Διορισμός και Καλλικράτης

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
zoira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό zoira » Τετ Ιουν 23, 2010 1:12 pm

PATRA έγραψε:
zoira έγραψε:
proper έγραψε:
PATRA έγραψε:Απευθύνομαι στα παιδιά που διορίζονται από αναπλήρωση. Την 1η Ιουνίου έστειλα τα δικαιολογητικά που μου ζητήθηκαν για αναπλήρωση θέσης της προκήρυξης 6Κ/2007 ως ΔΕ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα βγει νέα απόφαση διορισμού ή ισχύει η απόφαση της πρώτης διοριστέας. Με το Υπουργείο δεν βγάζω άκρη, δεν απαντούν και το καλύτερο είναι ότι μου είπαν να καλέσω από Αύγουστο και μετά...


Εξω ξερω οτι αν υπαρχει εγκριση απο το ΓΛΚ για την πρωτη διοριστεα τοτε ισχυει η ιδια αποφαση και για τις αναπληρωσεις και δεν χρειαζεται να βγει καινουργια αλλα τωρα ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δεν ξερω τι ισχυει..



είμαι και εγώ από αναπλήρωση και μάλιατα η προηγούμενη από εμένα είχε αποδεχθεί τη θέση και είχε δουλέψει και επτά μήνες στο φορέα πρίν την παραίτησή της. Από τη Νομαρχία μου είπαν ότι παρά το γεγονός ότι είχε ήδη εγκριθεί πίστωση για τη θέση τα χαρτία μου θα περασουν κανόνικά από το ΓΛΚ για να βγεί νέα απόφαση διορισμού...




Μου φαίνεται ανάποδο να βγαίνει η απόφαση διορισμού μετά το ΓΛΚ. Μήπως εννοείς το ΦΕΚ διορισμού?


ισώς κάτι να μου διαφεύγει... ο φάκελός μου που έφυγε από τη νομαρχία για του ΥΠΕΣ περιελάμβανε στα επισυναπτόμενα και την απόφαση διορισμού... χώρίς αυτή δε μπορεί να ξεκινήσει η διαδικασία. Με την ολοκλήρωση του διορισμού ΥΠΕΣ ΓΛΚ ΥΠΕΣ νομαρχία, θα βγεί το φέκ διορισμού. Αυτή δέν είναι η σειρά?

ΔΙΟΝΥΣΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιουν 09, 2010 8:51 pm

Δημοσίευσηαπό ΔΙΟΝΥΣΙΑ » Τετ Ιουν 23, 2010 9:37 pm

LENA_SOU έγραψε:
ΔΙΟΝΥΣΙΑ έγραψε:ΦΕΚ Προκήρυξης 14-12-2007. Προσωρινά αποτελέσματα 9-6-2008. Οριστικά αποτελέσματα 6-7-2009!!! Ήμουν τρίτη ενώ οι θέσεις διοριστέων ήταν δύο. Όμως οι δύο πρώτοι δεν δέχτηκαν εξ' αρχής τη θέση.
Με κάλεσαν 19-11-2009 να υποβάλλω τα δικαιολογητικά διορισμού και τα υπέβαλα στις 26-11- 2009 στη Νομαρχία.
Η Νομαρχία τα έστειλε στο Υπουργείο Εσωτερικών στις 21-1-2010.
Στο Υπουργείο Εσωτερικών παρελήφθησαν την 25-1-2010 και έφυγαν από το Υπουργείο Εσωτερικών για το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους στις 29-1-2010.
Στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους παρελήφθησαν την 12-2-2010 και δόθηκαν στον αρμόδιο υπάλληλο στις 19- 2-2010 και από εκεί δόθηκαν στα τέλη Φεβρουαρίου 2010 (σύμφωνα με τον αρμόδιο υπάλληλο) στον Υφυπουργό Οικονομικών για υπογραφή για την έγκριση της πίστωσης. Μετά βγήκε ο νέος νόμος για πάγωμα προσλήψεων και η συνέχεια είναι γνωστή. Καθυστέρηση στην καθυστέρηση και τα νεύρα στην τσίτα.[/u]


μπραβο και απο εμενα και κανε υπομονη...επεσες πανω στην περιπτωση...
σε παρακαλω δωσε μου το τηλ οπου καλουσες στο ΓΛΚ να καλεσω και εγω απο Ιουλιο για να μαθω


Ευχαριστώ. Εύχομαι όλοι να διοριστούμε σύντομα γιατί είναι ένα θέμα ότι ο Καλλικράτης τα μπερδεύει τα πράγματα και κανονικά θα έπρεπε να διοριστούμε μέσα στο 2010 με το καθεστώς της Νομαρχίας. Αν και δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και μάλλον οι διορισμοί μετά θα γίνονται από τις Περιφέρειες. Αλλά ξέρεις τι γίνεται καμία φορά; Ελλάδα είμαστε ........
Το τηλέφωνο που επικοινωνώ στο ΥΠΕΣ είναι 2103741645 Δ/νση Οικονομικού. Εύχομαι να μάθεις κάτι περισσότερο να μας ενημερώσεις.

ΔΙΟΝΥΣΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιουν 09, 2010 8:51 pm

Δημοσίευσηαπό ΔΙΟΝΥΣΙΑ » Τετ Ιουν 23, 2010 10:33 pm

Τα τηλέφωνα στο ΓΛΚ που επικοινωνούσα το Φεβρουάριο είναι:
2103338386 (ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ)
2103338398 (ΑΡΜΟΔΙΟ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΧΡΕΩΘΗΚΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ)

ckats
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2006 3:38 am

Δημοσίευσηαπό ckats » Πέμ Ιουν 24, 2010 12:17 pm

Παιδιά δείτε και αυτό. Από την ''Απογευματινή''

Χιλιάδες απολύσεις εργαζομένων με σχέση εργασίας αόριστου χρόνου σε δεκάδες οργανισμούς και υπηρεσίες του Δημοσίου επιφυλάσσει η κυβέρνηση, χωρίς να εξαιρούνται από το «μέτρο» και οι μόνιμοι υπάλληλοι.

Η αρχή έγινε από την ανώνυμη εταιρεία του Δημοσίου ΑΓΡΟΓΗ, η οποία καταργείται και 290 εργαζόμενοι σε αυτήν μένουν άνεργοι.

Σύντομα αναμένεται να ακολουθήσουν απολύσεις σε δεκάδες άλλους οργανισμούς και υπηρεσίες, όπως το ΙΜΕΠΟ, το Μουσείο του Εθνικού Τυπογραφείου κ.ά., αρχικά για το προσωπικό που δεν εργάζεται σε συμβάσεις έργου, ορισμένου χρόνου και αορίστου χρόνου ιδιωτικού δικαίου. Σε περίπτωση, δε, που καταργηθεί κάποια δημόσια υπηρεσία, η κυβέρνηση, στο πλαίσιο των δεσμεύσεων που έχει αναλάβει μέσω του μνημονίου, θα προβεί και σε απολύσεις δημοσίων υπάλληλων.

Από την καταιγίδα των απολύσεων δεν θα γλιτώσουν ούτε οι εργαζόμενοι στους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης και τα νομικά τους πρόσωπα.

Με τον «Καλλικράτη» προβλέπεται να απολυθούν μέσα στο 2011 45.000 εργαζόμενοι στους δήμους, με κάθε σχέση εργασίας, καθώς θα καταργηθούν 4000 νομικά πρόσωπα και δημοτικές επιχειρήσεις. Με απόλυση κινδυνεύουν και οι μόνιμοι δημοτικοί υπάλληλοι, εφόσον οι υπηρεσίες στις οποίες εργάζονται καταργηθούν και δεν μπορέσει ο δήμος να τους απορροφήσει σε άλλη θέση, οργανική ή προσωποπαγή.

Σε λειτουργία τέθηκε από χθες η διαδικασία δημόσιας διαβούλευσης σχετικά με το σχέδιο νόμου που αφορά την «κατάργηση, συγχώνευση υπηρεσιών, οργανισμών και φορέων στο δημόσιο τομέα», ανακοινώνει η γενική γραμματεία της κυβέρνησης.

Με το προς διαβούλευση νομοσχέδιο θα εξεταστεί ο εξορθολογισμός της οργάνωσης της Κεντρικής Διοίκησης, ώστε σε σύντομο χρονικό διάστημα αυτό να κατατεθεί στη Βουλή προς ψήφιση.

Η διαβούλευση θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα 28 Ιουνίου


Τώρα για ποιον Καλλικράτη και τι διορισμους μιολάμε;;;;

LENA_SOU
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 3:00 pm

Δημοσίευσηαπό LENA_SOU » Πέμ Ιουν 24, 2010 2:48 pm

[b]Τώρα για ποιον Καλλικράτη και τι διορισμους μιολάμε;;;;[/b][/quote]

ειναι σοκαριστικο αλλα ας περιμενουμε να δουμε...τοτε για πιο λογο ολη η διαδικασια των πιστωσεων και του φεκ για δημο ή νομαρχια να προχωραει;;

τωρα θα μου πεις μηπως ξερουν και ποσο ειναι το προσωπικο ; αλλα και παλι..δεν μπορεις να ξερεις....συνεχεια τα αλλαζουν...πιστευω πως θα την πληρωσουν πρωτοι και καλυτεροι οσοι ειναι με συμβασεις,..τωρα τι να πω.......ε, αν ειναι οπως βγηκε και η βρωμα οτι στον Ευαγγελισμο εχουν 10 κηπουρους δημοσιους υπαλληλους για να κουρευουν τι;;;;;;;;;;;
τι ναπω....μπαχαλο ειμαστε...

LENA_SOU
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 3:00 pm

Δημοσίευσηαπό LENA_SOU » Πέμ Ιουν 24, 2010 3:44 pm

σας παραθετω απο την <ΗΜΗΡΕΣΙΑ ON LINE>

<Ποιοι οργανισμοί του Δημοσίου καταργούνται, ποιοι υπάλληλοι απολύονται
Συγχωνεύονται άλλα 7 νομικά πρόσωπα, ενώ οι αρμοδιότητες όλες μεταφέρονται σε άλλες υπηρεσίες

Ξεκινά ο εξορθολογισμός της οργάνωσης στη δημόσια διοίκηση, μέσω των καταργήσεων ή συγχωνεύσεων υπηρεσιών και φορέων του Δημοσίου. Βάση των διατάξεων του νομοσχεδίου του υπουργείου Εσωτερικών -που χθες ετέθη σε δημόσια διαβούλευση- 21 φορείς, υπηρεσίες, ΝΠΔΔ και ΝΠΙΔ καταργούνται ή τίθενται υπό καθεστώς λύσης και εκκαθάρισης και 7 νομικά πρόσωπα συγχωνεύονται.

Οι αρμοδιότητες ορισμένων από αυτούς μεταφέρονται σε άλλους φορείς. Σε ό,τι αφορά το προσωπικό το μεν τακτικό οδηγείται σε μετατάξεις, ενώ οι απασχολούμενοι με συμβάσεις έργου και ορισμένου χρόνου θα απολυθούν.

Στο υπουργείο Εσωτερικών καταργούνται:

Μουσείο και η Βιβλιοθήκη του Εθνικού Τυπογραφείου
Ινστιτούτο Μεταναστευτικής Πολιτικής
Στο υπουργείο Οικονομικών καταργούνται:
Εθνικό Ταμείο Κοινωνικής Συνοχής
Ειδικό Ταμείο Αντιμετώπισης Εκτάκτων Αναγκών
Στο υπουργείο Παιδείας

Η Εθνική Ακαδημία Γραμμάτων και Επιστημών
Η Ιόνιος Ακαδημία
Στο υπουργείο Υποδομών:

Η Διεθνής Ικάριος Αεραθλητική Ακαδημία
Η Ενωση για την Αντισεισμική Προστασία των κρατών-μελών του Οργανισμού για την Οικονομική Συνεργασία του Ευξείνου Πόντου
Στο υπουργείο Υγείας:

Εθνικό Κέντρο Ερευνών Υγείας
Ινστιτούτο Ερευνας και Κέντρου Ποιότητας Υπηρεσιών Υγείας
Κέντρο Κληρονομικών Νόσων Αίματος
Ινστιτούτο Κοινωνικής Δημογραφίας και Ερευνας
Εθνικό Παρατηρητήριο Ατόμων με Αναπηρίες
Στο υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης καταργούνται:

51 Τοπικά Κέντρα Αγροτικής Ανάπτυξης
Η Εθνική Επιτροπή Γάλακτος Ελλάδας
Στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη καταργείται:

το Επιστημονικό και Ερευνητικό Κέντρο Πολιτικής Προστασίας.
Λύονται και τίθενται σε εκκαθάριση:

Εταιρεία διαχείρισης και Ανάπτυξης Τεχνολογικού Πάρκου Αττικής «Λεύκιππος ΑΕ».
Δημόσια Επιχείρηση Πολεοδομίας και Στέγασης (ΔΕΠΟΣ Α.Ε.), εποπτευόμενη από το υπουργείο Περιβάλλοντος,
Το Ιχθυοκαλλιεργητικό Κέντρο Αχελώου Α.Ε. Που εποπτεύεται από το υπουργείο Παιδείας,
Το Ολυμπιακό Χωριό 2004 Α.Ε. που εποπτεύεται από το υπουργείο Εργασίας και
Η ΑΓΡΟΓΗ Α.Ε.
Το τακτικό προσωπικό των φορέων που καταργούνται υποβάλει αίτηση μεταφοράς ή μετάταξης σε άλλους φορείς του Δημοσίου. Εξαίρεση αποτελεί το προσωπικό της ΑΓΡΟΓΗΣ Α.Ε. που προσελήφθη προεκλογικά τον Αύγουστο του 2009 και απολύεται.

Σε συγχώνευση οδηγούνται:

Ινστιτούτο Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης με το Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης
Η Σχολή Επιμόρφωσης Υπαλλήλων υπουργείου Οικονομικών με το ΕΚΔΔΑ του υπουργείου Εσωτερικών
Το Μουσείο Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης με το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.
Επίσης συγχωνεύονται οι Α.Ε. Ελληνικό Κέντρο Αργυροχρυσοχοΐας, Ελληνικό Κέντρο Αργιλλομάζης, ΚΕΚ ΕΛΚΕΔΕ ΕΠΕ, Κέντρο Ελληνικής Γούνας (απορροφώνται στο ΕΛΚΕΔΕ Κέντρο Τεχνολογίας και Σχεδιασμού Α.Ε). Τέλος, η Δημόσια Επιχείρηση Παροχής Αερίου (ΔΕΠΑ Α.Ε.) απορροφά την Εταιρεία Διανομής Αερίου.

Το προσωπικό των φορέων που συγχωνεύονται μεταφέρεται αυτοδικαίως στον νέο φορέα, με εξαίρεση την εταιρεία Διανομής αερίου Α.Ε. οι μόνιμοι υπάλληλοι της οποίας θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση για μεταφορά τους στη ΔΕΠΑ, ή σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες.

Το μετατασσόμενο ή μεταφερόμενο προσωπικό κατατάσσεται σε μισθολογικά κλιμάκια της οικείας κατηγορίας, ανάλογα με τα τυπικά του προσόντα και το συνολικό χρόνο προϋπηρεσίας και λαμβάνει τις αποδοχές της υπηρεσίας υποδοχής. Τυχόν πρόσθετες αποδοχές και ειδικά επιδόματα δεν διατηρούνται ως προσωπική διαφορά. Το προσωπικό δε εξακολουθεί να υπάγεται ως προς την ασφάλισή του στους φορείς που υπαγόταν πριν τη μετάταξη.
Του Ηλία Μπενέκου >

eleni_her
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2006 8:39 am

Δημοσίευσηαπό eleni_her » Πέμ Ιουν 24, 2010 6:56 pm

ara den iparxei periptosi na min mas paroun(gia dimous milao) apla 8a pame ston megalitero dimo...etsi den einai...???

Litsa06
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό Litsa06 » Πέμ Ιούλ 01, 2010 11:25 am

Συγγνωμη να σε ρωτησω κατι επειδη με ενδιαφερει, οταν λες οτι σε καλεσαν για αναπληρωση απο προκηρυξη του 2007 εννοεις οτι δουλευε καποιος και παραιτηθηκε και πας στην θεση του η δεν ειχε δεχτει κανεις τον διορισμο γιατι η αναπληρωση νομιζω εχει και χρονικο οριο 1-2 χρονια απο τα οριστικα ετσι δεν ειναι?[/quote]

Kalimera,
i prokirixi itan to 2007 kai ta oristika to 2008 kai mena me eidopoiisan ton 10/2009. Kai apla den eixan dextei oi proigoumenoi ti 8esi.
Hmoun 6i sti seira.

vaggos75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 3:37 pm

Δημοσίευσηαπό vaggos75 » Παρ Ιούλ 02, 2010 1:28 pm

Επειδη το ζήτημα με τους διορισμούς και το Πρόγραμμα Καλλικράτης ήταν ιδιαίτερο σημαντικό έθεσα το θέμα σε ένα Βουλευτή ο οποίος κατέθεσε σχετική ερώτηση στη Βουλή.
Την απάντηση του Υπουργείου μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση
http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 136942.pdf

ahai
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό ahai » Παρ Ιούλ 02, 2010 1:34 pm

vaggos75 έγραψε:Επειδη το ζήτημα με τους διορισμούς και το Πρόγραμμα Καλλικράτης ήταν ιδιαίτερο σημαντικό έθεσα το θέμα σε ένα Βουλευτή ο οποίος κατέθεσε σχετική ερώτηση στη Βουλή.
Την απάντηση του Υπουργείου μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση
http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 136942.pdf


vaggos, σε ευχαριστώ πολύ.
Είμαι στους πίνακες διοριστέων σε δήμο που συννενώνεται και είχα μεγάλη αγωνία εάν θα χαθεί η θέση μου, απο τι στιγμή που ο Δήμος δεν θα υπάρχει.
Να είσαι καλά.

tv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Φεβ 26, 2010 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό tv » Παρ Ιούλ 02, 2010 1:54 pm

vaggos75 έγραψε:Επειδη το ζήτημα με τους διορισμούς και το Πρόγραμμα Καλλικράτης ήταν ιδιαίτερο σημαντικό έθεσα το θέμα σε ένα Βουλευτή ο οποίος κατέθεσε σχετική ερώτηση στη Βουλή.
Την απάντηση του Υπουργείου μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση
http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 136942.pdf




Εύγε vaggos75!!

MAIRMAID
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 10:33 am

Δημοσίευσηαπό MAIRMAID » Παρ Ιούλ 02, 2010 2:06 pm

Βλέπω είμαστε και συντοπίτες....

AQ123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 11:44 am

Δημοσίευσηαπό AQ123 » Παρ Ιούλ 02, 2010 4:55 pm

vaggos75 έγραψε:Επειδη το ζήτημα με τους διορισμούς και το Πρόγραμμα Καλλικράτης ήταν ιδιαίτερο σημαντικό έθεσα το θέμα σε ένα Βουλευτή ο οποίος κατέθεσε σχετική ερώτηση στη Βουλή.
Την απάντηση του Υπουργείου μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση
http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 136942.pdf


καλησπέρα σε όλους!

γράφει κάπου στην απάντηση του υπουργείου, "και το προσωπικό αυτό, εφόσον προσληφθεί θα ενταχθεί στην αντίστοιχη υπηρεσία της περιφέρειας"
αυτό τι σημαίνει?

anthemio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 10:25 pm

Δημοσίευσηαπό anthemio » Σάβ Ιούλ 03, 2010 4:27 pm

Είμαι διοριστέος σε Δήμο και το ΦΕΚ μου βγήκε το Μάρτιο.
Η προκήρυξη είχε 2 θέσεις , την μια τη διόρισαν και εμένα όχι.
Έστειλα γράμμα στο Δήμο και μου απάντησαν ότι "σύμφωνα με το άρθρο 47 του 3848/2010 αναστέλλονται οι προσλήψεις από 19/5/10.Η άλλη είχε προσληφθεί με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου από το καλοκαίρι 2009 και σύμφωνα με τη προκήρυξη ολοκληρώθηκε ο διορισμός της."
Σπρώξιμο θέλει παντού, ιδίως όταν είναι ασφυκτικές οι ημερομηνίες.
Άριστη η κίνηση του vaggos 75, έτσι πρέπει να κινούμαστε πάντα.

Litsa06
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό Litsa06 » Δευ Ιούλ 05, 2010 12:28 pm

AQ123 έγραψε:
vaggos75 έγραψε:Επειδη το ζήτημα με τους διορισμούς και το Πρόγραμμα Καλλικράτης ήταν ιδιαίτερο σημαντικό έθεσα το θέμα σε ένα Βουλευτή ο οποίος κατέθεσε σχετική ερώτηση στη Βουλή.
Την απάντηση του Υπουργείου μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση
http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 136942.pdf


καλησπέρα σε όλους!

γράφει κάπου στην απάντηση του υπουργείου, "και το προσωπικό αυτό, εφόσον προσληφθεί θα ενταχθεί στην αντίστοιχη υπηρεσία της περιφέρειας"
αυτό τι σημαίνει?


Kalimera kai apo mena!
To "efoson" den sas provlimatizei?
Den to afinei ligo anoixto to tha gia to an 8a ginei i proslipsi i oxi?
Thewrw oti to efoson simainei an kai oxi otan.
Etsi den einai?
Pou na zitisoume dieukriniseis?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες