Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
chrispy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 11:23 am

Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό chrispy » Πέμ Απρ 08, 2010 11:10 pm

γεια σας παιδιά!γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το διαγωνισμό των Ειρηνοδικών?ακούγεται ότι θα προκηρυχθεί μέσα στο Μάϊο ή σε κάθε περίπτωση μέσα στο 2010, ισχύει? Επίσης από τη στιγμή που δημοσιεύεται η προκήρυξη πόσο καιρό μετά γίνεται ο διαγωνισμός?σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη μου διάβασμα για να είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. ακόμη υπάρχουν φροντιστήρια που σε προετοιμάζουν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό και αν ναι ποια? Οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πάρα πολύ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Απρ 09, 2010 11:32 am

chrispy έγραψε:γεια σας παιδιά!γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το διαγωνισμό των Ειρηνοδικών?ακούγεται ότι θα προκηρυχθεί μέσα στο Μάϊο ή σε κάθε περίπτωση μέσα στο 2010, ισχύει? Επίσης από τη στιγμή που δημοσιεύεται η προκήρυξη πόσο καιρό μετά γίνεται ο διαγωνισμός?σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη μου διάβασμα για να είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. ακόμη υπάρχουν φροντιστήρια που σε προετοιμάζουν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό και αν ναι ποια? Οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πάρα πολύ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!


Ακούγεται έντονα αυτή η φήμη και τελικά πρέπει όντως να αληθεύει. Άγνωστο όμως το πότε θα προκηρυχθεί και μέσα σε πόσο χρόνο από την προκήρυξη θα διεξαχθεί ο διαγωνισμός...Στα Δικαστήρια έχει πάρει το μάτι μου αφίσα διαφημιστική ενός γνωστού φροντιστηρίου, το οποίο ετοιμάζει επίσης για ΕΣΔΙ και Συμβολαιογράφους. Επειδή έχει πάνω από 10ετία να διεξαχθεί διαγωνισμός για Ειρηνοδίκες, δεν ξέρω πώς θα διαμορφώσουν τη φόρμουλα των εξετάσεων. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει.

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Παρ Απρ 09, 2010 2:27 pm

αν θυμάμαι καλά, ο τελευταίος διαγωνισμός για την πλήρωση θέσεων ειρηνοδικών έλαβε χώρα στις 22-9/25-10-1997 και έκτοτε έχουν σταματήσει να διεξάγονται σχετικοί διαγωνισμοί με την προοπτική της κατάργησης των ειρηνοδικείων.


σύμφωνα, με το άρθρο 47 παρ. 1 του Ν. 3659/2008,

οι κενές θέσεις ειρηνοδικών καλύπτονται από τον πίνακα επιτυχόντων του διαγωνισμού της 22ας Σεπτεμβρίου 1997/25ης Οκτωβρίου 1997 (ΦΕΚ τ. Παράρτημα 33/9.7.1998). η ισχύς του πίνακα παρατείνεται μέχρις εξαντλήσεώς του".




στη θέση ειρηνοδίκη Δ' τάξεως διορίζεται αυτός που πέτυχε σε διαγωνισμό για πρόσληψη ειρηνοδικών. ο διαγωνισμός γίνεται από επιτροπή, που αποτελείται από τον πρόεδρο του Αρείου Πάγου ή τον υπ' αυτού οριζόμενο αντιπρόεδρο, από τον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου, ή τον υπ' αυτού οριζόμενο αντεισαγγελέα του Αρείου πάγου, από έναν αρεοπαγίτη που ορίζει με τον αναπληρωτή του η ολομέλεια του Αρείου Πάγου και δύο καθηγητές του νομικού τμήματος του πανεπιστημίου Αθηνών, έναν του εμπορικού και έναν του αστικού ή του αστικού δικονομικού δικαίου, που ορίζει με τους αναπληρωτές τους η γενική συνέλευση του νομικού τμήματος. της επιτροπής προεδρεύει ο πρόεδρος ή ο εισαγγελέας ή ο αντιπρόεδρος του αρείου πάγου. .

νομιζωο διαγωνισμός περιλαμβάνει γραπτή και προφορική εξέταση στα εξής μαθήματα: α) αστικό δίκαιο, β) εμπορικό δίκαιο, γ) πολιτική δικονομία, δ) ποινικό δίκαιο, ε) ποινική δικονομία και στ) στοιχεία ευρωπαϊκού κοινοτικού δικαίου.

chrispy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 11:23 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό chrispy » Παρ Απρ 09, 2010 3:21 pm

[quote="nikoslaw"][quote="chrispy"]γεια σας παιδιά!γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το διαγωνισμό των Ειρηνοδικών?ακούγεται ότι θα προκηρυχθεί μέσα στο Μάϊο ή σε κάθε περίπτωση μέσα στο 2010, ισχύει? Επίσης από τη στιγμή που δημοσιεύεται η προκήρυξη πόσο καιρό μετά γίνεται ο διαγωνισμός?σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη μου διάβασμα για να είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. ακόμη υπάρχουν φροντιστήρια που σε προετοιμάζουν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό και αν ναι ποια? Οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πάρα πολύ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!![/quote]

Ακούγεται έντονα αυτή η φήμη και τελικά πρέπει όντως να αληθεύει. Άγνωστο όμως το πότε θα προκηρυχθεί και μέσα σε πόσο χρόνο από την προκήρυξη θα διεξαχθεί ο διαγωνισμός...Στα Δικαστήρια έχει πάρει το μάτι μου αφίσα διαφημιστική ενός γνωστού φροντιστηρίου, το οποίο ετοιμάζει επίσης για ΕΣΔΙ και Συμβολαιογράφους. Επειδή έχει πάνω από 10ετία να διεξαχθεί διαγωνισμός για Ειρηνοδίκες, δεν ξέρω πώς θα διαμορφώσουν τη φόρμουλα των εξετάσεων. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει.[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Επειδή ζω και εργάζομαι στην επαρχία και δεν ξέρω που να απευθυνθώ μήπως γνωρίζεις το όνομα του φροντιστηρίου που αναφέρεις για να επικοινωνήσω μαζί τους??και πάλι ευχαριστώ! :lol:

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Απρ 09, 2010 3:42 pm

chrispy έγραψε:
nikoslaw έγραψε:
chrispy έγραψε:γεια σας παιδιά!γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το διαγωνισμό των Ειρηνοδικών?ακούγεται ότι θα προκηρυχθεί μέσα στο Μάϊο ή σε κάθε περίπτωση μέσα στο 2010, ισχύει? Επίσης από τη στιγμή που δημοσιεύεται η προκήρυξη πόσο καιρό μετά γίνεται ο διαγωνισμός?σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη μου διάβασμα για να είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. ακόμη υπάρχουν φροντιστήρια που σε προετοιμάζουν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό και αν ναι ποια? Οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πάρα πολύ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!


Ακούγεται έντονα αυτή η φήμη και τελικά πρέπει όντως να αληθεύει. Άγνωστο όμως το πότε θα προκηρυχθεί και μέσα σε πόσο χρόνο από την προκήρυξη θα διεξαχθεί ο διαγωνισμός...Στα Δικαστήρια έχει πάρει το μάτι μου αφίσα διαφημιστική ενός γνωστού φροντιστηρίου, το οποίο ετοιμάζει επίσης για ΕΣΔΙ και Συμβολαιογράφους. Επειδή έχει πάνω από 10ετία να διεξαχθεί διαγωνισμός για Ειρηνοδίκες, δεν ξέρω πώς θα διαμορφώσουν τη φόρμουλα των εξετάσεων. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Επειδή ζω και εργάζομαι στην επαρχία και δεν ξέρω που να απευθυνθώ μήπως γνωρίζεις το όνομα του φροντιστηρίου που αναφέρεις για να επικοινωνήσω μαζί τους??και πάλι ευχαριστώ! :lol:

Δεν ξέρω αν μπορώ να το πω εδώ καθότι μπορει να θεωρηθεί διαφήμιση. Γράψε μου το e mail σου και θα στο στείλω εκεί.

chrispy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 11:23 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό chrispy » Σάβ Απρ 10, 2010 12:29 pm

[quote="nikoslaw"][quote="chrispy"][quote="nikoslaw"][quote="chrispy"]γεια σας παιδιά!γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το διαγωνισμό των Ειρηνοδικών?ακούγεται ότι θα προκηρυχθεί μέσα στο Μάϊο ή σε κάθε περίπτωση μέσα στο 2010, ισχύει? Επίσης από τη στιγμή που δημοσιεύεται η προκήρυξη πόσο καιρό μετά γίνεται ο διαγωνισμός?σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη μου διάβασμα για να είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. ακόμη υπάρχουν φροντιστήρια που σε προετοιμάζουν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό και αν ναι ποια? Οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πάρα πολύ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!![/quote]

Ακούγεται έντονα αυτή η φήμη και τελικά πρέπει όντως να αληθεύει. Άγνωστο όμως το πότε θα προκηρυχθεί και μέσα σε πόσο χρόνο από την προκήρυξη θα διεξαχθεί ο διαγωνισμός...Στα Δικαστήρια έχει πάρει το μάτι μου αφίσα διαφημιστική ενός γνωστού φροντιστηρίου, το οποίο ετοιμάζει επίσης για ΕΣΔΙ και Συμβολαιογράφους. Επειδή έχει πάνω από 10ετία να διεξαχθεί διαγωνισμός για Ειρηνοδίκες, δεν ξέρω πώς θα διαμορφώσουν τη φόρμουλα των εξετάσεων. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει.[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Επειδή ζω και εργάζομαι στην επαρχία και δεν ξέρω που να απευθυνθώ μήπως γνωρίζεις το όνομα του φροντιστηρίου που αναφέρεις για να επικοινωνήσω μαζί τους??και πάλι ευχαριστώ! :lol:[/quote]
Δεν ξέρω αν μπορώ να το πω εδώ καθότι μπορει να θεωρηθεί διαφήμιση. Γράψε μου το e mail σου και θα στο στείλω εκεί.[/quote]

Ναι λογικό..Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να στο αποστείλω με προσωπικό μήνυμα γιατί δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στο forum ,οπότε καλύτερα στείλε μου την απάντηση στο christinapavla@yahoo.gr . Eυχαρστώ και πάλι πάρα πολύ!

nefili
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 8:13 pm

Δημοσίευσηαπό nefili » Σάβ Απρ 24, 2010 3:01 pm

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ? ΕΧΕΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ? ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΩΤΟΞΕΚΙΝΗΣΩ...ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΑΣ?

nefili
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 8:13 pm

Δημοσίευσηαπό nefili » Πέμ Μάιος 13, 2010 9:58 pm

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΤΗ ΣΧΟΛΗΣ ΔΙΚΑΣΤΩΝ...

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Μάιος 14, 2010 10:18 am

nefili έγραψε:ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΤΗ ΣΧΟΛΗΣ ΔΙΚΑΣΤΩΝ...

Εγώ πάντως δεν θα είχα και πολυ κουράγιο να μελετήσω για έναν διαγωνισμό που ούτε ξέρουμε αν και πότε θα γίνει. Τώρα όπως μας λες ξεπηδά και αυτή η φήμη... Γιατί δεν δοκιμάζεις κατευθείαν για Ε.Σ.ΔΙ. ;

nefili
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 8:13 pm

Δημοσίευσηαπό nefili » Παρ Μάιος 14, 2010 4:13 pm

ΛΟΓΩ ΟΡΙΟΥ ΗΛΙΚΙΑΣ!ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 26!ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ...ΑΡΚΟΥΣΑΝ ΤΑ 25 ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ...ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΘΟΛΟ!ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ 27 ΕΤΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η' ΤΗΣ 2ΕΤΟΥΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΑΣ...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Μάιος 14, 2010 4:34 pm

nefili έγραψε:ΛΟΓΩ ΟΡΙΟΥ ΗΛΙΚΙΑΣ!ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 26!ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ...ΑΡΚΟΥΣΑΝ ΤΑ 25 ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ...ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΘΟΛΟ!ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ 27 ΕΤΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η' ΤΗΣ 2ΕΤΟΥΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΑΣ...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Για αυτό το λόγο εγώ, αν ήμουν στη θέση σου, θα ξεκινούσα χαλαρό διάβασμα για ΕΣΔΙ. Τουλάχιστον για αυτόν το διαγωνισμό ξέρεις κάποια στάνταρ πράγματα. Προκηρύσσεται κάθε έτος,πρέπει να πληροίς το ηλικιακό όριο, να έχεις 2ετή δικηγορία.
Θα μου πεις και με το δίκιο σου. Δεν μπορεί να αλλάξουν και οι προυποθέσεις συμμετοχής σου για τον διαγωνισμό της Εσδι και να γίνουν πιο δύσκολες (πχ όριο ηλικίας)? Ναι, όμως εδώ τουλάχιστον δεν είσαι σε τελείως θολά νερά. Κάτι είναι και αυτό στους δύσκολους καιρούς που ζούμε με την ασφάλεια δικαίου και τη δικαιολογημένη εμπιστοσύνη να έχουν πάει περίπατο...

nefili
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 8:13 pm

Δημοσίευσηαπό nefili » Παρ Μάιος 14, 2010 9:09 pm

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ...ΑΝ ΠΑΡΈΛΠΙΔΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΑΓΩΝΑ!

ΜΑΝΟΣ32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 20, 2009 1:41 pm

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΟΣ32 » Σάβ Μάιος 15, 2010 7:52 pm

nefili έγραψε:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ...ΑΝ ΠΑΡΈΛΠΙΔΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΑΓΩΝΑ!


εγω ακουσα ότι ο διαγωνισμός δεν θα γίνει φετος..Αυτή τι φήμη είναι παλι οτι θα παρουν τους επιτυχόντες της σχολής δικαστων ; Είναι έγκυρο ή απλά ακούστηκε ;

nefili
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 8:13 pm

Δημοσίευσηαπό nefili » Παρ Μάιος 21, 2010 9:25 pm

ΕΓΚΥΡΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΑΠΑΝΗΡΟΣ Κ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟΣ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΟΣ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΚΥΡΟ?

ΜΑΝΟΣ32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 20, 2009 1:41 pm

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΟΣ32 » Σάβ Μάιος 22, 2010 12:49 am

nefili έγραψε:ΕΓΚΥΡΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΑΠΑΝΗΡΟΣ Κ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟΣ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΟΣ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΚΥΡΟ?


Δεν ξερω απλά ενω ακουγόταν εντονα οτι θα γίνει ξαφνικα σταματησαν οι φημες και ακουσα οτι λόγω κρίσης δεν θα γίνει...Αν μάθεις κατι ενημερωσε με ...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες