Αίτηση θεραπείας ΑΣΕΠ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Δευ Μάιος 31, 2010 2:27 pm

lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:Γιατί κατευθείαν εφετείο και όχι πρωτοδικείο;
Και λες ότι συχνά τα δικαστήρια ακυρώνουν αποφάσεις του ΑΣΕΠ. Αυτό τι σημαίνει; το ΑΣΕΠ δεν κάνει καλά τη δουλειά του;


Το Εφετείο είναι αρμόδιο γιατί έτσι προβλέπει ο νόμος. Δεν υπάρχει εξήγηση.
Όσο για το ΑΣΕΠ, ξέρεις πόσες αποφάσεις του ακυρώνονται από τα δικαστήρια κάθε χρόνο? Πολλές εκατοντάδες. Ρίξε μια ματιά στην ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ να δεις πόσες υποθέσεις με διάδικο το ΑΣΕΠ εκδίδονται κάθε χρόνο. Και συνήθως δικαιώνουν αυτόν που προσέφυγε (αυτό φυσικά δεν φαίνεται στην έκθεση).

Δηλαδή να μην έχουμε εμπιστοσύνη στο ΑΣΕΠ; Καλά το ΑΣΕΠ δεν έχει δικαστικούς; Ειναι σοβαρό αυτό που σε ρωτάω.


Το ΑΣΕΠ έχει όλες τις αδυναμίες που έχει συνολικά η δημόσια διοίκηση. Πώς θα μπορούσε άλλωστε να αποτελεί εξαίρεση? Δεν μπορώ να βάλω το χέρι μου στη φωτιά για το τί συμβαίνει κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών και τη μοριοδότηση (αν και έχω δει κατά καιρούς κάποια περίεργα πράγματα), ξέρω όμως από προσωπική εμπειρία τί συμβαίνει με τις ενστάσεις και τις αιτήσεις θεραπείας. Μπορεί να έχεις 100% δίκαιο, να το παραδέχονται και οι ίδιοι, αλλά φοβούνται να αναλάβουν την ευθύνη να την κάνουν δεκτή. Ξέρεις πόσες φορές μου έχουν πει: ''Ναι, έχετε δίκαιο, τα δικαστήρια θα σας δικαιώσουν οπωσδήποτε, αλλά από εμάς η ένσταση (ή η αίτηση θεραπείας) θα απορριφθεί''?
Όσο για τους νομικούς που ρωτάς: το ΑΣΕΠ λειτουργεί από το 1994. Τα μέλη του δεν είναι νομικοί, είναι συνήθως συνταξιούχοι καθηγητές Πανεπιστημίου διαφόρων ειδικοτήτων. Οι υπάλληλοί του επίσης είναι διαφόρων κλάδων. Ξέρεις πότε προσέλαβε για πρώτη φορά νομικούς για τον έλεγχο των ενστάσεων και των αιτήσεων θεραπείας? Πριν από 2 χρόνια, και μάλιστα δεν καλύψθηκαν όλες οι θέσεις. Εννοείται φυσικά ότι αυτοί δεν φθάνουν για τόσο μεγάλο όγκο δουλειάς, οπότε ασχολούνται και άλλοι υπάλληλοι χωρίς νομικές γνώσεις που λειτουργούν καθαρά εμπειρικά. Το χειρότερο όμως είναι η ευθυνοφοβία τους και η άρνησή τους να δεχθούν ότι έκαναν λάθος και να το διορθώσουν. Υπάρχουν φυσικά και δικηγόροι, αλλά αυτοί αναλαμβάνουν την υπόθεση όταν αυτή έχει φθάσει στα δικαστήρια.

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση; πως λαμβάνουνε υπόψη τους τις εγκυκλίους του ΥΠΕΣ. Οι εγκύκλιοι δεν είναι νόμοι. Και υπάρχουνε εγκύκλιοι που έρχονται σε αντίθεση με αποφάσεις του ΣΤΕ. Και τι σόι ανεξάρτητη αρχή είναι όταν υπακούει στο υπουργείο; ανεξάρτητη αρχή σημαίνει μια παράνομη εγκύκλιο να τους την πετάξουνε στα μούτρα.


Έχεις δίκαιο, αλλά δυστυχώς για όλους τους υπαλλήλους η εγκύκλιος είναι η κάλυψή τους. Λένε ότι είναι υποχρεωμένοι να εφαρμόσουν την εγκύκλιο και καθαρίζουν. Και δυστυχώς οι εγκύκλιοι πολύ συχνά γράφουν άλλα από αυτά που γράφει ο νόμος ή ερμηνεύουν το νόμο όπως βολεύει τη Διοίκηση.

Και εάν ένα θέμα που αφορά το πας στα δικαστήρια; το δικαστήριο λαμβάνει υπόψη τις εγκυκλίους της διοίκησης ή τις αγνοεί;

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Δευ Μάιος 31, 2010 2:30 pm

Και εάν ένα θέμα που αφορά απόφαση του ΑΣΕΠ που βγήκε με βάση κάποια εγκύκλιο το πας στα δικαστήρια; το δικαστήριο λαμβάνει υπόψη τις εγκυκλίους της διοίκησης ή τις αγνοεί;

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Δευ Μάιος 31, 2010 9:13 pm

Ρε παιδιά δύσκολα τα διοικητικά δικαστήρια δεν δικαιώνουν τους προσφεύγοντες? Ακόμα και καλό να είναι το δικόγραφο άντε να έχεις ένα 50-50 πιστεύω. Επ' ευκαιρία αίτηση θεραπείας έχω κάνει κι εγώ και περιμένω απάντηση!

lawyer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ Μάιος 04, 2007 8:40 am

Δημοσίευσηαπό lawyer » Δευ Μάιος 31, 2010 10:34 pm

trypokarydos έγραψε:Και εάν ένα θέμα που αφορά απόφαση του ΑΣΕΠ που βγήκε με βάση κάποια εγκύκλιο το πας στα δικαστήρια; το δικαστήριο λαμβάνει υπόψη τις εγκυκλίους της διοίκησης ή τις αγνοεί;


Εννοείται ότι τα δικαστήρια εφαρμόζουν το νόμο και όχι την εγκύκλιο.

geo100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 10:30 am

Δημοσίευσηαπό geo100 » Κυρ Ιουν 13, 2010 8:37 pm

lawyer έγραψε:
geo100 έγραψε:
lawyer έγραψε:
geo100 έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:1)Την αίτηση θεραπείας την εξετάζει το ΑΣΕΠ;
2)Εάν ναι ποια η διαφορά από την ένσταση;
3)Η "αντίρρηση" τι είναι; (είδα κάποιες αναφορές στην ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ).
Και αυτήν το ΑΣΕΠ την εξετάζει;


Η ένσταση υποβάλλεται κατά του προσωρινού πίνακα και έχει προθεσμία δεκα ημερών, ενώ η αιτηση θεραπείας υποβάλλεται κατά των τελικών πινάκων και δεν έχει συγκεκριμένη προθεσμία. Οι αντιρρήσεις υποβάλλονταν επίσης κατά των οριστικών πινάκων μέσα σε ορισμένη προθεσμία. Έχουν καταργηθεί εδώ και μερικά χρόνια.

Μα αφού στην ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ (την τελευταία) λέει ότι το 2009 έχουν εξεταστεί 15 αντιρρήσεις.



Είναι απο παλιές προκηρύξεις.


Φιλε lawyer
Χθες συγκεκριμένα ειχα παρει τηλ στον ασεπ να ρωτησω πως μπορω να μαθω αν εχει γινει αιτηση θεραπειας για προκηρυξη που τα οριστικα της εχουν βγει 12/2009 (εχω δικαιωθει μετα απο ενσταση μου) και οπως καταλαβαινεις ανυσηχω. Η κυρια εκει μου ειπε πως ακομα και για το διαστημα που ειναι καποιος δοκιμος μπορει να "φυγει" αν η αιτηση θεραπειας ειναι καταδικαστηκη γι'αυτον. Μου ειπε επισης πως δεν μπορω να μαθω αν εχει γινει η αιτηση αυτη απο τον εκτοπιζομενο του προσωρινου πινακα.
Αρα μαλλον ισχυει η αιτηση θαραπειας...???


Αυτό που σου είπαν από το ΑΣΕΠ νομικά είναι σωστό. Να ξέρεις πάντως ότι ελάχιστες αιτήσεις θεραπείας γίνονται δεκτές. Επισήμως, σύμφωνα με την ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ, γίνονται δεκτές 5-6 % ετησίως, στην πραγματικότητα το ποσοστό είναι πολύ μικρότερο. Ελπίζω να μην είσαι τόσο άτυχος.
Το γεγονός πάντως ότι έχουν περάσει τόσοι μήνες από την έκδοση των οριστικών, είναι καλό σημάδι για σένα. Αν είχε γίνει αίτηση θεραπείας και είχε γίνει δεκτή, θα σε είχαν ειδοποιήσει τόσο καιρό. Εκτός πια αν η αίτηση θεραπείας έγινε μετά από μήνες ή δεν την εξέτασαν ακόμη, πράγμα μάλλον δύσκολο. Τί να πω, σου ευχομαι καλή τύχη...


Ευχαριστω φιλε lawyer..!!!
Ακου λοιπον και την συνεχεια του θεματος. Αιτηση θεραπειας εγινε και φυσικα (οπως ειπες και συ απορυφθηκε. Το πως το εμαθα μην το ρωτας. Αυτο που μαθα επισης ειναι οτι θα το παει και στη συνεχεια δικαστικα. Δεν ξερω αν εχει εκει ελπιδες αλλα απο δυο ανρητικες αποφασεις (ενσταση δικη μου και αιτηση θεραπειας δικη του )...???
Ελπιζω ολα να πανε καλα.


Χωρίς να θελω να σε βάλω σε ανησυχία, οι αποφάσεις του ΑΣΕΠ πολύ συχνά ακυρώνονται από τα δικαστήρια, τα οποία δικαιώνουν όσους προσέφυγαν. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει κατι για την περίπτωσή σου, αφού κάθε υπόθεση έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες.
Τα ευχάριστα νέα τώρα: αν αυτός που προσέφυγε στα δικαστήρια δεν αμφισβητεί τα δικά σου προσόντα ή τη μοριοδότησή σου, παρά μόνον τη δική του, τότε ακόμη και αν δικαιωθεί, εσύ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Θα διοριστεί και αυτός βάσει της δικαστικής απόφασης, και εσύ θα παραμείνεις στη θέση σου.

Για τον trypokarydos: Αρμόδιο είναι το Διοικητικό Εφετείο σε πρώτο βαθμό και σε δεύτερο το ΣτΕ. Αν πάντως η απόφαση του Διοικητικού Εφετείου είναι θετική, εφαρμόζεται άμεσα (δηλαδή αυτός που δικαιώθηκε διορίζεται αμέσως), ανεξάρτητα από το αν ασκηθεί έφεση. Δεν χρειάζεται δηλαδή να τελεσιδικήσει μια απόφαση για να διοριστεί αυτός που προσέφυγε.


Φίλε Lawyer
Ευχαριστώ καταρχάς για την μέχρι τώρα βοήθεια σου και θα ήθελα αν μπορείς να με διαφωτίσεις αν γνωρίζεις φυσικά στα εξής,
Σε πρώτη φάση κατατίθενται ασφαλίστηκα μέτρα κατά της απόφασης του ΑΣΕΠ ? και αν ναι μπορεί ο έμμεσα θιγόμενος να παρέμβει στην εκδίκαση αυτή υπέρ της απόφασης του ΑΣΕΠ υπερασπίζοντας την θέση του ?
Κατά την διάρκεια εκδίκασης παραβρίσκεται εκπρόσωπος του ΑΣΕΠ ?
Είναι ελεύθερες στο ακροατήριο αυτές οι συνεδριάσεις ?
Ξέρω θα σε κουράσω αλλά πρέπει να δω πως μπορώ να υπερασπίσω τη θέση μου πριν να είναι πολύ αργά .

lawyer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ Μάιος 04, 2007 8:40 am

Δημοσίευσηαπό lawyer » Δευ Ιουν 14, 2010 6:37 pm

geo100 έγραψε:
lawyer έγραψε:
geo100 έγραψε:
lawyer έγραψε:
geo100 έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:
lawyer έγραψε:
trypokarydos έγραψε:1)Την αίτηση θεραπείας την εξετάζει το ΑΣΕΠ;
2)Εάν ναι ποια η διαφορά από την ένσταση;
3)Η "αντίρρηση" τι είναι; (είδα κάποιες αναφορές στην ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ).
Και αυτήν το ΑΣΕΠ την εξετάζει;


Η ένσταση υποβάλλεται κατά του προσωρινού πίνακα και έχει προθεσμία δεκα ημερών, ενώ η αιτηση θεραπείας υποβάλλεται κατά των τελικών πινάκων και δεν έχει συγκεκριμένη προθεσμία. Οι αντιρρήσεις υποβάλλονταν επίσης κατά των οριστικών πινάκων μέσα σε ορισμένη προθεσμία. Έχουν καταργηθεί εδώ και μερικά χρόνια.

Μα αφού στην ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ (την τελευταία) λέει ότι το 2009 έχουν εξεταστεί 15 αντιρρήσεις.



Είναι απο παλιές προκηρύξεις.


Φιλε lawyer
Χθες συγκεκριμένα ειχα παρει τηλ στον ασεπ να ρωτησω πως μπορω να μαθω αν εχει γινει αιτηση θεραπειας για προκηρυξη που τα οριστικα της εχουν βγει 12/2009 (εχω δικαιωθει μετα απο ενσταση μου) και οπως καταλαβαινεις ανυσηχω. Η κυρια εκει μου ειπε πως ακομα και για το διαστημα που ειναι καποιος δοκιμος μπορει να "φυγει" αν η αιτηση θεραπειας ειναι καταδικαστηκη γι'αυτον. Μου ειπε επισης πως δεν μπορω να μαθω αν εχει γινει η αιτηση αυτη απο τον εκτοπιζομενο του προσωρινου πινακα.
Αρα μαλλον ισχυει η αιτηση θαραπειας...???


Αυτό που σου είπαν από το ΑΣΕΠ νομικά είναι σωστό. Να ξέρεις πάντως ότι ελάχιστες αιτήσεις θεραπείας γίνονται δεκτές. Επισήμως, σύμφωνα με την ετήσια έκθεση του ΑΣΕΠ, γίνονται δεκτές 5-6 % ετησίως, στην πραγματικότητα το ποσοστό είναι πολύ μικρότερο. Ελπίζω να μην είσαι τόσο άτυχος.
Το γεγονός πάντως ότι έχουν περάσει τόσοι μήνες από την έκδοση των οριστικών, είναι καλό σημάδι για σένα. Αν είχε γίνει αίτηση θεραπείας και είχε γίνει δεκτή, θα σε είχαν ειδοποιήσει τόσο καιρό. Εκτός πια αν η αίτηση θεραπείας έγινε μετά από μήνες ή δεν την εξέτασαν ακόμη, πράγμα μάλλον δύσκολο. Τί να πω, σου ευχομαι καλή τύχη...


Ευχαριστω φιλε lawyer..!!!
Ακου λοιπον και την συνεχεια του θεματος. Αιτηση θεραπειας εγινε και φυσικα (οπως ειπες και συ απορυφθηκε. Το πως το εμαθα μην το ρωτας. Αυτο που μαθα επισης ειναι οτι θα το παει και στη συνεχεια δικαστικα. Δεν ξερω αν εχει εκει ελπιδες αλλα απο δυο ανρητικες αποφασεις (ενσταση δικη μου και αιτηση θεραπειας δικη του )...???
Ελπιζω ολα να πανε καλα.


Χωρίς να θελω να σε βάλω σε ανησυχία, οι αποφάσεις του ΑΣΕΠ πολύ συχνά ακυρώνονται από τα δικαστήρια, τα οποία δικαιώνουν όσους προσέφυγαν. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει κατι για την περίπτωσή σου, αφού κάθε υπόθεση έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες.
Τα ευχάριστα νέα τώρα: αν αυτός που προσέφυγε στα δικαστήρια δεν αμφισβητεί τα δικά σου προσόντα ή τη μοριοδότησή σου, παρά μόνον τη δική του, τότε ακόμη και αν δικαιωθεί, εσύ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Θα διοριστεί και αυτός βάσει της δικαστικής απόφασης, και εσύ θα παραμείνεις στη θέση σου.

Για τον trypokarydos: Αρμόδιο είναι το Διοικητικό Εφετείο σε πρώτο βαθμό και σε δεύτερο το ΣτΕ. Αν πάντως η απόφαση του Διοικητικού Εφετείου είναι θετική, εφαρμόζεται άμεσα (δηλαδή αυτός που δικαιώθηκε διορίζεται αμέσως), ανεξάρτητα από το αν ασκηθεί έφεση. Δεν χρειάζεται δηλαδή να τελεσιδικήσει μια απόφαση για να διοριστεί αυτός που προσέφυγε.


Φίλε Lawyer
Ευχαριστώ καταρχάς για την μέχρι τώρα βοήθεια σου και θα ήθελα αν μπορείς να με διαφωτίσεις αν γνωρίζεις φυσικά στα εξής,
Σε πρώτη φάση κατατίθενται ασφαλίστηκα μέτρα κατά της απόφασης του ΑΣΕΠ ? και αν ναι μπορεί ο έμμεσα θιγόμενος να παρέμβει στην εκδίκαση αυτή υπέρ της απόφασης του ΑΣΕΠ υπερασπίζοντας την θέση του ?
Κατά την διάρκεια εκδίκασης παραβρίσκεται εκπρόσωπος του ΑΣΕΠ ?
Είναι ελεύθερες στο ακροατήριο αυτές οι συνεδριάσεις ?
Ξέρω θα σε κουράσω αλλά πρέπει να δω πως μπορώ να υπερασπίσω τη θέση μου πριν να είναι πολύ αργά .


1) Ασφαλιστικά μέτρα δεν υπάρχουν. Για την ακρίβεια υπάρχει αίτηση αναστολής, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν γίνεται ποτέ δεκτή. Μη σε απασχολούν τα ασφαλιστικά μέτρα.
2) Στην εκδίκαση της κύριας υπόθεσης φυσικά και παρευρίσκεται εκπρόσωπος του ΑΣΕΠ, αφού το ΑΣΕΠ είναι ο αντίδικος εκείνου που προσέφυγε, όχι ο υποψήφιος που πήρε τη θέση (εσύ στην προκειμένη περίπτωση). Εσύ μπορείς πάντως να κάνεις ΄''παρέμβαση'' στο δικαστήριο (έτσι λέγεται νομικά) υπερασπιζόμενος το διορισμό σου.
3) Οι συνεδριάσεις του δικαστηρίου εννοείται ότι είναι ανοιχτές.

artem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό artem » Σάβ Ιουν 19, 2010 4:46 pm

Μιά ερώτηση παιδιά.
Αν δηλαδή κάνει κάποιος αίτηση θεραπείας μετά τα οριστικά αποτελέσματα,και μετά απο καιρό δικαιωθεί,τι γίνεται με αυτόν που έχει ήδη την θέση απο τα οριστικά αποτελέσματα ,και φυσικά δεν έχει ιδέα?

Αρα ,τελειώνοντας ακόμα και άν είσαι επιτυχών σε οριστικά αποτελέσματα,κινδυνεύεις γιατί κάποιος εχει κάνει αίτηση θεραπείας,και εσύ ως επιτυχών δεν έχεις ιδέα?

gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Σάβ Ιουν 19, 2010 5:11 pm

artem έγραψε:Μιά ερώτηση παιδιά.
Αν δηλαδή κάνει κάποιος αίτηση θεραπείας μετά τα οριστικά αποτελέσματα,και μετά απο καιρό δικαιωθεί,τι γίνεται με αυτόν που έχει ήδη την θέση απο τα οριστικά αποτελέσματα ,και φυσικά δεν έχει ιδέα?

Αρα ,τελειώνοντας ακόμα και άν είσαι επιτυχών σε οριστικά αποτελέσματα,κινδυνεύεις γιατί κάποιος εχει κάνει αίτηση θεραπείας,και εσύ ως επιτυχών δεν έχεις ιδέα?



Στην προκήρυξη με την οποία διορίστηκα έγιναν αιτήσεις θεραπείας.
Βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα, βγήκε και το ΦΕΚ με τον πίνακα διοριστέων μετά από μία εβδομάδα περίπου.
Μετά από 1 μήνα βγήκε άλλο ΦΕΚ που είχε μόνο τις αλλαγές που έγιναν, βάσει των αιτήσεων θεραπείας που έγιναν δεκτές. Κύλησε ο πίνακας, μπήκε αυτός που δικαιώθηκε στη θέση που έπρεπε να μπει και κάποιοι μετακινήθηκαν, ανάλογα με το τί είχαν δηλώσει και πόσα μόρια είχαν. Νομίζω ότι ένας έμεινε εκτός, δυστυχώς, γιατί σο διορθωτικό ΦΕΚ τον είχε μόνο ως διαγραφή από κάποια θέση και πουθενά ως εγγραφή σε άλλη θέση. Είχα ανησυχία, λιγο αδικαιολόγητη βέβαια γιατί είχα πολλά μόρια. Δεν ήξερα αν κάποιος διεκδικούσε τη θέση μου. Το μόνο που ήξερα ήταν ότι δε θα έμενα εκτός και απλά θα πήγαινα σε άλλη πόλη από αυτή που διορισζόμουν αρχικά. Κι επειδή ήθελα να παραιτηθώ από άλλη θέση, περίμενα να βγει το διορθωτικό ΦΕΚ και μετά να δω τί θα κάνω.
Τώρα, αν έχουν γίνει διορισμοί (έχουν ορκιστεί και αναλάβει καθήκοντα) ΝΟΜΙΖΩ ότι δε γίνεται έτσι, απλά διρίζεται κι αυτός που έχει δικαιωθεί.
Τονίζω όμως ότι για τη 2η αυτή περίπτωση ΔΕΝ είμαι σίγουρος.

artem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό artem » Δευ Ιουν 21, 2010 5:24 pm

Το διορθωτικό αυτό ΦΕΚ που τελικά έφερε καραμπόλες,και κάποιος έμεινε και έξω,αναρτήθηκε και αυτό στην "καρτέλλα του διαγωνισμού" που υπάρχει για κάθε προκήρυξη στο site του ΑΣΕΠ?

gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Δευ Ιουν 21, 2010 6:28 pm

artem έγραψε:Το διορθωτικό αυτό ΦΕΚ που τελικά έφερε καραμπόλες,και κάποιος έμεινε και έξω,αναρτήθηκε και αυτό στην "καρτέλλα του διαγωνισμού" που υπάρχει για κάθε προκήρυξη στο site του ΑΣΕΠ?



'Οχι στο site του ΑΣΕΠ, στο site του Ε.Τ., κανονικά όπως και το πρώτο, με τη διαφορά ότι δεν είχε πάλι όλα τα ονόματα αλλά μονο τις αλλαγές.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες