ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
Διαδικασία απόσπασης
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Neti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 24, 2010 2:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Διαδικασία απόσπασης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να κινήσω διαδικασία απόσπασης από φορέα υπουργείου σε άλλο υπουργείο.
Γνωρίζετε ποιά είναι τα βήματα;
Που πρέπει να γίνει πρώτα η αίτηση (στο υπουργείο με κοινοποίηση στνο Φορέα μου ή το αντίθετοWink και υπάρχει κάποιο σχετικό έντυπο;
Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολο να κάνω όλες αυτές τις ερωτήσεις στον Δ/ντή Προσωπικού, για ευνόητους λόγους.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
pouropipina
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 27, 2010 9:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασία απόσπασης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Neti έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.
Που πρέπει να γίνει πρώτα η αίτηση (στο υπουργείο με κοινοποίηση στνο Φορέα μου ή το αντίθετοWink και υπάρχει κάποιο σχετικό έντυπο;
Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολο να κάνω όλες αυτές τις ερωτήσεις στον Δ/ντή Προσωπικού, για ευνόητους λόγους.

Σιγά μην ξέρει κι όλας. Αν το έχει κάνει κανείς και γνωρίζει με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα..
Επιστροφή στην κορυφή
tzenh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 05, 2010 2:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασία απόσπασης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Neti έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.

Κάνεις αίτηση για απόσπαση στην υπηρεσία που σε ενδιαφέρει και την κοινοποιείς στην υπηρεσία σου, θα περάσει από διοικητικά συμβούλια στην υπηρεσία που σε ενδιαφέρει, για το αν σε δεχτούν, και στην υπηρεσία που είσαι για το αν σε αποδεσμεύουν. στην καλύτερη περίπτωση μέσα σε ένα εξάμηνο θα έχεις απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Neti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 06, 2010 2:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζετε μήπως και ποιός αναλαμβάνει την πληρωμή;
Επιστροφή στην κορυφή
tzenh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 07, 2010 1:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Neti έγραψε:
Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζετε μήπως και ποιός αναλαμβάνει την πληρωμή;

Αυτό είναι κάτι που το αποφασίζουν τα διοικητικά συμβούλια. Συνήθως όμως την μισθοδοσία την αναλαμβάνει η υπηρεσία από την οποία αποσπάσαι, ενώ τα τυχόν επιπλέον επιδόματα (π.χ. προβληματικής περιοχής) καθώς και οι υπερωρίες δίνονται από την υπηρεσία στην οποία αποσπάσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Neti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 11:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν αίτηση ταυτοχρόνως και στους 2 φορείς.
Όμως, ο φορέας μου έθεσε ήδη βέτο λόγω μισθοδοσίας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης