Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Δευ Ιούλ 12, 2010 11:21 am

MAROULITAAA έγραψε:ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΥΡΙΟ..ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΙ ΑΥΡΙΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕ 10 ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ,ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ;;ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ;;ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ..ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ,ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 139..



Kαλη αρχη και καλο κουραγιο....

MAROULITAAA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό MAROULITAAA » Δευ Ιούλ 12, 2010 4:41 pm

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ..PENNY ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΕΣ ΤΗΣ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ..ΠΗΡΑ ΜΙΑ 3ΩΡΗ ΓΕΥΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΦΑΜΠΡΙΚΑ..ΜΕΣ ΣΤΗ ΒΡΩΜΑ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ!!!ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΘΙΥΓΕΙΝΕΣ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΑιΣΘΗΣΗ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ..

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Δευ Ιούλ 12, 2010 6:08 pm

MAROULITAAA έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ..PENNY ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΕΣ ΤΗΣ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ..ΠΗΡΑ ΜΙΑ 3ΩΡΗ ΓΕΥΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΦΑΜΠΡΙΚΑ..ΜΕΣ ΣΤΗ ΒΡΩΜΑ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ!!!ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΘΙΥΓΕΙΝΕΣ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΑιΣΘΗΣΗ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ..



εγω τα ειχα πει και σ αλλα ποστ πιο πανω ηξερα οτι ειναι κουραστικη η δουλεια και οτι εχει χαμαλικι στο κρυονερι αλλα δεν περιμενα να ναι τοσο χαλια...τι να πω μαρουλιτα καλη δυναμη και υπομονη....

penni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό penni » Δευ Ιούλ 12, 2010 6:19 pm

MAROULITAAA Καλό κουράγιο , τα ήξερα όλα αυτά που ανέφερες πιο πάνω για τις συνθήκες εργασίας από την συγκεκριμένη φίλη που περιμένει ... Έχει ξαναδουλέψει στο Κρυονέρι πριν από 2 χρόνια . Έχει ανάγκη για δουλειά όπως όλοι μας γι'αυτό και ξαναέκανε αίτηση εκεί . Η αρχή είναι δύσκολη μετά συνηθίζεις , εξάλλου ένα οχτάμηνο είναι υπομονή θα περάσει.

lio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2010 1:17 pm

Δημοσίευσηαπό lio » Τρί Ιούλ 13, 2010 3:12 pm

Παιδια στο αεροδρομιο οκ..εχει κουβαλημα ειδικα σε εμας τους διαμετακομιστες...Το κλιμα εκει ειναι παρα πολλη καλο +δεν υπαρχει τοσο πιεση...και το πιο βασικο ειναι οτι εδω και μια βδομαδα που εχω ξεκινησει ποτε δεν δουλεψα 8ωρο+παντα η δουλεια τελιωνει 1 με 1μιση ωρα νωριτερα οποτε οποιος εχει αμαξι η δεν βαριεται να παρει το express την εχει κανει για το σπιτακι του!!!αλλιως περιμενουμε να ερθει το υπηρεσιακο!
το θεμα με τα σκ στο αν θα βαζουν τους "8μηνητες" (για εξτρα χρημα-η κυριακη ειναι 75%+5ωρο)χλωμο το κοβω γιατι οι μονιμοι τα καπαρωνουν τα σουκου! :wink:

Antonia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 8:38 am

Δημοσίευσηαπό Antonia » Τρί Ιούλ 13, 2010 6:04 pm

H πρόσληψη είναι για εσωτερικούς με Η/Υ για διαλογή αλληλογραφίας και η δουλειά είναι τόσο σκληρή?

elenl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 01, 2010 12:49 pm

Δημοσίευσηαπό elenl » Τετ Ιούλ 14, 2010 6:35 pm

MAROULITAAA έγραψε:ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΑΥΡΙΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΔΩ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ 7% ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΜΙΣΘΟ,ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.ΑΠΟ 740 ΔΗΛΑΔΗ..688!!ΤΕΣΠΑ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..


To 688 pou grafeis einai kathara??

psychorat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2010 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό psychorat » Τρί Ιούλ 20, 2010 8:07 am

Για ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ εκανε κανείς αίτηση?

Είχα παει απο κει (ΑΓ. Παρασκευή) και υπήρχαν μόνο 2 σεκιουριτάδες που το μόνο που ήξεραν ήταν οτι οι αιτήσεις γίνονται μόνο με συστημένο απο ΕΛΤΑ! Στα τηλέφωνα που μου έδωσαν δεν απαντούσε κανείς, ενω η ανάρτηση με τους κωδικούς θέσης εγίναν στις 2 το μεσιμέρι της τελευταίας ημέρας (16-7) !!

Ευτυχώς πρόλαβα με ρυθμούς "Βέγγου"

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τρί Ιούλ 20, 2010 11:00 am

psychorat έγραψε:Για ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ εκανε κανείς αίτηση?

Είχα παει απο κει (ΑΓ. Παρασκευή) και υπήρχαν μόνο 2 σεκιουριτάδες που το μόνο που ήξεραν ήταν οτι οι αιτήσεις γίνονται μόνο με συστημένο απο ΕΛΤΑ! Στα τηλέφωνα που μου έδωσαν δεν απαντούσε κανείς, ενω η ανάρτηση με τους κωδικούς θέσης εγίναν στις 2 το μεσιμέρι της τελευταίας ημέρας (16-7) !!

Ευτυχώς πρόλαβα με ρυθμούς "Βέγγου"



η προκηρυξη ηταν εδω http://www.eltacourier.gr/Uploads/anakoinwsh2010.pdf με κωδικους και ολες τις λεπτομερειες τωρα αφου προλαβες αυτο εχει σημασια...

psychorat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2010 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό psychorat » Τρί Ιούλ 20, 2010 3:32 pm

loulouditsa έγραψε:
psychorat έγραψε:Για ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ εκανε κανείς αίτηση?

Είχα παει απο κει (ΑΓ. Παρασκευή) και υπήρχαν μόνο 2 σεκιουριτάδες που το μόνο που ήξεραν ήταν οτι οι αιτήσεις γίνονται μόνο με συστημένο απο ΕΛΤΑ! Στα τηλέφωνα που μου έδωσαν δεν απαντούσε κανείς, ενω η ανάρτηση με τους κωδικούς θέσης εγίναν στις 2 το μεσιμέρι της τελευταίας ημέρας (16-7) !!

Ευτυχώς πρόλαβα με ρυθμούς "Βέγγου"



η προκηρυξη ηταν εδω http://www.eltacourier.gr/Uploads/anakoinwsh2010.pdf με κωδικους και ολες τις λεπτομερειες τωρα αφου προλαβες αυτο εχει σημασια...


Σε ευχαριστώ λουλουδίτσα

Και γώ θυμόμουν οτι την είχα κατεβάσει κάπου, αλλα δεν φανταστικα οτι πηγαίνοντας εκεί να την συμπληρώσω, δεν θα βρώ τίποτα αναρτημένο και δέν τα είχα σημείωσει.

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τρί Ιούλ 20, 2010 4:11 pm

psychorat έγραψε:
loulouditsa έγραψε:
psychorat έγραψε:Για ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ εκανε κανείς αίτηση?

Είχα παει απο κει (ΑΓ. Παρασκευή) και υπήρχαν μόνο 2 σεκιουριτάδες που το μόνο που ήξεραν ήταν οτι οι αιτήσεις γίνονται μόνο με συστημένο απο ΕΛΤΑ! Στα τηλέφωνα που μου έδωσαν δεν απαντούσε κανείς, ενω η ανάρτηση με τους κωδικούς θέσης εγίναν στις 2 το μεσιμέρι της τελευταίας ημέρας (16-7) !!

Ευτυχώς πρόλαβα με ρυθμούς "Βέγγου"



η προκηρυξη ηταν εδω http://www.eltacourier.gr/Uploads/anakoinwsh2010.pdf με κωδικους και ολες τις λεπτομερειες τωρα αφου προλαβες αυτο εχει σημασια...


Σε ευχαριστώ λουλουδίτ

Και γώ θυμόμουν οτι την είχα κατεβάσει κάπου, αλλα δεν φανταστικα οτι πηγαίνοντας εκεί να την συμπληρώσω, δεν θα βρώ τίποτα αναρτημένο και δέν τα είχα σημείωσει.




στις ταχυμεταφορες μονο μεσω ιντερνετ μπορεις να βρεις την προκηρυξη και ο αρραβωνιαστικος μου τελευταια στιγμη το στειλε ας ειναι καλα καποια συναδελφος τοτε που δουλευα στα ελτα και μου ανοιξε τα ματια...καλη επιτυχια σου ευχομαι...

sgerak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2010 4:33 pm

Δημοσίευσηαπό sgerak » Πέμ Ιούλ 22, 2010 4:16 am

Χαιρεται κι απο μενα. Εκανα αιτηση εξπρες για οδηγος στις ταχυμεταφορες των ελτα και επειδη ειναι η πρωτη μου φορα και εγινε και πολυ βιαστηκα, εχω μερικες αποριες.
1)Ο βαθμος του απολυτηριου μου ειναι ακεραιος (18). Στις οδηγιες για την συμπληρωση της αιτησης διαβασα οτι σε αυτη την περιπτωση ο υποψηφιος θα πρεπει να προσκομισει βεβαιωση απο την σχολη για τον ακριβη (δεκαδικο) αριθμο του απολυτηριου κατι που δεν καταφερα να κανω γιατι επεσα σε... αναρμοδιο και δεν με επαιρνε χρονικα να περιμενω τον αρμοδιο οποτε εστειλα το χαρτι ασυνοδευτο... Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση; Κοβομαι ή απλως δεν υπολογιζουν καθολου τα μορια που προκυπτουν απο το απολυτηριο λυκειου; Να σημειωσω οτι αν κατσει καποιος με κομπιουτερακι και βγαλει τον μεσο ορο των μαθηματων βγαινει ακριβως 18.
2) Στην υπευθυνη δηλωση εγραψα οτι ακριβως αναφερεται στις οδηγιες, οτι δηλαδη τους τελευταιους 12 μηνες απο την υποβολη της αιτησης δεν εχω απασχοληθει σε φορεις του δημοσιου τομεα του αρθρου 1 μπλα μπλα με την ιδιοτητα του εποχικου εργαζομενου ή για καλυψη περιοδικων ή προσκαιρων αναγκων.
Χρειαζοταν τιποτε αλλο;
3) Μηπως γνωριζει καποιος για τις συνθηκες εργασιας στις ταχυμεταφορες;
Ευχαριστω προκαταβολικα.

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Πέμ Ιούλ 22, 2010 11:47 am

sgerak έγραψε:Χαιρεται κι απο μενα. Εκανα αιτηση εξπρες για οδηγος στις ταχυμεταφορες των ελτα και επειδη ειναι η πρωτη μου φορα και εγινε και πολυ βιαστηκα, εχω μερικες αποριες.
1)Ο βαθμος του απολυτηριου μου ειναι ακεραιος (18). Στις οδηγιες για την συμπληρωση της αιτησης διαβασα οτι σε αυτη την περιπτωση ο υποψηφιος θα πρεπει να προσκομισει βεβαιωση απο την σχολη για τον ακριβη (δεκαδικο) αριθμο του απολυτηριου κατι που δεν καταφερα να κανω γιατι επεσα σε... αναρμοδιο και δεν με επαιρνε χρονικα να περιμενω τον αρμοδιο οποτε εστειλα το χαρτι ασυνοδευτο... Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση; Κοβομαι ή απλως δεν υπολογιζουν καθολου τα μορια που προκυπτουν απο το απολυτηριο λυκειου; Να σημειωσω οτι αν κατσει καποιος με κομπιουτερακι και βγαλει τον μεσο ορο των μαθηματων βγαινει ακριβως 18.
2) Στην υπευθυνη δηλωση εγραψα οτι ακριβως αναφερεται στις οδηγιες, οτι δηλαδη τους τελευταιους 12 μηνες απο την υποβολη της αιτησης δεν εχω απασχοληθει σε φορεις του δημοσιου τομεα του αρθρου 1 μπλα μπλα με την ιδιοτητα του εποχικου εργαζομενου ή για καλυψη περιοδικων ή προσκαιρων αναγκων.
Χρειαζοταν τιποτε αλλο;
3) Μηπως γνωριζει καποιος για τις συνθηκες εργασιας στις ταχυμεταφορες;
Ευχαριστω προκαταβολικα.



Για το πρωτο δεν ξερω να σου απαντησω δυστυχως για το νο 2 αρκουν αυτα που εγραψες...δουλευει ο αρραβωνιαστικος μου εδω και 4 μηνες στις ταχυμεταφορες ελτα...εκεινος ειναι ευχαριστημενος γιατι την ξερει την δουλεια και δεν ειχε προβλημα προσαρμογης ...εκει που ειναι τουλαχιστον το ωραριο του ειναι στανταρ 9-5 να ξερεις οτι εχει πολυ τρεξιμο...σ εκπαιδευει καποιος που ξερει την δουλεια....σου δινουν εκεινοι μηχανη....υπαρχουν παραδοσεις φακελων σε τραπεζες οπου εκει δεν πρεπει να καθυστερεις καθολου ειναι φιξαρισμενες οι ωρες αλλα μπορει να σαι εξω και να σου πουν πηγαινε στην ταδε περιοχη να παραλαβεις κατι...αν σε παρουν πρεπει να σαι προσεκτικος να μην σου ανοιξουν το κουτι αν χαθουν φακελοι πηρες ποδι ειναι πολυ αυστηροι εκει...αλλα ειναι οργανωμενα τουλαχιστον εκει που ειναι ο αρραβωνιαστικος καθε οδηγος εχει το δικο του δρομολογιο...τωρα αν προκυψει κατι εκτακτο θα χρειαστει να πας αλλου αλλα συνηθως ολοι εχουν συγκεκριμενο δρομολογιο...και αν δεν εισαι απο τους πρωτους που θα παρουν μην απογοητευτεις γιατι αρκετοι πανε και φευγουν σου ευχομαι καλη επιτυχια...

sgerak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2010 4:33 pm

Δημοσίευσηαπό sgerak » Πέμ Ιούλ 22, 2010 12:11 pm

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες loulouditsa.

sgerak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2010 4:33 pm

Δημοσίευσηαπό sgerak » Παρ Αύγ 06, 2010 12:54 pm

Βγηκαν τα αποτελεσματα για τους courier στο www.elta-courier.gr
Καλη επιτυχια σε οσους εκαναν αιτηση.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες