλλιώς το περιμέναμε .Δεν ξέρω αν αυτή η υπομονή αξίζει πραγματικά τόσο όσο στοιχίζει (τουλάχιστον σε μένα) και εύχομαι και ελπίζω όταν με το καλό τελειώσουν όλα αυτά να τα ξαναπούμε .

ευχαριστώ και καλή τύχη


ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΙΛΑΤΕ?

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Τρί Αύγ 10, 2010 11:42 am

Προσπαθώ από το πρωί να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με 6-7 διαφορετικά νούμερά σε τρία διαφορετικά υπουργεία και δέν απαντά κανείς !!! Και μην βιαστεί κάποιος να μου πεί ότι είναι Αυγουστος γιατι το ίδιο γι΄νόταν και τον Ιουλιο!! Και όλους αυτούς τους κυρίους και τις κυρίες που κρύβονται πίσω από κατεβασμένα τηλέφωνα τους πληρώνουμε εμείς. Εμείς που τόσους μήνες μας εμπαίζουν σάν τρίχρονα. Να θα ξεπαγώσουν οι προσλήψεις από 1η Ιουλίου, να περιμένετε να μαγειρευτεί η εγκύκλιος, να μα για ποιά εγκύκλιο μιλάτε εμέις δέν ξέρουμε τίποτε, να περιμένετε την εγκύκλιο την επόμενη εβδομάδα, να στείλαμε τις λίστες, να δεν στείλαμε τις λίστες..... :evil: :evil: :evil ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pythagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2010 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό Pythagoras » Τρί Αύγ 10, 2010 11:52 am

Να ρωτησω και κατι αλλο. Υπαρχει εδω στο φορουμ κανενα παιδι που να πηρε ΦΕΚ διορισμου μετα την 1/7/2010 (οπου βασει της εγκυκλιου ξεπαγωσαν οι διαδικασιες για οσους ειχαν οριστικα πριν τις 31/12/2009) και να τον καλεσαν για διορισμο;;; Μιλαω ομως αποκλειστικα για Δημους. Τιποτα αλλο...

mariantin
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 12:03 pm

Δημοσίευσηαπό mariantin » Τρί Αύγ 10, 2010 12:36 pm

Κοίτα μόνος σου στα ΦΕΚ τεύχος Γ αν δημοσιεύτηκε κάποιος διορισμός σε ΟΤΑ ή οπουδήποτε αλλού και θα καταλάβεις :D

FILAZAR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:45 am

Δημοσίευσηαπό FILAZAR » Τρί Αύγ 10, 2010 1:22 pm

zoira έγραψε:Προσπαθώ από το πρωί να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με 6-7 διαφορετικά νούμερά σε τρία διαφορετικά υπουργεία και δέν απαντά κανείς !!! Και μην βιαστεί κάποιος να μου πεί ότι είναι Αυγουστος γιατι το ίδιο γι΄νόταν και τον Ιουλιο!! Και όλους αυτούς τους κυρίους και τις κυρίες που κρύβονται πίσω από κατεβασμένα τηλέφωνα τους πληρώνουμε εμείς. Εμείς που τόσους μήνες μας εμπαίζουν σάν τρίχρονα. Να θα ξεπαγώσουν οι προσλήψεις από 1η Ιουλίου, να περιμένετε να μαγειρευτεί η εγκύκλιος, να μα για ποιά εγκύκλιο μιλάτε εμέις δέν ξέρουμε τίποτε, να περιμένετε την εγκύκλιο την επόμενη εβδομάδα, να στείλαμε τις λίστες, να δεν στείλαμε τις λίστες..... :evil: :evil: :evil ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




ΥΠΟΜΟΝΗ και μόνο ΥΠΟΜΟΝΗ
Απόλαυσε όσο μπορείς το καλοκαίρι .(το ίδιο κάνουν και αυτοί)
Είμαι και εγώ οργισμένος θυμωμένος απογοητευμένος……………………………….. κτλ
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Pythagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2010 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό Pythagoras » Τρί Αύγ 10, 2010 1:54 pm

mariantin έγραψε:Κοίτα μόνος σου στα ΦΕΚ τεύχος Γ αν δημοσιεύτηκε κάποιος διορισμός σε ΟΤΑ ή οπουδήποτε αλλού και θα καταλάβεις :D


Εχει διαφορους διορισμους σε ΑΕΙ - αρχιεπισκοπες κτλ...τωρα για Δημους δεν εχω δει κατι. Για αυτο ρωταω μηπως και μου εχει ξεφυγει τιποτα. :wink:


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες