Αναστολή προσλήψεων στους ΟΤΑ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Παρ Σεπ 13, 2013 4:40 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:είμαι και εγώ σε επαφή, περιμένουν τον αρμόδιο να υπογράψει την απάντηση σχετικά με το αν ισχύει ο νέος νόμος για τις αναπληρώσεις που περιμένουν να πραγματοποιηθούν. Μόλις μάθω κάτι νεώτερο θα το γράψω.

και εγώ σήμερα μίλησα και μου είπε να την πάρω την δεύτερα θα τούς πάρει τηλέφωνο πάντως το πολυνομοσχεδιο λέει για τής αναπληρώσεις κάτι που δεν έλεγε το προηγούμενό αλλά θέλουνε να το έχουνε γραπτώς ότι ισχύει και για εμάς τούς παλιούς αν και δεν στέκει να είναι εφ΄εξής γιατί δεν έχουνε βγει προκηρύξεις καινούργιες εγώ πιστεύω ότι θα μπούμε σύντομα και θα έχουμε θετικά νέα

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Τετ Σεπ 18, 2013 9:09 am

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:είμαι και εγώ σε επαφή, περιμένουν τον αρμόδιο να υπογράψει την απάντηση σχετικά με το αν ισχύει ο νέος νόμος για τις αναπληρώσεις που περιμένουν να πραγματοποιηθούν. Μόλις μάθω κάτι νεώτερο θα το γράψω.

Επικοινώνησα και εγώ με το υπουργείο τη Δευτέρα και μου είπαν ότι μπορεί να έχουν νεώτερα μέχρι το τέλος της εβδομάδας.... Είναι μήπως κάποιος από εσάς σε αντικατάσταση διοριστέου που παραιτήθηκε εντός έτους από το διοριμό του?

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Τετ Σεπ 18, 2013 6:22 pm

zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:είμαι και εγώ σε επαφή, περιμένουν τον αρμόδιο να υπογράψει την απάντηση σχετικά με το αν ισχύει ο νέος νόμος για τις αναπληρώσεις που περιμένουν να πραγματοποιηθούν. Μόλις μάθω κάτι νεώτερο θα το γράψω.

Επικοινώνησα και εγώ με το υπουργείο τη Δευτέρα και μου είπαν ότι μπορεί να έχουν νεώτερα μέχρι το τέλος της εβδομάδας.... Είναι μήπως κάποιος από εσάς σε αντικατάσταση διοριστέου που παραιτήθηκε εντός έτους από το διοριμό του?

εγω ειμαι με αναπληρωση απο ασεπ και αυτον που αναπληρώνω ειχε εργαστει ενα χρονο αλλα σημερα μιλησα με το υπουργειο και μαλιστα με των διευθηντη του γραφειου του υπουργου και μου ειπε οτι οι αναπληρωσεισ θα υσχυουνε απο εδω και περα και αυτο μου ειπε και η περηφερεια απλα περημενουνε την εγκυκλιο να ξεκαθαρησει πληρωσ εμεισ δυστηχωσ παμε με των νομο του μανιτακη δηλαδη θα διοριστουμε μετα τησ 31-12-2016 εκτοσ και αν βγει μεχρι τοτε κατι καινουργιο που να ανερει αυτον των νονο εσυ εχεισ κανενα νεο και υπόψιν το παγωμα διορισμου ειναι για τουσ Υ.Ε και Δ.Ε οι αλλοι κανονικα τωρα μακαρι να αλλαξει κατι

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Τετ Σεπ 18, 2013 9:45 pm

[quote="zoira"][quote="EFH VITZHLAIOU"][quote="giorgos1979"]Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Τετ Σεπ 18, 2013 11:11 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

εσυ εφη θα μπειτε τωρα εμεισ που ειμαστε ΔΕ ΑΣΤΑ να πανε αλλα αντε να δουμε τι θα γινει και να ελεγεσ οτι ημαστε πολλα ατομα 4 ειμαστε ελεοσ δηλαδή εσυ μιλησεσ καθολου παλι εφη με περηφερεια εμενα μου ειπανε οτι περημενουνε την εγκυκλιο αλλα προφορικά που μιλησανε τησ το ειπανε οτι θα υσχυει απο εδω και περα οι αναπλυρωσεισ αυτο δεν στεκει αλλα λεμε τωρα

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Πέμ Σεπ 19, 2013 10:02 am

giorgos1979 έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

εσυ εφη θα μπειτε τωρα εμεισ που ειμαστε ΔΕ ΑΣΤΑ να πανε αλλα αντε να δουμε τι θα γινει και να ελεγεσ οτι ημαστε πολλα ατομα 4 ειμαστε ελεοσ δηλαδή εσυ μιλησεσ καθολου παλι εφη με περηφερεια εμενα μου ειπανε οτι περημενουνε την εγκυκλιο αλλα προφορικά που μιλησανε τησ το ειπανε οτι θα υσχυει απο εδω και περα οι αναπλυρωσεισ αυτο δεν στεκει αλλα λεμε τωρα

Να μην προχωρήσουν τώρα οι προσλήψεις των ΥΕ κ ΔΕ ειδικά για τους ΟΤΑ έχει μια λογική δεδομένης της προηγουμενης απόφασης περι παγώματος. Για τους ΠΕ όμως που χρειαζεται μόνο αποφαση κατανομής για τις αναπληρώσες είναι παράλογο να ισχυρίζονται ότι ο νόμος πρέπει να ισχύσει για τους από τώρα και στο εξής.

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό oaee » Σάβ Σεπ 21, 2013 4:23 pm

[quote="zoira"][quote="giorgos1979"][quote="EFH VITZHLAIOU"][quote="zoira"][quote="EFH VITZHLAIOU"][quote="giorgos1979"]Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.[/quote]
εσυ εφη θα μπειτε τωρα εμεισ που ειμαστε ΔΕ ΑΣΤΑ να πανε αλλα αντε να δουμε τι θα γινει και να ελεγεσ οτι ημαστε πολλα ατομα 4 ειμαστε ελεοσ δηλαδή εσυ μιλησεσ καθολου παλι εφη με περηφερεια εμενα μου ειπανε οτι περημενουνε την εγκυκλιο αλλα προφορικά που μιλησανε τησ το ειπανε οτι θα υσχυει απο εδω και περα οι αναπλυρωσεισ αυτο δεν στεκει αλλα λεμε τωρα[/quote]
Να μην προχωρήσουν τώρα οι προσλήψεις των ΥΕ κ ΔΕ ειδικά για τους ΟΤΑ έχει μια λογική δεδομένης της προηγουμενης απόφασης περι παγώματος. Για τους ΠΕ όμως που χρειαζεται μόνο αποφαση κατανομής για τις αναπληρώσες είναι παράλογο να ισχυρίζονται ότι ο νόμος πρέπει να ισχύσει για τους από τώρα και στο εξής.[/quote]

Μονο απο ΕΣΠΑ θα παίρνουν οι ΟΤΑ .ερχονται απολύσεις, η δημοτικη αστυνομία τέλος, ολοι σπίτια σας, έτσι ειναι το πρεπον

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Σάβ Σεπ 21, 2013 10:55 pm

oaee έγραψε:
zoira έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

εσυ εφη θα μπειτε τωρα εμεισ που ειμαστε ΔΕ ΑΣΤΑ να πανε αλλα αντε να δουμε τι θα γινει και να ελεγεσ οτι ημαστε πολλα ατομα 4 ειμαστε ελεοσ δηλαδή εσυ μιλησεσ καθολου παλι εφη με περηφερεια εμενα μου ειπανε οτι περημενουνε την εγκυκλιο αλλα προφορικά που μιλησανε τησ το ειπανε οτι θα υσχυει απο εδω και περα οι αναπλυρωσεισ αυτο δεν στεκει αλλα λεμε τωρα

Να μην προχωρήσουν τώρα οι προσλήψεις των ΥΕ κ ΔΕ ειδικά για τους ΟΤΑ έχει μια λογική δεδομένης της προηγουμενης απόφασης περι παγώματος. Για τους ΠΕ όμως που χρειαζεται μόνο αποφαση κατανομής για τις αναπληρώσες είναι παράλογο να ισχυρίζονται ότι ο νόμος πρέπει να ισχύσει για τους από τώρα και στο εξής.


Μονο απο ΕΣΠΑ θα παίρνουν οι ΟΤΑ .ερχονται απολύσεις, η δημοτικη αστυνομία τέλος, ολοι σπίτια σας, έτσι ειναι το πρεπον

εσυ φιλε μου που το ξερεισ αυτο που θα παιρνουνε μονο απο εσπα στουσ οτα και οταν λεσ οτα εννοείς οτα α και οτα β

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Κυρ Σεπ 22, 2013 2:44 am

oaee έγραψε:
zoira έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

εσυ εφη θα μπειτε τωρα εμεισ που ειμαστε ΔΕ ΑΣΤΑ να πανε αλλα αντε να δουμε τι θα γινει και να ελεγεσ οτι ημαστε πολλα ατομα 4 ειμαστε ελεοσ δηλαδή εσυ μιλησεσ καθολου παλι εφη με περηφερεια εμενα μου ειπανε οτι περημενουνε την εγκυκλιο αλλα προφορικά που μιλησανε τησ το ειπανε οτι θα υσχυει απο εδω και περα οι αναπλυρωσεισ αυτο δεν στεκει αλλα λεμε τωρα

Να μην προχωρήσουν τώρα οι προσλήψεις των ΥΕ κ ΔΕ ειδικά για τους ΟΤΑ έχει μια λογική δεδομένης της προηγουμενης απόφασης περι παγώματος. Για τους ΠΕ όμως που χρειαζεται μόνο αποφαση κατανομής για τις αναπληρώσες είναι παράλογο να ισχυρίζονται ότι ο νόμος πρέπει να ισχύσει για τους από τώρα και στο εξής.


Μονο απο ΕΣΠΑ θα παίρνουν οι ΟΤΑ .ερχονται απολύσεις, η δημοτικη αστυνομία τέλος, ολοι σπίτια σας, έτσι ειναι το πρεπον

εσυ φιλε μου που το ξερεισ αυτο για το εσπα και γιατι εισαι τοσο επιθετικός με τουσ ανθροπουσ που εχουνε χασει την δουλεια τουσ σκεψου λιγο οτι εχουνε οικογένειες πισω τωρα αν μου πεισ μπήκανε με βυσμα θα σου πω εγω αυτοι φταίνε που μπήκανε αμα σου λεγανε εσενα να σε βαλουνε τι θα ελεγεσ οχι δεν θελω . μην μπαίνεις σε τετοιουσ ρυθμουσ συζήτησης γιατι μονο κακοσ μπορεισ να βγεισ στο λεω εντελωσ φιλικα γιατι και εγω περημενω να διοριστώ που εχω περασει αξιοκρατικά απο και περημενω απο το 2010 δεν ειναι αδικο και για εμενα

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Τετ Σεπ 25, 2013 9:01 am

[quote="giorgos1979"]Τα νέα δεν είναι καλά, έχω προφορική διαβεβαίωση (έγκυρη), ότι η ευνοϊκή διάταξη για τις αναπληρώσεις δεν θα ισχύσει αναδρομικά. Μου είπαν ότι πρέπει πρώτα να τακτοποιηθούν όσοι είναι σε διαθεσιμότητα,.... και μετά αν μείνει χώρος θα δουν τι θα μας κάνουν. Ετσι θα μείνουμε στα αζήτητα όλοι οι παλιοί που αναπληρώνουμε θέσεις, αν και δεν πρέπει να είμαστε πολλοί. Θα πρέπει να πιέσουμε την Περιφέρεια να κάνει κάποια κίνηση.

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Τετ Σεπ 25, 2013 2:21 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
EFH VITZHLAIOU έγραψε:
giorgos1979 έγραψε:Η δικιά μου περίπτωση τέτοια είναι. Επίσης και άλλων λίγων μηχανικών που υπάγονται στην Περιφέρεια Αττικής.

Μήπως υπάρχει κανένα νέο? Από το υπουργείο είπαν αρχές της εβδομάδος αλλά... :?

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Δευ Σεπ 30, 2013 10:24 am

[quote="zoira"][quote="giorgos1979"] Καλημέρα παιδιά, επειδή φαίνεται ότι θα μας αφήσει "εκτός" η εγκύκλιος για τις αναπληρώσεις, προτείνω να κανονίσουμε μία συνάντηση στο ΥΔΜΗΔ και να ζητήσουμε ακρόαση από τον αρμόδιο. Νομίζω ότι το έγγραφο είναι για υπογραφή στον Σπηλιοτόπουλο εδώ και δύο τουλάχιστον εβδομάδες. Θα το σιγουρέψω, θα ήταν καλό όμως να πιέσουμε και εμείς λίγο, όχι μόνο τηλεφωνικά.

Iakovos02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 2:20 pm

Δημοσίευσηαπό Iakovos02 » Δευ Σεπ 30, 2013 12:54 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
giorgos1979 έγραψε: Καλημέρα παιδιά, επειδή φαίνεται ότι θα μας αφήσει "εκτός" η εγκύκλιος για τις αναπληρώσεις, προτείνω να κανονίσουμε μία συνάντηση στο ΥΔΜΗΔ και να ζητήσουμε ακρόαση από τον αρμόδιο. Νομίζω ότι το έγγραφο είναι για υπογραφή στον Σπηλιοτόπουλο εδώ και δύο τουλάχιστον εβδομάδες. Θα το σιγουρέψω, θα ήταν καλό όμως να πιέσουμε και εμείς λίγο, όχι μόνο τηλεφωνικά.


Έφη είμαι και εγώ με αναπλήρωση σε Δήμο (πολιτικός μηχανικός) όταν λες μας αφήνουν απ'έξω εννοείς οριστικά ή θα λέει ότι απαιτείται απόφαση κατανομής?
Μίλησα με το υπουργείο πριν μια εβδομάδα με την διευθυνση προσλήψεων και τους λέω είμαι να φύγω εξωτερικό υπάρχει καμιά εξέλιξη και μου είπε ότι στο επόμενο εξάμηνο ότι είναι να γίνει θα γίνει και ότι από την απόλυτη μαυριλα της περιοδου Ρεππα-μανιτάκη κάτι αχνοφάινεται. Μου είπε ότι πιστευει ότι θα ξεκινήσουν από τους ΠΕ. Προσωπικά πιστεύω ότι αν πάμε σε προγραμματισμένες εκλογές (πχ μαζί με τις δημοτικές) ίσως μας πάρουν μαζικά τότε-λες και είμαστε χαζοί και θα ξεχάσουμε πόσο πόνεσαν τα τρία+ χρόνια αναμονής.
Πάντως δεν τους περιμένω άλλο και η ανοιξη 2014 εκτός απροόπτου θα με βρει έξω., Να τους μείνουν εδώ μόνο οι συνταξιούχοι που άλλωστε τους ψηφίζουν μαζικά.

zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Δευ Σεπ 30, 2013 1:32 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
giorgos1979 έγραψε: Καλημέρα παιδιά, επειδή φαίνεται ότι θα μας αφήσει "εκτός" η εγκύκλιος για τις αναπληρώσεις, προτείνω να κανονίσουμε μία συνάντηση στο ΥΔΜΗΔ και να ζητήσουμε ακρόαση από τον αρμόδιο. Νομίζω ότι το έγγραφο είναι για υπογραφή στον Σπηλιοτόπουλο εδώ και δύο τουλάχιστον εβδομάδες. Θα το σιγουρέψω, θα ήταν καλό όμως να πιέσουμε και εμείς λίγο, όχι μόνο τηλεφωνικά.

Έχεις απόλυτο δίκιο όμως είμαι από μακριά και δυστυχώς δεν μπορώ να κατέβω στην Αθήνα. Αν όμως κάποιοι είστε κοντά νομίζω ότι πράγματι θα βοηθούσε μια συνάντηση γιατί και αυτοί το γνωρίζουν ότι μια απόφαση που θα μας αποκλείει δεν έχει νόμιμο έρεισμα. Αυτός νομίζω είναι και ο λόγος που μαγειρεύουν τόσο καιρό την εγκύκλιο!

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Δευ Σεπ 30, 2013 4:21 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
zoira έγραψε:
giorgos1979 έγραψε: Καλημέρα παιδιά, επειδή φαίνεται ότι θα μας αφήσει "εκτός" η εγκύκλιος για τις αναπληρώσεις, προτείνω να κανονίσουμε μία συνάντηση στο ΥΔΜΗΔ και να ζητήσουμε ακρόαση από τον αρμόδιο. Νομίζω ότι το έγγραφο είναι για υπογραφή στον Σπηλιοτόπουλο εδώ και δύο τουλάχιστον εβδομάδες. Θα το σιγουρέψω, θα ήταν καλό όμως να πιέσουμε και εμείς λίγο, όχι μόνο τηλεφωνικά.

οταν λεσ εφη οτι θα μασ αφησει εκτοσ ι εγκυκλιοσ τι θεσ να πεισ ?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες