Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
lia24
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2008 1:52 pm

Δημοσίευσηαπό lia24 » Παρ Μάιος 07, 2010 3:00 pm

Se euxaristw, Olga. Afou tous tlf tote einai egkiri i apantisi :)
3 xronia genika empeiria, e? Sigoura tha xei allaksei kati sto mistho. Pisteuw tha xei paei twra sta 850.
Apo adeia ti paizei? :oops: Poio to nomimo se tetoiou eidous simbaseis?

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Παρ Μάιος 07, 2010 3:54 pm

apo th deutera na kaloun opws eipe kapoios , einai poly nwris , katarxhn h prothesmia einai mexri th deytera
epishs exei para poly kosmo, egw pou phga shmera na katathesw thn aithsh telika thn esteila me to taxydromeio giati den tha ksemperdeua oute oute tou xronou
epishs prepei na perimenoun kai tis taxydromikes aithseis
opote prin apo iounio mallon adynato

kirdou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό kirdou » Παρ Μάιος 07, 2010 4:36 pm

Μια ερωτηση.Για τους διανομεις σου δινουν μηχανακι η αμαξι η κανεις διανομες με το δικο σου ξερει κανεις;Τα ωραρια ποια ειναι αν μπορει καποιος ας πει....

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Παρ Μάιος 07, 2010 11:07 pm

η ανάγκη να καλυφθουν οι θέσεις είναι μεγάλη........... μέσα απο τα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι μέχρι τις 20 Μαιου θα πρέπει να έχουν ειδοποιηθεί και να εχουν πάει στις θέσεις τους................. τι να πω;;;; Γρήγορα είναι συμφωνώ...... αλλά έτσι είπαν!!!

DELIA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 4:13 pm

Δημοσίευσηαπό DELIA » Σάβ Μάιος 08, 2010 12:44 pm

Πήγα στα κεπ για να επικυρώσω τα δικαιολογητικά και μου είπαν πως δεν επικυρώνουν πλέον υπεύθυνες δηλώσεις γιατί δεν χρειάζεται (μόνο σε περίπτωση που η προκήρυξη αναφέρει ξεκάθαρα "υπεύθυνη δήλωση επικυρωμένη").. Επειδή μου έκανε εντύπωση αυτό- γιατι έτσι τί νόημα έχει η υπογραφή?, τηλεφώνησα σε άλλα 2 κεπ να ρωτήσω και μου είπαν πως χρειάζεται επικύρωση! Απελπίστηκα γιατί αποδεικνύεται οτι οι υπάλληλοι δεν γνωρίζουν βασικά πράγματα για να εξυπηρετήσουν τον κόσμο και φυσικά ο καθένας λέει οτι θέλει. Τελικά αποφάσισα να καλέσω στον ασεπ να ρωτήσω γιατι αν δε ξέρουν αυτοί τότε μάλλον δε ξέρει κανείς! Με διαβεβαίωσαν όμως οτι όντως έχει καταργηθεί η επικύρωση πλέον και δε χρειάζεται. Την έστειλα έτσι λοιπόν. Ελπίζω μόνο να το γνωρίζουν και στα ελτα αυτό και να μη μου βγάλουν "άκυρη" την αίτηση γιατί μετά θα τρέχω για ενστάσεις.. Θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιος απο εσάς που πήγε στα γραφεία των ελτα του είπαν κάτι σχετικά με το θέμα. Επικυρωμένη την καταθέσατε?

DELIA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 4:13 pm

Δημοσίευσηαπό DELIA » Σάβ Μάιος 08, 2010 12:50 pm

Και ξέχασα να σας πω πως φυσικά κάλεσα και στα ελτα να μάθω αλλά κανείς δεν απαντούσε σε κανένα απ΄τα 4 τηλέφωνα! Έλεος.. Προσπαθούσα 3 μέρες να επικοινωνήσω.. Και επειδή είχα ακούσει οτι γίνεται χαμός προτίμησα να στείλω την αίτηση ταχυδρομικώς.

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Σάβ Μάιος 08, 2010 2:53 pm

μαλλον δεν σε βοηθαω και πολυ αλλα διαβασα το παραρτημα για τις ΣΟΧ που υπαρχει στο ασεπ, δεν γραφει τιποτα για υπευθυνες δηλωσεις με το γνησιο της υπογραφης, ομως εγω που ειχα παει σε δυο διαφορετικα κεπ και στα δυο μου εκαναν το γνησιο της υπογραφης σε υπευθυνες δηλωσεις...
αυτο το οτι καταργηθηκε πρωτη φορα το ακουω

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Σάβ Μάιος 08, 2010 2:56 pm

αν εννοεις την αιτηση με το γνησιο της υπογραφης δεν χρειαζεται...αλλα για τις αλλες υπευθυνες δηλωσεις κατα τη γνωμη μου χρειαζεται, τουλαχιστον αυτο ισχυε μεχρι σημερα

DELIA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 4:13 pm

Δημοσίευσηαπό DELIA » Σάβ Μάιος 08, 2010 6:10 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοώ την υπεύθυνη δήλωση του Ν 1599.. Τί να πω? Μάλλον θα κριθεί απ΄το αποτέλεσμα τελικά! Θα σας ενημερώσω πάντως τί έγινε με την αίτηση μου για να γνωρίζετε κι εσείς. Καλή επιτυχία!

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Σάβ Μάιος 08, 2010 6:59 pm

Μην αγχώνεστε ρε παιδιά, δεν χρειάζεται το γνήσιο της υπογραφής στις υπεύθυνες δηλώσεις! Αλλιώς θα το ζητούσαν στο παράρτημα ΣΟΧ. Βέβαια, όποιος το κάνει δεν τρέχει τίποτα!

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Σάβ Μάιος 08, 2010 8:04 pm

spyr έγραψε:Ναι θελουν γνησιο υπογραφής.
Προϋπηρεσια ειναι αναλογα με το ειδος της θεσης οπως αναφερει η προκυρηξη.

To γνησιο της υπογραφης απο που προκυπτει. Δε νομιζω να αναφερει κατι ουτε στο παραρτημα ουτε στην προκηρυξη.
Σχετικα με την προυπηρεσια, τι μπορει να θεωρηθει σχετικο με την "εσωτερικη εκμεταλευση". Εκει ειναι το θεμα.

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Σάβ Μάιος 08, 2010 8:08 pm

Olgaki έγραψε:η ανάγκη να καλυφθουν οι θέσεις είναι μεγάλη........... μέσα απο τα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι μέχρι τις 20 Μαιου θα πρέπει να έχουν ειδοποιηθεί και να εχουν πάει στις θέσεις τους................. τι να πω;;;; Γρήγορα είναι συμφωνώ...... αλλά έτσι είπαν!!!

Προφανως δεν ηξεραν τι ελεγαν τοτε... Οπως ειπε και ο αλλος φιλος Δευτερα ληγει η προθεσμια και μετα απο καποιες μερες θα φτασουν και οι ταχυδρομικες αιτησεις. Επισης στην εφημεριδα διαβασα οτι κατα τον Ιουνιο θα πανε στις θεσεις τους οσοι προσληφθουν. Κοινη λογικη.
Εκτος βεβαια κι αν τους εχουν "ετοιμους" απο τωρα, οποτε ηξεραν πολυ καλα τι ελεγαν.

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Κυρ Μάιος 09, 2010 1:24 am

οι ταχυδρομκες αιτησεις θα πρεπει να εχουν παει μέχρι την Δευτέρα (οπου ληγει και η προκυρηξη) αρα μέσα στην βδομαδα ή το αργότερο μέχρι την άλλη βδομαδα θα πρεπει να έχουν καλέσει τα άτομα!!!
Υπάρχουν πολλες κενές θέσεις στα γραφεία που τους δημιουργουν προβλημα! Υπαρχουν περιοχές όπου ο ταχυδρομος έχει να περασει 1 μηνα!!!!!!

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Κυρ Μάιος 09, 2010 1:37 am

Olgaki έγραψε:οι ταχυδρομκες αιτησεις θα πρεπει να εχουν παει μέχρι την Δευτέρα (οπου ληγει και η προκυρηξη) αρα μέσα στην βδομαδα ή το αργότερο μέχρι την άλλη βδομαδα θα πρεπει να έχουν καλέσει τα άτομα!!!
Υπάρχουν πολλες κενές θέσεις στα γραφεία που τους δημιουργουν προβλημα! Υπαρχουν περιοχές όπου ο ταχυδρομος έχει να περασει 1 μηνα!!!!!!

Παρακαλω αν δε γνωριζεις μην παραπληροφορεις.
Οι ταχυδρομικες αιτησεις ειναι εγκυρες αν η ημερομηνια αποστολης ειναι μεχρι και 10/5 και οχι αν εχουν φτασει μεχρι 10/5. Ακομα μιλαμε για χιλιαδες αιτησεις που θα επεξεργαστουν και αυτο δε γινεται σε μια εβδομαδα. Το οτι υπαρχουν κενες θεσεις δε σημαινει οτι θα καταστρατηγηθουν οι διαδικασιες...

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Κυρ Μάιος 09, 2010 10:56 pm

contime έγραψε:
Olgaki έγραψε:οι ταχυδρομκες αιτησεις θα πρεπει να εχουν παει μέχρι την Δευτέρα (οπου ληγει και η προκυρηξη) αρα μέσα στην βδομαδα ή το αργότερο μέχρι την άλλη βδομαδα θα πρεπει να έχουν καλέσει τα άτομα!!!
Υπάρχουν πολλες κενές θέσεις στα γραφεία που τους δημιουργουν προβλημα! Υπαρχουν περιοχές όπου ο ταχυδρομος έχει να περασει 1 μηνα!!!!!!

Παρακαλω αν δε γνωριζεις μην παραπληροφορεις.
Οι ταχυδρομικες αιτησεις ειναι εγκυρες αν η ημερομηνια αποστολης ειναι μεχρι και 10/5 και οχι αν εχουν φτασει μεχρι 10/5. Ακομα μιλαμε για χιλιαδες αιτησεις που θα επεξεργαστουν και αυτο δε γινεται σε μια εβδομαδα. Το οτι υπαρχουν κενες θεσεις δε σημαινει οτι θα καταστρατηγηθουν οι διαδικασιες...


Γνωρίζω και δεν παραπληροφορώ!!!!!!
Όταν έκανα την αίτηση τους ρώτησα!!!! Και μου απάντησαν αυτο που έγραψα!!!
Εξαλλου όπως ειπαν............ θα ειναι διαδικασιες express για την αμεση προσληψη ατομων..........
Ετσι μου ειπαν..... τι να σου πω;;;
Σημασια δεν εχει αν θα παρουν ατομα σε 2 η 4 εβδομαδες αλλα να μπορεσουμε να δουλεψουμε!!!
Την πρωτη φορα που ειχα κανει αιτηση με πηραν τηλεφωνο 2 μερες μετα την ληξη των αιτησεων!!!!
Και για να σε προλαβω............ δεν ειχα κανενα μεσον ουτε ειχα παρει σοβαρα τη αιτηση που ειχα καταθεσει..................


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες